13 شخصیت شرور دنیای مارول که می توانند جایگزین تانوس شوند و 12 موردی که نمی توانند

3- مایسترو

دنیای مارول شخصیت منفی

«مایسترو» نسخه خشن‌تر هالک از آینده‌ای دور است. او نه تنها نسبت به همتای خوش قلبش زور بیشتری دارد، بلکه از هوش بالای وجهه انسانیش (بروس بنر) نیز برخوردار است. به این ترتیب منطقی خواهد بود که مایسترو در نسخه پساآخرالزمانی دنیا برای خودش حکمرانی کند.

مایسرو فوق‌العاده قوی، به طرز شگفت انگیزی باهوش و ماهیتی سیاه دارد؛ لپ کلام همه موارد لازم برای تبدیل به شخصیت منفی اصلی در دنیای مارول را در خود جای داده است. به علاوه مواجه کردن انتقام جویان با نسخه شرور متحد وفادارشان می‌تواند بار احساسی زیادی را همراه داشته باشد و باعث شود مارک روفالو جنبه‌های جدیدی از شخصیتش رو کند.

 

2- مسترز آف ایول

دنیای مارول شخصیت منفییادتان است گفتیم هلموت زیمو به تنهایی نمی‌تواند جانشین خوبی برای تانوس باشد؟ خب این دلیل نمی‌شود که از چند تا دوست شرور دیگر برای ادامه راه این تایتان دیوانه کمک نگیرد. مارول ممکن است جای خالی تانوس را به جای یک شخصیت گردن کلفت با تیمی از نقش منفی‌ها پرکند.

چه تیمی بهتر از «مستر ایول»؛ گروهی که توسط خود زیمو رهبری می‌شوند. این گروه که شامل شخصیت های مارول زن هم می‌شوند، در داستان‌هایی مثل «Avengers Under Siege» تقریباً توانستند همتای ابرقهرمانیشان را شکست دهند. ممکن است که اسم گروه کمی برای دنیای مارول کودکانه به نظر برسد، اما دلیل نمی‌شود که تهدید شخصیت های مارول این تیم را نادیده گرفت.

 

1- سرپنت

دنیای مارول شخصیت منفی

«کال بورسون» (یا براساس نامی که برای خودش انتخاب کرده، سرپنت) عموی ثور بوده و حتی از برادرزاده‌اش قدرتمندتر است. اما متأسفانه هیچ کدام از صفات خوب خدای رعد را ندارد و از لقبش یعنی «وحشت» می‌‎توان گفت از نابود کردن دنیا بدش نمی‌آید.

سرپنت به لطف جسم آزگاردایش، می‌تواند با همه انتقام جویان و متحدینش مقابله کرده و آن‌ها را شکست دهد. علاوه بر این‌ها ماهیت براسون به عنوان «خدای وحشت» در اساطیر نورث برای تبدیلش به شخصیت شرور اصلی دنیای مارول کافی است.

دیگر کدام شخصیت های مارول می‌توانند (یا نمی‌تواند) جایگزین تانوس شوند؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 


12 مورد از شخصیت های مارول که نمی توانند جایگزین تانوس شوند


 

12- دکتر دووم

دنیای مارول شخصیت منفی

با توجه به این که مالکیت فاکس توسط دیزنی معامله‌ای موفقیت آمیز بود، طرفداران مشتاقند که استودیوی مارول سراغ «دکتر دووم»، یکی از شخصیت های کمیک مارول برود. دوم دشمنان اصلی چهار شگفت انگیز نیز محسوب می‌شود و در آخرین فیلم Fantastic Four نشان داد که می‌تواند تهدیدی جدی برای دنیای ماورل باشد.

با این حال تصور دووم به عنوان دشمنی بزرگ در حدی که بتواند کل دنیای ماورل را به لرزه بیاندازد کمی دور از ذهن است. شاید در خلق نقشه‌های پلیدانه استاد باشد و زره قدرتمند و مهارت‌های جادوییش او را به قدرتی به یادماندی تبدیل کنند، اما باز هم نمی‌توان دووم را را به عنوان یکی از شخصیت های کمیک مارول که می‌تواند جانشین Thanos باشد در نظر گرفت.

 

11- دارک فینکس

دنیای مارول شخصیت منفی / شخصیت های مارول زن

«دارک فینکس» (نسخه سیاه و آلوده فینکس فورس) یک نابودگر به معنای واقعی کلمه و یکی از شخصیت های مارول زن است. اما با وجود این که استودیوی مارول کنترل فرنچایز ایکس من (پس از معامله موفق دیزنی و فاکس) را به عهده گرفت، باز هم بعید است که تانوس بازوبند کاپیتانی را بر بازوی دارک فینکس ببندد.

چرا؟ به دو دلیل: اول این که با توجه به رابطه‌ «جین گری» با تیم ایکس من، او به عنوان معروف‌ترین میزبان فینکس شناخته می‌شود و کاربرد کمتری به عنوان یک دشمن در دنیای مارول دارد.

دلیل دوم این که دارک فینکس، آنتاگونیست اصلی فیلم X-Men: Dark Phoenix است، به این ترتیب مخاطبان به زودی شکستش را شاهد خواهند بود (بدون هیچ کمک خارجی) و هرگز او را به عنوان یک تهدید بزرگ نمی‌پذیرند. اما دیدن یکی از شخصیت های مارول زن به جای تانوس می‌توانست جالب باشد.

 

10- نامور

دنیای مارول شخصیت منفی

بسیاری از کارشناسان معتقدند که «پرنس نامور» می‌تواند جانشین خوبی برای تانوس باشد. اما اگر کمی واقع بین باشیم، او به هیچ وجه گزینه مناسبی به نظر نمی‌رسد.

نامور با این که یک رهبر نظامی و جنگجوی متبحر است، اصلاً در حد و اندازه قدرت‌های ترکیبی قهرمانان دنیای مارول ظاهر نمی‌شود. اگر نامور را در رأس ارتش آتلانتیک تصور کنیم که سطح دنیا را به تصرفش در آورده است، شاید شانس موفقیتش کمی افزایش یابد، اما حتی با در نظر گرفتن این عوامل نتیجه بیشتر شبیه به داستان یک Fantastic Four خواهد بود تا حادثه حماسی مارولی.

 

9- ماندرین

دنیای مارول شخصیت منفی

مارول توانست با خلق شخصیت «ماندرین» در Iron Man 3 به عنوان یک آنتاگونیست تقلبی همه را گمراه کند. در آخر مشخص می‌شود که این شخصیت توخالی توسط یک بازیگر بریتانیایی به نام «ترور اسلاتری» شکل گرفته و ماندرین «واقعی» یک جایی خودش را پنهان کرده است. چنین چیزی می‌تواند فرصتی برای یک شخصیت شرور در دنیای مارول باشد.

اما با این حال ما رویش حساب زیادی باز نمی‌کنیم. مارول شاید توانسته باشد با یک آنتاگونیست برتر دل طرفدارانی که از ماندرین ناامید شدند را به دست آورد، اما این این استودیو خیلی با شیوه نقش منفی تقلبی در فیلم‌هایش موافق نیست. به همین جهت نسخه وفادار به کمیک ماندرین جایگزینی خوبی برای تانوس نیست.

 

8- هلموت زیمو

دنیای مارول شخصیت منفی

باید اعتراف کرد «هلموت زیمو»، آنتاگونیست اصلی Captain America: Civil War از لحاظ فیزیکی حریف هیچ یک از انتقام جویان نمی‌شود (حتی در نبرد تک به تک). درست است که سرباز توانمندی است (با سن کمش به درجه سرهنگی رسیده)، اما در حد و اندازه قدرت ثور یا هالک نخواهد بود.

با این حال زیمو مغز متفکر خوبی برای شرارت است و توانست با بازی دادن آیرن من و کاپیتان آمریکا بین انتقام جویان تفرقه بیاندازد. اما باز محدودیت‌هایی وجود دارند که زیمو از پسشان بر نمی‌آید، بنابر این نمی‌توانیم او را (حداقل به تنهایی) جانشین مناسبی برای تانوس متصور شویم.

 

7- رد اسکال

دنیای مارول شخصیت منفی

آخرین باری که «رد اسکال» را در Avengers: Infinity War  دیدیم، نفرین شده بود تا از مکان «سنگ روح» حفاظت کند (نفرینی که احتمالاً اکنون توسط تانوس که سنگ را در اختیار دارد برداشته شده است). اگر این رهبر اسبق «هایدرا» از مسئولیت مراقبتش رها شود می‌تواند بار دیگر در دنیای مارول آشوب به پا کند.

آیا چنین چیزی به این معنی است که رد اسکال می‌تواند جای خالی تانوس را در Avengers 4 پر کند؟ واقعیت را بخواهید، خیر. حتی با به دست آوردن قدرت‌های ماورالطبیعی جدیدش رد اسکال اصلاً در حد و اندازه‌ای نیست که حتی دشمن دیرینه‌اش کاپیتان آمریکا را شکست دهد، چه برسد به کل اعضای انتقام جویان!

 

6- مگنیتو

دنیای مارول شخصیت منفی

با تلفیق دیزنی و فاکس، استاد جاذبه یعنی «مگنینتو» می‌تواند خودش را به عنوان بخشی از دنیای مارول جا کند در عین حال که این یک پیشرفت چشمگیر برای بزرگترین دشمن X-Men محسوب می‌شود، به این معنی نیست که او می‌تواند جای تانوس را بگیرد.

درست است که مگنیتو یک جهش یافته قدرتمند و استراتژیستی متبحر است و ماهیت ضد بشرییش تهدید بزرگی برای مارول خواهد بود، اما مقابله او با اعضای ایکس من، انتقام جویان و دیگر شخصیت های مارول خیلی منطقی به نظر نمی‌رسد.

 

5- رونان

دنیای مارول شخصیت منفی

«رونان» جسارت و قدرت مبارزه با کل شخصیت‌های مارول را دارد، اما بعید است که این کار را انجام دهد. او نه تنها از «نگهبانان کهکشان» شکست خورد، بلکه احتمالاً باید شکستش در مقابل «کاپیتان مارول» را هم شاهده باشیم.

در ضمن با این که سنگ قدرت را در اختیار داشت در Guardians of the Galaxy نابود شد. پس در آینده رونان را جایی نخواهیم دید (Captain Marvel در سال 1990 جریان دارد).

 

4- لیدر

دنیای مارول شخصیت منفی

«لیدر»، شخصیت منفی Hulk در فیلم The Incredible Hulk در سال 2008 و با جهش «دکتر ساموئل استرن» به شخصیت شرورش، به دنیای سینمایی مارول معرفی شد. از آن پس دیگر خبری از او نشیدیم، اما اگر لیدر بار دیگر به مارول بازگردد، طرفداران نباید انتظار داشته باشند که به رأس نقش منفی‌های فرنچایز تبدیل شود.

باید اعتراف کرد که لیدر چیزهای زیادی نسبت به بسیاری از ابرقهرمانان دنیای مارول در چنته دارد و علاوه بر هوش علمی بالایش می‌تواند از زور بازو هم برای نبرد با دشمنانش استفاده کند. با همه این‌ها آنقدر پتانسیل ندارد که مسئولیت آنتاگونیست اصلی را به جای تانوس به دوش بکشد، حالا هر چقدر هم که می‌خواهد باهوش باشد.

 

3- مودوک

دنیای مارول شخصیت منفی

مدتی می‌شود که کریستوفر مارکوس و استیون مک فیلی (نویسندگان فیلم‌های Captain America) به این فکر هستند که شخصیت «مودوک» را به تصویر بکشند. با این حال اگر مودوک در دنیای سینمایی مارول نقشی داشته باشد، بعید است که جا پای تانوس بگذارد.

با سری بزرگ روی یک بدن کوچک و استفاده از سلاح‌های معلق در هوا، می‌توان مودوک را یک حریف نابغه با قدرت‌های ذهنی دانست. با این وجود، امکان ندارد که این شخصیت آن قدر قدرتمند (یا بی رو درواسی، خشن و باحال) باشد که به عنوان تهدید اصلی مارول شناخته شود.

 

2- ووید

دنیای مارول شخصیت منفی

«ووید» ظاهراً تمامی المان‌های لازم برای جانشینی تانوس را دارد: به شدت قدرتمند بوده و در صدد است که کل دنیا را تصاحب (یا نابود) کند. همچنین با ظاهر منعطفش می‌تواند از یک شخصیت کت و شلواری تا یک گردباد مرگبار تغییر شکل دهد.

مشکل اینجا است که ووید در واقع حریف شرور شخصیت «سنتری» (نسخه مارولی سوپرمن) محسوب می‌شود و از آنجایی که استودیوی مارول هیچ برنامه‌ای برای حضور سنتری در دنیای سینماییش ندارد، قضیه ووید به کل منتفی خواهد شد.

 

1- کنت نفاریا

دنیای مارول شخصیت منفی

اشتباه نکنید! «کنت نفاریا» یکی از شخصیت های مارول است که بدون شک کل تیم انتقام جویان را در هم می‌شکند (البته براساس این که چگونه ترسیم شود) و دنیا را به به تنهایی نابود خواهد کرد. مشکل اینجا است؛ براساس چیزی که در کمیک ارائه شده، نفاریا برای جایگزینی به عنوان دشمن اصلی انتقام جویان کمی احمقانه به نظر می‌رسد.

اسمش، لباسش (یک شنل درکولایی با سگک کمربندی خز) و در مجموع استایلش تاریخ مصرف گذشته و مربوط به دوران رترو هستند. اگر استودیوی مارول دستی به سر و روی این شخصیت نکشد، نفاریا حداقل به این زودی‌ها به یک شخصیت شرور درست و درمان تبدیل نخواهد شد.

صفحه 1 صفحه 2
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
کوروش 10 اسفند 1397، 22:50

بنظرم حسن روحانی خوبه هیشکدوم از اینایی که گفتین تو خوابم نمیتونن تو کمتر از هشت سال یه همچین بلایی سر یه کشور بیارن بنظرم اگه کل ابر قهرمان دنیا چه خوب چه بدشونو بزاریم کنار هم تو قدرت و شرارت حریف حسن نیستن ضمن اینکه اونا تخبلیه ولی حسن واقعی

مهراب 09 اردیبهشت 1398، 19:00

تور هم میتونه شکستش بده با سوپر من و هالک و دادک ساید هم همینطور

علی اسدی 16 اردیبهشت 1398، 16:31

تانوس شخصیت خبیث مورد علاقه من ... ولی Avengers 3 و Avengers 4 خیلی ناراحت کنندست ...

Mahyar 20 مرداد 1398، 12:59

دقیقاً موافقم.. باز infinity war رو میشه دید. ولی end game رو خصوصاً نیم ساعت آخرش واقعاً دردناکه..

Omid 16 اردیبهشت 1398، 16:31

تانوس تو انتقام جویان جایگزین ندارد. الکلی براش دنبال جایگزین نباشین

علی ضیایی 16 اردیبهشت 1398، 21:29

مارول این همه شخصیت داشت نمیدونستیم!! مرسی از مطلب خوبتون

دیدگاههای بیشتر ...