پتنت گوشی تاشو شفاف ال جی منتشر شد
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:27 فروردین 1398، 16:00

پتنت گوشی تاشو شفاف ال جی منتشر شد

به تازگی یک پتنت از شرکت ال جی منتشر شده که البته مربوط به سال 2015 است و نشان از طراحی نوعی گوشی تاشو با ساختار شفاف از سوی این شرکت دارد.

پتنت‌های گوشی‌های هوشمند به این معروف هستند که در آنها ایده‌های فراوانی وجود دارد، بدون توجه به این مسئله که اصلا محصول مورد نظر می‌تواند مفید، قابل استفاده و یا حتی چیزی بهتر از محصولات کنونی باشد یا خیر. جدیدترین پتنت منتشر شده از شرکت ال جی کاملا نشان‌دهنده ایده‌های پرطرفدار است، اما این امکان وجود دارد که هیچ گاه به واقعیت تبدیل نشود. در واقع، ال جی در این پتنت ایده ساخت یک گوشی تاشو با ساختاری شفاف را ارائه کرده است.

پتنت گوشی تاشو شفاف جدید ال جی / LG New Patent

در ماه‌های اخیر، شرکت‌های مختلفی اقدام به رونمایی از گوشی‌های هوشمند تاشو کرده‌اند و در حالی که مدل‌های آنها بسیار جالب به نظر می‌رسند و نشان از آینده‌ای هیجان‌انگیز در بازار گوشی‌های هوشمند دارند، در عین حال، هنوز هم سوالات بسیاری در رابطه با کاربردهای گوشی‌های تاشو ایجاد می‌کنند، از جمله این که بهترین روش برای تا شدن این گوشی‌ها کدام است، به سمت داخل یا به سمت بیرون و یا دو بار تا شدن صفحه نمایش؟ نرم‌افزار این مدل گوشی‌ها چگونه باید باشد؟ چه زمانی شاهد یک گوشی خواهیم بود که در جای تا شدن، یک درز یا برآمدگی وجود ندارد؟

اما ال جی به جای پاسخ دادن به تمامی این سوالات به فکر ایده جدیدی افتاده است: این که تمام ساختار گوشی را به صورت شفاف درست کنیم. اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، ال جی این پتنت را در سال 2015 ثبت کرده و شرایط به گونه‌ای پیش رفته که USPTO به تازگی این پتنت را تایید کرده است. به همین خاطر، شاید ال جی در طول 4 سال گذشته، ایده‌های بهتری را نیز به ثبت رسانده باشد. اما اساسا، گوشی تاشو و شفاف ال جی دارای نوعی صفحه نمایش با سطح قابل تنظیم از شفافیت خواهد بود و نیمه سمت راست این گوشی (هنگامی که تای گوشی باز می‌شود) به صورت مات است، چرا که هیچ راهی وجود ندارد که باتری یا دیگر بخش‌های تشکیل‌دهنده گوشی را به صورت شفاف و با امکان رد شدن نور بسازیم.

اگر بخواهیم دقیق‌تر به کاربرد این نوع گوشی فکر کنیم، باید گفت که تنها کاربرد چنین مدلی در حوزه سیستم‌های واقعیت افزوده خواهد بود. این که بتوانیم داده‌ها را روی دنیای واقعی قرار دهیم و در عین حال، به دنیای واقعی نگاه کنیم (بدون استفاده از دوربین گوشی و درست همان طور که هست) می‌تواند راه‌حل بهتری باشد. این مسئله به لحاظ نظری، به معنای آن خواهد بود که دیگر شاهد تاخیر در مشاهده تصویر در دنیای واقعی از دوربین به صفحه نمایش نخواهیم بود، چرا که از طریق شیشه شفاف به تصاویر نگاه می‌کنیم و حتی می‌توان شاهد افزایش عمر باتری بود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha