13 شخصیت شرور دنیای مارول که می توانند جایگزین تانوس شوند و 12 موردی که نمی توانند

13 شخصیت شرور دنیای مارول که می توانند جایگزین تانوس شوند و 12 موردی که نمی توانند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با پایان سری Avengers آنتاگونیست اصلی سری یعنی «تانوس» هم نابود می‌شود. در این مطلب شخصیت های مارول شروری را بررسی خواهیم کرد که می‌توانند (یا نمی‌توانند) جایگزین Thanos شوند.

از زمانی که تانوس برای اولین بار در سری The Avengers پدیدار شد، استودیوی مارول (Marvel) از این تایتان دیوانه به عنوان شرورترین شخصیت منفی دنیای سینماییش استفاده کرد. این تلاش و برنامه‌ریزی پس از اکران موفق Avengers Infinity War و استقبال طرفداران و منتقدین به ثمره نشست و بسیاری تانوس را بزرگترین تهدید برای تیم ابرقهرمانان دنیای مارول به شمار آوردند.

از قرار معلوم داستان Avengers 4 با شکست نهایی تانوس خاتمه می‌یابد و دنیای مارول باید بدون آنتاگونیست اصلی سری به کارش ادامه دهد. با این که نمی‌‎دانیم کوین فایگی، رئیس استودیوی مارول و تیمش چه برنامه‌ای برای آینده سری و شخصیت های مارول آن دارند، می‌توانیم یک فهرست فرضی برای جانشینی این مظهر شرارت گردآوری کنیم.

مشخصاً هر کدام از شخصیت های مارول که قرار است شرور باشد، باید کسی با قدرت شگفت‌انگیز باشد (چه به شکل مستقیم یا غیر مستقیم). هر چه باشد برای از پا در آوردن تنها یک ابرقهرمان، توانایی زیادی لازم است؛ بماند که تمام انتقام جویان همیشه گروهی از متحدین را همراه دارند.

Thanos / تانوس در انتقام جویان / مارول

بد هم نمی‌شود اگر این شخص شرور از شخصیت های مارول یک مغز متفکر شیطان صفت باشد، به این شکل مارول می‌تواند در تمام طول سری او را پشت پرده پنهان کند تا این که در نهایت مستقیماً وارد عمل شود.

با چنین ایده‌ای در ادامه ابتدا شخصیت Thanos را معرفی کرده و سپس 13 مورد از شخصیت های مارول که می‌توانند جانشین او در دنیای مارول شوند و 12 تا که مطمئناً نمی‌توانند را مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای آشنایی با 10 شخصیت مارول که هنوز در فیلم‌ها ظاهر نشده‌اند می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

 

 


تانوس در دنیای سینمایی مارول


 

تانوس کیست؟

ما اطلاعات کمی از داستان تانوس در انتقام جویان قبل از فیلم The Avengers داریم. به نظر می‌رسد او رهبر ارتش‌هایی از جنگجویان و قاتلان است که دنیاهای زیادی را در مناطق دور فضا از بین برده است. دیمیون پویتیر (Damion Poitier) این نقش را در صحنه پایانی فیلم The Avengers بازی کرد اما در فیلم‌های بعدی این جاش برولین بود (Josh Brolin) که این نقش منفی مارول را ایفا کرده است. Thanos به دنبال این است که قدرت تمامی سنگ‌های اینفینیتی را به دست آورد که در انتهای فیلم Infinity War در نبرد تانوس علیه انتقام جویان موفق به انجام این کار می‌شود.

 

تانوس در انتقام جویان

ما اولین بار در فیلم The Avengers با این شخصیت منفی مارول آشنا می‌شویم که می‌فهمد انسان‌ها سنگ فضا (Space Stone) را در زمین پیدا کرده‌اند. او با لوکی همکاری کرد و ارتش چیتاری (Chitauri) و «سنگ ذهن» را در اختیار او قرار داد تا در ماموریتش برای به دست آوردن سنگ فضا، بتواند دیگران را کنترل کند. نکته جالب این است که در نهایت، این نقشه باعث شد که گروه اونجرز تشکیل شود که بر لوکی غلبه کردند و سنگ‌های فضا و ذهن را به دست آوردند.

 

تانوس در نگهبانان کهکشان

در فیلم 2014 Guardians of The Galaxy دوباره شاهد تلاش‌های تانوس علیه انتقام جویان هستیم. این بار تانوس در نگهبانان کهکشان با رونان متهم همکاری کرد تا سنگ قدرت را به دست آورد اما توسط پیتر کوییل (Peter Quill) متوقف می‌شود. این شخصیت منفی، رونان را در کنار گامورا دنبال کوییل می‌فرستد. گامورا از این فرصت استفاده می‌کند و به تانوس خیانت کرده، تلاش می‌کند سنگ را به یک کالکتور فروخته و فرار می‌کند. Thanos دوباره رونان را با یکی دیگر از دخترخوانده‌های خود، نبولا (Nebula) می‌فرستد اما به جای اینکه رونان سنگ را برگرداند، تصمیم می‌گیرد قدرت آن را به کار گرفته و از سیاره زندار (Xandar) برای ظلم به مردم خود انتقام بگیرد. نبولا هم به همراه او به تانوس خیانت می‌کند.

Guardians Of The Galaxy 3 / تانوس در نگهبانان کهکشان

این بار هم تنها کاری که این نقشه تانوس در نگهبانان کهکشان انجام داد، باعث به وجود آمدن گروه نگهبانان کهکشان شد که توانستند سنگ قدرت را به دست آورند و آن را به نیروهای صلح‌جوی Nova Corps برای نگهداری تحویل دهند. بعد از همه این‌ها تانوس تصمیم می‌گیرد که خودش شروع به جمع آوری سنگ‌ها کند. در صحنه پایانی فیلم Avengers: Age of Ultron می‌بینیم که لو تصمیم گرفته خودش کنترل وضعیت را به دست بگیرد. پس از آن در صحنه انتهایی فیلم Thor: Ragnarokشاهد رسیدن سفینه او به گروه پناهندگان تور هستیم.

 

تانوس در انتقام جویان جنگ ابدیت

در جنگ ابدیت ما دلیل از بین بردن نصف دنیا را توسط Thanos می‌فهمیم. فلسفه او این است که برای برای اینکه زندگی بتواند ادامه پیدا کند، نصف دنیا باید از بین برود. او این کار را برای سیاره خود یعنی تایتان و همچنین سیاره خانگی گامورا هم انجام داده بود. در نهایت این شخصیت مارول به هدف خود رسید و بر خلاف تلاش‌های نگهبانان کهکشان، بلک پنتر، دکتر استرنج و ارتش واکاندا، نصف انسان‌ها را از بین برد.

 

تانوس چگونه میمیرد

اگر کنجکاو هستید که بدانید تانوس چگونه میمیرد ، بدون توضیحات اضافی در ویدیوی زیر که حاوی اسپویلرهای شدیدی است، از سرنوشت او مطلع شوید.

 


13 مورد از شخصیت های مارول که می توانند جایگزین Thanos شوند


 

13- دورمامو

شخصیت های کمیک مارول منفی

یکی از واضح‌ترین انتخاب‌ها برای جایگزینی تانوس، دورمامو است. او که از قدرتمندترین شخصیت های ماورل به شمار می‌رود، نه تنها به شکل مخفیانه عمل ‌کرده و از موجودات ضعیف‌تری مثل «کایکیلوس» به عنوان وسیله‌ای برای کارهای کثیفش استفاده می‌کند، بلکه قدرت مرموزش از تانوس (البته بدون سنگ‌های اینفینیتی) به مراتب بیشتر است.

دورمامو فقط یک بار به شکل کوتاه در دنیای مارول پدیدار شد. در فیلم Doctor Strange سال 2016، جادوگر قدرتمند داستان تصمیم می‌گیرد که به تنهایی او را شکست دهد، اما در نهایت با قدرت وحشتناک او چندین بار نابود می‌شود. او را دست کم نگیرید: اگر دورمامو تمام قدرتش را علیه شخصیت های مارول به کار گیرد، همه قهرمانان هم برای مقابله با او کم خواهند بود.

 

12- گلکتوس

دنیای مارول شخصیت منفی

اگر قرارداد دیزنی و فاکس همچنان ادامه‌دار باشد، استودیوی مارول «چهار شگفت‌انگیز» و طیف وسیعی از شخصیت‌ها را در اختیار خواهد داشت. بنابراین استودیو می‌تواند از «گلکتوس» سیاره خوار به عنوان شخصیت منفی جدید دنیای مارول استفاده کند.

این تقابل همان طور که در کمیک جواب داد (گلکتوس علاوه بر چهار شگفت‌انگیز با انتقام جویان و دکتر استرنج نیز مواجه شده)، می‌تواند در پرده سینما هم جذاب باشد. به هر حال هیچ قهرمانی در دنیای مارول نیست که اجازه دهد که این جهان خوار دنیا را بخورد و زیر دندانش بجود.

 

11- آلترون

دنیای مارول شخصیت منفی

با این که به نظر می‌رسید، «آلترون» در پایان فیلم Avengers: Age of Ultron نابود شده است، اما این احتمال وجود دارد که در لحظه‌ آخر خودآگاهش را به جسم یک ربات دیگر منتقل کرده باشد.

چنین چیزی خبر بدی برای دنیای مارول خواهد بود، چون آلترون در گذشته ثابت کرده که دشمن قدری برای انتقام جویان است. این هوش مصنوعی دیوانه با نقش‌های شیطانی حساب‌ شده‌تر، می‌تواند برای شخصیت های مارول دردسر‌های زیادی به وجود آورد.

 

10- آپوکالیپس

دنیای مارول شخصیت منفی

و باز هم یکی دیگر از شخصیت های مارول که امیدوار است (با توجه به قرارداد دیزنی و فاکس) رنگ و لعاب جدیدی بگیرد. «آپوکالیپس» پیش از این هم در دنیای مارول و داستان Age of Apocalypse پدیدار شد. او می‌توانست عملکرد مشابهی به دنیای مارول داشته باشد و به دشمن اصلی فرنچایز ایکس من تبدیل شود.

اگر به این اتفاق جامه عمل پوشانده شود، باید امیدوارم باشیم که استودیوی مارول از جادویش استفاده کرده و این شخصیت را که در X-Men: Apocalypse بسیار ضعیف ترسیم شده بود با صلابت بیشتری بازگردادند. البته نباید فراموش کرد که نسخه نصفه و نیمه آپوکالیپس در این فیلم خسارات بزرگی را به دنیا موجب شد. حالا حساب کنید که نسخه کاملش با دنیا چه می‌کند.

 

9- نورمن آزبورن

دنیای مارول شخصیت منفی

در نگاه اول به شخصیت شرور Spider-Man «نورمن آزبورن» یا «گرین گابلین» شاید برای به چالش کشیدن کل دنیای مارول کمی ضعیف به نظر برسد. به هر حال او کسی بوده که از مرد عنکبوتی بارها شکست خورده، بنابراین تهدید مناسبی به نظر نمی‌رسد.

اگر استودیوی مارول حق امتیاز شخصیت نورمن از کمپانی سونی را در اختیار داشته باشد، می‌تواند او را به شکلی جدید وارد فرنچایز کند. در کمیک‌ها آزبورن یک شخصیت قدرتمند دولتی است که زندگی قهرمانان را نابود کرده و در نهایت از پشت پرده بر دنیا حکومت می‌کند.

 

8- آن اسلات

دنیای مارول شخصیت منفی

با پابرجایی معامله دیزنی و فاکس، استودیوی مارول در نهایت قادر خواهند بود که ایکس من را با دنیای مارول تلفیق کند. اگر چنین چیزی محقق شود، فهرست بلند بالایی از شخصیت های مارول خطرناک در اختیار دارد تا به جای تانوس انتخاب کند. از بین تمامی آن‌ها «آن اسلات» احتمالاً یکی از قدرتمندترین کاندیدها خواهد بود. ترکیبی از بخش تاریک «پروفسور اکزاویز» و شرورترین شخصیت دنیای ایکس من یعنی «مگنتو» مطمئناً موجود وحشتناکی می‌شود.

در کمیک‌ها آن اسلات (یک نابغه شیطانی با قدرت‌های نامحدود ذهنی) تهدید بزرگی برای اعضای ایکس من است، تا حدی که در نهایت چهار شگفت انگیز و انتقام جویان هم برای شکستش وارد عمل می‌شوند.

پر کردن جای تانوس برای این شخصیت نباید کار دشواری باشد.

 

7- بیاندر

دنیای مارول شخصیت منفی

«بیاندر» یکی از شگفت آورترین شخصیت های مارول است. او با مهارت تغییر واقعیت و کنترل و بازی دادن اشخاص، قدرت‌هایی خارق‌العاده و غیرقابل توقف دارد. به نظر شما این ویژگی‌های او را به یک کاندید خوب برای شخصیت منفی اصلی مبدل نمی‌کنند؟

استودیوی مارول می‌تواند با اقتباس از داستان حماسی Secret Wars (یا یکی از دنباله‌هایش) بیاندر را در دنیای مارول بگنجاند. این مورد از شخصیت های کمیک مارول می‌تواند آنتاگونیست ارزشمندی برای دنیای مارول باشد و روحیات اخلاقی سیاه و شخصیت منحصر بفردش تانوس را یادآور می‌شود.

 

6- مفیستو

دنیای مارول شخصیت منفی

همانطور که می‌دانید استودیوی مارول با معرفی شخصیت تانوس و سنگ‌های اینفینیتی، مسیر کهکشانی را پیش گرفت، پس چرا در آینده سراغ مسیری انجیلی نرود؟ اگر قرار باشد که فرنچایز مسیری مذهبی داشته باشد، منطقی‌ترین انتخاب «مفیستو» خواهد بود.

معرفی شخصیتی مثل مفیستو به دنیای مارول نباید کار چندان دشواری باشد. هرچه باشد گوست رایدر، ابرقهرمان کله آتشی هم اکنون در سریال .Agents of S.H.I.E.L.D حضور دارد، پس راه برای یک مهمان دیگر هم از جهنم باز است. به علاوه تبحر مفیستو در استفاده از مهارت‌های بی‌پایان جادویی می‌تواند برای جانشینی تانوس به عنوان یکی از شخصیت های منفی مارول به او کمک کند.

 

5- مگنس

دنیای مارول شخصیت منفی

پس از معرفی «آدام وارلاک» توسط جیمز گان در تیتراژ پایانی Guardian of the Galaxy Vol. 2، انتظار می‌رود در Vol. 3 شاهد حضور این ابرقهرمان دوست داشتنی باشیم. بنابراین عرصه برای ورود رقیب شیطانیش یعنی «مگنس» هم فراهم خواهد شد؛ تهدید بین کهکشانی که می‌تواند تمام دنیای مارول را با خاک یکسان کند.

او که نسخه آلوده شده وارلاک محسوب می‌شود حریف قدرتمندی برای قهرمانان خواهد بود. چنین موردی شاید نبرد را برای دوست خوش قبلش کمی دشوار کند و با اصافه شدن جنبه‌های احساسی، نبرد نهایی به چیزی بیش از یک آتش بازی ساده تبدیل شود.

 

4- سوپریم اینتلجنس

دنیای مارول شخصیت منفی

هر شخصیتی برای شرور بودن نیاز به مشت زدن و زور بازو ندارد. برای مثال «سوپریم اینتلجنس» را مد نظر داشته باشید؛ کله معلقی که به کل امپراتوری Kree فرماندهی می‌کند. او یک شخصیت منفی بی‌رحم مجهز به ارتشی از یک نژاد بیگانه پیشرفته است.

از کنترل انرژی و قدرت گرفته تا مهارت ورود به جهان پس از مرگ، سوپریم اجازه نمی‌دهد که نداشتن جسم فیزیکی او را از رسیدن به اهدافش باز دارند. استودیوی مارول با قرار دادنش در یک جسم ملموس‌تر (فقط محض این که مبارزه تن به تنش با انتقام جویان را شاهد باشیم) می‌تواند از او به عنوان یکی از شخصیت های منفی مارول استفاده کند.

برای مشاهده ادامه مطلب شخصیت های منفی مارول به صفحه دوم مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران20 دیدگاه
کوروش
.
10 اسفند 1397، 22:50
پاسخ
0
3
بنظرم حسن روحانی خوبه هیشکدوم از اینایی که گفتین تو خوابم نمیتونن تو کمتر از هشت سال یه همچین بلایی سر یه کشور بیارن بنظرم اگه کل ابر قهرمان دنیا چه خوب چه بدشونو بزاریم کنار هم تو قدرت و شرارت حریف حسن نیستن ضمن اینکه اونا تخبلیه ولی حسن واقعی
مهراب
.
09 اردیبهشت 1398، 19:00
پاسخ
0
0
تور هم میتونه شکستش بده با سوپر من و هالک و دادک ساید هم همینطور
علی اسدی
.
16 اردیبهشت 1398، 16:31
پاسخ
0
1
تانوس شخصیت خبیث مورد علاقه من ... ولی Avengers 3 و Avengers 4 خیلی ناراحت کنندست ...
Mahyar
.
20 مرداد 1398، 12:59
پاسخ
0
1
@علی اسدی
دقیقاً موافقم.. باز infinity war رو میشه دید. ولی end game رو خصوصاً نیم ساعت آخرش واقعاً دردناکه..
Omid
.
16 اردیبهشت 1398، 16:31
پاسخ
3
3
تانوس تو انتقام جویان جایگزین ندارد. الکلی براش دنبال جایگزین نباشین
.
19 اسفند 1399، 15:07
پاسخ
1
1
@Omid
تانوس کلا به ارتشش و اون سنگ های ابدیت وابسته بود. درسته که خیلی باهوشه ولی مثل بتمن توی دی سی هست که بدون تجهیزاتش هیچی نیست. تانوس هم اگه ارتش یا سنگ ها رو نداشت قوی نبود و همون تیکه اول اونجرز سه که هالک بهش حمله می کنه راخت هالک میزدش
علی ضیایی
.
16 اردیبهشت 1398، 21:29
پاسخ
0
0
مارول این همه شخصیت داشت نمیدونستیم!! مرسی از مطلب خوبتون
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5