آموزش گل زدن در بازی FIFA 19 (با ویدیوی اختصاصی)

آموزش گل زدن در بازی FIFA 19 (با ویدیوی اختصاصی)
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر می‌خواهید در بازی Fifa 19 گل بزنید، حتما باید روش‌های مختلف شوت زدن را بلد باشید. در این مطلب به آموزش گل زدن در فیفا 19 از طریق شوت می‌پردازیم.

برای اینکه به یک بازیکن حرفه‌ای در بازی فیفا 19 تبدیل شوید، یکی از اولین چیزهایی که باید یاد بگیرد، نحوه صحیح شوت زدن در موقعیت‌های مختلف و در نهایت گل زدن است. در ادامه به آموزش گل زدن در بازی Fifa 19 می‌پردازیم و به شما خواهیم گفت که در موقعیت‌های مختلف چگونه شوت بزنید تا به راحتی دروازه حریف را باز کنید. در ضمن یک ویدیو هم داریم که با تماشای آن به سادگی تمام روش های گل زدن در فیفا 19 را یاد می‌گیرید.

[namasha id=”mqeTBVKU” ]

عناوین این مقاله:

 • آموزش شوت زدن در بازی فیفا 19
 • روش های مختلف گل زدن در فیفا 19
  • ضربه دقیق در محوطه جریمه
  • ضربه دقیق به سمت تیرک نزدیکتر
  • ضربه قدرتی در محوطه جریمه
  • آوردن توپ روی پای قوی‌تر
  • ضربه چیپ
  • پاس دادن توپ به بازیکن هم‌تیمی
  • ضربات زمینی
  • شوت دقیق از بیرون محوطه جریمه
  • شوت سرضرب
  • شوت به سمت تیر مخالف
  • شوت قدرتی از بیرون محوطه جریمه

 


آموزش شوت زدن در بازی Fifa 19


قبل از هر چیز باید بدانید که در موقعیت‌های مختلف بازی، لازم است از ضربه‌های متفاوتی برای باز کردن دروازه استفاده کنید. بنابراین باید تمام روش‌های شوت زدن را بلد باشید و در هر لحظه تصمیم بگیرید که از کدام روش باید استفاده کنید. برای مثال وقتی به سمت دروازه می‌روید و دروازه‌بان به سمت شما یورش می‌آورد، می‌توانید به‌سادگی با زدن یک ضربه چیپ، توپ را به تور بچسبانید. همچنین در این موقعیت می‌توانید از یک ضربه ماهرانه استفاده کنید که با مشاهده ویدیو خیلی راحت آن را یاد خواهید گرفت.

داشتن اعتماد به نفس و حفظ آرامش یکی از نکات کلیدی برای به ثمر رساندن گل است. وقتی با بازیکن‌های حرفه‌ای بازی می‌کنید معمولا موقعیت‌های کمتری به دست می‌آورید؛ بنابراین باید همیشه آرامش خودتان را حفظ کنید تا استرس و حساسیت، باعث به هدر دادن موقعیت نشود. حواستان باشد که بازیکن‌های باتجربه همیشه سعی می‌کنند تا با جلو آوردن دروازه‌بان شما را با اشتباه بیاندازند و تحت فشار قرار دهند تا موقعیت را خراب کنید. پس همیشه به خودتان مسلط باشید و در حساس‌ترین شرایط هم کنترل‌تان را از دست ندهید.

آموزش گل زدن در بازی فیفا 19

جالب است که اکثر بازیکن‌ها نمی‌دانند در موقعیت‌های مختلف به چه شکلی باید ضربه بزنند. معمولا وقتی به دروازه نزدیک می‌شوند فقط دکمه شوت را می‌زنند و در بیشتر موارد هم دروازه‌بان به راحتی ضربه را مهار می‌کند یا آن را به بیرون می‌فرستد. در بازی Fifa 19 یادگیری روش‌های مختلف شوت زدن یکی از اصلی‌ترین نکات برای پیروزی در مسابقات است. در واقع شما هر چقدر هم تاکتیکی بازی کنید و مالکیت توپ بالایی داشته باشید، وقتی نتوانید کار را تمام کنید و گل بزنید، هرگز برنده نخواهید شد. ویدیوی زیر نکات و ترفندهای ظریفی را به نمایش می‌گذارد که با یادگیری و تمرین آنها، به تکنیک‌های مختلف شوت زدن مسلط شده و گل زدن در فیفا 19 را یاد می‌گیرید.

fifa 19 / فیفا 19


روش های مختلف گل زدن در فیفا 19


ضربه دقیق در محوطه جریمه

این رایج‌ترین نوع شوت زدن در فیفا 19 است. برای زدن شوت ماهرانه دکمه R1 را نگه دارید و سپس اقدام به شوت زدن کنید. نکته مهم در این نوع ضربه زدن آن است که بازیکن شما باید رو به دروازه و در راستای گوشه‌ای باشد که هدف گرفته‌اید. سپس باید قدرت شوت را بین یک و نیم تا دو و نیم درجه پُر کنید. قدرت شوت شما دقیقا بستگی به فاصله بازیکن از دروازه و همچنین وضعیت قرارگیری دروازه‌بان دارد.

 

ضربه دقیق به سمت تیرک نزدیک‌تر

این ضربه در موقعیت‌های تک‌ به تک کارایی زیادی دارد. ابتدا باید دقت کنید که توپ روی پای قوی‌تر بازیکن شما باشد. هنگامی که در محوطه جریمه و در مقابل یکی از دو تیرک دروازه هستید و رو به جلو حرکت می‌کنید، در لحظه‌ای که فاصله شما با دروازه‌بان حریف به پنج تا هفت متر رسید باید از این ضربه استفاده کنید. در این شرایط زدن یک شوت قدرتی به سمت تیرک مخالف ریسک بالایی دارد و احتمالش زیاد است که توپ به بیرون برود؛ بنابراین سعی کنید که به سمت تیرک روبه‌روی خودتان یک شوت دقیق بزنید. خواهید دید که از دست دروازه‌بان کاری برنمی‌آید.

آموزش گل زدن در بازی Fifa 19

 

ضربه قدرتی در محوطه جریمه

یکی از سنتی‌ترین روش‌های گل‌زنی در بازی Fifa 19 همین ضربه است. زمانی که در محوطه جریمه هستید و احساس می‌کنید که در سمت تیرک مخالف دروازه فضای خالی بیشتری وجود دارد، قدرت شوت را حدود دو و نیم درجه پر کنید و به همان سمت ضربه بزنید. در این شرایط معمولا توپ با قدرت به تور دروازه می‌چسبد.

آموزش گل زدن در بازی Fifa 19

 

آوردن توپ روی پای قوی‌تر

گاهی اوقات لازم است قبل از ضربه زدن به توپ از حرکات تکنیکی استفاده کنید تا احتمال گل شدن آن را بالاتر ببرید. مثلا تصور کنید که با مهاجم خودتان به سمت تیرک نزدیک دروازه در حال دویدن هستید و می‌خواهید شوت بزنید، اما توپ روی پای غیرتخصصی بازیکن قرار دارد؛ در این شرایط می‌توانید خیلی راحت توپ را به پای قوی‌تر منتقل کنید و سپس ضربه را روانه دروازه کنید. برای این کار باید آنالوگ سمت راست دسته را به سمتی حرکت دهید که می‌خواهید توپ در آن جهت قرار بگیرد. این روش بسیار ساده است، اما در هنگام ضربه زدن خیلی به دردتان خواهد خورد. یادتان باشد که اگر بازیکن شما مهارت‌های شوت‌زنی پایینی دارد، حتما باید با پای تخصصی خودش به سمت دروازه ضربه بزنید.

 

ضربه چیپ

در بازی فیفا 19 دو نوع ضربه چیپ وجود دارد. اولی زمانی است که شما با دروازه‌بان تک به تک شده‌اید و زمان بسیار کمی برای تصمیم‌گیری و ضربه زدن دارید، چون فاصله شما با دروازه‌بان خیلی کم است. در این شرایط باید دکمه L1 را نگه دارید و سپس یک ضربه با قدرت بسیار کم بزنید. برای زدن ضربه با قدرت کم کافی است برای یک لحظه دکمه شوت را لمس کرده و سپس بلافاصله آن را رها کنید. نوع دوم ضربه چیپ مربوط به زمانی است که دروازه‌بان با سرعت به سمت‌تان می‌دود، اما هنوز فاصله زیادی با شما دارد. در این موقعیت کافی است دوباره دکمه L1 را نگه دارید و این بار یک ضربه با قدرت دو و نیم درجه بزنید. خواهید دید که توپ از بالای سر دروازه‌بان عبور می‌کند و روی خط دروازه یا داخل آن فرود می‌آید.

 

پاس دادن توپ به بازیکن هم‌تیمی

یکی از روش‌های کاربردی برای گل زدن در فیفا 19 پاس دادن توپ به بازیکنی است که موقعیت بهتری دارد. در موقعیت‌های تک به تک احتمال از دست رفتن توپ وجود دارد؛ بنابراین اگر یک بازیکن هم‌تیمی در شرایط بهتری قرار دارد و می‌تواند راحت‌تر دروازه را باز کند، بهتر است توپ را به او واگذار کنید تا با یک ضربه ساده کار را به انجام برساند. اگر هم فاصله بازیکن هم‌تیمی با بازیکن صاحب توپ زیاد باشد می‌توانید از پاس بلند استفاده کنید.

 

آموزش گل زدن در فیفا 19

 

ضربات زمینی

بازیکن‌های حرفه‌ای از این روش برای گل‌زنی زیاد استفاده می‌کنند. زمانی که فاصله کمی با دروازه‌بان دارید، یکی از دو گوشه دروازه را هدف بگیرید و سپس یک ضربه آرام بزنید. قدرت ضربه شما نباید بیشتر از دو درجه باشد. در این حالت بازیکن شما یک ضربه زمینی می‌زند که به راحتی از زیر دستان دروازه‌بان عبور می‌کند و وارد دروازه می‌شود.

 

شوت دقیق از بیرون محوطه جریمه

شوت‌های بیرون محوطه جریمه در بازی Fifa 19 تقریبا غیرقابل مهار هستند. این شوت‌ها معمولا از فاصله بیست تا بیست و پنج متری از خط دروازه زده می‌شوند. در این شرایط باید قدرت شوت را حدود سه درجه پر کنید و آنالوگ سمت چپ را کمی به سمت تیرک مخالف بچرخانید تا شوت شما کات‌دار باشد و دروازه‌بان نتواند آن را مهار کند. فقط دقت کنید که نباید زاویه زیادی به آنالوگ چپ بدهید، چون در این صورت ضربه شما به بیرون خواهد رفت.

 

شوت سرضرب

این نوع ضربه در داخل محوطه جریمه کارایی دارد. برای زدن شوت سرضرب، قبل از اینکه توپ به بازیکن شما برسد باید قدرت ضربه را پر کنید و اندازه آن هم نباید بیشتر از دو درجه باشد. این ضربه به‌صورت ناگهانی زده می‌شود و مزیتش آن است که دروازه‌باون و مدافعان حریف را غافلگیر می‌کند و فرصت واکنش نشان دادن به آنها نمی‌دهد.

FIFA 19 / فیفا 19

 

شوت به سمت تیر مخالف

این ضربه زمانی استفاده می‌شود که دروازه‌بان تیرک نزدیک را پوشش داده و در سمت تیرک دورتر، فضای خالی وجود دارد. در این شرایط باید قدرت شوت را روی دو و نیم درجه تنظیم کنید و سپس با آنالوگ چپ، تیرک مخالف را هدف بگیرید. یک نکته را نیز در هنگام ضد حمله‌ها فراموش نکنید؛ وقتی دروازه‌بان با سرعت به سمت شما می‌دود، بلافاصله اقدام به زدن ضربه چیپ نکنید، چون ممکن است بازیکن حریف قصد گول زدن شما را داشته باشد و دروازه‌بانش را سریع به عقب ببرد و توپ را مهار کند. بهتر است کمی صبور باشید و زمانی که به دروازه نزدیک شدید، تیرک مخالف را هدف بگیرید و کار را تمام کنید.

 

شوت قدرتی از بیرون محوطه جریمه

از این نوع ضربات زمانی استفاده کنید که پشت محوطه جریمه موقعیت خوبی برای شوت زدن دارید. اگر در این ناحیه با بازیکن شوت‌زن تیم‌تان صاحب موقعیت شدید، قدرت ضربه را حدود سه درجه پر کنید و تیرک مخالف را هدف بگیرید. حتی می‌توانید با آنالوگ چپ کمی به توپ کات بدهید تا مهار آن برای دروازه‌بان دشوارتر باشد.

مواردی که در بالا ذکر کردیم، تمام تکنیک‌های شوت زدن در بازی فیفا 19 بودند. نکته مهم آن است که بدانید چه زمانی از این شوت‌ها استفاده کنید. این هم به سرعت تصمیم‌گیری شما بستگی دارد و هم به میزان تمرینی که انجام می‌دهید تا در استفاده از این تکنیک‌ها مهارت پیدا کنید.

لطفا تجربیات خود را در استفاده از این تکنیک‌های گل زدن در فیفا 19 با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر خودتان هم روش‌های دیگری را بلد هستید، می‌توانید آنها را در بخش کامنت‌ها مطرح کنید. ضمنا به خاطر داشته باشید که تمام روش‌های گل‌زنی نیاز به دقت بالایی دارند و برای اینکه بازی Fifa 19 را دقیق و حرفه‌ای‌تر انجام دهید باید حتما از دسته بازی خوب استفاده کنید. برای خرید دسته بازی باکیفیت می‌توانید از طریق لینک زیر و از فروشگاه پلازا اقدام کنید.

 

خرید انواع دسته بازی از فروشگاه پلازا

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood