اونجرز 4: پاسخ به مهمترین سوالات پس از اتمام فیلم انتقام جویان 4

بالاخره انتظارها به پایان رسید و فیلم انتقام جویان 4 اکران شد و توانست دوباره رکوردهای سینما را جابجا کند. با پایان تماشای اونجرز پایان بازی (Avengers Endgame) ممکن است سوالاتی برای شما پیش آمده باشد که در این مطلب به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

اتمام مجموعه 22 فیلمی مارول پر از لحظات رضایت بخش کوچک و بزرگ است. در فیلم انتقام جویان 4 شاهد اشاره‌های مختلفی به فیلم‌های قبلی این مجموعه جذاب دنیای سینمایی مارول هستیم. مقیاس بزرگ انتقام جویان پایان بازی به همراه کل داستان‌های مربوط به دنیایی سینمایی مارول که باید به نتیجه برسند، احتمالا باعث به وجود آمدن سوالاتی برای طرفداران شده است. در ادامه قصد داریم به مهمترین این سوالات تا جایی که در حد توانمان است پاسخ دهیم. دقت کنید که ادامه متن پر از اسپویلرهای مختلف از داستان فیلم انتقام جویان 4 است. برای هر آنچه قبل از تماشای فیلم انتقام جویان 2019 باید بدانید می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

عناوین مطلب:

  • در انتقام جویان 4 چه می‌ شود؟ (داستان فیلم انتقام جویان 4)
  • چه کسانی در انتقام جویان 4 حضور دارند؟
  • چه کسانی در انتقام جویان 4 می‌ میرند؟ (واقعا می میرند!)
  • مرد آهنی چگونه در انتقام جویان 2019 سنگ های ابدیت را از تانوس گرفت؟
  • کاپیتان آمریکا چگونه پتک تور را در اونجرز 4 به دست آورد؟
  • پسربچه ای که در مراسم دفن مرد آهنی در انتقام جویان: پایان بازی حضور دارد کیست؟
  • آیا ثور اکنون در نگهبانان کهکشان 3 حضور خواهد داشت؟
  • گامورا کجاست؟
  • لوکی در اونجرز: پایان بازی کجا رفت؟
  • آیا ما هنوز در 2023 فورتنایت بازی می کنیم؟

 


در انتقام جویان 4 چه می شود؟ (داستان فیلم انتقام جویان 4)


قبل از اینکه به سوالات اصلی بپردازیم، ابتدا مروری کوتاه بر اتفاقات و داستان فیلم انتقام جویان 4 خواهیم داشت. سه هفته پس از نابودی نصف حیات در دنیا توسط تانوس، کارل دنورز (کاپیتان مارول) تونی استارک و نبولا را از فضا نجات داده و به زمین بازمی‌گرداند و همه انتقام جویان زنده متحد شده و به دنبال تانوس می‌روند که در یک سیاره متروکه است. اونجرز قصد دارند تا سنگ‌ها را بازپس گرفته و اتفاقات رخ داده را تغییر دهند، اما تانوس به آن‍ها می‌گوید که سنگ‌ها را نابود کرده است. ثور که از این حرف او خشمگین شده، سر تانوس را از تنش جدا می‌کند.

avengers endgame / انتقام جویان 4

5 سال بعد، «اسکات لنگ» که از قلمرو کوانتومی فرار کرده، به مقر انتقامجویان می‌رود و طی صحبت‌هایشان به این نتیجه می‌رسند که قلمرو کوانتومی اجازه سفر را در زمان می‌دهد. استارک و بنر (هالک) یک ماشین زمان می‌سازند و انتقام جویان با سفر به گذشته، تمامی سنگ‌های ابدیت را جمع آوری کرده و در دستکشی که استارک ساخته قرار می‌دهند. هالک با استفاده از این دستکش تمامی انسان‌هایی که تانوس نابود کرده بود را بازمی‌گرداند.

تانوس 2014 که در سفر انتقامجویان به گذشته از نقشه آن‌ها و موفقیت خود در آینده باخبر می‌شود، نبولای 2023 را دستگیر کرده و نبولای گذشته را به جای او به آینده می‌فرستد. نبولای گذشته با استفاده از ماشین زمان، تانوس و سفینه او را به زمان حال می‌آورد. طی اتفاقاتی تانوس دستکش و سنگ‌ها را به دست می‌آورد اما در نهایت تونی استارک سنگ‌ها را پس گرفته و تانوس و ارتش او را نابود می‌کند. استارک به خاطر انرژی منتشر شده از این کار می‌میرد. در نهایت هم شاهد مراسم خاکسپاری او هستیم.

ثور، «والکری» را به عنوان پادشاه «نیو آزگارد» انتخاب کرده و به گروه نگهبانان کهکشان اضافه می‌شود. «کوئیل» به دنبال گامورای 2014 می‌رود و «راجرز» سنگ‌های ابدیت را به مکان اولیه هرکدام در زمان برده و در گذشته باقی می‌ماند تا با «پگی کارتر» زندگی کند. در زمان حال هم او را می‌بینیم که سپر خود را به سم ویلسون می‌دهد.

avengers endgame / انتقام جویان پایان بازی

 


چه کسانی در انتقام جویان 4 حضور دارند؟


بازیگران فیلم انتقام جویان 4 به این ترتیب خواهند بود (برای مشاهده نام بازیگر روی تصویر کلیک کنید):

 

 


چه کسانی در انتقام جویان 4 می میرند؟ (واقعا می میرند!)


این بزرگترین سوالی است که پیش می‌آید. اونجرز می‌خواستند به هر نحو ممکن دوستانی که در جنگ ابدیت از دست داده بودند را بازگردانند و بر تانوس غلبه کنند. برای برخی از قهرمانان این امر به معنی فدا کردن خود بود.

«بلک ویدو» که در معبد وورمیر (Vormir) خودش را فدا کرد تا «هاوک آی» بتواند به سنگ روح دست پیدا کند، قطعا مرده است. مرگ او چهره تراژیک‌تری دارد چراکه تماشاگران می‌دانستند که این اتفاق قرار است چگونه رخ دهد؛ در اونجرز جنگ ابدیت هم تانوس دخترخوانده خود گامورا را در همین معبد کشته و سنگ را به دست آورده بود.

avengers endgame / اونجرز 2019

حالا می‌رسیم به تونی استارک که یکی از شخصیت‌های اصلی انتقام جویان است. بسیاری از بخش‌های اونجرز 4 اشاره به شخصیت‌هایی دارد که ماجرا را آغاز کرده بودند. در اونجرز 2019 تونی استارک پدر می‌شود و با پدر خود هم ملاقات می‌کند. این یک لحظه تکامل برای این «نابغه بیلیونر پلی بوی خیر» است و در نهایت چیزی را که ما این همه مدت می‌دانستیم را اعتراف می‌کند؛ اینکه تونی استارک یک قلب دارد.

مرد آهنی پس از دزدیدن سنگ‌های ابدیت از تانوس او و ارتشش را با یک بشکن از بین می‌یرد. اما این کار تاوان سختی را برای او دارد و او در همانجا کشته می‌شود. همسر او «پپر پاتز» در لحظات پایانی در کنار او است و به اطمینان می‌دهد که می‌تواند با خیال راحت دنیا را ترک کند.

avengers endgame / فیلم انتقام جویان 4

 


مرد آهنی چگونه در انتقام جویان 2019 سنگ های ابدیت را از تانوس گرفت؟


می‌توانیم فرض کنیم که این امر به خاطر ایجاد حواس پرتی هوشمندانه و زبردستی او است. ممکن است که تونی نوعی حالت ایجکت سریع را به دستکش ابدیت خود اضافه کرده است، اما احتمالا تانوس حساسیت زیادی را در آن دست‌های گنده‌اش ندارد.

 


کاپیتان آمریکا چگونه پتک ثور را در اونجرز 4 به دست آورد؟


در یکی از جالب‌ترین صحنه‌های فیلم انتقام جویان 4 پتک ثور در آسمان پرواز می‌کند و به دست کاپیتان آمریکا می‌رسد. می‌دانیم که تنها، کسی که شایسته است می‌تواند از پتک ثور استفاده کند و این صحنه نشان می‌دهد که استیو راجرز واقعا شایسته است.

avengers endgame / انتقام جویان 2019

این لحظه ما را یاد یکی از صحنه‌های فیلم Avengers Age of Ultron می‌اندازد که طی یک مهمانی در برج انتقام جویان، تیم اونجرز سعی می‌کنند پتک ثور را بردارند که هیچ کس قادر به انجام آن نمی‌شود. در این میان این استیو راجرز است که ثور را کمی نگران می‌کند. یکی از نظریه‌های طرفداران آن است که او عمدا آن را بلند نکرد اما خود او و ثور می‌دانستند که وی قادر به بلند کردن پتک او است.

 


پسربچه‌ای که در مراسم دفن مرد آهنی در انتقام جویان پایان بازی حضور دارد کیست؟


در مراسم خاکسپاری تونی استارک شاهد حضور تمامی انتقام جویان و خانواده آن‌ها برای ادای احترام هستیم. در پشت صحنه شاهد نوجوانی هستیم که احتمالا متوجه او نشده‌اید اما او ارتباطات قوی با گذشته مرد آهنی دارد.

 اونجرز پایان بازی / avengers iron man

نام او هارلی کینر (Harley Keener) است. او همان پسربچه از Iron Man 3 است که تونی زمانی که در تنسی (Tennessee) بود از او محافظت کرد. هر دوی آن‌ها به خاطر علاقه‌شان به گجت‌های مختلف و مشکلات‌شان با پدر خود، با هم ارتباط برقرار کردند و دیدن اینکه این ارتباط در طول سال‌ها ادامه داشته، امری دلگرم کننده است.

 


آیا ثور اکنون در نگهبانان کهکشان 3 حضور خواهد داشت؟


بعد از اعطای فرمانروایی آزگارد به والکری، ثور به همراه نگهبانان کهکشان به دنبال ماجراجویی جدیدی می‌رود. ما می‌دانیم که نگهبانان کهکشان 3 وجود دارد و اگر پیتر کوئیل از این آدم قد بلند خوش تیپ خسته نشود، احتمالا در آینده نزدیک شاهد Asgardians of the Galaxy خواهیم بود. اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم، ثور همیشه یکی از انتقامجویان عجیب‌تر بود و باید منتظر باشیم و ببینیم جیمز گان با او چه کار می‌کند.

 


گامورا کجاست؟


گامورایی که در خط زمانی کنونی وجود دارد همانی نیست که با نگهبانان آشنا شده و نهایتا عاشق پیتر می‌شود. تانوس گامورای 2018 را کشت تا سنگ روح را به دست آورد و از آنجایی که این اتفاق قبل از Decimation اتفاق می‌افتد، او توسط بشکن هالک که همه چیز را برگرداند، زنده نمی‌شود. به جای آن شاهد گامورای قبل از نگهبانان کهکشان هستیم که در خط زمانی کنونی 2023 است. از آنجایی که گامورا اکنون هیچ ارتباطی با نگهبانان ندارد، او بعد از نبرد آخر ناپدید می‌شود و احتمالا به فضا برمی‌گردد، اما ما کاملا مطمئن نیستیم زیرا پیتر نمی‌تواند اثری از او پیدا کند. احتمالا در فیلم Guardians of the Galaxy Vol.3 از سرنوشت او آگاه می‌شویم.

avengers endgame / اونجرز 4

 


لوکی در اونجرز پایان بازی کجا رفت؟


با رفتن اونجرز به 2012 و طی یک درگیری، لوکی با استفاده از Tesseract خودش را به بیرون زمین تلپورت می‌کند. اینکه لوکی به کجا می‌رود را نمی‌دانیم اما احتمالا در مجموعه این شخصیت که دیزنی پلاس قرار است پخش کند، جواب این سوال را پیدا خواهیم کرد.

لوکی در اونجرز / loki avengers

 


آیا ما هنوز در 2023 فورتنایت بازی می کنیم؟


زمانی که راکت و هالک ثور را در نیو آزگارد ملاقات می‌کنند، او و دوستانش در حال انجام بازی Fortnite هستند. با اینکه قطعا این احتمال وجود دارد که هنوز هم این بازی در 2023 محبوبیت داشته باشد، اما از وقایع انتقام جویان 4 می‌توان برداشت‌های جالبی درباره نحوه ساخت و مصرف سرگرمی کرد. با نابودی نصف نیروی کاری، احتمال اینکه جامعه با چنین سرعتی که ما در 2019 داریم پیش برود کم است. شاید Decimation زمانی برای کاهش سرعت و روی کار آمدن حس نوستالوژی برای بازی‌ها، فیلم‌ها و سریال‌های قدیمی است؛ یادآوری چیزهایی که زمانی وجود داشتند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
سجاد 09 اردیبهشت 1398، 09:45

من فيلم رو ديدم استارك سنك هارو كرفت و بشكن زد و نيرو هاي تانوس محو شدند ولي استارك مرد و همه جي درست شد

mohammajj.5664.tan@gmail.cam 03 اردیبهشت 1399، 03:30

تونی احتمالا به قبل برگشته و یکارای کرده .یعنی قبل جنگ .چون اون بود که یچیزی ساخت که بتونن به زمان سفر کنن و صد درصدم یکارای کرده یا مثلا رفته به زمان جونی خودش یا همچین چیزای

سجاد 09 اردیبهشت 1398، 10:13

همه ی اونایی که محو شده بودن به دست دکتر استرنج برمیگردن و متحد میشن و استارک سنگ هارو از ثانوس میگیره و بشکن رو میزنه و نیروهای ثانوس محو میشن ولی استارک میمیره همه چی درست میشه و همه برمیگردن

علی 30 اردیبهشت 1398، 04:48

باهوش دکتر استرنج خودش محو شد هالک همرو برمیگردونه 😑

Omid 22 اردیبهشت 1398، 16:58

عالیه. حالا واقعا تو انتقام جویان 4 گامورا عاشق پیتر شده بود؟؟؟؟؟

مهدی معصومی 22 اردیبهشت 1398، 17:00

من به شدت منتظر اومدن انتقام جویان 4 نسخه با کیفیتش هستم. سرچ میکنم توی یک سری سایت های دانلود فیلم اومده و چند تا رو دانلود کردم ولی نسخه با کیفیت نیست و زیر نویس فارسی اونجرز 4 رو هم جایی گیر نیاوردم تا کی باید صبر کنم؟

علی 30 اردیبهشت 1398، 04:45

سلام من این فیلمو با کیفیت روی پرده ای دیدم و زیرنویسش رو سرچ کردم و توی یکی از سایتای ایرانی پیدا کردم یادم نمیاد چی بود ولی اگه جدا از فیلم سرچ کنی برات میاره اگه هم میخوای بیا تلگرام بهت بدم @aliakbar_8531

امیر 30 خرداد 1398، 04:58

نسخه زیر نویس فارسیش که هست تو آپارات سرچ کن

Ravi 31 خرداد 1398، 05:48

بادرود.درانتقام جویان پایان بازی میبینیم که گامورای گذشته به حال میادودرمبارزه شرکت میکنه وباپیترروبرومیشه وبعدازپایان نبردمیره به سیاره اش وحالایک سوال اینجاپیش میاد،درقسمت قبلی دیدیم که تانوس گاموراروبرای به دست آوردن سنگ روح قربانی کردوبخاطرهمین بابشکن زدن هالک گامورابرنگشت واماگامورای گذشته تونست به زمان حال بیاد،خب چرانشه باهمین روش تونی واستارک وبیوه ی سیاه روبرگردوند؟خب اونجرزمیتونن باماشین زمان به قبل ازمرگ این دوتن برن وبه زمان حال برشون گردونن ومیدونیم که نمیشه وقایع اتفاق افتاده اروتغییردادپس اومدنشون به زمان حال هیچ تاثیری روی اتفاقات بعدی ندارن پس میشه برشون گردوند.مگه نه؟

Mehdi 26 تیر 1398، 19:55

بابا چرا بیخودی به گامورا امیدوارین ؟؟؟ وقتی آیرن من بشکن میزنه همه ی کسایی که از گذشته اومدن پودر میشن چه خوب باشن چه بد مگه سنگ های ابدیت خوب یا بد حالیشون میشه؟؟ هر کی از گذشته اومده تمومه کارش.

Amir 12 مرداد 1398، 21:17

این مسخره ترین تئوری هست که میشه اجراش کرد چون بلک ویدو و آیرنمن گذشته متعلق به گذشته هستن و زندگی اونها تو گذشته جریان داره و هیچ وقت قبول نمیکنن که به آینده برن. تو خودت فرض کن یکی از پنج سال آینده بیاد و بگه سلام چون تو در 5 سال آینده مردی بیا ببرمت آینده چون دلم واست تنگ شده، مطمئنا قبول نمیکنی چون تو این زمان واسه خودت کار و زندگی داری.

امیر 12 مرداد 1398، 21:20

در ضمن گامورا دیگه هیچ چیز متعلق به خودش تو گذشته نداشتن که به اون وابسته باشه (خواهر و پدرش مرد) واسه همین تو آینده موند.

Farzad 18 مرداد 1398، 17:25

اگه این کارو بکنن اون یکی بعد زمانی به مشکل بر می خوره و اون بعد نمی تونه تانوس رو شکست بده و کل دنیای او بعد نابود میشه برای بعد اصلی مشکلی پیش نمیاد ولی اون یکی بعد زمانی نابود میشه و این دور از انسانیت هست و بعید ویدونم این کارو انجام بدن

Mohamad 01 شهریور 1398، 21:38

اقا فرزاد اگه مشکل شما با برگشت مرد اهنی اینه که تانوس توی اون بعد پیروز میشه باید اینو بگم اگه دقت کرده باشین تانوس از یک بعد دیگه اومد برای جنگ با انتقام جویان میتونن برن از همون بعد مرد اهنی رو برگردونن

پاسخهای بیشتر ...
دیدگاههای بیشتر ...