مروری بر تمام فیلم های جوکر و بازیگرانی که در نقش Joker ظاهر شده اند

جوکر با هنرپیشگی بازیگران مختلفی در سینما و تلویزیون حضور داشته است. در ادامه مروری داریم بر تمام فیلم های جوکر و سریال هایی که او در آن‌ها حضور داشته یا خواهد داشت.

جوکر یکی از شخصیت‌های منفی دنیای دی سی و بتمن است که توسط بیل فینگر، باب کین و جری رابینسون خلق شده و برای اولین بار در اولین شماره کتاب کمیک بتمن با عنوان Batman در سال 1940 ظاهر شد. او از آن زمان تا کنون تبدیل به یکی از شخصیت‌های نمادین کمیک بوکی شده و در آثار تلویزیونی و سینمایی بسیاری ظاهر شده است. بازیگرانی همچون سزار رومرو، جک نیکلسون، هیث لجر، جرد لتو و واکین فینیکس در طول این سال‌ها نقش این دلقک ترسناک را در فیلم‌های سینمایی مختلف بازی کرده‌اند.

all jokers / تمام فیلم های جوکر

در اولین بخش این مطلب قصد داریم تمام فیلم های جوکر و سریال هایی که این شخصیت محبوب در آن‌ها حضور داشته است را مرور کرده و در بخش دوم، نگاهی به تمام فیلم های جوکر که قرار است در آینده اکران شوند خواهیم داشت.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • تمام فیلم ها و سریال هایی که جوکر در آنها حضور دارد
  • فیلم Batman (سال 1966)
  • سریال تلویزیونی Batman (سال 1966)
  • فیلم Batman (سال 1989)
  • انیمیشن سریالی Batman: The Animated Series (سال 1992)
  • انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm (سال 1993)
  • انیمیشن سریالی The New Batman Adventures (سال 1997)
  • انیمیشن سریالی Justice League (سال 2001)
  • انیمیشن سریالی The Batman (سال 2004)
  • فیلم The Dark Knight (سال 2008)
  • انیمیشن سریالی Batman: The Brave and the Bold (سال 2008)
  • انیمیشن Batman: The Killing Joke (سال 2016)
  • فیلم Suicide Squad (سال 2016)
  • انیمیشن سریالی Justice League Action (سال 2016)
  • انیمیشن سینمایی The Lego Batman Movie (سال 2017)
  • فیلم Joker (سال 2019)
 • فیلم ها و سریال های آینده که جوکر در آنها حضور خواهد داشت
  • سریال هارلی کویین / Harley Quinn
  • فیلم جوخه انتحاری 2 / Suicide Squad 2
  • اسپین-آف فیلم Suicide Squad با حضور جرد لتو
  • فیلم هارلی کویین و جوکر
  • فیلم Birds of Prey

 


تمام فیلم ها و سریال هایی که جوکر در آنها حضور دارد


تاکنون تعداد زیادی فیلم و سریال ساخته شده‌اند که جوکر در آن‌ها نقش اصلی و یا فرعی داشته است، اما تعداد کمی از آن‌ها توانسته‌اند حق این شخصیت را ادا کنند. اگر تمام فیلم های جوکر را در نظر بگیریم، 5 بازیگر تاکنون نقش او را بازی کرده‌اند که تنها برخی از آن‌ها توانسته‌اند از عهده این کار برآمده و نقشی ماندگار را از خود به جا بگذارند. در ادامه قصد داریم تمام فیلم های جوکر را چه لایو اکشن و چه انیمیشن، به همراه تمام سریال هایی که این شخصیت تاکنون در آن‌ها حضور داشته است را با هم مرور کنیم.

 

سریال تلویزیونی Batman (سال 1966) / بازیگر جوکر: سزار رومرو

سریال تلویزیونی لایو اکشن Batman در دهه 60 میلادی پخش می‌شد که مخاطبین هدفش بیشتر نوجوانان بودند و به مسائل ساده می‌پرداخت. از جمله این مسائل می‌توان به اهمیت خوردن شیر، بستن کمربند، انجام تکالیف مدرسه و … اشاره کرد. 120 قسمت از این سریال در سه فصل از سال 1966 تا 1968 در شبکه ABC پخش شد. در این سریال، جوکر با هنرپیشگی سزار رومرو حضور داشت. او نمی‌خواست سبیل شاخصش را برای این نقش بزند، بنابراین سعی بر این شد تا سبیل او را با گریم مخفی کنند که با کمی دقت می‌توان آن را دید.

فیلم Batman 1966 / سزار رومرو در نقش جوکر

 

فیلم Batman (سال 1966) / بازیگر جوکر: سزار رومرو

فیلم Batman که با عنوان Batman: The Movie هم شناخته می‌شود، یک عنوان ابرقهرمانی است که بر اساس سریال بتمن ساخته شده است. این اولین فیلم سینمایی برگرفته از شخصیت کمیک بتمن کمپانی دی سی محسوب می‌شود. فیلم Batman دو ماه پس از آخرین قسمت اولین فصل سریال بتمن اکران شد و تقریبا بیشتر بازیگران آن هم از سریال بودند. دوباره جوکر با هنرپیشگی سزار رومرو در این فیلم حضور داشت.

Batman1966 / فیلم بتمن 1966 / عکس های بتمن و جوکر

 

فیلم Batman (سال 1989) / بازیگر جوکر: جک نیکلسون

در سال 1989 این بار شاهد جوکر با هنرپیشگی جک نیکلسون در فیلم بتمن ساخته تیم برتون بودیم. این اولین شماره از مجموعه بتمن برادران وارنر محسوب می‌شد و در آن شاهد نبرد بتمن با دشمن همیشگیش یعنی دلقک دیوانه هستیم. جک نیکلسون برای بازی در نقش Joker شرایط سختی را اعمال کرده بود که شامل حقوق زیاد، بخشی از درآمد باکس آفیس و زمان فیلمبرداری دلخواه خودش بود. نظر منتقدان درباره این فیلم مثبت بود و در نهایت توانست بیش از 400 میلیون دلار در باکس آفیس کسب کند.

فیلم Batman 1989 / جک نیکلسون در نقش جوکر

 

انیمیشن سریالی Batman: The Animated Series (سال 1992) / صداپیشه جوکر: مارک همیل

Batman: The Animated Series یک سریال کارتونی بر اساس شخصیت کمیک بتمن است و از سال 1992 تا 1995 در 85 قسمت از کانال فاکس کیدز پخش شد. این سریال به خاطر پیچیدگی داستانی، اتمسفر تاریک و نوآر و موارد دیگر مورد ستایش قرار گرفت. Batman: The Animated Series معمولا جزو برترین سریال های انیمیشنی محسوب می‌شود و توانسته جوایز مختلفی از جمله امی هم به دست آورد. صداگذاری دلقک دیوانه در این سریال بر عهده مارک همیل بود که قبل از آن با سه‌گانه جنگ ستارگان معروف شده بود.

joker-and-harley-queen / جوکر و هارلی کویین

 

انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm (سال 1993) / صداپیشه جوکر: مارک همیل

انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm دنباله سینمایی سریال بتمن محسوب می‌شود که اولین فیلم اصلی ساخته شده توسط بخش انیمیشن برادران وارنر است. این فیلم که ابتدا قرار بود به صورت فرمت خانگی عرضه شود، در نهایت با تغییر ناگهانی این تصمیم در سال 1993 در سینماها اکران شد. این انیمیشن توانست نظر منتقدان را جلب کند اما به دلیل تصمیم دیرهنگام برای اکران در سینماها، نتوانست در باکس آفیس موفقیت کسب کند اما با عرضه در فرمت خانگی، این امر را جبران کرد. صداگذاری جوکر در این فیلم انیمیشن هم بر عهده مارک همیل بود.

batman-mask-of-the-phantasm-joker / انیمیشن بتمن و جوکر

 

انیمیشن سریالی The New Batman Adventures (سال 1997) / صداپیشه جوکر: مارک همیل

سریال انیمیشن The New Batman Adventures دنباله‌ای بر سریال Batman: The Animated Series محسوب می‌شود که از سال 1997 تا 1999 در 24 قسمت از تلویزیون پخش شد. در این سریال تمرکز بیشتری روی رابین، نایت وینگ و بت گرل شده است. در این سریال، صداگذاری نقش جوکر را مارک همیل بر عهده داشت.

harley queen and joker / فیلم هارلی و جوکر

 

انیمیشن سریالی Justice League (سال 2001) / صداپیشه جوکر: مارک همیل

Justice League یک انیمیشن سریالی است که بر اساس کمیک بوکی با همین نام و شخصیت‌های مربوطه آن ساخته شده و در دو فصل از سال 2001 تا 2004 از کارتون نتورک پخش شد. البته این سریال در سال 2004 با نام Justice League Unlimited ادامه پیدا کرد و سه فصل دیگر از آن پخش شد. دوباره نقش دلقک دیوانه را مارک همیل در این سریال انیمیشن ایفا می‌کرد.

justice league joker / عکس های بتمن و جوکر

 

انیمیشن سریالی The Batman (سال 2004) / صداپیشه جوکر: کوین مایکل ریچاردسون

سریال The Batman از سال 2004 تا 2008 در 5 فصل پخش شد و توانست جوایز مختلفی را هم کسب کند. این انیمیشن با اینکه مواردی را از کارهای قبلی فیلم و سریال بتمن برگرفته، اما دنیای مربوط به خودش را دارد و ظاهر بسیاری از شخصیت‌های منفی از جمله جوکر را تغییر داد. صداگذار این شخصیت هم در این انیمیشن سریالی تغییر کرده و شاهد صداگذاری کوین مایکل ریچاردسون هستیم. این یکی از معدود سریال‌های بتمن است که «تو فیس» در آن حضور ندارد.

joker the batman 2004 / جوکر

 

فیلم The Dark Knight (سال 2008) / بازیگر جوکر: هیث لجر

فیلم The Dark Knight دومین فیلم در سه گانه بتمن ساخته نولان است. در این فیلم شاهد جوکر با هنرپیشگی هیث لجر هستیم که چند ماه پس از اتمام فیلمبرداری فیلم و 6 ماه قبل از اکران آن، به دلیل استفاده همزمان از چندین دارو جان خود را از دست داد. این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های آن دهه و یکی از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تمام دوران شناخته می‌شود. The Dark Knight در 9 زمینه نامزد دریافت جایزه اسکار شد که علاوه بر بردن جایزه بهترین ویرایش صدا، هیث لجر بعد از مرگش جایزه بهترین بازیگر مکمل را از آن خود کرد.

dark-knight-joker / جوکر هیث لجر / عکس شوالیه تاریکی

 

انیمیشن سریالی Batman: The Brave and the Bold (سال 2008) / صداپیشه جوکر: جف بنت

Batman: The Brave and the Bold انیمیشن سریالی از این شخصیت است که در هر قسمت آن شاهد همکاری بتمن با سایر ابرقهرمانان برای مقابله با یکی از شخصیت‌های منفی دنیای دی سی هستیم. این سریال از سال 2008 تا 2011 در سه فصل از شبکه کارتون نتورک پخش شد و صداگذاری Joker در آن بر عهده جف بنت بود.

batman brave and the bold joker / عکس های بتمن و جوکر

 

انیمیشن Batman: The Killing Joke (سال 2016) / صداپیشه جوکر: مارک همیل

Batman: The Killing Joke یک انیمیشن مخصوص بزرگسالان است که بر اساس کمیکی با همین نام ساخته شده است. داستان این فیلم انیمیشن حول تلاش دلقک مجنون برای روانی کردن جیمز گوردون و تلاش‌های بتمن برای متوقف کردن او است. این اولین فیلم بتمن است که رده‌بندی بزرگسال را دریافت کرده است. The Killing Joke امتیازات متفاوتی دریافت کرد و برخی منتقدها به قسمت اول فیلم و شخصیت بت گرل انتقاد کردند، اما عملکرد مارک همیل در نقش جوکر و کوین کانروی در نقش بتمن مورد ستایش قرار گرفت.

batman the killing joke / انیمیشن بتمن و جوکر

 

فیلم Suicide Squad (سال 2016) / بازیگر جوکر: جرد لتو

Suicide Squad فیلمی ابرقهرمانی بر اساس تیمی از نقش‌های منفی دنیای دی سی است. فیلم درباره استخدام آن‌ها توسط دولت برای انجام عملیات مخفی در ازای کاهش دوران محکومیت‌شان است. Suicide Squad توانست 746 میلیون دلار در باکس آفیس کسب کند اما نقدهای منفی از سوی منتقدین دریافت کرد. جوکر با هنرپیشگی جرد لتو در این فیلم ایفای نقش می‌کرد که طبق ادعای خودش، صحنه‌های زیادی که مربوط به او بودند، از فیلم حذف شده بود.

فیلم Suicide Squad / جرد لتو در نقش جوکر

 

انیمیشن سریالی Justice League Action (سال 2016) / صداپیشه جوکر: مارک همیل

Justice League Action سریال انیمیشن دیگری مربوط به لیگ قهرمانان است که از سال 2016 تا 2018 در یک فصل از شبکه کارتون نتورک پخش شد. در این سریال شاهد ماجراهای سوپرمن، بتمن و واندروومن و برخی دیگر از اعضای لیگ قهرمانان هستیم که با نقش‌های منفی و سایر خطراتی که زمین را تهدید می‌کنند، به مبارزه و مقابله می‌پردازند. صداگذاری دلقک محبوب در این سریال بر عهده مارک همیل بود.

justice-league-action-joker / عکس های بتمن و جوکر

 

انیمیشن سینمایی The Lego Batman Movie (سال 2017) / صداپیشه جوکر: زک گالیفیناکیس

The Lego Batman Movie یک فیلم انیمیشن کمدی از بتمن و اولین اسپین آف فیلم لگو مووی محسوب می‌شود. این فیلم توانست نقدهای تقریبا مثبتی را به دست آورده و در باکس آفیس هم موفق شد 312 میلیون دلار کسب کند. در این فیلم بتمن در تلاش است تا بر بزرگترین ترسش غلبه کرده و نقشه جوکر را متوقف کند. صداگذاری دلقک لگو در این انیمیشن بر عهده زک گالیفیناکیس بود که او را از The Hangover می‌شناسیم.

the-lego-batman-movie-joker / فیلم بتمن و جوکر

 

فیلم Joker (سال 2019) / بازیگر جوکر: خواکین فینیکس

خواکین فینیکس در فیلمی با عنوان ساده Joker ایفای نقش می‌کند که داستان آن درباره گذشته دلقک مجنون و نحوه شکل گیری شخصیت دیوانه‌وار او است. این فیلم یک عنوان مستقل در دنیای دی سی است که هیچ ارتباطی با فیلم‌های لتو و لجر ندارد. فیلم جوکر 2019 دنیایی بسیار واقعی از گاتهام را نشان می‌دهد. بیشتر منتقدان نظر مثبتی به این فیلم داشتند و بازی فینیکس را ستایش کرده و او را شایسته دریافت جایزه اسکار دانستند. برای نگاهی به امتیازات و نقدهای این فیلم می‌توانید به این مطلب پلازامگ مراجعه کنید.

فیلم جوکر 2019 / فیلم Joker 2019 / خواکین فینیکس

 


فیلم ها و سریال های آینده که جوکر در آنها حضور خواهد داشت


فیلم های زیادی هستند که قرار است جوکر در آن‌ها ایفای نقش کند که بیشتر آن‌ها مربوط به جوکر جرد لتو است. در این بخش مروری بر این فیلم‌ها که که هنوز اکران نشده‌اند خواهیم داشت.

 

سریال انیمیشنی هارلی کویین / Harley Quinn

هارلی کویین یک سریال انیمیشنی بر اساس این شخصیت است که در مهر سال 1398 از طریق اینترنت پخش می‌شود. این سریال ماجراهای دوست دختر دیوانه Joker یعنی هارلی کویین را بعد از جدایی‌شان را بازگو می‌کند که قصد دارد با کمک دوست صمیمیش یعنی پویزن آیوی به عضو گروه خلافکاری Legion of Doom درآید. صداگذار دلقک دیوانه در این انیمیشن بر عهده آلن تودیک و صداگذار هارلی کویین هم کیلی کوئوکو از سریال The Big Bang Theory است.

quinn-joker / جوکر و هارلی کویین

 

فیلم جوخه انتحاری 2 / Suicide Squad 2

سال پیش بود که ورایتی طی گزارش اعلام کرده بود که فیلم Suicide Squad 2 ساخته خواهد شد و جرد لتو در نقش جوکر بازخواهد گشت. با وجود کسب نقدهای نه چندان جالب از طرف منتقدان، Suicide Squad توانست 745 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی به دست بیاورد. نویسندگی و کارگردانی این فیلم بر عهده جیمز گان خواهد بود و قرار است در 6 آگوست 2021 (15 مرداد 1400) عرضه شود. این فیلم قرار است به صورت ریبوتی از فیلم اول ساخته شود و قرار نیست دنباله آن باشد. عنوان فیلم هم قرار است The Suicide Squad باشد.

Suicide Squad / جوخه انتحار

 

فیلم هارلی کویین و جوکر

کمپانی برادران وارنر گلن فیکارا (Glenn Ficarra) و جان رکوا (John Requa) که فیلم Crazy Stupid Love را در کارنامه خود دارند را استخدام کرده‌ است تا یک فیلم عاشقانه عجیب و غریب درباره جوکر و هارلی کویین بسازند. قرار است جرد لتو در نقش جوکر و مارگو رابی در نقش هارلی بازی کنند.

joker harley / فیلم هارلی و جوکر

در فیلم Suicide Squad نگاهی به گذشته این دو شخصیت داشتیم. کویین سعی داشت جوکر را درمان کند اما عاشق او شد و برای اثبات عشقش خودش را داخل اسید انداخت. کمپانی برادران وارنر هنوز اطلاعاتی را درباره فیلم هارلی کویین و جوکر منتشر نکرده اما احتمال می‌رود هنوز در دست تولید باشد.

 

فیلم Birds of Prey

فیلم Birds of Prey قرار است توسط فیلمنامه نویس فیلم Bumblebee یعنی کریستینا هادسون (Christina Hodson) نوشته شده و توسط کتی یان (Cathy Yan) کارگردانی شود. قرار است در این فیلم هارلی کویین، «کاساندرا کین» (Cassandra Cain) «بلک کاناری» (Black Canary)، «هانترس» (Huntress) و «رنه مونتویا» (Renee Montoya) دوباره ترس را به گاتهام بازگردانند. هنوز معلوم نیست که جرد لتو در نقش جوکر ظاهر خواهد شد یا نه اما با توجه به رابطه او با هارلی این احتمال وجود دارد. همچنین اخیرا تصاویری از محل فیلم‌برداری این فیلم منتشر شده که نشان می‌دهد جوکر در حال پرت کردن وسایل هارلی به بیرون بوده اما مشخص نیست که چه کسی در حال ایفای نقش او است.

این فیلم قرار است 7 فوریه 2020 (18 بهمن 1398) اکران شود.

 

اسپین-آف فیلم Suicide Squad با حضور جرد لتو

فیلمی با محوریت شخصیت جوکر (که هنوز نامی برای آن مشخص نشده است)، با حضور جرد لتو در نقش جوکر در دست ساخت است. چندین منبع گزارش کرده‌اند که کمپانی برادران وارنر (.Warner Bros) در مرحله ساخت این فیلم پیشرفت داشته است.

همانطور که می‌دانید، جرد لتو پیش از این نیز در نقش این شخصیت ظاهر شده بود، او برای اولین بار در فیلم Suicide Squad (که یک فیلم مربوط به شخصیت های منفی دنیای مصور دی سی و محصول سال 2016 بود) در نقش جوکر ظاهر شد و به نظر خیلی ها توانست از پس ایفای این نقش پیچیده بربیاید. با اینکه فیلم Suicide Squad از طرف منتفدان با واکنش مثبتی روبرو نشد، اما در زمینه فروش، فیلم موفقی بود و حتی در زمینه گریم نیز یک جایزه اسکار دریافت کرد.

پس از اکران فیلم Suicide Squad، جرد لتو در مصاحبه‌های خود به طور مکرر بیان کرد که بسیاری از صحنه‌هایی که او در نقش دلقک خلافکار ظاهر شده بود، از نسخه نهایی فیلم حذف شده‌اند. از این صحبت‌های لتو کاملا مشخص بود که او می‌‌خواهد بیشتر در این نقش دیده شود و از موضوع حذف شدن بسیاری از صحنه‌هایش، دل خوشی ندارد. اکنون دوباره فرصتی پیش آمده تا جرد لتو در نقش جوکر دیده شود، اما این‌بار نه به عنوان یک نقش فرعی و کوتاه، بلکه در نقش اول فیلمی که مختص به خود این کاراکتر است. این فیلم فرصت بزرگی برای لتو است تا به خواسته‌اش دست یابد. شاید پس از مدتی لتو بتواند تصویر این شخصیت را در ذهن مردم، از آن خود کند.

فیلم جوکر با بازی جرد لتو / jared leto joker

لتو در یکی از مصاحبه‌های خود می‌گوید:

اصلا صحنه‌ای از جوکر در نسخه‌ای از فیلم که اکران شد، وجود داشت؟ صحنه‌ای بود که حذف نشده باشد؟ ببینید، صحنه‌های بسیار زیادی از نسخه نهایی فیلم حذف شدند، آنقدر زیاد که نمی‌دانم از کجا باید نام‌ بردنشان را شروع کنم. ما روی صحنه کارهای بسیار مختلفی را امتحان کردیم و در شخصیت Joker بسیار کند و کاو کرده و تجربه‌های زیادی کسب کردیم. صحنه‌های بسیاری از من در قالب این شخصیت فیلم برداری شدند، اما تنها تعداد معدودی از آنها در نسخه نهایی فیلم حضور داشتند، باقی این صحنه‌ها از نسخه نهایی فیلم حذف شدند.

طبق گزارش سایت Variety، این فیلم جوکر با بازی جرد لتو می‌تواند اول راه باشد. این بدین معناست که اگر این فیلم موفق ظاهر شود، احتمال دارد دنباله‌هایی برای آن ساخته شده و آغاز یک فرانچایز جدید باشد. داستان این فیلم جدید می‌تواند با داستان فیلم Suicide Squad 2 و دیگر فیلم‌های آینده دنیای سینمایی دی سی، مانند فیلم آینده مختص به شخصیت هارلی کویین، با هنرنمایی مارگو رابی (Margo Robbie)، ارتباط داشته باشد.

jared leto joker / جرد لتو در نقش جوکر

جزئیات فیلمنامه و داستان فیلم در این مرحله هنوز مشخص نیستند. طبق نوشته سایت Variety، کمپانی برادران وارنر در حال حاضر بدنبال یک نویسنده، برای نگارش فیلمنامه فیلم خواهد گشت.

 

در این مطلب سعی کردیم تمام فیلم های جوکر به همراه سریال هایی که این شخصیت در آن‌ها حضور دارد را معرفی کنیم. نظر شما درباره آن‌ها چیست و کدام سریال یا فیلم جوکر را بیشتر می‌پسندید؟ نظرتان درباره بازیگران این شخصیت کمیک چیست و کدام یک توانسته‌اند بهتر نقش این دلقک دیوانه جنایتکار را ایفا کنند؟

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
No joker 03 اردیبهشت 1398، 15:47

اصن از این جوکر خوشم نیومده، نمیاد و نخواهد آمده

no you 13 مرداد 1398، 10:57

چرت نگو خوشت نمیادو پیش خودت نگه دار

Amirhosein 17 شهریور 1398، 12:13

تویه اسکل به تمام عیاری و هیچ از جوکر حالیت نیست پس بهتره دهنت رو ببندی لطف کن خفه شو جوکر از تاریخی ترین شخصیت های کمیک و به نظر من جوکر خیلی بهتر ادم خوبه یعنی بتمنه خیلی بهتر

میلاد نورائی 03 اردیبهشت 1398، 16:11

جوخه انتحار 2 فیلم خیلی خوبی بود و بازیگرای خیلی خوبی هم توش بازی کردن

مهدی 04 اردیبهشت 1398، 00:06

جوکر دوست داشتنی ترین شخصیت منفی دوران سینما است یه دیالوگ معروف از فیلمش میگه: - یه نگاه به خودت بنداز تو به چی اعتقاد داری؟ هان؟ جوکر:من معتقدم هر چیزی که تورو به سادگی نکشه باعث میشه که نا شناخته تر بشی

هارلی کویین 16 تیر 1398، 20:40

این جوکر جوخه انتحاریو خیلیییییییییی دوست دارم

امیر 13 مرداد 1398، 12:04

جوکر یه شخصیت جالب و ضد اجتماع داره که توی جهان داره به عنوان یک شخصیت قانون شکن محبوب میشه.

دیدگاههای بیشتر ...