چگونه چند اکانت اینستاگرام همزمان داشته باشیم؟

چگونه چند اکانت اینستاگرام همزمان داشته باشیم؟

ساخت چند اکانت اینستاگرام بسیار ساده و در عین حال بسیار کاربردی است. با پلازامگ همراه باشید تا در ادامه مراحل ساخت اکانت دوم اینستاگرام و نحوه مدیریت و همچنین حذف اکانت ساخته شده را با هم مرور کنیم.

اینستاگرام اپلیکیشن محبوبی است که کاربران بسیاری دارد. در سال 2017 ویژگی جدیدی به این اپلیکیشن اضافه شد که به موجب آن کاربران می‌توانستند چند اکانت اینستاگرام همزمان داشته باشند و به راحتی در میان آنها سوییچ کنند. تا پیش از آن کاربران مجبور بودند هر بار که می‌خواهند از اکانت دیگر خود استفاده کنند، از اکانت فعلی لاگ اوت کرده و با اکانت موردنظر خود لاگین کنند و یا با استفاده از اپلیکیشن‌های شخص ثالث، اکانت‌های مختلف را انتخاب کند اما باز هم این کار به سختی انجام می‌شد.

[namasha id=”pskQbjj1″ ]

خوشبختانه در حال حاضر هر کاربر اینستاگرام قادر خواهد بود که پنج اکانت اینستاگرام به صورت همزمان داشته باشد و آنها را به راحتی مدیریت کند. با پلازامگ همراه باشید تا در ادامه مراحل ساخت اکانت دوم اینستاگرام، نحوه مدیریت و حذف اکانت اینستاگرام را با هم مرور کنیم.

فهرست عناوین:

 • اصلا چرا چند حساب اینستاگرام داشته باشیم؟
  • اکانتی مخصوص برای فروش و کسب درآمد
  • امکان استفاده از تبلیغات
  • ایجاد یک رسانه اجتماعی منسجم
  • حریم خصوصی
  • شفافیت
 • آموزش ساخت اکانت دوم اینستاگرام
 • چطور اکانت‌های مختلف را انتخاب کنیم؟
 • آموزش حذف اکانت اینستاگرام که اضافه کرده‌اید

اینستاگرام/ instagram

 


اصلا چرا چند حساب اینستاگرام داشته باشیم؟


پیش‌تر در خبرها داشتیم که با قابلیت جدید اینستاگرام مدیریت اکانت‌های مختلف راحت تر می‌شود. اما چرا باید چند حساب اینستاگرام داشته باشیم؟ در جواب باید گفت که 5 دلیل عمده برای ساخت چند اکانت اینستاگرام وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم داشت:

 

1- اکانتی مخصوص برای فروش و کسب درآمد

اگر به فروش و کسب درآمد از طریق شغل خود اعتقاد دارید، به یک اکانت بیزینسی نیاز خواهید داشت. برای آنکه یک اکانت تجاری در اینستاگرام ایجاد کنید، مطالعه مقاله «چگونه ویژگی تگ خرید اینستاگرام را برای محصولات خود فعال کنیم؟» به شما پیشنهاد می‌شود. در نتیجه شما می‌توانید به موجب بهره‌مندی از یک اکانت تجاری در اینستاگرام از ویژگی‌های نظیر تحلیل و ارزیابی محصولات خود استفاده کنید. در نتیجه به موجب رشد و پیشرفت اکانت تجاری‌تان، تحلیل‌های بیشتری نسبت به جامعه هدف خود به دست خواهید آورد. این اطلاعات در تجارت بسیار مهم و حیاتی تلقی می‌شوند و تنها به واسطه داشتن یک اکانت تجاری در اینستاگرام قابل کسب و جمع‌آوری هستند.

 

2- امکان استفاده از تبلیغات

اکانت اینستاگرام/ instagram account

شما تنها به شرط داشتن یک اکانت تجاری قادر خواهید بود که به ویژگی تبلیغات محصول خود دسترسی داشته باشید. درواقع اگر یک اکانت معمولی در اینستاگرام داشته باشید هیچگاه قادر نخواهید که از ویژگی تبلیغات دیجیتال در اینستاگرام بهره ببرید. در نتیجه با ساخت چند اکانت در اینستاگرام و تجاری کردن یکی از آنها می‌توان از ویژگی تبلیغات تجاری در محیط اینستاگرام استفاده کرده و بیزینس و تجارت خود را بیشتر رونق داد.

 

3- ایجاد یک رسانه اجتماعی منسجم

وقتی در فیسبوک با اینستاگرام یک اکانت تجاری می‌سازید، در حقیقت آنها را مستقیما به تجارت و کسب و کار خود متصل می‌کنید. در نتیجه هرگاه بخواهید که برای محصول خود یک تبلیغ تجاری درست کنید، تمام چیزی که به آن نیاز خواهید داشت این است که این تبلیغ را در محیط فیسبوک یا اینستاگرام اجرا کنید. در نتیجه لازم نیست که برای هر آگهی و تبلیغ همه چیز را از اول شروع کنید. این کار بسیار ساده است و انسجام و بهم پیوستگی این رسانه اجتماعی را می‌رساند.

 

4- حریم خصوصی

اکانت اینستاگرام/ instagram account

ممکن است فرزند کوچکی داشته باشید و تمایل داشته باشید که عکس و ویدیوهای او را در محیط اینستاگرام با دوستان و اعضای فامیل خود به اشتراک بگذارید. اما ممکن است که از به اشتراک گذاری این تصاویر در پیج عمومی خود کمی دچار تردید باشید. در نتیجه می‌توان با ساخت چند اکانت اینستاگرام، هر حساب کاربری خود را مطابق نیاز خود مدیریت کرده و برای مثال در عین حالی که از یک اکانت تجاری بهره می‌برید، یک اکانت شخصی و خصوصی داشته باشید و عکس‌ها و تصاویر فرزند خود را تنها با اعضای دوست و فامیل خود به اشتراک بگذارید.

 

5- شفافیت

شفاف بودن با فالورهای خود امری بسیار ضروری و مهم است. مطمئنا شما هم از اینکه فالورهایتان احساس فریب کرده و از دنبال کردن پیج شما در اینستاگرام احساس پشیمانی کنند، ناراحت خواهید شد. برای مثال مخاطبان شما دوست نخواهند داشت که در میان عکس‌های شخصی و روزانه‌ای که از شما در فید خود مشاهده می‌کنند یک تبلیغ تجاری نیز دریافت کنند؛ بنابراین بهترین راهکار داشتن چند حساب کاربری مجزا و مستقل است که وقت و سلیقه فالوورها را نیز دچار مشکل نکند. اگر چند اکانت مختلف در اینستاگرام داشته باشید، فالورها برای دیدن پست‌ها، تصاویر و تبلیغات مربوط به هر اکانت این حق را خواهند داشت که با چشمانی باز انتخاب کرده و هر پیج را متناسب با نوع نیاز خود دنبال کنند.

 


آموزش ساخت اکانت دوم اینستاگرام


مدیریت چند اکانت اینستاگرام/ instagram account

برای آنکه در اینستاگرام اکانت دوم داشته باشید می‌بایست به پروفایل خود در اینستاگرام مراجعه کرده و در گوشه بالا سمت راست، منو را انتخاب کنید. حال می‌بایست روی Settings کلیک کنید. به پایین صفحه رفته و گزینه Add account را انتخاب کنید. در این قسمت نام کاربری موردنظر و پسورد خود را وارد کنید. اگر چندین اکانت اینستاگرام داشته باشید، به راحتی قادر خواهید بود که به نوتفیکیشن‌های هر اکانت روی پروفایل مربوطه دسترسی داشته باشید. شما همچنین می‌توانید تنظیمات اعلان‌ها و نوتفیکیشن‌های مربوط به هر اکانت را مطابق با نوع نیاز خود تغییر دهید.

 


چطور اکانت‌های مختلف را انتخاب کنیم؟


حذف اکانت اینستاگرام/ instagram account

اگر در اینستاگرام چند اکانت مختلف دارید، مطمئنا مایل هستید بدانید که چگونه می‌توانید در زمان‌های مختلف، اکانت موردنظر خود را انتخاب کنید. برای این کار به صفحه پروفایل خود رفته و روی نام کاربری که در بالای صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید. در این قسمت فهرستی از اکانت‌های مختلف برای شما باز می‌شود که به راحتی قادر خواهید بود از میان آنها انتخاب کنید. شما همچنین این امکان را خواهید داشت که اکانت‌های بیشتری را به این فهرست اضافه کنید.

 


آموزش حذف اکانت اینستاگرام که اضافه کرده‌اید؟


ساخت اکانت دوم اینستاگرام/ instagram account

اگر پس از آنکه اکانت دوم ساختید، احساس پشیمانی کرده و تمایل داشتید که اکانت جدیدتان را حذف کنید، کافی است به پروفایل خود در اینستاگرام مراجعه کرده و از گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش، منو را انتخاب کنید. حال روی Settings ضربه بزنید. به پایین صفحه رفته و گزینه Log out را انتخاب کنید. البته اگر بعدها مجددا قصد داشتید که از این اکانت استفاده کنید، کافی است که مجددا لاگین کنید.

اما اگر قصد داشتید که تمام اکانت‌های خود را از اینستاگرام حذف کنید می‌بایست گزینه Log out of all accounts را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید چنانچه تمایل داشتید که برای همیشه با اینستاگرام حداحافظی کرده و اکانت اینستاگرام خود را به صورت دائمی حذف کنید، کافی است به مقاله «چگونه اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت یا به طور کامل حذف کنیم؟» مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.1 میلیون دلار
  Tenet
  اکران: 12 آگوست 2020
 • 44.4 میلیون دلار
  The New Mutants
  اکران: 26 آگوست 2020
 • 13.4 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 12.382 میلیون دلار
  Honest Thief
  اکران: 08 اکتبر 2020
 • 7.316 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 5.087 میلیون دلار
  Let Him Go
  اکران: 04 نوامبر 2020
 • 3.71 میلیون دلار
  Freaky
  اکران: 13 نوامبر 2020
 • 2.921 میلیون دلار
  The Empty Man
  اکران: 23 اکتبر 2020
 • 430,000 دلار
  Spell
  اکران: 30 اکتبر 2020
بازی ها
 • 04 آذر 1399
  Football Manager 2021
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 13 آذر 1399
  Immortals Fenyx Rising
  پلی استیشن 4, نینتندو سوییچ, پلی استیشن 5
 • 20 آذر 1399
  Cyberpunk 2077
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5, ایکس باکس سری ایکس
 • 11 دی 1399
  Dying Light 2
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 11 دی 1399
  Tom Clancy's Rainbow Six Quarantine
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 02 بهمن 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5

کدام بازیگر ایرانی، خواننده خوبی هم هست؟
647 رای