بخش «گوگل سرچ» فیلتر تاریخ جدیدی را آزمایش می‌ کند
محسن امیری
نویسنده:محسن امیری
ارسال شده در:22 فروردین 1398، 12:00

بخش «گوگل سرچ» فیلتر تاریخ جدیدی را آزمایش می‌ کند

گوگل در کنار خدمات و محصولات بی شمار خود، خدمت اصلی خود یعنی استفاده به عنوان یک موتور جست و جو را هنوز توسعه می‌دهد. در جدیدترین تغییرات، فیلترهای جدیدی به بخش گوگل سرچ سرچ اضافه شده‌اند.

گوگل اخیرا قابلیت جدیدی را ارائه کرده بود که دسترسی به جستجوهای قبلی را آسان‌تر می‌کرد. اکنون ویژگی جدید گوگل سرچ انجام جستجو میان نتایج گذشته را آسان‌تر می‌کند. گوگل همیشه به کاربران خود این امکان را می‌دهد که نتایج جست و جوی خود در سایت گوگل را فیلتر کنند که با این امکان کاربران می‌توانند نتایج جستجوی خود را به ترتیب زمان مرتب کنند. به صورت پیش فرض، نتایج گوگل سرچ جدیدترین و مربوط‌ترین اطلاعات را پوشش می‌دهند، اما بعضی مواقع ممکن است کاربران بخواهند اطلاعات چندین سال یا چند دهه قبل را جستجو کنند. امروزه گوگل در تلاش است یک فیلتر جدید برای تاریخ جستجوها فراهم آورد که کاربران می‌توانند با تایپ کردن یک تاریخ در نوار دستور، نتایج را با توجه به نیاز خود فیلتر کنند. باید توجه داشته باشیم این تلاش بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که برای جستجو در گوگل از تایپ دستور در نوار گوگل سرچ استفاده می‌کنند تا رابط کاربری گوگل.

google search/گوگل سرچ

پس شما اگر خود را یک کاربر حرفه ای گوگل می‌دانید این قابلیت برای شما مفید خواهد بود. این قابلیت جدید شامل دستوراتی با عناوین «قبل» و «بعد» است. برای مثال در گوگل می‌توانید به این نحو عمل کنید:

[avengers endgame before:2019]

[avengers endgame after:2019-04-01]

[avengers endgame after:2019-03-01 before:2019-03-05]

اولین مثال نتایجی از واژه Avengers Endgame را به شما ارائه می‌دهد که قبل از سال 2019 منتشر شده اند و دومین مثال نیز مطالب منتشر شده بعد از 1 آوریل را برای شما به نمایش می‌گذارد و سومی، اطلاعاتی را به شما نشان می‌دهد که بعد از 1 مارس و قبل از 5 مارس منتشر شده‌اند. همان طور که گفته شد این ویژگی در جستجو، هنگامی که از رابط کاربری استفاده می‌کنید، از طریق بخش «Tools» قابل دسترسی است. اگر قصد تایپ کردن دارید، این فیلترهای جدید گوگل ارزش یاد گرفتن را دارد. گوگل در این باره می‌نویسد:

هدف در بسیاری از جستجوها، معمولا ارائه تازه‌ترین و مرتبط‌ترین اطلاعات است. با این حال، برخی از کاربران می‌خواهند اطلاعاتی که قدیمی‌تر است و مربوط به واژه مورد جستجوی خود است را بیابند. ابزارهای گوگل مدت‌هاست این امکان را فراهم آورده است اما گوگل به تازگی در حال تلاش بر روی ایجاد دستوراتی با عناوین «قبل» و «بعد» است تا این امکان را برای کاربران هرچه آسان‌تر کند.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha