تغییر صدا در Waze و استفاده از صدای خود در آن

تغییر صدا در Waze و استفاده از صدای خود در آن
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر از رانندگانی هستید که از برنامه ویز برای مسیریابی استفاده می‌کنید، باید بدانید که می‌توانید صدای Waze را تغییر داده و آن را شخصی سازی کنید. با تغییر صدا در Waze می‌توانید با صدای خودتان دستورات مسیر را بشنوید.

روی گوشی خود ویز دارید؟ فرقی ندارد که گوشی شما اندوریدی است یا iOS، اپلیکیشن ترافیکی گوگل قابلیت‌های بسیار زیادی در مقایسه با سایر برنامه‌های نوع خود به کاربرانش ارائه می‌دهد. اما به یاد داشته باشید اگر برنامه را مستقیما باز نکنید ممکن است مراحل باز کردن آن کمی دست و پا گیر باشد.

زمانی که با گوشی اندرویدی خود به دنبال آدرسی می‌گردید یا در گوگل کروم بر روی لینک آدرسی کلیک می‌کنید، به صورت پیش‌فرض گوگل مپس باز می‌شود. اگر همین کار را با آیفون انجام دهد، اپل مپس اجرا خواهد شد. در هر صورت فرقی ندارد و می‌توانید برنامه مسیریابی پیش‌فرض خود را به ویز تغییر دهید.

صدای waze / ویز

اگر از یک گوشی اندرویدی استفاده می‌کنید، برای مسیریابی می‌توانید از دستیار گوگل کمک بخواهید یا برروی لینک آدرسی کلیک کنید. اگر از دستیار گوگل استفاده می‌کنید، از او بخواهید که برنامه پیش فرض را به ویز تغییر دهد. اما اگر آدرس را از روی لینکی باز می‌کنید، گوگل مپس ظاهر شده و هیچ پیامی مبنی بر تغییر برنامه پیش‌فرض دریافت نمی‌کنید. اگر می‌خواهید از برنامه پیشنهادی استفاده کنید بهتر است که از دستیار گوگل کمک بخواهید. گزینه های موجود برروی آیفون بسیار محدودتر هستند. این گوشی‌ها جوری طراحی شده‌اند که اپل مپس همواره در اولویت باشد.

زمانی که پشت فرمان نشسته‌اید می‌توانید تصور کنید که دستورات مسیر را به جای صدای Waze با صدای خودتان بشنوید؟ با این برنامه ممکن است. در این مقاله نحوه تغییر صدای Waze را بر روی آیفون آموزش خواهیم داد. البته به یاد داشته باشید که تغییر صدا در Waze بر روی گوشی های اندرویدی نیز قابل اجراست.

عناوین مطلب:

 • انتخاب ویز به عنوان برنامه پیش فرض در اندروید و iOS
  • انتخاب ویز به عنون برنامه پیش فرض در اندروید
   • پاک کردن برنامه پیش فرض
   • انتخاب ویز به عنوان برنامه پیش‌فرض جدید در گوشی های قدیمی
   • انتخاب ویز به عنوان پیش‌فرض در گوشی های جدید
   • غیرفعال کردن گوگل مپس
   • فعال کردن ویز به عنوان پیش فرض
   • باز کرد لینک ها در ویز
   • بازیابی گوگل مپس
  • فعال کردن به عنوان پیش فرض در iOS
 • تغییر صدا در Waze و به اشتراک گذاری آن
  • صدای Waze را به صدای خود تغییر دهید
  • صدای Waze خود را ضبط کنید
  • صدای Waze جدید را چک کرده و ذخیره کنید
  • اگر لازم است عبارات ضبط شده را پاک کرده و تصحیح کنید
  • عنوان صوت پیش فرض را انتخاب کنید
  • امتحان کنید
  • صدای Waze خود را به اشتراک بگذارید
  • دریافت یک صوت

 

اگر ویز برنامه مورد علاقه شما هم هست، پس شکی نیست که آن را در گوشی خود دارید. در غیر این صورت می‌توانید این برنامه را از گوگل پلی یا اپل اپ استور دانلود کنید.

دانلود ویز برای اندورید

 

دانلود ویز برای iOS

 


انتخاب ویز به عنوان برنامه پیش فرض در اندروید و iOS


 

انتخاب ویز به عنون برنامه پیش فرض در اندروید

اگر برنامه مسیریابی خاصی را به عنوان پیش‌فرض درگوشی خود انتخاب نکرده باشید، هر زمان که بر روی لینکی کلیک می‌کنید، پیامی ظاهر می‌شود و از شما می‌خواهد اپلیکیشن موردنظر خود را انتخاب کنید. در این صورت تنها کاری که باید انجام دهید انتخاب ویز از بین اپلکیشن‌های پیشنهادی است. بعد از انتخاب این برنامه به عنوان اپلیکیشن پیشفرض، هر زمان که بر روی لینک آدرسی در مرورگر خود کلیک می‌کنید، یا از دستیار گوگل برای مسیریابی کمک می‌خواهید، برنامه ویز اجرا خواهد شد.

 

پاک کردن برنامه پیش فرض

چگونه صدای waze را فارسی کنیم/ ویز

اگر برنامه پیش‌فرض برای مسیریابی دارید، ولی می‌خواهید آن را به ویز تغییر دهید، گام های زیر را دنبال کنید. به خاطر داشته باشید که مراحل بسته به این که از چه نسخه اندوریدی استفاده می‌کنید، می‌تواند اندکی متفاوت باشد.

در اندروید 4.0  تا 6.0 بر روی ایکون تنظیمات کلیک کنید. به قسمت مربوط به اپلیکیشن ها (Apps یا Applications) بروید. اگر لازم باشد بر روی گزینه مدیریت اپلیکیشن (Application Manager) کلیک کنید. درمنوی باز شده به دنبال اپلیکیشن نقشه و مسیر یابی بگردید و آن را انتخاب کنید. صفحه باز شده را پایین بکشید. در آخر این صفحه بر روی دکمه پاک کردن پیش‌فرض‌ها (Clear Defaults) کلیک کنید.

 

انتخاب ویز به عنوان برنامه پیش‌فرض جدید در گوشی های قدیمی

waze / راهنمای صوتی ویز

از دستیار گوگل آدرس موردنظرتان را بپرسید بر روی لینک ظاهر شده کلیک کنید. بر روی صفحه باز شده ویز را انتخاب کنید. برنامه ویز باز شده و مسیر را برایتان نمایش خواهد داد. با انجام دادن این کار، هر زمان بر روی لینکی که دستیارگوگل برایتان فرستاده کلیک کنید، ویز به عنوان برنامه پیش‌فرض اجرا خواهد شد.

 

 انتخاب ویز به عنوان پیش‌فرض در گوشی های جدید

waze / ویز

انتخاب ویز به عنوان برنامه ی پیش‌فرض در اندرویدهای بالاتر از 6.0 کمی متفاوت است.

این مسیر را دنبال کنید: تنظیمات > اپلیکیشن ها (Settings > Apps). منوی باز شده تمام اپلیکیشن‌های موجود در تلفن شما را نشان خواهد داد. به دنبال ویز بگیرید و بر روی آن کلیک کنید. بر روی گزینه‌ها نمایش داده شده Open by default را انتخاب کنید. بر روی Open supported links کلیک کرده و تنظیمات برنامه را به Open in this app تغییر دهید. از دستیار گوگل آدرس بپرسید. روی لینک ظاهر شده کلیک کنید، خواهید دید که Waze اجرا می‌شود. اما اگر در گوگل کروم بر روی لینک آدرس کلیک کنید، باز گوگل مپس باز خواهد شد.

 

غیرفعال کردن گوگل مپس

 waze/ ویز

اگر Waze را به حدی دوست دارید که به هیچ عنوان نمی‌خواهید از گوگل مپس استفاده کنید، باید آن را غیر فعال کنید. این تغییر اساسی خواهد بود؛ زیرا ویز را به برنامه  پیش‌فرض مسیریابی تبدیل خواهید کرد. یعنی نه تنها در مسیریابی‌های ساده با دستیار گوگل بلکه در سایر موارد به جای گوگل مپس باید از ویز استفاده کنید. این تغییر ممکن است عملکرد برخی برنامه‌ها را که تنها از گوگل مپس استفاده می‌کنند مختل کند. در هر صورت نگران نباشید زیرا هر زمان که بخواهید می‌توانید گوگل مپس را دوباره فعال کنید.

دوباره  این مسیر را دنبال کنید: تنظیمات > اپلیکیشن ها (Settings > Apps). ایکون گوگل مپس را انتخاب کنید. در صفحه ی باز شده بر روی دکمه Disable کلیک کنید. هشداری ظاهر خواهد شد که به شما اخطار می‌دهد با غیر فعال کردن این برنامه عملکرد برخی از اپلیکیشن‌های دیگر مختل می‌شود. غیر فعال کردن (Disable) را انتخاب کنید. از شما پرسیده می‌شود که آیا مایل هستید این برنامه با نسخه کارخانه تعویض شود. این پیام به این معنی است که با تایید آن، تمام به روز رسانی‌های برنامه پاک شده و گوگل مپس به حالتی بر می‌گردد که در اولین روز خرید گوشیتان بود. اوکی را انتخاب کنید. با انجام این کار گوگل مپس غیر فعال خواهد شد.

 

فعال کردن ویز به عنوان پیش فرض

 waze / ویز

بر روی فلش کوچک بالای صفحه کلیک کنید تا به صفحه مربوط به اپلیکیشن‌ها برگردید. بر روی ویز کلیک کنید و Open by default را انتخاب کنید. در منوی باز شده روی Open supported links کلیک کنید. سپس تنظیمات برنامه را بر روی Open in this app قرار دهید.

 

باز کرد لینک ها در ویز

waze / ویز

از طریق دستیار گوگل یا سایر برنامه‌های از این دست بر روی مکانی کلیک کنید. بعد از این مراحل باید ویز اجرا شود.

 

بازیابی گوگل مپس

waze / ویز

هر زمان که خواستید گوگل مپس را دوباره فعال کنید، مسیرگفته شده برای غیر فعال کردن برنامه را دنبال کنید. بر روی گزینه فعال کردن کلیک کنید. در این صورت نیاز خواهید داشت که دوباره این برنامه را به روز رسانی کنید. برای به روز رسانی مثل همیشه عمل کنید. به گوگل پلی استور بروید. گوگل مپس را انتخاب کرده و برنامه را به روز رسانی کنید.

 

فعال کردن به عنوان پیش فرض در iOS

 waze/ ویز

متاسفانه هیچ راهی وجود ندارد که از طریق آن بتوانید برنامه مسیریابی پیش‌فرض را تغییر دهید. اگر بر روی لینک آدرس در مرورگری مانند سافاری کلیک کنید، گوگل مپس باز می‌شود. اگر از سیری آدرس بپرسید، اپل مپس اجرا خواهد شد. در این سیستم نمی‌توانید اپل مپس را غیرفعال کنید چون سیری به آن نیاز دارد. تنها راهی که دارید این است که از برنامه ای دیگر استفاده کنید تا بتوانید ویز را به عنوان پیش‌فرض در آن برنامه اجرا کنید.

اپلیکیشن گوگل برای iOS را دانلود کنید. آن را باز کرده و در بالا بر روی آیکون تنظیمات کلیک کنید. این آیکون درست در بالای صفحه سمت چپ قرار دارد. بر روی تنظیمات گوگل کلیک کنید. در بالای این صفحه وارد قسمت مپس شوید. در این جا برنامه پیش‌فرض را به ویز تغییر دهید: بر روی ویز کلیک کنید و سپس Done را انتخاب کنید. از این پس هر زمان که بر روی لینک ادرسی در اپلیکیشن گوگل کلیک کنید، ویز اجرا خواهد شد.

 


تغییر صدا در Waze و به اشتراک گذاری آن


صدای Waze را به صدای خود تغییر دهید

صدای فارسی waze/ صدای فارسی ویز

بعد از این که ویز را به عنوان برنامه پیش‌فرض انتخاب کردید، می‌توانید با تغییر دادن صدای Waze به صدای خودتان لذت استفاده از این اپلیکیشن را دو چندان کنید. بعد از باز کردن ویز، بر روی ایکون اسپیکر کلیک کنید. این ایکون را در گوشه پایین سمت راست پیدا خواهید کرد. بر روی Voice directions کلیک کنید. سپس بر Record new voice را انتخاب کنید.

 

صدای Waze خود را ضبط کنید

صدای waze فارسی /ویز

پیامی بر روی صفحه ظاهر خواهد شد. ویز به شما هشدار می‌دهد که صدای شما به عنوان راهنمای صوتی استفاده خواهد شد، پس باید مطمئن شوید که کلمات و جملات گفته شده صحیح هستند. بر روی Got it ضربه بزنید. در صفحه New Voice نامی برای آن انتخاب کنید سپس بر روی Done بزنید. بر روی دکمه ضبط کلیک کنید. پنجره کوچکی ظاهر می‌شود که بر روی آن عبارتی نوشته شده است. بر روی ضبط در پنچره کوچک کلیک کنید و عبارت نشان داده شده را بخوانید.

 

صدای Waze جدید را چک کرده و ذخیره کنید

صدای waze / صدای ویز

بعد از این که صدای Waze خود را ضبط کردید، بر روی گزینه Play کلیک کنید. به صدای خود گوش دهید. اگر آن را نپسندیدید، مجددا بر روی ضبط کلیک کرده و دوباره امتحان کنید. اگر از نتیجه راضی بودید، بر روی Save کلیک کنید. عبارت بعدی را انتخاب کنید و دوباره همین عملیات را تکرار کنید. آن‌قدر به این کار ادامه دهید تا تمام عبارات تمام شوند.

 

اگر لازم است عبارات ضبط شده را پاک کرده و تصحیح کنید

تغییر صدا در waze/ تغییر صدا در ویز

بعد از این که تمام عبارات ضبط شدند، بر روی دکمه پلی درکنار عبارتی که دوست داشتید کلیک کرده و به محتوای آن گوش دهید. اگر دوست داشتید آن را عوض کنید آن را حذف کرده و با کلیک بر روی گزینه ضبط دوباره آن عبارت را گفته و ذخیره کنید.

 

 عنوان صوت پیش فرض را انتخاب کنید

تغییر صدای waze / تغییر صدای ویز

بعد این که عملیات ضبط تمام شد، به بالای صفحه رفته و گزینه Save را انتخاب کنید. صدای شما در میان صداهای دیگر ذخیره شده و به عنوان پیش‌فرض انتخاب می‌شود. اگر می‌خواهید از صدای Waze دیگر به عنوان پیش‌فرض استفاده کنید، کافیست روی آن کلیک کنید.

 

امتحان کنید

تغییر صدای waze به فارسی/ ویز

حال زمان رانندگی با صدای Waze خودتان است. به صفحه اصلی ویز برگردید. آدرس مورد نظر خود را بگویید یا تایپ کنید. زمانی که شروع به حرکت کنید، صدای خود را به عنوان راهنمای صوتی ویز خواهید شنید.

 

صدای Waze خود را به اشتراک بگذارید

waze/ ویز

آیا می‌خواهید صدای Waze خود را با دیگران به اشتراک بگذارید؟ در حین رانندگی به صفحه Voice directions برگردید. بر روی آیکون به اشتراک گذاری کنار صدای خود ضربه بزنید. در صفحه باز شده بر روی دکمه اشتراک گذاری کلیک کنید. اپلیکیشنی که می‌خواهید را انتخاب کرد و صدای Waze خود را برای دوستانتان بفرستید.

 

دریافت یک صوت

 انتخاب صدای فارسی waze/ ویز

از دوستتان بخواهید پیام فرستاده از سوی شما را چک کرده و بر روی لینکی که برایش پست شده است کلیک کند. با کلیک بر روی آن ویز باز شده و صدایی که به اشتراک گذاشتید، در کنار دیگر صداهای ویز نشان داده خواهد شد. برای تغییر صدا در Waze کافی است دوستتان بر روی این لینک کلیک کرده و آن را به عنوان صوت پیش‌فرض انتخاب کند.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
رضا پورعلی
.
01 خرداد 1398، 16:58
پاسخ
0
0
این قابلیت که از خیلی وقت پیش بود. جدید نیست ولی ویز مگه حرام نشده بود؟! تاقبل از این از گوگل استفاده می کردم اما با اتفاقات اخیر که باعث شد برنامه ویز تیتر اخبار بشه سراغش رفتم. عالیه این قسمتش هم کاملا واضح و با کمی جستجو میشد دید و کلاً هرچی حرام باشه بیشتر استفاده میشه
Omid
.
01 خرداد 1398، 17:14
پاسخ
0
0
ممنون
محمد بهبودی
.
01 خرداد 1398، 23:49
پاسخ
0
0
مرسی از توضیحات کاملتون. واسه ما راننده ها ویز یکی از پرکاربردترین برنامه هایی که استفاده میکنیم ولی ترجیح میدم صدای خودمو روش نزارم :))
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 23 بهمن 1399
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 05 اسفند 1399
  Persona 5 Strikers
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5