تمام فیلم هایی که جوکر در آنها حضور خواهد داشت

همانطور که احتمالا مطلع هستید، قرار است چندین فیلم درباره شخصیت جوکر ساخته شود که در بیشتر آن‌ها جرد لتو در نقش جوکر ظاهر می‌شود. در این مطلب قصد داریم به 5 فیلم جوکر با بازی جرد لتو و خواکین فینیکس که قرار است ساخته شوند بپردازیم.

کمپانی برادران وارنر با مشکلاتی در خصوص داشتن یک فیلم ابرقهرمانی خوب مواجه است و بیشتر فیلم‌های ابرقهرمانی این کمپانی از جمله Justice League نتوانستند موفقیت‌های لازم را کسب کنند و تنها Wonder Woman بود که توانست موفق ظاهر شده و دنباله‌ای را به همراه آورد که قرار است امسال عرضه شود.

اکنون برادران وارنر چندین فیلم را که قرار است در آن جوکر به صورت‌های مختلف ظاهر شود را در دست ساخت دارد که امیدوار است بتوانند موفقیت‌های لازم را کسب کنند. یکی از این فیلم‌ها با بازی خواکین فینیکس در دست ساخت است و بقیه قرار است با بازی جرد لتو در نقش جوکر فیلمبرداری شوند. در این مطلب قصد داریم به تمامی فیلم‌هایی که جوکر قرار است یا احتمال دارد در آن‌ها حضور داشته باشد بپردازیم.

فهرست عناوین این مطلب:

  • فیلم ریشه های جوکر با بازی خواکین فینیکس
  • فیلم Suicide Squad 2 (جوخه انتحار 2)
  • فیلم جوکر با بازی جرد لتو و هارلی کویین
  • فیلم Birds of Prey (پرندگان شکاری)
  • فیلم جوکر با بازی جرد لتو در نقش جوکر

 


فیلم جوکر با بازی خواکین فینیکس


خواکین فینیکس در یک فیلم جوکر با عنوان ساده Joker ایفای نقش می‌کند که داستان فیلم درباره گذشته جوکر و نحوه شکل گیری شخصیت دیوانه‌وار او است. این فیلم یک عنوان مستقل در دنیای دی سی است که هیچ ارتباطی با فیلم‌های جوکر لتو و لجر ندارد. این فیلم قرار است دنیای بسیار تاریکی داشته باشد و توسط تاد فیلیپس (فیلم‌های The Hangover) کارگردانی شده و تهیه کننده آن مارتین اسکورسیزی است. هنوز معلوم نیست که آیا استودیوی سازنده قرار است از داستان کمیک The Killing Joke که به نحوه شکل گیری جوکر می‌پردازد، الهام می‌گیرد یا نه.

در آگوست 2018 الک بالدوین تنها چند روز پس از اینکه کمپانی برادران وارنر اعلام کرد که او در فیلم جوکر حضور خواهد داشت، از این نقش کناره‌گیری کرد. در سپتامبر 2018 فیلیپس اولین تصویر خواکین فینیکس در نقش «آرتور» را در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد:

joaquin phoenix / خواکین فینیکس

فیلیپس بعدا اولین تصویر از خواکین فینیکس در نقش جوکر را هم در اینستاگرام منتشر کرد و سپس تصویر از «زازی بیتز» را هم به عنوان یکی از بازیگران فیلم منتشر کرد.

در سوم آوریل 2019 دی سی اولین تریلر فیلم جوکر را منتشر کرد:

فیلمبرداری فیلم جوکر تمام شده و قرار است در 4 اکتبر 2019 (12 مهر 1398) اکران شود.

 


فیلم Suicide Squad 2 (جوخه انتحار 2)


Suicide Squad / جوخه انتحار

سال پیش بود که ورایتی طی گزارش اعلام کرده بود که فیلم Suicide Squad 2 ساخته خواهد شد و جرد لتو در نقش جوکر بازخواهد گشت. با وجود کسب نقدهای نه چندان جالب از طرف منتقدان، Suicide Squad توانست 745 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی به دست بیاورد. نویسندگی و کارگردانی این فیلم بر عهده جیمز گان خواهد بود و قرار است در 6 آگوست 2021 (15 مرداد 1400) عرضه شود. این فیلم قرار است به صورت ریبوتی از فیلم اول ساخته شود و قرار نیست دنباله آن باشد. عنوان فیلم هم قرار است The Suicide Squad باشد.

 


فیلم جوکر با بازی جرد لتو و هارلی کویین


کمپانی برادران وارنر گلن فیکارا (Glenn Ficarra) و جان رکوا (John Requa) که فیلم Crazy Stupid Love را در کارنامه خود دارند را استخدام کرده‌ است تا یک فیلم عاشقانه عجیب و غریب درباره جوکر و هارلی کویین بسازند. قرار است جرد لتو در نقش جوکر و مارگو رابی نقش هارلی را بازی کنند.

joker harley / جوکر و هارلی

در فیلم Suicide Squad نگاهی به گذشته این دو شخصیت داشتیم. کویین سعی داشت جوکر را درمان کند اما عاشق او شد و برای اثبات عشقش خودش را داخل اسید انداخت. کمپانی برادران وارنر هنوز اطلاعاتی را درباره این فیلم منتشر نکرده اما احتمال می‌رود هنوز در دست تولید باشد.

 


فیلم Birds of Prey (پرندگان شکاری)


فیلم Birds of Prey قرار است توسط فیلمنامه نویس فیلم Bumblebee یعنی کریستینا هادسون (Christina Hodson) نوشته شده و توسط کتی یان (Cathy Yan) کارگردانی شود. قرار است در این فیلم هارلی کویین، «کاساندرا کین» (Cassandra Cain) «بلک کاناری» (Black Canary)، «هانترس» (Huntress) و «رنه مونتویا» (Renee Montoya) دوباره ترس را به گاتهام بازگردانند. هنوز معلوم نیست که جرد لتو در نقش جوکر ظاهر خواهد شد یا نه اما با توجه به رابطه او با هارلی این احتمال وجود دارد. همچنین اخیرا تصاویری از محل فیلم‌برداری این فیلم منتشر شده که نشان می‌دهد جوکر در حال پرت کردن وسایل هارلی به بیرون است اما مشخص نیست که چه کسی در حال ایفای نقش آن است.

این فیلم قرار است 7 فوریه 2020 (18 بهمن 1398) اکران شود.

 


فیلم جوکر با بازی جرد لتو


فیلمی با محوریت شخصیت جوکر (که هنوز نامی برای آن مشخص نشده است)، با حضور جرد لتو در نقش جوکر در دست ساخت است. چندین منبع گزارش کرده‌اند که کمپانی برادران وارنر (.Warner Bros) در مرحله ساخت فیلم جوکر پیشرفت داشته است.

همانطور که می دانید، جرد لتو پیش از این نیز در نقش جوکر ظاهر شده بود، او برای اولین بار در فیلم Suicide Squad (که یک فیلم مربوط به شخصیت های منفی دنیای مصور دی سی و محصول سال 2016 بود) در نقش جوکر ظاهر شد و به نظر خیلی ها توانست از پس ایفای این نقش پیچیده بربیاید. با اینکه فیلم Suicide Squad از طرف منتفدان با واکنش مثبتی روبرو نشد، اما در زمینه فروش، فیلم موفقی بود و حتی در زمینه گریم نیز یک جایزه اسکار دریافت کرد.

پس از اکران فیلم Suicide Squad، جرد لتو در مصاحبه‌های خود به طور مکرر بیان کرد که بسیاری از صحنه‌هایی که او در نقش جوکر ظاهر شده بود، از نسخه نهایی فیلم حذف شده‌اند. از این صحبت‌های لتو کاملا مشخص بود که او می‌‌خواهد بیشتر در نقش جوکر دیده شود و از موضوع حذف شدن بسیاری از صحنه‌هایی که او در آنها در نقش جوکر ظاهر می‌شود، دل خوشی ندارد. اکنون دوباره فرصتی پیش آمده تا جرد لتو در نقش جوکر دیده شود، اما این‌بار نه به عنوان یک نقش فرعی و کوتاه، بلکه در نقش اول فیلمی که مختص به خود کاراکتر جوکر است. این فیلم فرصت بزرگی برای لتو است تا به خواسته‌اش یعنی بیشتر دیده شدن در نقش جوکر، دست یابد. شاید پس از مدتی لتو بتواند تصویر جوکر را در ذهن مردم، از آن خود کند.

فیلم جوکر با بازی جرد لتو / jared leto joker

لتو در یکی از مصاحبه‌های خود می‌گوید:

اصلا صحنه‌ای از جوکر در نسخه‌ای از فیلم که اکران شد، وجود داشت؟ صحنه‌ای بود که حذف نشده باشد؟ ببینید، صحنه‌های بسیار زیادی از نسخه نهایی فیلم حذف شدند، آنقدر زیاد که نمی دانم از کجا باید نام‌ بردنشان را شروع کنم. ما روی صحنه کارهای بسیار مختلفی را امتحان کردیم و در شخصیت جوکر بسیار کند و کاو کرده و تجربه‌های زیادی کسب کردیم. صحنه‌های بسیاری از من در قالب جوکر فیلم برداری شدند، اما تنها تعداد معدودی از آنها در نسخه نهایی فیلم حضور داشتند، باقی این صحنه‌ها از نسخه نهایی فیلم حذف شدند.

طبق گزارش سایت Variety، این فیلم جوکر با بازی جرد لتو می‌تواند اولین فیلم از مجموعه فیلم های جوکر باشد. این بدین معناست که اگر این فیلم موفق ظاهر شود، احتمال دارد دنباله‌هایی برای آن ساخته شوند و این فیلم آغاز یک فرانچایز جدید باشد. داستان فیلم جدید جوکر می‌تواند با داستان فیلم Suicide Squad 2 و دیگر فیلم‌های آینده دنیای سینمایی دی سی، مانند فیلم آینده مختص به شخصیت هارلی کویین، با هنرنمایی مارگو رابی (Margo Robbie)، ارتباط داشته باشد.

jared leto joker / جرد لتو در نقش جوکر

جزئیات فیلمنامه و داستان فیلم جوکر، در این مرحله هنوز مشخص نیستند. طبق نوشته سایت Variety، کمپانی برادران وارنر در حال حاضر بدنبال یک نویسنده، برای نگارش فیلمنامه فیلم جوکر خواهد گشت.

فیلم جوکر به دیگر فیلمی که در کمپانی برادران وارنر در دست ساخت است و نقش اول آن را خواکین فینکس (Joaquin Phoenix) ایفا می کند، ربطی نخواهد داشت و کاملا از آن جدا خواهد بود. این فیلم جوکر با بازی جرد لتو متعلق به دنیای گسترده دی سی (DC Extended Universe، نام دنیای سینمایی کمپانی دی سی) است، اما ظاهرا فیلمی که فینکس در آن حضور دارد، ربطی به دنیای سینمایی دی سی ندارد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
No joker 03 اردیبهشت 1398، 15:47

اصن از این جوکر خوشم نیومده، نمیاد و نخواهد آمده

میلاد نورائی 03 اردیبهشت 1398، 16:11

جوخه انتحار 2 فیلم خیلی خوبی بود و بازیگرای خیلی خوبی هم توش بازی کردن

مهدی 04 اردیبهشت 1398، 00:06

جوکر دوست داشتنی ترین شخصیت منفی دوران سینما است یه دیالوگ معروف از فیلمش میگه: - یه نگاه به خودت بنداز تو به چی اعتقاد داری؟ هان؟ جوکر:من معتقدم هر چیزی که تورو به سادگی نکشه باعث میشه که نا شناخته تر بشی

هارلی کویین 16 تیر 1398، 20:40

این جوکر جوخه انتحاریو خیلیییییییییی دوست دارم