نگاهی به 20 ویژگی عجیب در مورد بدن لاک پشت های نینجا

با محبوبیت بالایی که لاک پشت های نینجا (TMNT) نزد مخاطبین سینما و بازی‌های ویدیویی دارند، به لایه‌های عمیق‌تری از این شخصیت‌ها می‌پردازیم و جزئیات عجیبی در مورد بدنشان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

معرفی لاک پشت های نینجا 

لاکپشت های نینجا یا همان Teenage Mutant Ninja Turtles حدود بیش از سه دهه، از پرطرفدارترین سمبول‌های فرهنگ عامیانه آمریکا (و حتی ایران) بوده‌اند. با 6 فیلم، 6 سریال، 6 سری کمیک، بیش از 50 بازی ویدیویی و 2 تور کنسرت، لاک پشت های نینجا به شدت موفق عمل کرده و امروزه هم از محبوبیت خاصی نزد طرفداران برخوردار هستند. تاریخ شکل‌گیری نینجا ترتلز به 1984 و زمانی برمی‌گردد که زندگی کوین ایستمن و پیتر لیرد در خوردن پیتزا و تماشای تلویزیون خلاصه می‌شد و ایده لاکپشت‌ های شبه انسانی که استاد در هنرهای رزمی هستند ناگهان به ذهنشان رسید.

ایستمن و لیرد، با اقتباس از فرانک میلر، نسخه تقلید شده‌ای از «دردویل»، «نیو میوتنت»، «سربروس» و «رانین» را شخصاً منتشر کردند و پس از مدتی متوجه شدند که محصولشان در حال تبدیل به یک پدیده فرهنگی است. آن‌ها انتشار ماهانه این عنوان را با Mirage کمیک آغاز کردند اما در نهایت برای انتشار به Image Comics ،Archie Comics و IDW پیوستند.

نسخه Archie لاک پشت های نینجا مبداً اولین کارتون Turtles بود که در دهه 80 و 90 به شدت مورد استقبال قرار گرفت. این پروسه به 3 فیلم به همراه یک کنسرت و یک ویژه برنامه افتضاح کریسمس منجر شد که طرافدارن به سرعت فراموشش کردند. با توجه به سازندگان مختلفی که رشته امور را به دست می‌گرفتند، تعریف‌های زیادی از این شخصیت‌ها وجود دارد. تاریخچه‌، شخصیت‌ و قابلیت‌های لاک پشت های نینجا چندین و چندبار دستخوش تغییر قرار گرفت؛ با این حال بعضی چیزها هرگز تغییر نمی‌کنند: «لئوناردو» همیشه رهبر گروه است، «دوناتلو» از تکنولوژی و سیستم‌های مختلف سر در می‌آورد، «رافائل» شخصیت گردن‌کلفت اما خوش‌قلبی دارد و «مایکل آنجلو» را می‌توان بمب خنده گروه دانست.

 

آیا لاک پشت های نینجا شیطانی است

در ویدیو بالا که مربوط به یک برنامه دینی مسیحی است، به برخی از جنبه‌های کارتون‌های دهه نود میلادی اشاره می‌شود که برای کودکان مناسب نیستند. در این میان TMNT هم وجود دارد.

 

آیا لاک پشت های نینجا وجود دارند

این موجودات هم مانند همه شخصیت‌های خیالی کمیک، زاده ذهن سازندگانشان هستند. در یک شب، کوین ایستمن و پیتر لیرد در حال کار روی کمیکی بودند که ناگهان ایده‌ای به ذهن ایستمن رسید و او یک لاک پشت نینجای دارای ماسک که نانچاک داشت کشید و به لیرد نشان داده و هر دوی آن‌ها به این ایدا جالب خندیدند. اما رفته رفته متوجه شدند که این ایده متفاوت پتانسیل خیلی خوبی دارد و اینگونه بود که باک پشت های نینجا خلق شدند.

 

آیا فیلم لاک پشت های نینجا 3 ساخته می شود

جواب این سوال مثبت است. طبق گفته تهیه کنندگان فیلم Teenage Mutant Ninja Turtles تولید فیلم لاک پشت های نینجا 3 تا پایان سال 2019 آغاز می‌شود. در این فیلم قرار است دوباره شاهد ریبوت شدن این مجموعه باشیم. هنوز کارگردانی برای پروژه ریبوت TMNT انتخاب نشده است. اولین فیلم از نسخه جدید لاک پشت های نینجا در سال 2014 اکران شد و توانست با کسب 493 میلیون دلار در باکس آفیس موفقیت مناسبی را به دست آورد. با این وجود، دنباله این فیلم یعنی لاک پشت های نینجا 2 (Teenage Mutant Ninja Turtles Out of the Shadows) در سال 2016 نتوانست این موفقیت را ادامه دهد و تنها 245 میلیون دلار کسب کرد. همین امر باعث شد تا پارامونت تصمیم به ریبوت دوباره برند ارزشمند نینجا ترتلز بگیرید.

teenage-mutant-ninja-turtles-2 / لاک پشت های نینجا 2017

 

حالا که مختصر مواردی در مورد شکل‌گیری این گروه عجیب و غریب ارائه دادیم، 20 تا از دیوانه‌وارترین جزئیات در مورد بدن لاک پشت‌ های نینجا را بررسی خواهیم کرد. برای مشاهده رتبه بندی شخصیت های منفی فرنچایز لاک پشت های نینجا می‌توانید به این مطلب پلازامگ مراجعه کنید.

 


20- ماده ای که آن ها را خلق کرد احتمالاً همان چیزی است که باعث کوری دردویل شد


لاک پشت های نینجا 2017 / Secret-of-the-Ooze

تاریخچه نینجا ترتلز به دفعات تغییر کرده و ماده شومی که آن‌ها را به شکل جنگجویانی مبارز در آورد و باعث قدرت‌های خارق‌العاده‌شان شد، در نسخه‌های مختلف ماجراهای متفاوتی دارد. در داستان اصلی، ماده جهش‌یافتگی توسط یک نژاد بیگانه به اسم «آتروم» خلق شده است.

در دیگر نسخه‌ها این مایع سبز دست پرورده انسان بوده و سازمان‌های گوناگون آن را ساخته‌اند. در عین حال که ساختش در بعضی داستان‌ها از روی عمد بوده، در اندک مواقعی به شکل تصادفی شکل گرفته و هرگز قرار نبوده روی موجودات زنده استفاده شود. حالا به هر طریقی مایعی سبز رنگ روی چهار بچه لاکپشت تأثیر می‌گذارد و آن‌ها را به ماشین‌های سبز مبارز تبدیل می‌کند. از آنجایی که ایستمن لاک پشت های نینجا را با الهام از دردویل فرانک میلر ساخته، این باور وجود دارد که مایع تقویت کننده لاکپشت‌ های نینجا همان چیزی است که «مت مورداک»، یا در دیویل را کور کرد.

 


19- لاک هایشان ضد گلوله است


Teenage-Mutant-Ninja-Turtles-Out-of-the-Shadows / لاک پشت های نینجا 2018

در بعضی نسخه‌ها، لاکپشت‌ های نینجا لاک‌های نازک و کوچکی دارند که ماهیت حفاظتی‌شان را کمرنگ‌تر می‌کند؛ در حالی که در بسیاری از مواقع لاک‌ها بزرگ و خشن‌تر نمایش داده می‌شوند. در فیلم 2014 مایکل بی، لاک‌ها به بزرگترین شکلشان ترسیم شده‌اند. در عین حال که اندازه‌شان با توجه به طراحی جدید افزایش یافته، به عنوان هدف خاصی هم عمل می‌کنند و ضد گلوله هستند.

در فیلم، لاک لاکپشت‌ها بسیار ضخیم‌تر و مقاوت‌تر از لاک معمولی طراحی ‌شده‌‎اند. از آنجایی که در ابتدا از قدرت لاک‌هایشان مطلع نیستند، تیر خوردن را مساوی با پایان یافتن جانشان می‌دانند. با این حال به زودی متوجه می‌شوند که لاک‌‌شان آنقدر قدرت دارد که حتی جلوی تیر را هم می‌گیرد.

 


18- لئوناردو می تواند زخم خودش و دیگران را درمان کند


leoardo-ninja-turtle-healing / لاک پشت های نینجا دوبله فارسی /

لئوناردو همیشه بالغ‌ترین لاکپشت تیم بوده است. او آموزش‌ها و دانش «اسپلینتر» را بیشتر جدی می‌گیرد و از آن‌ها به طریقی که دیگران نمی‌توانند یا نمی‌خواهند، استفاده می‌کند. اسپلینتر نیز متوجه این قابلیت او می‌شود و لئو را به عنوان رهبر گروه نینجا ترتلز برمی‌گزیند. به همین دلیل هم تصمیم می‌گیرد به لئوناردو بازیابی سلامتی خودش و دیگران را از طریق نینجوتسو آموزش دهد.

این احتملاً نزدیک‌ترین ویژگی به قدرت‌های ابرقهرمانی است که در اختیار لاک پشت های نینجا قرار دارد. لئو آسیب‌های فیزیکی و حتی مسومیت خودش و دیگران را درمان می‌کند. او هنگام مبارزه با دختر اسپلینتر، «کارای» سمی می‌شود. با این حال به وسیله‌ قدرت نینجوتسو، می‌تواند بلافاصله زهر را از بدنش خارج کرده و دشمنش را شکست دهد.

 


17- رافائل و دوناتلو زمانی خون آشام بودند


لاک پشت های نینجا فیلم / Leonardo-Ninja-turtle-vampire

در سریال سال 2012، گروه با چالش‌های متفاوتی دست و پنجه نرم کردند. یکی از مهمترین دشمنانی که با او روبرو شدند، دراکولا بود. اکنون که به قضیه نگاه می‌کنم، آن‌ها با بیشتر هیولاهای دنیا مبارزه کرده‌اند. گرگینه‌ها، مومیایی‌ها و فرانکنشتاین، همگی رویای تصرف و سلطه بر نیویورک را داشتند. در مسیر برقراری نظم نیویورک، دانی و رالف گاز گرفته می‌شوند و به شکل خون‌آشام در می‌آیند.

در نهایت دو لاکپشت دندان نیش در می‌آورند و تشنه خون می‌شوند. این مورد مثال بارزی از این است که لاکپشت‌ها بیش از این که لاکپشت باشند، انسان‌اند؛ چون لاکپشت‌های معمولی اصلاً دندان ندارند. لاکپشت‌ های نینجا علاوه بر دندان، پنجه‌های خون‌آشامی هم در می‌آورند.

 


16- نینجا ترتلز می توانند درون لاکشان فرو بروند


TMNT-Michelangelo-shell / لاک پشت های نینجا 1

لاک پشت های نینجا مهارتی منحصر بفرد دارند و می‌توانند درون لاکشان فرو بروند. به این جهت که چهار دست و پا هستند و ساختار اسکلتی بدنشان با اغلب حیوانات تفاوت دارد. از آنجایی که لاک پشت های نینجا هم از مهارتی مشابه بهره می‌برند، احتمالاً از ساختار مشابهی برخوردار هستند.

اگرچه وزن زیاد بدنشان، حرکت را برایشان دشوار می‌کند. حداقل به خاطر فرم ستون فقرات در حالت ایستاده قادر به این کار نخواهند بود. براین اساس متوجه می‌شویم که آن‌ها ساختار اسکلتی پیچیده‌تری نسبت به یک انسان یا لاکپشت دارند.

 


15- دوناتلو پس از نابودی بدنش به یک سایبرگ تبدیل می شود


cyborg-donetello-ninja-turtle / لاک پشت های نینجا 2

در سری کمیک‌های Image، دوناتلو در معرض تغییرات فراوانی قرار گرفت. پس از مبارزه در مقابل سایبرگ‌ها، دانی تیر می‌خورد و از هلیکوپتر به بیرون پرتاب می‌شود. درعین حال که بدنش آسیب زیادی دیده، با سایبرگ‌ها تلفیق و تبدیل به یک موجود واحد شد.

البته به خاطر این مسأله کم مانده بود که دیوانه شود و کنترل CPU مغزش را از دست بدهد. پس از این تغییراتی در شخصیتش به وجود آمد و کمی تهاجمی‌تر شد. مثال‌های زیادی وجود دارند که دشمنانش را بدون هیچ رحم و مروتی می‌کشت. بدن نیمه رباتیک، دانی را به یکی از قدرتمندترین لاکپشت‌ها تبدیل ‌می‌کرد و علاوه بر این یک زره دائمی و اسلحه اشعه‌ای داشت که می‌توانست در مبارزاتش استفاده کند.

 


14- همگی به نیروی غیرمادی متصل هستند


Spirit-splinter / آیا لاک پشت های نینجا وجود دارند

در مواقع مختلف، لاکپشت‌ها باید تمرکز کنند و به نیروی معنوی متصل شوند. این اتصال چه ارتباط با اسپلینتر باشد چه مواجهه با شیاطین درون، باعث می‌شود که لاکپشت‌ها هر موقع خواستند به دنیای ماورا سفر کنند. با کمک اسپلینتر این جنگجویان نوجوان می‌توانند ارتباط عمیقی با جهان غیرمادی داشته باشند.

این قابلیت موقعی به کار می‌آید که نیاز به راهنمایی دارند اما استادشان دم دست نیست. پس از گم شدن اسپلینتر، لاکپشت‌ها با «آپریل اونیل» و «کیسی جونز» در یک کابین جمع می‌شوند. در این بین لئوناردو پیشنهاد می‌دهد که به وسیله مدیتیشن در جنگل با استادشان ارتباط برقرار کنند. خوشبختانه در ارتباط با او موفق می‌شوند. اسپلینتر چهار برادر را به سفرهایی مجزا می‌فرستد تا بر چالش‌های شخصی خودشان فائق بیایند و مقابل دشمنان غیرمادی پیروز شوند. لاکپشت‌‌ها موفق شدند و از نظر روحی و جسمی به سطح جدیدی ارتقا یافتند.

 


13- شاید خونگرم باشند


آیا لاک پشت های نینجا شیطانی است / Teenage-Mutant-Ninja-Turtles-1990

در حالی که این بیشتر در حد یک تئوری است، شواهد زیادی برای پشتیبانیش وجود دارند. اگر لاکپشت‌ها همچنان خونسرد بودند، باید رفتاری به مراتب متفاوت‌تر می‌داشتند. برای مثال در بسیاری از مواقع بازدم گرم را از ریه آن‌ها شاهد هستیم. این اتفاق تنها در مورد حیوانات خونگرم اتفاق می‌افتد چون حرارت داخلی بدنشان به مراتب بیشتر از فضای بیرون است.

اگر خونسرد بودند، دمای بدنشان از محیط اطراف بیشتر نمی‌شد. اما لاکپشت‌ها به جای تخت‌های حرارتی زیر پتو می‌روند، از سرما می‌لرزند و عرق می‌کنند. عرق تنها توسط پستانداران خونگرم شکل می‌گیرد و نشان دهنده این است که فیزیولوژی لاکپشت‌ها بسیار پیچیده‌تر از چیزی است که ما فکرش را می‌کنیم.

 


12- لئوناردو دستش را از دست می دهد


TMNT-Leonardo-lost-hand / آیا فیلم لاک پشت های نینجا 3 ساخته می شود

طی سومین سری، TMNT توسط کمیک‌های Image عرضه شد. با این که سومین جلد در کانون توجهات قرار نداشت، به خاطر تغییرات مهمی که در شخصیت‌های اصلیش اعمال کرد، از داستان‌های گذشته مجزا می‌شود. یکی از این تغییرات این است که لئوناردو دستش را طی مبارزه با «کینگ کومودو» (یک اژدهای کومودی جهش یافته) از دست می‌دهد.

در عین حال که لاکپشت‌ های نینجا قدرت شگفت‌انگیزی در درمان دارند، نمی‌توانند بافت جدیدی برای بدنشان جایگزین کنند. لئوناردو با وجود قطع شدن دستش و درد شدیدی که داشت، مردانه جنگید. او برای مدتی یک دست رباتی داشت که دوناتلو برایش ساخته بود، اما عاقبت تصمیم گرفت که از آن استفاده نکند و در عوض یک پوشش فولادی همراه با تیغه‌‎ای برنده را جای دست بریده‌اش بگذارد.

 


11- لاکپشت‌ های نینجا گوش قرمز هستند


لاکپشت های نینجا / teenage-mutant-ninja-turtles-facts-you-didnt-know

قبل از این که مایع سبز رنگ، مشهورترین نینجاهای پیتزاخور را خلق کند، همه آن‌ها یک مشت لاکپشت خانگی بودند؛ آن هم از نوع گوش قرمز! با این که موارد بسیاری از هویت لاکپشت‌ها طی چند دهه اخیر تغییر کرد، این ویژگی همیشه جزوی از خصوصیات اصلی لاکپشت‌ های نینجا باقی ماند.

گوش قرمزها از محبوب‌ترین لاکپشت‌های خانگی در ایالات متحده هستند، پس منطقی به نظر می‌رسد که لاکپشت‌های فیلم هم از همین نژاد باشند؛ چون آن‌ها هم در اصل حیوان خانگی هستند. پس از کارتون دهه 90 درخواست لاکپشت‌ها بالا رفت.

در عین حال با کاهش محبوبیت برنامه، بسیاری از لاکپشت‌های خانگی توسط صاحبانشان رها شدند. بسیاری از این حیوانات در پارک لندن قرار گرفتند و پس از گذشت چنیدن سال به اندازه یک بشقاب غذا رشد کردند. بعدها این مسأله به یک معضل تبدیل شد، چون این لاکپشت‌ها به اردک‌های محلی آسیب وارد می‌کنند.

 


10- فوق العاده سریع هستند


Teenage Mutant-Ninja-Turtles-TMNT-comic / نینجا ترتلز

لاکپشت های نینجا همیشه به عنوان کندترین حیوانات دنیا شناخته شده‌اند. با این حال بسیاری از دارندگان لاکپشت‌های گوش قرمز، می‌دانند که این خونسردهای ریزه میزه می‌توانند، خیلی سریع حرکت کنند. اما این طور نیست که لاکپشت‌ها پس از ارتباط با ماده سبز، فقط از لحاظ قد و قواره رشد کنند و قابلیت‌های ذاتی‌شان را به دست آورند، مهارت‌هایشان بهبود هم یافت.

چنین چیزی به این معنا است که لاکپشت های نینجا اکنون بسیار سریع‌تر از لاکپشت‌های معمولی هستند. به عنوان موجوداتی دو زیست آن‌ها به شدت سریع و تند و تیز حرکت می‌کنند. این مسأله در مبارزات و هنگام رقابت برای قاچ آخر پیتزا ثابت می‌شود. جالب این که با وزن سنگین لاک‌هایشان آن‌ها آنقدر سریع هستند که می‌توانند از لیزر جاخالی دهند و سوار ماشین‌های در حال حرکت بشوند.

 


9- از میوتااستون ها برای تغییر شکل و قدرت بیشتر استفاده می کنند


Teenage-Mutant-Ninja-Turtles-TV-show / لاک پشت های نینجا 2017

شاید عجیب‌ترین داستان لاکپشت‌ های نینجا Mutant Turtles: Superman Legend باشد که یک کارتون ژاپنی با شرکت لاکپشت‌ها و قدرت‌های جدید است. پس از احضارشان توسط روح نورانی، «کریس مو»، کریستال‌های مخصوصی به آن‌ها بخشیده می‌شود که «میوتا‌استون» نام دارند. این سنگ‌ها به هر لاکپشت اجازه می‌دهد تا برای سه دقیقه به یک مبارز قدرتمندتر مثل «پاوررنجرز» تبدیل شود.

‌آن‌ها بلندتر، پرزرق و برق‌تر و مطمئناً قدرتمندتر هستند. با این حال اگر به قدرت بیشتری نیاز دارند، می‌توانند «سنت میوتیشن» را فعال کنند. این قابلیت مثل «مگازورد» هر چهار لاکپشت را به یک سوپر لاکپشت تبدیل می‌کند: لاکپشتی آبی-نقره‌ای با بال‌های فلزی. سریال فقط به مدت دو اپیزود دوام آورد، با ایت این حال ژاپنی‌ها حال و هوای جدیدی که ژاپن برای لاکپشت های نینجا خلق کرد هنوز هم در یادها باقی مانده است.

 


8- به جهش یافتگان وحشی تبدیل شده اند


TMNT-Lord-Drregg / لاک پشت های نینجا

به ایده جهش پیشرفته‌تر در هر جایی اشاره شده است. انواع و اقسامش را هم مشاهده کرده‌ایم، اما این سری کلاسیک دهه 80-90 بود که سعی داشت دومین مرحله جهش و در واقع جهش نهایی را ترسیم کند. طی مبارزه با «لرد درگ» (اربابی بیگانه که برای کارتون ساخته شده بود)، لاکپشت‌ها یک تغییر در جهش‌یافتگی‌شان را تجربه کردند.

آن‌ها به شکل تصادفی به لاکپشت‌های غول‌پیکر خشن‌تر با پوستی روشن‌تر و پنجه‌های تیز تبدیل شدند. راستش چیزی مثل همان لاکپشت‌ نینجاهای مایکل بی! از لحاظ هوشی تغییری نمی‌کنند، اما نسبت به ظاهر معمولشان قدرتمندتر و زخمت‌تر هستند. پس از چند اپیزود لاکپشت‌ها با کمک اسپلینتر بر خشمشان غلبه و آن را همیشه دفن می‌کنند.

 


7- استاد مخفی کاری هستند


Teenage Mutant Ninja Turtles 1990 / نینجا ترتلز)

شرط اول نینجا شدن استتار با محیط اطراف و مخفی‌کاری تا حد امکان است. چنین چیزی برای یک لاکپشت بزرگ سبز با هدبندی رنگارنگ کار ساده‌ای نیست. با این حال لاکپشت های نینجا می‌توانند به شکل غیرممکنی ناپدید شوند.

در The Secret of the Ooze، رافی به کاتو کمک می‌کند تا در روز روشن به «فوت کلن» بپیوندد. یکی از چالش‌ها این است که در کمتر از 10 ثانیه بدون کمترین صدایی، با استفاده از دود بیشترین زنگوله را بردارد. در عین حال که این یک مأموریت مشکل به نظر می‌رسد، مادامی که دود اطرافشان را احاطه کرده راف می‌تواند یواشکی داخل اتاق شده و تمام زنگ‌ها ار بردارد، تحویل کاتو دهد و از مهلکه بگریزد.

 


6- می توانند گیتار بزنند


TMNT-band-fan-art / لاکپشت های نینجا

در دهه نود لاکپشت‌ های نینجا کلی کار دیوانه‌وار انجام می‌دادند. «وانیلا آیس» نشانمان داد که آن‌ها می‌توانند برقصند و با ویژه برنامه کریسمس 1994 فهمیدیم که می‌توانند شعر کریسمس هم بخوانند. مورد جالب‌تر تور کنسرت Coming Out of Their Shells در دهه 90 بود که لاکپشت‌ های‌ نینجا با جلیقه جین آواز می‌خوانند و گیتارشان را برای حضار تمام دنیا تاب می‌دهند.

پس از این که اسپلینتر دانا هم به عنوان تک خوان به جمع ملحق می‌شود هیجان صحنه به اوج می‌رسد. احتمالاً عجیب‌ترین بخش این بود که لاکپشت‌ها می‌توانستند گیتار بزنند. آکوردهای گیتار با سه یا چهار انگشت اجرا می‎‌شوند، اما لاکپشت‌‎ها در هر دست فقط سه انگشت دارند.

 


5- نسبت به سرما مقاوم هستند


The-Teenage-Mutant-Turtles-in-the-snow- / لاک پشت های نینجا

متابولیسم بدن لاکپشت های نینجا به خاطر سرما کند می‌شود. خونسردها قابلیت تنظیم حرارت بدن را ندارند؛ بنابراین دمای بدنشان با محیطی که درونش هستند منطبق می‌شود. طی دمای انجماد لاکپشت‌ها کند خواهند شد و تا افزایش درجه مجدد دما به خواب زمستانی فرو می‌روند.

با این حال بارها دیده‌ایم که لاکپشت‌ها برای گرم کردنشان لباس بیشتر به تن می‌کنند. وقتی هوا سرد است، آن‌ها قادرند به هر طرفی بپرند و مبارزه کنند. جهش یافتگی به لاکپشت‌ها اجازه می‌دهد تا با تنظیم حرارت بدن از یخ زدن جلوگیری کنند.

 


4- به شدت چابک هستند


Teenage-Mutant-Ninja-Turtles / لاک پشت های نینجا 2018

لاکپشت‌ها لایه‌های زیادی دارند و بیرونی‌ترینشان تفاوت و خصوصیات متمایز کننده‌شان است. هر کدام از آن‌ها از روزی که روی دو پایش راه رفت، زندگیش را وقف یادگیری و تمرین هنرهای رزمی کرد. لاکپشت‌ها هنرهای منحصربفردی دارند و در زمین مبارزه در حد یک استاد ظاهر می‌شوند.

بدن لاک پشت های نینجا بیش از هر انسان یا لاکپشت معمولی ورزیده و متعادل است. علی‌رغم ظاهر عجیب و غریبشان، بسیار سریع و آکروباتیک هستند و همین مورد به آن‌ها اجازه می‌دهد در نبرد حسابی تأثیرگذار باشند.

 


3- نصف صورت رافائل منفجر شد


رافائل لاک پشت های نینجا / raphael-tmnt-explosion-to-face

وقتی که کمیک‌های Archie در دهه هشتاد داستان Teenage Mutant Ninja Turtles را به عهده گرفت، خوانندگان مختصر نگاهی به آینده «راف» داشتند و به سرعت متوجه شدند که او چشم چپ ندارد. لاکپشت‌ها طی ماجراجویی و سفر زمان می‌فهمند که راف آینده چشمش را در نبرد با «شردر»، «ورمنیتور ایکس» و «آرماگدون» از دست داده است.

با این حال پس از مدتی مشخص می‌شود که در هر آینده محتملی راف چشمش را از دست خواهد داد. متأسفانه در ترسیم کمیک‌ها، راف سرنوشت بدتری هم دارد. طی درگیری با یک سایبرگ نیمه از صورتش می‌ترکد. تا مدت‌ها ماسک «کیسی جونز» را برای پنهان کردن صورت درب و داغانش بر چهره می‌زد تا این که در آخر به چشم‌بند رضایت داد.

 


2- لاک پشت های نینجا می توانند تولید مثل کنند


teenage-mutant-ninja-turtles-2-2016 / لاک پشت های نینجا 2

پس از پروسه جهش‌یافتگی که لاکپشت‌ها درونش قرار گرفتند، منطقی‌ترین چیز این است که مایع سبز آن‌ها را عقیم کرده و لاکپشت‌ها قادر به تولید مثل نیستند. در ضمن هیچ فرزندی هم از آن‌ها در سری‌ها مختلف نمی‌بینیم. با این حال در اواخر کمیک‌های Mirage، مایکل آنجلو با یک پرنسس «استایراکوندون» وارد رابطه عاشقانه می‌شود.

گونه استایراکوندون‌ها موجوداتی دایناسور مانند از سیاره «نورگوستو» هستند. پس از عمیق‌تر شدن رابطه این دو، سری چند تخم به مایکل آنجلو می‌دهد و مدعی شد که این‌ها بچه‌های او هستند. جلد چهارم سری هرگز نوشته نشد و سرنوشت تخم‌ها، سری و مایکل آنجلو همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی ماند. با حدس شکسته شدن تخم‌ها و بقای بچه‌ها، می‌توانیم این جور حساب کنیم که لاکپشت‌ها هم ورثه برجای می‌گذارند.

 


1-  خیلی غذا می خورند


Ninja-turtle-eating / لاک پشت نینجا

اغلب این طور به نظر می‌رسد که TMNT مشغول غذا خوردن هستند، یا پیتزا می‌خورند یا با انواع اسنک دهانش می‌جنبد. به شکل معمول یک لاکپشت گوش‌ قرمز می‌تواند 3 روز بدون غذا دوام بیاورد، آن‌ها برای بقا به غذای زیاد نیاز ندارند، اما زندگیشان عمدتاً آرام است و موجودات چندان فعالی نیستند.

تفاوت شاخص بین لاکپشت‌های گوش قرمز و لاکپشت های نینجا در فعالیت بیش از اندازه نینجاها است. اگر درگیر مبارزه با شردر یا کرنگ نباشند، مطمئناً مشغول تمرین هنرهای نینجوتسویشان هستند. با توجه به اندازه بزرگ، شیوه زندگی و نوجوان بودنشان، به غذای زیادی برای انرژی و مبارزه نیاز دارند.

شما هم ویژگی جالبی از لاکپشت های نینجا مد نظر دارید؟ آن را با ما به اشتراک بگذارید.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
فرحان 26 اسفند 1397، 23:08

عالی و کامل... حیف که یکم خراب کردن توی سری های جدید. ولی هنوز هم بسیار خاطره انگیز هست امیدوارم برگرده به دوران اوجش

بهار سالاری 29 اسفند 1397، 13:53

اذیت نکنم ولی اینا باگن باگ

Roz 29 اردیبهشت 1398، 16:50

آخی یادش به خیر ممنون از مطلبتون. چیزای جالبی در مورد لاکپشت های نینجا نوشتید.

Omid 29 اردیبهشت 1398، 16:58

عجب مطلب توپی بود دمتتون گرم

علی مهدی زاده 31 اردیبهشت 1398، 01:01

خیلی ممنون ازتون بابت مطلب خوبتون. یکی از جذاب ترین کارتون های دوران کودکی من همین لاک پشت های نینجا بود وقتی آهنگ اولش بخش میشد کلی ذوق میکردم.. یادش بخیر :))

دیدگاههای بیشتر ...