10 مورد از قوی ترین شخصیتهای مارول که هنوز در دنیای سینمایی ظاهر نشده اند

10 مورد از قوی ترین شخصیتهای مارول که هنوز در دنیای سینمایی ظاهر نشده اند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پس از حضور قهرمانان مارول مختلف در فاز سوم دنیای سینمایی این شرکت و اتمام آن، در این مطلب قصد داریم 10 مورد از شخصیتهای مارول که می‌توانند در فیلم های آینده مارول حضور داشته باشند را مرور کنیم.

با اکران فیلم Spider-Man: Far From Home مجموع فیلم‌های دنیای سینمایی مارول (MCU) به عدد 23 رسید که با احتساب بیش از 10 سریال تلویزیونی، رقم بالایی خواهد بود. چنین چیزی به معنای تعداد زیاد شخصیتهای مارول در دنیای سینمایی‌ خود است، چیزی که این شرکت در ابتدا قصدش را نداشت. حتی با وجود این همه قهرمان مارول باز هم زمزمه‌هایی از چند شخصیت کمیک جدید از گوشه و کنار شنیده می‌شود. با چنین تفاسیری این سوال شکل می‌گیرد که کدام شخصیت های مارول می‌توانند در فیلم های بعدی مارول حضور داشته باشند.

چه خبر از کلاسیک‌ها؟ چه خبر از تیم‌هایی که حول دهه نود با فروخته شدن به ناشران بی‌لیاقت حیف شدند؟ حالا که دیزنی تمام امپراطوری‌های عظیم دنیای رسانه را به تصاحبش در آورده، آیا آن‌ها هم فیلم های آینده مارول حضور خواهند داشت؟ با رشد تصاعدی امپراطوری این شرکت و دیزنی شاید وقتش رسیده که برخی از بزرگترین و قوی ترین شخصیتهای مارول دوباره ظهور کنند.

به این ترتیب در ادامه نگاهی خواهیم داشت به کمیک‌های کلاسیک‌تر و 10 مورد از قهرمانان مارول فراموش شده که می‌توانند به این دنیای عظیم و پررونق راه یابند. با ما همراه باشید. برای آشنایی با 13 شخصیت که می‌توانند جایگزین تانوس شوند، به این مطلب مراجعه کنید.

 

قوی ترین شخصیتهای مارول که هنوز در دنیای سینمایی آن ظاهر نشده اند

 


10- The X-Men (مردان ایکس)


x-men / شخصیتهای مارول

در مجموع 12 فیلم از فرنچایز X-Men وجود دارد، اما حتی یکی هم در دنیای ابرقهرمانی مارول راه نیافته است. وجه تمایز مهمی بین این دو دنیا وجود دارد و با این که اولین X-Men بدون شک در دوران طلایی فیلم‌های اقتباسی از کمیک اکران شد، تحت تأثیر دنیای مارول قرار نداشت.

این موضوع مربوط به شکست اقتصادی مارول در دهه نود است که مجبور شد حق امتیاز بسیاری از شخصیت‌هایش را بفروشد. حالا که دیزنی فاکس را خریداری کرده، مارول اختیار گروه جهش یافتگان کلاسیک‌ترش را بار دیگر به دست آورده و می‌تواند با این شخصیت های کمیک پروسه‌ جدیدی را آغاز کند. هیچ کس از اخبار فیلم های مارول که در آینده و برای فاز چهارم اکران می‌شود خبری ندارد؛ اما با بازگشت این شخصیتهای مارول احتمال زیادی وجود دارد که مردان ایکس هم جزوی از انتقام جویان شوند یا حتی مثل کمیک‌های قدیم در کنارشان بجنگند. البته نمی‌توان به شکل قاطع گفت که چه چیزی در آینده اتفاق می‌افتد، اما حالا که مارول حق امتیاز برخی از بهترین (و سود آورترین) شخصیت‌هایش را به دست آورده، با منطق جور در نمی‌آید که به سادگی بی‌خیالشان شود. «وولورین» و «ددپول» از آن شخصیت‌هایی نیستند که از مبارزه دست بکشند.

 


9- The Fantastic Four (چهار شگفت انگیز)


fantastic_four_comics_hero / شخصیت های مارول

وقتی صحبت از فیلم‌های Fantastic Four پیش می‌آید، حال طرفداران تا حد زیادی گرفته می‌شود. اولین اقباس در سال 1986 صورت گرفت تا فقط حقوق فیلم را حفظ کند؛ با این حال فیلم پس از ساخته شدن هرگز اکران نشد. 10-15 سال بعد همین پروسه با دو اقتباس پرهزینه دیگر دنبال شد و در عین حال که این فیلم‌‎ها در باکس آفیس عملکرد ضعیفی‌ هم نداشتند، نتوانستند توجه منتقدین و طرفداران را به خود جلب کنند. کمی گذشت و در سال 2015 یک ریبوت با عنوان ساده Fantastic Four اکران شد و فیلم به قدری افتضاح بود که توانست تنها امتیاز 9 درصد از سایت Rotten Tomatoes دریافت کند. استودیوی مارول با فیلم‌های رکورد شکن و انبوهی از شخصیت های کمیک، تبهرش خودش را چندین و چندبار ثابت کرده است. اکنون بهترین فرصت است تا بار دیگر سراغ اولین خانواده ابرقهرمانیش برود و آن‌ها را به شیوه‌ای مارولی و حماسی به پرده‌های سینما بازگرداند. آن‌ها می‌توانند از گرفتار شدن در «منطقه منفی» به عنوان بهانه نبودشان در Avengers استفاده کنند. با این توصیف ساده شاید «رید ریچارد» و باقی تیمش بار دیگر وارد میدان شوند و  با روشی شگفت انگیز آغازگر مرحله چهارم دنیای مارول باشند.

 


8- Nova (نوا)


nova / فیلم های آینده مارول

«نووا کورپس» را به یاد دارید؟ همان سازمان خفنی که مارول در Guardian of the Galaxy معرفی کرد؟ ارتشی منظم تحت رهبری «آیرانی رائیل» (Irani Rael)، سفینه‌های ستاره‌ای و صد البته بزرگترین و قدرتمند‌ترین قهرمانشان، «نووا»! اوه… یک لحظه صبر کنید، نووا در Guardians of the Galaxy نبود و در فیلم های بعدی مارول هم خبری از او نشد. در فضای آنلاین چندین نظریه برای غیبت نووا طرح شده، اما بیشترشان سر این توافق دارند که او در فیلم مستقل خودش با Guardians متصل خواهد بود. حالا دلیل نبود این شخصیت‌ کمیک هر چه که بوده، جیمز گان در یک مصاحبه فیسبوکی به برنامه‌هایی برای معرفی «نووای واقعی» در فیلم های آینده مارول اشاره کرد. البته با توجه به سکانس نهایی Guardians of Galaxy 2 شاید «آدام وارلاک» در مرکز داستان قسمت بعدی باشد نه نووا.

نووا برای سال‌ها از اعضای قهرمانان مارول بوده، اما از آنجایی که قرار نیست درهیچ سریال تلویزیونی حضور داشته باشد، می‌توان این طور استنباط کرد که مارول برنامه‌های بزرگتری برایش دارد.

 


7- Spider-Woman (اسپایدر وومن)


spider-woman / قهرمانان مارول

اسپایدروومن از آن دسته شخصیت های کمیک است که پس از اولین معرفیش چندان مورد توجه قرار نگرفت، اما توانست طی چند سال اخیر طرفداران زیادی برای خودش دست و پا کند. چندین زن وجود دارند که می‌توانند در نفش این شخصیت مارول ظاهر شوند، اما زودتر از همه اسم «جسیکا درو» به ذهن طرفدارن خطور می‌کند. جالب این جا است که برخلاف آن چیزی که همه تصور می‌کنند، اسپایدروومن هیچ همکاری با اسپایدرمن ندارد؛ به این جهت شامل قرارداد فروش اسپایدرمن و شخصیت‌های فرعیش به سونی نیست. او حتی سریال انیمیشنی مختص به خودش را در سال 1979 داشت و در کارتون‌ها و بازی‌های ویدیویی مختلفی طی چند سال اخیر مشاهده شد. موفقیت Wonder Woman و روند رو به رشد فیلم‌های ابرقهرمانی زن محور و ساخت Black Widow زمینه را برای ساخت یک سریال تلویزیونی یا فیلم سینمایی از Spider-Woman آماده کرده است. به لطف ماجراهایش با HYDRA و S.H.I.E.L.D که هر دو نقش عظیمی در سریال Agents of S.H.I.E.L.D دارند، اسپایدروومن می‌تواند گزینه مناسبی برای صفحه‌های کوچک تلویزیونی باشد، از آن دسته شخصیتهای مارول خیابانی که در سریال‌های کوتاه نتفلیکسی نمایش داده می‌شوند. با توجه به محبوبیت بالای این شخصیت کمیک بین طرفداران، احتمالاً چنین چیزی اتفاق بیافتد.

 


6- Wonder Man (واندرمن)


wonder-man / تمام شخصیت های مارول

«واندرمن» داستانش را به عنوان یک شخصیت کمیک شرور آغاز کرد، اما طولی نکشید که مسیری قهرمانی سر گرفت و به یک انتقام جوی تمام عیار تبدیل شد. او یکی از قوی ترین شخصیت های مارول است و تا حدودی هم به تونی استارک شباهت دارد که شاید دلیل اصلی نبودش در فیلم های مارول همین باشد، اما مسلماً تنها دلیلش نیست.

سیمون ویلیام یا همان واندرمن، در دنیای مارول یک بازیگر است و به همین دلیل ناتان فیلیون در پوستری در بین شخصیت مارول به جای او ظاهر شد. بله درست خواندید؛ او حتی قرار بود تا الان در فیلمی هم حضور داشته باشد. فیلیون کارهایی هم برای Guardian of the Galaxy Vol.2 انجام داد، اما هرگز در نسخه نهایی حضور پیدا نکرد. جیمز گان به نمایش دیر یا زود او اشاراتی داشت اما جزئیات زیادی را به اشتراک نگذاشت. این موضوع که واندرمن در فهرست شخصیتهای مارول قرار دارد و در سکانس‌هایی حضور داشته گویای این است که دیر یا زود شاهد حضور این ابرقهرمان در فیلم های بعدی مارول خواهیم بود. شاید او فیلم مستقل خودش را داشته باشد، اما به احتمال زیاد همراه با شخصیتهای مارول دیگر یا حتی در یک Avengers جدید ظاهر شود.

 


5- Moon Knight (مون نایت)


Moon-Knight / قوی ترین شخصیت مارول

«مون نایت» از آن دسته شخصیتهای مارول است که انتظار می‌رود روی صفحه‌های کوچک تلویزیون همراه با Daredevil ،Luke Cage ،Iron Fist و Jessica Jones ظاهر شود. به عنوان یک مبارز جرم و جنایت (همانند بتمن اما در دنیای ماورل) او گزینه مناسبی برای یک سریال محسوب می‌شود. براساس شایعاتی نتفلیکس قصد دارد از Daredevil به عنوان دریچه‌ای برای Moon Knight استفاده کند، چیزی که برای Punisher به خوبی جواب داد. مون نایت برای سال‌ها در پروسه ساخت قرار داشته، اما هنوز به تصویر کشیده نشده است. جیمز گان Moon Knight را در سال 2017 به استودیوی مارول پیشنهاد داد اما با توجه اخراجش توسط دیزنی و نبود هیچ اکرانی مرتبط با پروژه، ساخت فیلم سینمایی این شخصیت ابرقهرمانی خیلی محتمل به نظر نمی‌رسد.

کوین فایگی، رئیس استودیوی مارول در مصاحبه‌ای به ساخت Moon Knight در آینده اشاره داشت، اما متذکر شد که پروسه می‌تواند «از پنج سال دیگر، تا 10 سال دیگر یا شاید 15 سال دیگر متغیر باشد». طرفداران این شخصیت کمیک برای مدت زیادی انتظار نمایش مون نایت را داشتند و ظاهراً این شخصیت ابرقهرمان در یکی از فیلم های آینده مارول حضور خواهد داشت. با این که هنوز هیچ خبری رسمی منتشر نشده، اما «مون» همیشه پشت «نایت» نمی‌ماند.

 


4- She-Hulk (شی هالک)


she-hulk / قوی ترین شخصیت کمیک

حتی با وجود یک فیلم مستقل و حضور در چندین فیلم از دنیای مارول، به تاریخچه «بروس بنر» و هالک شگفت‌انگیز آن قدر که باید پرداخت نشده است. اما دختر عموی او یعنی «شی هالک» کجاست؟ نسخه مونث این غول سبز از سال 1980 در کمیک‌ها حضور داشته، اما در سینما و تلویزیون نتوانست مثل پسرعموی گولاخش مورد توجه قرار بگیرد. شی هالک تقریباً از تمام قدرت هالک برخودار است، اما پس از تغییر شکل همچنان هوش و هویتش را حفظ می‌کند. او تقریباً با تمام شخصیتهای مارول در ارتباط بوده و فرصت‌های زیادی برای ورود به این دنیا دارد. حالا که هالک در جنگ ابدیت با تانوس درگیر شده چرا دخترعمویش وارد میدان نشود؟ البته حداقل یک دلیل وجود دارد که به همین زودی‌های شی هالک را در فیلم های بعدی مارول شاهد نخواهیم بود و آن هم به روابط پیچیده بین مارول و یونیورسال پیکچرز باز می‌گردد. یونیورسال حق امتیاز شخصیت را در اختیار دارد و با اینکه مارول توانسته‌ هالک را از دست آن خارج کند، دختر عمویش فعلا در دسترس نیست.

 


3- Sentry (سنتری مارول)


sentry / قویترین شخصیت مارول

«سنتری» اولین بار در سال 2000 معرفی شد، اما به خاطر نبود تب ابرقهرمانی در آن زمان به سرعت از یادها پاک شد. او یکی از پیچیده‌ترین شخصیت های مارول است که روح شکننده‌اش را می‌توان سرسخت‌ترین دشمنش دانست. گفته می‌شود که سنتری مارول قدرت میلیون‌ها خورشید انفجاری را در خود دارد و یک جورایی سوپرمن دنیای مارول محسوب می‌شود. جدا از قدرت زیاد سنتری، با شخصیتی چند لایه و غیرقابل پیش‌بینی‌اش به راحتی می‌تواند تانوس را در Infinity War شکست دهد. احتمالاً به همین دلیل است که در دنیای سینمایی و کنار سایر شخصیت های مارول ظاهر نشده، اما پس از مرحله سوم شاید در فیلم های آینده مارول این شخصیت کمیک را هم ببینیم. برنامه‌های فاز چهارم در هاله‌ای از ابهام قرار دارند، اما با توجه به این که بسیاری از انتقام جویان خودشان را برای خداحافظی آماده می‌کنند، کاپیتان مارول به یک همکار گردن کلفت در کنارش نیاز دارد. پس از این که ابر قهرمانانی مثل ثور، کاپیتان آمریکا و آیرن من بالاخره دنیای سینمایی را رها کردند، سنتری مارول می‌تواند این جای خالی را پر کرده و قوی ترین شخصیت مارول شود.

 


2- Blade (بلید)


blade / تمام قهرمانان مارول

به لطف ترسیم خوب ویزلی اسنایپ در سه گانه Blade در اواخر دهه نود، بلید یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت های مارول است. آن فیلم‌ها در در اوایل شکل‌گیری استودیوی مارول ساخته شدند و هرگز به دنیای سینمایی راه نیافتند، پس احتمالاً این شکارچی خون‌آشام خودش را برای بازگشتی مجدد آماده می‌کند. اگر سریال‌های نتفلیکس یک چیز به بینندگان آموخته باشد این است که مارول می‌تواند تعداد زیادی دنیا در زیر مجموعه دنیای اصلی و خارج از وقایع بزرگ سینماییش خلق کند. «دردویل» و «آیرن فیست» با سازمان Hand مبارزه می‌کنند و «لوک کیج» مشکلات خودش را در هارلم دارد، پس وقتش رسیده که مارول خون آشامانش را هم وارد معرکه نماید. یکی از جنبه‌های اصلی شخصیت بلید این است که به شکل مخفیانه عمل می‌کند و فرصت را برای خلق دنیایی تاریک‌تر و مرگبارتر در اختیار مارول قرار می‌دهد. Blade برای یک فیلم مستقل جدید هم ایده‌ بدی نیست، اما صفحه‌های کوچک تلویزیون مقصد بهتری برایش به نظر می‌رسند.

شایعه بازگشت بلید به دنیای سینمایی مارول طی چند سال اخیر به قدری بالا گرفت که خود کوین فایگی اعلام کرد: «تصور می‌کنیم برای آینده ایده خوبی باشد». در مورد این صحبت او فعلاً نمی‌توان هیچ نظر قطعی داد، اما می‌توان امیدوار بود که Blade به طریقی به روزهای اوجش در میان قهرمانان مارول باز می‌گردد.

 


1- Namor (نامور)


namor/ قویترین شخصیت مارول

از بین تمام شخصیتهای مارول که به دنیای سینمایی راه پیدا نکردند، شاید «نامور» لایق بیشترین افسوس باشد. نامور تقریباً از زمان‌هایی که دنیای کمیک کارش را در سال 1939 آغاز کرد وجود داشت. احتمالاً فکر می‌کنید که طی این همه سال حداقل یک فیلم سینمایی از او ساخته شده، اما این قهرمان مارول مهجور فقط توانست به بازی‌های ویدیویی و سریال‌های تلویزیونی راه یابد.

نامور را می‌توان اولین شخصیت‌ غیر رباتی مارول دانست (هیومن تورچ زودتر از او ظاهر شد). او اساساً نسخه مارولی «آکوامن» است، اما از لحاظ انتشار چندسالی از او جلو می‌زند. نامور قلمروی زیردریایی آتلانتیس را رهبری می‌کند و طی جنگ جهانی دوم همراه با متفقین با دشمن جنگید، البته این کار را برای سرزمین خودش انجام داد و اغلب با دیگر شخصیتهای مارول وارد درگیری می‌شد. اما با وجود ماهیت آنتاگونیستی که دارد، یک قهرمان تمام عیار است و وقتش رسیده در فیلم های بعدی مارول حضور یابد. متأسفانه حق امتیاز نامور هنوز با یونیورسال است، بنابراین مارول برای وارد کردنش به دنیای سینمایی باید سنگ‌هایش را با این استودیو وا بکند. امیداوریم هرچه زودتر این اتقاق بیافتد و در فاز چهار دنیای مارول، روی پرده نقره‌ای شاهدش باشیم.

امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید. به نظر شما جای کدام قهرمان مارول در دنیای سینمایی آن خالی است؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید. بعضی از قهرمانان مارول هم هستند که بیش از اندازه برای دنیای سینمایی آن قوی هستند! برای آشنایی با این شخصیت‌ها می‌توانید ویدیوی زیر را تماشا کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران7 دیدگاه
علی
.
24 خرداد 1398، 17:42
پاسخ
0
0
بی نظیر بود. لذت بردم. مرسی. ❤️
S.S.K
.
20 تیر 1398، 23:00
پاسخ
0
1
داداش شما اشتباه زدید که سنتری سوپرمن ماروله، در اصل هایپریون سوپرمن ماروله، سنتری خیلی قدرتمند تر از سوپر منه
Poyris
.
08 آذر 1398، 03:29
پاسخ
2
0
@S.S.K
کجایی سوپرمن شکست ناپذیره
معین نسیم دوست
.
22 دی 1398، 22:32
پاسخ
0
0
@Mersad
منظور دنیای سینمایی "مارول" هست که این شخصیت‌ها هنوز وارد نشدن.
معین نسیم دوست
.
22 دی 1398، 22:39
پاسخ
0
0
@بهار
این مطلب در تاریخ 24 تیرماه 1398 نوشته شده و Eternals آبان‌ماه 1399 منتشر میشه. کیت هرینگتون هم نقش Black Knight رو هم بازی می کنه.
محمد
.
11 بهمن 1398، 21:21
پاسخ
0
0
@بهار
واقعا به نظرم شخصیتی جذابه و وجودش باعث الهام و جذب بیشتر طرفدار های دیسی
على احمدى
.
05 آذر 1399، 00:21
پاسخ
0
0
@Poyris
عه ؟ كى بود با بمب اتم بيهوش شد ؟ منم ميگم سوپرمن خيلى خيلى قويه ولى شكست ناپذير تعريف ديگه اى است
سمیه
.
25 تیر 1398، 17:08
پاسخ
0
0
به نظر من اسپایدر وومن با ویژگیهای خاصی که داره تو دنیای سینما خیلی جذاب خواهد بود
ایمان
.
25 تیر 1398، 20:34
پاسخ
0
0
عالیی بوود..عاشق فیلمای مارول هستم.چقدر این دنیای مارول شخصیت ابرقهرمانی داره... از بچگی دوست داشتم یکی از قدرت های اینارو میداشتم ولی افسوس!! :))
بهار
.
08 شهریور 1398، 15:29
پاسخ
0
0
داداش مون نایت تو فیلم جاودانه ها یا همون eternals توسط کیت هرینگتون (جان اسنو گات) بازی میشه :))
Poyris
.
08 آذر 1398، 03:29
پاسخ
2
0
@S.S.K
کجایی سوپرمن شکست ناپذیره
معین نسیم دوست
.
22 دی 1398، 22:32
پاسخ
0
0
@Mersad
منظور دنیای سینمایی "مارول" هست که این شخصیت‌ها هنوز وارد نشدن.
معین نسیم دوست
.
22 دی 1398، 22:39
پاسخ
0
0
@بهار
این مطلب در تاریخ 24 تیرماه 1398 نوشته شده و Eternals آبان‌ماه 1399 منتشر میشه. کیت هرینگتون هم نقش Black Knight رو هم بازی می کنه.
محمد
.
11 بهمن 1398، 21:21
پاسخ
0
0
@بهار
واقعا به نظرم شخصیتی جذابه و وجودش باعث الهام و جذب بیشتر طرفدار های دیسی
على احمدى
.
05 آذر 1399، 00:21
پاسخ
0
0
@Poyris
عه ؟ كى بود با بمب اتم بيهوش شد ؟ منم ميگم سوپرمن خيلى خيلى قويه ولى شكست ناپذير تعريف ديگه اى است
نمایش 2 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 1.9 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.4 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.3 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 920 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood