نگاهی به مدل جدید هدست هولولنز مخصوص ارتش آمریکا

پیش از این، کارکنان مایکروسافت در مورد استفاده از هدست هولولنز توسط ارتش آمریکا اعتراضاتی را داشتند و حالا به نظر می‌رسد این اعتراضات بی‌جهت نبوده است.

در ماه نوامبر سال میلادی گذشته، مشخص شد که مایکروسافت قراردادی 479 میلیون دلاری را با ارتش آمریکا منعقد کرده تا مدلی از هدست‌های واقعیت افزوده HoloLens را در اختیار آنها قرار دهد. به دنبال این حرکت، کارکنان در ماه فوریه به تقبیح این قرارداد پرداخته و اعتراضاتی را انجام دادند که ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت را وادار به پاسخگویی کرد. حالا مشخص شده که آن صدها میلیون دلار هزینه انجام شده، صرف چه چیزی شده است.

هدست میکروسافت هولولنز/ Microsoft Hololens

سایت CNBC اخیرا به سیستم واقعیت بصری یکپارچه ارتش آمریکا (IVAS) نگاهی انداخته که به نظر مدل تغییریافته‌ای از هدست جدید هولولنز 2 مخصوص سربازان است. این هدست جدید هولولنز از نظر فیزیکی، به مدل تجاری آن شباهت دارد، البته به جز دوربین حرارتی FLIR که در قسمت بالای سر کاربر قرار داده شده است.

اما چیزی که درون ساختار این هدست قرار گرفته اهمیت دارد. CNBC گزارش کرده که این مدل هدست مخصوص آینده، چیزی است که از سال‌ها قبل، در بازی‌های اول شخص کامپیوتری به کار گرفته می‌شدند. یک صفحه نمایشگر در قسمت بالای سر قرار دارد که به صورت کامل می‌تواند جهت جغرافیایی که در آن حرکت می‌کنید را به شما نشان دهد و موقعیت شما را در مقایسه با هم‌دسته‌هایتان روی نقشه مجازی به نمایش بگذارد. همچنین مسیری که با اسلحه نشانه گرفته‌اید را می‌توانید مشاهده نمایید و دوربین حرارتی FLIR به هدست این امکان را می‌دهد تا دشمنان را از میان دود و بوته‌ها مشاهده کنید.

در اینجا ویدئویی را از نگاهی به دوربین معمولی HoloLens 2 مشاهده می‌کنید:

از گزارش CNBC که از طریق مصاحبه با مسئولین رده بالای ارتش و همین طور سربازان به دست آمده، کاملا مشخص است که این هدست همان ابزار نبردی است که انتظارش را دارید و نگرانی‌های کارکنان مبنی بر اینکه نباید این محصول را با منظور نظامی مورد استفاده قرار داد را تایید می‌کند.

در ابتدا ارتش آمریکا درخواست چند هزار هدست را کرده بود، هرچند که رویترز بعدها گزارش کرد که ارتش ممکن است بیش از 100 هزار مدل از این هدست را در نهایت خریداری کند. مسئولین ارتش آمریکا در گفتگو با CNBC اعلام کردند که امیدوار هستند این هدست‌ها تا اوایل 2022، برای هزاران سرباز مشغول خدمت در بخش‌های مختلف ارسال شود و تا سال 2028 بین تمامی نیروها اجرایی گردد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha