چرا باید داخل اتومبیل خود یک هولدر موبایل داشته باشیم

چرا باید داخل اتومبیل خود یک هولدر موبایل داشته باشیم
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آیا آهنربای موجود در هولدر موبایل به گوشی آسیب می‌زند؟ در این نوشتار به این سوال پاسخ داده شده و مزایای استفاده از پایه نگهدارنده گوشی توضیح داده می‌شود.

این روزها فناوری و تکنولوژی چنان زندگی همه را تحت تاثیر خود قرار داده که واقعا تصور زندگی بدون فناوری حتی برای یک ساعت نیز غیرممکن است. یکی از فناوری‌هایی که که انسان را نمی‌توان به هیچ عنوان بدون آن تصور کرد، موبایل و گوشی‌های هوشمند است. در واقع از آنجا که امروزه همه افراد تمام کارهای مهم و ضروری خود را از طریق موبایل انجام می‌دهند و همواره به اینترنت متصل هستند، ناگزیر اکثر افراد در بیشتر اوقات، موبایل را در کنار خود دارند. یکی از این مواقع، هنگام رانندگی است.

نگهدارنده گوشی/ car mount

درست است که استفاده از موبایل و گوشی در هنگام رانندگی خلاف قوانین و مقررات رانندگی است اما برخی مواقع افراد ناگزیر مجبور به شکستن قوانین شده و از گوشی خود در هنگام رانندگی استفاده می‌کنند. با این حال اگر در هنگام رانندگی با موبایل خود تماس گرفته و یا به تماس دریافتی خود پاسخ دهید، نه تنها تمرکزتان کاهش پیدا می‌کند، بلکه گرفتن گوشی در دست نیز موجب می‌شود که نتوانید حواس خود را در رانندگی کاملا جمع کنید. در اینجا است که ضرورت استفاده از یک هولدر موبایل احساس می‌شود. با این حال حرف و حدیث‌های بسیاری پیرامون هولدر گوشی است و افراد زیادی تصور می‌کنند که آهنربای موجود در پایه نگهدارنده موبایل، به اجزای داخلی گوشی آسیب می‌زند. امروز در پلازامگ قصد داریم که به تمام این شک و شبهه‌ها پایان داده و مزایای استفاده از هولدر موبایل را با هم مرور کنیم.

فهرست عناوین:

 • آیا استفاده از هولدر موبایل به گوشی صدمه می زند؟
  • حافظه گوشی
  • صفحه نمایش
  • باتری
  • اسپیکر
  • قاب‌های مغناطیسی
 • مزایای کلیدی استفاده از هولدر موبایل
  • GPS برای جهت‌یابی و ناوبری
  • رانندگی ایمن
  • پخش موسیقی

پایه نگهدارنده موبایل یسیدو مدل C13

پایه نگهدارنده موبایل یسیدو مدل C13Yesido C13 Phone Holder

نحوه اتصالگیره نگهدارنده,پایه مکنده
میزان چرخش360 درجه


آیا استفاده از هولدر موبایل به گوشی صدمه می زند؟


حافظه گوشی

نگهدارنده موبایل/ car mount

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که پیرامون پایه نگهدارنده گوشی پرسیده می‌شود، این است که آیا هولدر موبایل روی حافظه گوشی تاثیر می‌گذرد؟ در جواب باید گفت که خیر. اجزای داخلی گوشی از مواد غیرمغناطیسی ساخته شده‌اند و بنابراین آهنربای هولدر گوشی روی این اجزا تاثیری نداشته و عملکرد آنها را مختل نمی‌کند. اما اگر از حافظه گوشی سوال می‌کنید باید بگوییم که گوشی‌ها فاقد درایو دیسک سخت یا همان HDD هستند. همان‌طور که مطلع هستید درایو دیسک سخت برای ذخیره‌سازی اطلاعات از میدان مغناطیسی استفاده می‌کند اما از آنجا که در موبایل این قطعه وجود ندارد، بنابراین استفاده از پایه نگهدارنده موبایل بدون اشکال است. در حقیقت گوشی‌های هوشمند مجهز به تراشه‌های ذخیره‌سازی هستند که یک نوع از فلش مموری هستند و تحت تاثیر آهنربا قرار نمی‌گیرند.

قابل ذکر است که این قضیه درباره آیپاد کلاسیک کاملا متفاوت است. در حقیقت تنها در آیپاد کلاسیک از درایو دیسک سخت استفاده شده است که استفاده از هولدر در عملکرد آن اختلال ایجاد می‌کند. اما در بقیه گوشی‌ها از فلش مموری استفاده شده که هیچ جای نگرانی ندارند.

 

صفحه نمایش

آیا نمایشگرهای قدیمی را به خاطر می‌آورید که در هنگام روشن بودن، صدای کوچکی از آنها شنیده می‌شد؟ در این نمایشگرها، تصویر از طریق منحرف شدن پرتو متمرکز الکترون‌ها با میدان مغناطیسی تشکیل می‌شد. درنتیجه وجود یک میدان مغناطیسی خارجی برای دخالت در میدان مغناطیسی نمایشگر به دلیل تشکیل تصویر درون نمایشگر، امری ضروری بود.

این در حالی است که در نمایشگرهای گوشی‌های امروزی با استفاده از الکتریسیته، تصویر تشکیل می‌شود. بنابراین آهنربای پایه نگهدارنده موبایل، هیچگونه تداخلی در عملکرد نمایشگر گوشی نخواهد داشت.

 

GPS و قطب نما

اپلیکیشن قطب نما/ Compass-App

یکی دیگر از سوالات متداول پیرامون هولدر گوشی، درباره ایجاد تداخل آهنربای هولدر روی عملکرد GPS و سرویس مکان‌یاب گوشی است. باید گفت که GPS برای مشخص کردن مختصات از ماهواره‌ها استفاده می‌کند و جهت حرکت کاربر را با استفاده از حل یک مسئله ساده ریاضی با مقایسه دو مجموعه مختصاتی متفاوت در زمان‌های مختلف، تشخیص می‌دهد. در نتیجه از آنجا که ماژول GPS هیچگونه ارتباطی به میدان مغناطیسی ندارد بنابراین عملکرد آن تحت تاثیر یک میدان مغناطیسی خارجی دچار اختلال نخواهد شد.

با این حال داستان برای سرویس قطب‌نمای موبایل اندکی متفاوت است. در قطب‌نمای گوشی از یکسری سنسورها استفاده می‌شود تا میدان مغناطیسی زمین مشخص شود، در نتیجه نزدیک بودن و مجاورت یک آهنربای دیگر روری این سنسورها تاثیر گذاشته و آنها را مجبور به واکنش می‌کند. اما خبر خوب این است که تقریبا هیچ اپلیکیشنی علی‌الخصوص برنامه‌های ناوبری و جهت‌یابی به دیتاها و اطلاعات این سنسورها نیازی نداشته و فارغ از آنها کار می‌کنند. بنابراین حتی اگر قطب‌نمای گوشی شما در حالت روشن باشد و گوشی را روی پایه نگهدارنده موبایل گذاشته باشید، بدون هیچگونه نگرانی از اختلال در عملکرد اپلیکیشن، می‌توانید به رانندگی خود ادامه دهید.

 

باتری

هولدر گوشی/ car mount

اکثر گوشی‌ها مجهز به باتری‌های لیتیوم یونی هستند. در نتیجه شارژ و دشارژ شدن آنها به موجب یک واکنش شیمیایی صورت می‌گیرد. این در حالی است که مواد به‌کار برده شده در بدنه باتری نیز غیرمغناطیسی هستند و عملا در هنگام استفاده از پایه نگهدارنده موبایل هیچگونه خطری سلامت باتری گوشی را تهدید نخواهد کرد. در همین راستا برخی از کاربران شاکی هستند که آهنربای موجود در هولدر گوشی، سبب می‌شود که باتری موبایل سریع‌تر تخلیه شده و گوشی خیلی زود دشارژ شود. اما این بیشتر به میزان استفاده کاربر برمی‌گردد. در واقع وقتی گوشی را روی یک پایه نگهدارنده قرار می‌دهید، معمولا سیستم ناوبری گوشی را روشن می‌کنید و این GPS انرژی زیادی از گوشی را مصرف کرده و به همین دلیل است که شارژ باتری گوشی زودتر تخلیه می‌شود.

 

اسپیکر

درباره اسپیکر گوشی باید گفت با وجود آنکه اسپیکرهای گوشی در عملکرد خود از آهنربا استفاده می‌کنند، اما طی تحقیق و بررسی‌های انجام شده آهنربای کوچک موجود در هولدر گوشی به اندازه‌ای قوی نیست که بتواند در عملکرد اسپیکرها تداخلی ایجاد کند، بنابراین جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

 

قاب های مغناطیسی

در آخر خاطر نشان می‌شود که برخی از قاب‌ها و کاورهای گوشی از نیروری مغناطیسی استفاده کرده و برخی از ویژگی‌های گوشی را روشن یا خاموش می‌کنند. اما باید گفت که آهنربای موجود در پایه نگهدارنده گوشی باز هم هیچگونه تداخلی در عملکرد این قاب‌ها ایجاد نخواهد کرد.

حال که کاملا خاطرجمع شده‌اید و مطمئن هستید که هولدر موبایل هیچگونه آسیبی به گوشی هوشمندتان نمی‌زند، بهتر است 3 مزیت کلیدی استفاده از این وسیله را با هم مرور کنیم:

 


مزایای کلیدی استفاده از هولدر موبایل


GPS برای جهت‌یابی و ناوبری

هولدر موبایل/ car mount

اهمیت استفاده از GPS در جهت‌یابی و ناوبری تقریبا بر هیچ کسی پوشیده نیست. شما می‌توانید به‌راحتی مقصد خود را با استفاده از GPS پیدا کرده و دنبال کنید اما مطمئنا در هنگام رانندگی، گرفتن گوشی در دست و نقشه‌خوانی مطمئنا کار آسانی نخواهد بود. در اینجا استفاده از یک پایه نگهدارنده گوشی به شدت ضروری خواهد بود. کافی است تنها GPS گوشی را روشن کرده، مختصات خود را مشخص کنید، حال گوشی خود را روری هولدر گذاشته و به رانندگی خود ادامه دهید.

 

رانندگی ایمن

تقریبا بیش از 90 درصد از تصادفات و سانحه‌های جاده‌ای در اثر حواس پرتی و عدم تمرکز راننده به‌وجود می‌آیند و جالب است بدانید که استفاده از موبایل دلیل اکثر این حواس‌پرتی‌ها است. حال وقتی راننده گوشی را در دست خود نگه داشته و علاوه بر مکالمه به رانندگی می‌پردازد، این عدم تمرکز دوچندان می‌شود. در چنین مواردی استفاده از یک هولدر موبایل گزینه مناسبی خواهد بود. کافی است گوشی خود را روی یک پایه نگهدارنده گذاشته و با دستانی آزاد به رانندگی خود ادامه داده و تماس دریافتی خود را پاسخ دهید.

هولدر موبایل/ car mount

 

پخش موسیقی

اگر تمایل دارید در هنگام رانندگی به موسیقی موردعلاقه خود گوش کنید، می‌توانید موبایل را روی هولدر گوشی قرار داده و ضمن رانندگی از شنیدن موسیقی موردعلاقه‌تان لذت ببرید.

گفتنی است در این مقاله تنها به سه مزیت اصلی پایه نگهدارنده گوشی اشاره شد. اما اگر همین دلایل برای خرید یک هولدر گوشی، شما را به اندازه کافی ترغیب کرده است پیشنهاد می‌شود قبل از خرید، حتما سری به فروشگاه پلازا زده و با انواع هولدر موبایل موجود در این فروشگاه آشنا شوید. خاطر نشان می‌شود که فروشگاه پلازا با ارائه محصولات باکیفیت و البته با قیمت مناسب، نیاز کاربران را به خوبی پوشش داده است. توصیه می‌شود برای داشتن یک رانندگی کم‌خطر و ایمن از هولدر گوشی استفاده کنید.

خرید انواع هولدر و پایه نگهدارنده موبایل

پایه نگهدارنده اورجینال موبایل آوی مدل X6

پایه نگهدارنده اورجینال موبایل آوی مدل X6Awei X6 Original Phone Holder

نحوه اتصالآهنربا
میزان چرخش360 درجه

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400