تمام اطلاعات داستان اسباب بازی 4 ؛ من اسباب بازی نیستم

سری Toy Story پس از سال‌ها دوباره به سینماها بازمی‌گردد. پس از قسمت سوم، بسیاری از طرفداران، این سری را تمام شده می‌دانستند، اما تیم سازنده دور هم جمع شده‌اند تا در داستان اسباب بازی 4 (Toy Story 4) ماجراجویی جدید اسباب‌ بازی‌ها را به تصویر بکشند.

9 سال زمان از انتشار آخرین شماره یکی از بهترین تریلوژی‌های سینما می‌گذرد. با بزرگ شدن اندی و رفتن او به دانشگاه به نظر می‌رسید Toy Story 3‌ پایان یک دوران باشد، تا جایی که همه باور کرده‌ بودیم که بر اساس اعلام دیزنی این سری برای همیشه به جعبه اسباب‌ بازی بزرگ تاریخ در آسمان‌ها منتقل شده‌ است. با این وجود همه خوشحال شدیم و چندان غافلگیر کننده نبود وقتی سال ۲۰۱۴ اعلام شد «باز»، «وودی» و دوستان برای چهارمین نسخه فیلم بازخواهند گشت؛ چرا که این عنوان شناخته‌شده‌ترین و محبوب‌ترین محصول پیکسار است که اکنون زیرمجموعه دیزنی محسوب می‌شود. در این مطلب قصد داریم مروری بر اطلاعاتی داشته باشیم که از این اسباب بازی‌های دوست داشتنی در اختیار داریم.

 

عناوین مطلب:

 • داستان اسباب بازی 4 کی میاد؟
 • داستان اسباب بازی های 4: در جستجوی بو پیپ
 • کارگردان Toy Story 4: تیم خلاق دوباره در کنار هم جمع می شوند
 • گویندگان داستان اسباب بازی ۴: صداهای قدیمی و جدید
 • هدف از ساخت انیمیشن اسباب بازی های ۴ فقط کسب درآمد نبوده‌ است
 • تریلرهای انیمیشن داستان اسباب بازی 4
  • تیزر انیمیشن اسباب بازی های 4
  • اولین تریلر انیمیشن داستان اسباب بازی 4
  • تریلر جدید داستان اسباب بازی ۴
  • تریلر آخر انیمیشن اسباب بازی ها 4
 • پوسترهای انیمیشن Toy Story 4 

 


داستان اسباب بازی 4 کی میاد؟


انیمیشن داستان اسباب بازی 4 در ابتدا قرار بود در خرداد 96 (ژوئن 1397) اکران شود، اما بالاخره بعد از 2 سال تاخیر قرار است در 31 خرداد امسال (21 ژوئن 2019) روی پرده‌های سینما برود.

 


داستان اسباب بازی های 4: در جستجوی بو پیپ


انیمیشن اسباب بازی های 4 / toy story 4 fluffy ducky

فیلم‌های قبلی داستان اسباب بازی، یک سه‌گانه کامل را در مورد رابطه اندی با اسباب‌بازی‌هایش شکل می‌دهند. در Toy Story Of Terror و Toy Story That Time Forgot که فیلم‌هایی کوتاه بودند اسباب‌بازی‌ها در اختیار دختربچه‌ای به نام Bonnie هستند که وقتی اندی بزرگ شد آن‌ها را به او واگذار می‌کند. در فیلم جدید داستان اسباب بازی 4 هم ااو هم‌چنان صاحب اسباب‌بازی‌ها است. خلاصه داستان رسمی فیلم به این شکل است:

وودی همیشه نسبت به جایگاهش در این جهان اطمینان خاطر داشت و اولویت او این بود که حواسش به بچه باشد، خواه اندی یا بانی. اما زمانی که اسباب بازی دست ساز بانی با نام فورکی خودش را «آشغال» و نه یک اسباب بازی حساب می‌کند، وودی تصمیم می‌گیرد تا به فورکی ارزش اسباب بازی بودن را نشان دهد.

اما زمانی که بانی تمام اسباب بازی‌هایش را با خود به مسافرت می‌برد، وودی به صورت اتفاقی از بقیه جدا شده و دوست گم شده قدیمی خود، بو پیپ را پیدا می‌کند. روح و زندگی ماجراجویانه بو پیپ بعد از سال‌ها تنهایی، ظاهر بیرونی حساس و پورسلین او را پوشانده است. بعد از اینکه وودی و بو می‌فهمند که زندگی کنونی آن‌ها بسیار از هم متفاوت است، متوجه می‌شوند که این امر، حداقل نگرانی آن‌ها است.

پیکسار فیلم جدید را یک فیلم جداگانه با داستانی عاشقانه و ماجراجویانه توصیف کرده که بر روی جستجو برای یافتن بو پیپ تمرکز کرده‌ است. معشوقه و راهنمای وودی در آخرین فیلم این سری غایب بود. توضیح کارگردان ابن فیلم لی اونکریچ در این باره این بود که او در یک حراج فروخته شده است.

جان لستر، یکی از نویسندگان و تولیدکنندگان سری Toy Story و کارگردان انیمیشن اسباب بازی ها 4 در نمایشگاه D23 گفت که داستان فیلم جدید تا حدود زیادی از زندگی همسرش نانسی که مهندس کامپیوتر سابق اپل بوده‌ است الهام گرفته شده‌ است. او گفت «بوپیپ از خیلی جهات مرا یاد همسرم نانسی می‌اندازد. قبل از این که همسرم را ملاقات کنم او داستان احساسی شگفت‌ انگیزی داشت. پس این داستان مانند همه فیلم‌های دیگر پیکسار تا حدودی شخصی است. این یک داستان تاثیرگذار است که الهام‌بخش آن، عشق من نسبت به همسرم بوده‌ است.» هنوز اطلاعاتی در مورد سرگذشت نانسی لستر نداریم.

 


کارگردان Toy Story 4: تیم خلاق دوباره در کنار هم جمع می شوند


toy story 4 / داستان اسباب بازی 4 کی میاد

جاش کولی طراح استوری بورد (و گاهی گوینده) در پیکسار که اولین تجربیات خود را در فیلم‌های کوتاه فوق‌العاده‌ George & AJ و Riley’s First Date (اسپین‌آف Inside Out) داشته کارگردان این فیلم است. گلین ساسمن پس از کار بر روی ۳ فیلم کوتاه Toy Story به عنوان تهیه‌کننده بازگشته‌ است. خیال طرفداران موسیقی هم راحت باشد چرا که رندی نیومن محبوب بازگشته تا موسیقی متن را تولید کند. جان لستر سرپرست سابق بخش طراحی خلاقانه پیکسار نیز به همراه دیگر سازندگان کهنه‌کار Toy Story از جمله اندرو استنتن، پیت داکتر و اونکریچ وظیفه نویسندگی را به عهده خواهند داشت. رشیدا جونز و ویل مک کورمک که به همراه هم نویسندگان فیلم Celeste and Jesse Forever بودند هم تیم نویسندگان را تشکیل می‌دادند تا این که در نوامبر ۲۰۱۷ از پروژه کنار رفتند و از ژانویه ۲۰۱۸ جای خود را به استفنی فولسوم دادند.

 


گویندگان داستان اسباب بازی ۴: صداهای قدیمی و جدید


داستان اسباب بازی 4 / tom hanks toy story

در قسمت جدید، گویندگان نام‌آشنا و دوست‌داشتنی سری حضور خواهند داشت؛ تام هنکس، تیم الن، جون کیوساک، کیگان-مایکل کی، آنی پاتس و جوردن پیل در این قسمت هم به جای شخصیت‌های اصلی حرف خواهند زد. صداپیشگی شخصیت جدید (فورکی) هم به عهده تونی هیل خواهد بود. همچنین گفته می‌شود که پاتریشا آرکت گوینده شخصیتی خواهد بود که به صورت «یک زن فربه» توصیف شده‌ است.

علاوه بر این، اخیرا در اخبار سینما داشتیم که کیانو ریوز، ستاره فیلم‌های جان ویک و ماتریکس هم نقشی مرموز را در  اسباب بازی های ۴ ایفا خواهد کرد.

 


هدف از ساخت انیمیشن اسباب بازی های ۴ فقط کسب درآمد نبوده‌ است


انیمیشن toy story 4

جان لستر اصرار داشت تا این مسئله را روشن کند که پیکسار Toy Story 4 را تنها به قصد درآمدزایی از مهم‌ترین برند خود نمی‌سازد. البته بدون شک پیکسار از ساخت این فیلم پول هنگفتی به جیب می‌زند اما به نظر می‌رسد که آن‌ها قبل از تصمیم‌گیری برای ساخت فیلم کمی در مورد این که این سری را ادامه دهند یا خیر دچار تردید بوده‌اند.

پس این حرف جان لستر که می‌گوید: «ما این شخصیت‌ها را دوست داریم و آن‌ها برای ما مثل اعضای خانواده‌مان هستند. دوست نداریم هیچ کاری با آن‌ها انجام دهیم مگر این‌که به خوبی قبل و یا بهتر از آن باشد.»

لستر در ادامه افزود: «Toy Story 3 آن‌چنان داستان وودی و باز با اندی را عالی تمام کرد که تا مدت‌ها حتی فکر ساخت یک Toy Story جدید هم به سر ما نزد. اما وقتی این ایده جدید به ذهن من، اندرو، پیت و لی رسید دیگر نمی‌توانستیم به ‌آن فکر نکنیم. بسیار هیجان‌انگیز بود؛ من می‌دانستم که باید این فیلم را بسازیم و می‌خواستم که خودم آن را کارگردانی کنم.»

 


تریلرهای انیمیشن داستان اسباب بازی 4


 

تیزر انیمیشن اسباب بازی های 4

در اولین تیزر ویدیویی داستان اسباب بازی های ۴ چیز زیادی در مورد داستان آشکار نمی‌شود اما با شخصیت جدید فورکی آشنا می‌شویم که یک چنگال پلاستیکی است. شخصیت‌های آشنای ما دست به دست هم داده‌اند و و در آسمان با آهنگ «Both Sides Now» می‌چرخند اما در نهایت به فورکی می‌رسیم که فریاد می‌زند «من به اینجا تعلق ندارم» و همه چیز را به هم می‌ریزد.

 

اولین تریلر انیمیشن داستان اسباب بازی 4

اولین تریلر کامل از انیمیشن اسباب بازی ها 4 در اواخر اسفند 97 منتشر شد و ما را احساساتی کرد. علاوه بر نمایش صحنه‌هایی از اندی و بازگشت بو پیپ، شاهد اتفاقات رخ داده برای فورکی هستیم و با شخصیت‌های جدید گبی گبی (Gabby Gabby) و نقش کیانو ریوز در انیمیشن، یعنی دوک کابوم (Duke Kaboom) آشنا می‌شویم.

 

تریلر جدید داستان اسباب بازی ۴

نسخه‌ای کمی متفاوت از اولین تریلر انیمیشن اسباب بازی های 4 چند روز بعد از تریلر اول عرضه شد که کمی از احساسات آن کاسته شده بود. در این تریلر شاهد پرواز «باز» در شهربازی و افتادن و گیر افتادن او هستیم. باز به عنوان جایزه در یک دکه به نمایش درمی‌آید و آنجا با دو شخصیت جدید و خنده‌دار داکی و بانی آشنا می‌شود.

 

تریلر آخر انیمیشن اسباب بازی ها 4

آخرین تریلر Toy Story 4 در اواخر اردیبهشت 98 منتشر شد. این تریلر بیشتر روی شخصیت‌های جدید فورکی، داکی، بانی و دوک کابوم تمرکز دارد و در آن، اسباب بازی‌ها در تلاش هستند تا فورکی را از یک مغازه عتیقه فروش نجات دهند.

 


پوستر های انیمیشن Toy Story 4


در ادامه می‌توانید پوسترهای جذابی که برای انیمیشن اسباب بازی های 4 منتشر شده‌اند را تماشا کنید.

 

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
Omid 08 خرداد 1398، 16:04

این سری انیمیشن واقعا عالیه. من منتظر قسمت 4 ام. عالیه عالی

سروش 08 خرداد 1398، 16:20

شک کردن به موفقیت انیمیشن فوق العاده داستان اسباب بازی 4 دیوونگی محضه

بهروز 10 خرداد 1398، 19:24

همیشه توی استوری جز بهترین انیمیشن ها بوده و هست. ایشالا اینم مثل قبلی ها عالییییی خواهد بود