اربعیناربعین

راهنمای بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled ؛ آموزش و ترفندهای کراش مسابقه ای

بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled به تازگی منتشر شده و طرفداران کراش باندیکوت را حسابی سرگرم کرده است. اگر می‌خواهید در این بازی راحت‌تر پیروز شوید، با راهنمای بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled همراه باشید.

اگر جزو گیمرهای نسل پلی استیشن (منظورم اولین کنسول پلی استیشن است) باشید، حتما با بازی Crash Team Racing یا همان «کراش مسابقه ‌ای» ساخته استودیوی ناتی داگ کلی خاطره دارید. این بازی که چهارمین عنوان از مجموعه Crash Bandicoot بود، ماجرای تلاش «کراش» و دوستانش را برای مقابله با «دکتر نیتروز اکساید» به نمایش می‌گذاشت. داستان از این قرار بود که نیتروز اکساید به زمین می‌آید و برای تصاحب آن معامله می‌کند. او از ساکنین زمین می‌خواهد که در یک مسابقه شرکت کنند و اگر برنده شوند می‌توانند در سیاره خودشان به زندگی ادامه دهند، اما اگر ببازند، خودش صاحب زمین خواهد شد. بازیکن‌ها در این بازی می‌توانستند 15 شخصیت مختلف از سری کراش باندیکوت را هدایت کنند و در مسیرهای مختلف با هم مسابقه دهند.

حالا پس از گذشت بیست سال، استودیوی بیناکس (Beenox) این بازی خاطره‌انگیز را بازسازی کرده و اکتیویژن آن را برای کنسول‌های پلی‌ استیشن 4، ایکس‌ باکس وان و نینتندو سوییچ منتشر کرده است. Crash Team Racing Nitro-Fueled همچنین شامل محتواهایی از دو بازی Crash Nitro Kart و Crash Tag Team Racing می‌شود که هر دوی این بازی‌ها دنباله‌های Crash Team Racing به حساب می‌آیند.

در این مقاله که راهنمای بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled است، می‌خواهیم به روش‌های مختلفی که کسب پیروزی در این بازی را آسان‌تر می‌کنند بپردازیم. همچنین ویدیوی زیر را تهیه کرده‌ایم که به‌صورت خلاصه، چند نکته مهم برای انجام این بازی را بیان می‌کند. با پلازامگ همراه باشید.

عناوین این مقاله:

 • از شخصیت‌ها با کلاس‌های مختلف استفاده کنید
 • سلاح‌های بازی درست شبیه Mario Kart هستند
 • آیتم‌های جعبه ؟ را سریع‌تر بگیرید
 • 10 تا سیب بگیرید تا سلاح‌های قدرتمندتری داشته باشید
 • برای خلاص شدن از جعبه‌های TNT ورجه وورجه کنید
 • مسابقه را با شتاب بیشتر آغاز کنید
 • نکاتی درباره ویراژ دادن یا سُر خوردن روی پیچ‌ها
 • به شعله‌های اگزوز وسیله خود توجه کنید
 • در حالت Relic Race مهارت‌ خود در ویراژ دادن را بالا ببرید
 • از توربوهایی که بعد از پرش‌های بلند می‌گیرید استفاده کنید
 • در پیچ‌های خیلی تند، از ترمز برای ویراژ دادن استفاده کنید
 • جعبه‌ها و معجون‌ها را با دقت و استراتژی رها کنید
 • خودتان را در برابر حمله رقبا محافظت کنید
 • با آنالوگ سمت چپ، سلاح‌ها را به جلو یا عقب پرتاب کنید
 • سرعت روی ارتفاع پرش شما تاثیر می‌گذارد

 

بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled / کراش تیم ریسینگ جدید

 

از شخصیت‌ها با کلاس‌های مختلف استفاده کنید

در بازی، هر کدام از شخصیت‌ها کلاس مخصوص به خودشان را دارند که باعث می‌شود توانایی‌ها و قابلیت‌های منحصربه‌فردی داشته باشند. به این ترتیب، بعضی از شخصیت‌ها در بعضی مسیرها بهتر عمل می‌کنند. مثلا شخصیت‌های Turn Class آنهایی هستند که کنترل کردن‌شان راحت‌تر است و سر پیچ‌ها به آسانی می‌توانید آنها را هدایت کنید. پس اگر جزو بازیکنان تازه‌وارد به این مجموعه هستید، بهتر است این شخصیت‌ها را انتخاب کنید. شخصیت‌های پرشتاب مثل «کوکو» و «ان. جین» در حالت مبارزه‌ای (یا همان جنگی) و همچنین مسیرهایی که موانع زیادی دارند بهتر عمل می‌کنند. شخصیت‌های متعادل‌تر مانند «کراش» و «کورتکس» توانایی‌های متنوعی دارند و تقریبا برای تمام مسیرها مناسب هستند؛ بنابراین بازیکنان باتجربه‌تر می‌توانند با این شخصیت‌ها بهتر بازی کنند. در آخر هم شخصیت‌های کلاس سرعتی مثل «تاینی» و «دینگودایل» هستند که کنترل‌شان از بقیه سخت‌تر است، اما اگر خیلی حرفه‌ای باشید، می‌توانید از سرعت بالای آنها نهایت بهره را ببرید.

 

سلاح‌های بازی درست شبیه Mario Kart هستند

واقعیت این است که Crash Team Racing از جنبه‌های مختلف شباهت‌های زیادی با بازی‌های مجموعه Mario Kart دارد. البته در کشور ما بازی‌های Mario Kart مثل سایر بازی‌های ماریو چندان شناخته شده و محبوب نیستند و گیمرهای ایرانی با کراش تیم ریسینگ آشنایی بیشتری دارند، اما در دنیا، در بین بازی‌های مسابقه‌ای کارتینگ، حرف اول و آخر را Mario Kart می‌زند.

الگوبرداری Crash Team Racing از بازی‌های ماریو کارت به یکی دو مورد محدود نمی‌شود، اما مهم‌ترین تقلید این بازی از مجموعه مذکور، مربوط به بخش سلاح‌ها و نحوه استفاده از آنها است. برای مثال بمب‌های بولینگ که در کراش مسابقه‌ای از آنها استفاده می‌کنیم، در واقع همان لاک‌های سبز در بازی Mario Kart هستند. یا موشک‌های دنبال‌کننده همان کاری را انجام می‌دهند که لاک‌های قرمز می‌کنند. ماسک‌ها هم در حقیقت همان ستاره‌های قدرتی هستند.

از دیگر سلاح‌های مشابه بین این دو مجموعه می‌توان به گوی‌های محافظ در بازی‌های کراش و لاک‌های خاردار در مجموعه ماریو اشاره کرد. همچنین توربوهای کراش دقیقا همان کار قارچ‌های ماریو را انجام می‌دهند.

 

راهنمای بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled

 

آیتم‌های جعبه ؟ را سریع‌تر بگیرید

همان‌طور که می‌دانید در بازی با برخورد به جعبه‌هایی که علامت ؟ دارند می‌توانید سلاح‌های جدید بگیرید. منتها این سلاح‌ها به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند. بدین منظور یک بخش در بالای صفحه ظاهر می‌شود که سلاح‌های مختلف داخل آن به‌ سرعت عوض می‌شوند و پس از چند ثانیه یک سلاح از میان آنها انتخاب خواهد شد. نکته مهم این است که شما می‌توانید با زدن دکمه شلیک، این چند ثانیه را سریع رد کرده و بلافاصله یک اسلحه را انتخاب کنید. البته این انتخاب کاملا تصادفی است و نمی‌توانید سلاح مورد نظر خودتان را داشته باشید، منتها در مواردی برای به‌دست آوردن سلاح عجله دارید (مثلا مواقعی که توسط موشک‌ها دنبال شده‌اید) این قابلیت خیلی به دردتان می‌خورد.

 

10 تا سیب بگیرید تا سلاح‌های قدرتمندتری داشته باشید

باز هم مثل مجموعه Mario Kart، در بازی Crash Team Racing هم آیتم‌های جمع کردنی مختلفی در مسیر مسابقه وجود دارند که با گرفتن آنها می‌توان به قدرت‌های ویژه‌ای دست پیدا کرد. شما می‌توانید با جمع کردن سیب‌های معروف این بازی، سرعت وسیله خود را افزایش دهید، اما اگر بتوانید 10 تا از این سیب‌ها را جمع کنید، قدرت سلاح‌ها و توانایی‌های شما بیشتر می‌شود و این موضوع به برنده شدن در مسابقات کمک زیادی می‌کند.

به‌طور کلی جمع کردن 10 سیب یکی از بهترین راه‌ها برای موفق شدن در این بازی است، چون قدرت‌های حمله‌ای و دفاعی شما را به شکل قابل توجهی ارتقا می‌دهد. مثلا در این حالت موشک‌های دنبال‌کننده‌ای که شلیک می‌کنید سریع‌تر حرکت می‌کنند یا بمب‌های بولینگ باعث به‌وجود آمدن انفجارهای بزرگتر می‌شوند. همچنین توربوها مدت بیشتری سرعت شما را افزایش می‌دهند و تمام محافظ‌ها، زمان بیشتری دوام می‌آورند. در کل اگر از بقیه عقب افتاده باشید، بهترین راه برای بازگشت به مسابقه، جمع کردن سیب‌ها است.

 

بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled / کراش باندیکوت

 

برای خلاص شدن از جعبه‌های TNT ورجه وورجه کنید

در بعضی از قسمت‌های مسیر مسابقه جعبه‌های TNT قرار گرفته‌اند که نباید به آنها برخورد کنید. اما گاهی به دلیل سرعت بالا و مناسب نبودن شرایط برای تغییر جهت، ناگهان به این جعبه‌ها می‌خورید و باعث می‌شوید که روی سر شخصیت شما قرار بگیرند و شمارش معکوس برای ترکیدن آنها آغاز شود. در این شرایط فقط چند ثانیه زمان دارید تا با زدن یکی از دکمه‌های بامپر (دکمه‌های بالای ماشه‌ها یعنی L1 یا R1) به‌صورت پشت‌سرهم، از شر جعبه TNT خلاص شوید. اگر موفق شوید، جعبه به هوا پرتاب می‌شود و سپس با برخورد به زمین می‌ترکد.

در این قسمت باید به یک نکته مهم هم اشاره کنیم. اگر شما در فاصله نزدیک پشت سر یک شخصیت که جعبه TNT روی سرش دارد در حال حرکت باشید و او جعبه را پرتاب کند، این احتمال وجود دارد که جعبه به شما برخورد کرده و منجر به انفجار و عقب ماندن از رقابت شود. پس حواستان به این مورد باشد.

 

مسابقه را با شتاب بیشتر آغاز کنید

مانند اکثر بازی‌های مسابقه‌ای کارتینگ، در Crash Team Racing هم می‌توانید مسابقه را با شتاب اولیه شروع کنید. برای این کار کافی است که دکمه گاز را فشار دهید تا دودی که از پشت وسیله شما خارج می‌شود به رنگ سیاه درآید. اگر در هنگام شروع مسابقه این دود به رنگ سیاه باشد، اندکی سریع‌تر مسیر را آغاز می‌کنید.

این یک شروع خوب است، اما می‌تواند بهتر هم باشد. در سمت راست و پایین صفحه بازی، یک نشانگر وجود دارد که مربوط به ویراژ دادن یا همان سُر خوردن هنگام دور زدن پیچ‌ها است. در آغاز هر مسابقه، با هر باز زدن دکمه گاز، این نشانگر بیشتر پر می‌شود. اگر زمانبندی درستی داشته باشید و بتوانید موقعی که چراغ شروع مسابقه روشن می‌شود، این نشانگر را کاملا پر کنید، با بیشتری شتاب ممکن مسیر را آغاز خواهید کرد.

 

بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled / کراش مسابقه ای

 

نکاتی درباره ویراژ دادن یا سُر خوردن روی پیچ‌ها

یکی از اصلی‌ترین قواعد بازی که به پیروز شدن شما کمک زیادی می‌کند، ویراژ دادن است که می‌توان آن را با قابلیت دریفت در بازی Mario Kart مقایسه کرد. برای ویراژ دادن اول لازم است که روی هوا باشید؛ بنابراین می‌توانید با یک پرش کار را شروع کنید. سپس باید یکی از دو پامپر (دکمه‌های L1 یا R1) را نگه دارید و با آنالوگ سمت چپ جهت سُر خوردن را مشخص کنید. شما می‌توانید با حرکت دادن آنالوگ به سمت چپ یا راست، منحنی سُر خوردن خود را کوچک‌تر یا بزرگ‌تر کنید که این قابلیت کمک می‌کند تا در پیچ‌ها از مسیر خارج نشوید یا بتوانید خودتان را به جعبه‌ها برسانید.

اما ویراژ دادن تازه ابتدای ماجراست؛ شما با این کار نیترو به دست می‌آورید و می‌توانید از آن برای افزایش شتاب استفاده کنید. برای فعال کردن نیترو کافی است که بامپر مخالف را بزنید؛ یعنی اگر ویراژ را با L1 آغاز کرده‌اید، برای فعال شدن نیترو باید R1 را بزنید. میزان نیترویی که دریافت می‌کنید در گوشه پایین سمت راست صفحه نشان داده می‌شود. هرچه این نشانگر بیشتر پر شده باشد، زمان بیشتری می‌توانید از نیترو استفاده کنید و در نتیجه سرعت بیشتری می‌گیرید. در هر ویراژ دادن فقط می‌توانید سه بار از نیترو استفاده کنید. اگر در استفاده از نیترو مشکل داشتید می‌توانید چند کار را انجام دهید. قبل از هر چیز باید گزینه Nitro Wheels را در بخش تنظیمات بازی فعال کنید که باعث می‌شود روی چرخ‌ها علامتی برای شروع توربو ظاهر شود. گزینه دوم هم این است که در منوی تنظیمات به بخش گیم‌پلی بروید و در آنجا نوار نشانگر نیترو را روی Nitro Fueled تنظیم کنید. این نشانگر خط‌های مشکی دارد که بهترین زمان برای استفاده از نیترو را مشخص می‌کند. در هنگام بازی هم می‌توانید به‌راحتی با زدن دکمه مثلث، بین این نشانگر و قبلی سوییچ کنید.

بیشترین بهره‌ای که می‌توانید از ویراژ دادن ببرید مربوط به زمانی است که سه نیترو را با هم ترکیب کنید. در این حالت اندازه شعله‌ای که از اگزوز وسیله شما خارج می‌شود بزرگ‌تر از همیشه خواهد بود. در این زمان اگر از روی پد‌های سرعت (همان صفحات جهت‌دار سبز رنگ) عبور کنید، سرعت وسیله شما به حداکثر میزان خود خواهد رسید. بنابراین با استفاده درست از قابلیت ویراژ و فعال کردن به موقع نیتروها می‌توانید خیلی راحت بقیه رقبا را جا بگذارید.

 

به شعله‌های اگزوز وسیله خود توجه کنید

وقتی در بازی از توربو یا همان افزایش دهنده سرعت استفاده می‌کنید، شعله‌ای از اگزوز وسیله شما خارج می‌شود. اندازه و رنگ این شعله‌های نشان می‌دهد که قدرت توربوی شما چقدر است. بنابراین می‌توانید از این ویژگی برای سنجش میزان سرعت خودتان استفاده کنید. شعله‌های قرمز کوچک نشان دهنده کمترین میزان توربو هستند. برای داشتن یک سرعت خوب شما باید حداقل شعله نارنجی را ببینید. یک سطح بالاتر از آن شعله زرد رنگ است که با عبور از روی پدهای توربو می‌توانید آن را به دست آورید. پدهای توربو همان صفحات جهت‌دار و سبز رنگی هستند که در بعضی قسمت‌های مسیر مسابقه تعبیه شده‌اند و با رفتن روی آنها ناگهان سرعت بیشتری می‌گیرید. بیشتری میزان توربو را وقتی خواهید داشت که رنگ شعله اگزوز شما آبی باشد.

 

بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled / کراش تیم ریسینگ

 

در حالت Relic Race مهارت‌ خود در ویراژ دادن را بالا ببرید

اینکه بتوانید در هنگام ویراژ دادن هم روی مسیر حرکت وسیله خود کنترل داشته باشید واقعا مهم است، چون در این صورت می‌توانید خودتان را به جعبه‌ها و سایر آیتم‌های مورد نظر برسانید و نسبت به سایر رقبا برتری داشته باشید. اما برای دستیابی به این توانایی (یعنی کنترل دقیق وسیله هنگام سُر خوردن) بهترین راه تمرین کردن است و برای تمرین کردن هم بهتر است به بخش Relic Race بروید و تلاش کنید که با ویراژ دادن، به جعبه‌های زمان برخورد کنید و آنها را بگیرید. پیشنهاد می‌شود از مسیر Coco Park برای این تمرین استفاده کنید.

 

از توربوهایی که بعد از پرش‌های بلند می‌گیرید استفاده کنید

اگر با زدن دکمه مثلث در کنسول پلی‌استیشن 4 یا Y در کنسول ایکس‌باکس وان به حالت سرعت‌سنج سوییچ کنید، یک نوار عمومی در کنار سرعت‌سنج می‌بینید که یک تایمر هم در بالای آن وجود دارد. اگر شما در هنگام پرش‌ها حدود یک ثانیه (دقیقا 0.7 ثانیه) روی هوا باشید، این نوار به رنگ سبز درمی‌آید و شما پس از فرود، مقداری توربو می‌گیرید. هر چه زمان بیشتری را روی هوا باشید، میزان توربویی که به شما تعلق می‌گیرد هم بیشتر خواهد بود و پس از فرود آمدن با زدن یکی از دکمه‌های بامپر (L1 یا R1) می‌توانید از این توربو برای گرفتن شتاب بیشتر استفاده کنید. در زیر می‌توانید میزان توربو را بر حسب زمانی که روی هوا هستید ببینید:

 • کمتر از 0.6 ثانیه: نشانگر به رنگ آبی – بدون توربو
 • 0.7 ثانیه: نشانگر به رنگ سبز – توربو به مقدار کم
 • 1.0 ثانیه: نشانگر به رنگ زرد – توربوی متوسط
 • 1.5 ثانیه: نشانگر به رنگ قرمز – توربوی زیاد

 

راهنمای بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled

 

در پیچ‌های خیلی تند، از ترمز برای ویراژ دادن استفاده کنید

در پیچ‌های خیلی تند که بعضی مسیرها مانند Cortex Castle و Clockwork Wumpa دارند، یا پیچ‌های 180 درجه که سه تا از آنها در نقشه Turbo Track یا Hot Air Skyway وجود دارند، ویراژ دادن معمولی (مثل روشی که بالاتر توضیح دادیم) کارساز نیست. در این مواقع شما باید با زدن دکمه مربع در پلی‌استیشن 4 یا X در ایکس‌باکس وان، از ترمز برای ویراژ دادن استفاده کنید. البته با این کار سرعت شما کمتر خواهد شد، اما خیلی بهتر از برخورد به دیواره‌های مسیر است.

 

جعبه‌ها و معجون‌ها را با دقت و استراتژی رها کنید

جعبه‌های انفجاری و معجون‌هایی که در طی مسیر به‌دست می‌آورید،‌ یکی از بهترین استراتژی‌ها برای پیروزی در مسابقات هستند و به همین خاطر نباید آنها را با بی‌دقتی، هر جایی رها کنید. باید سعی کنید تا آنها را دقیقا همان جاهایی بگذارید که فکر می‌کنید سایر رقبا از آنجا عبور می‌کنند. به این ترتیب با برخورد به آنها برای چند لحظه از مسابقه خارج می‌شوند و می‌توانید فاصله خود را با آنها بیشتر کنید. بهترین جاها برای قرار دادن جعبه‌ها و معجون‌ها داخل تونل‌های مسیر Tiger Temple یا نقاط مربوط به پرش‌ها در مسیر N. Gin Labs است. به‌خاطر داشته باشید که روی هوا هم می‌توانید جعبه‌ها و معجون‌ها را رها کنید (در این حالت آنها روی هوا معلق می‌مانند.)

یکی از بهترین جاها برای رها کردن جعبه‌های انفجاری و معجون‌ها، درست در ورودی راه‌های مخفی است. با این کار هم خودتان از راه‌مخفی استفاده می‌کنید و هم بقیه را از استفاده کردن از آن منصرف خواهید کرد. فقط باید حواستان باشد که در دور بعدی، خودتان به تله‌هایی که کار گذاشته‌اید برخورد نکنید.

شاید استفاده از این استراتژی تا حدی شیطانی و خباثت‌آمیز به‌نظر برسد، اما واقعا جواب می‌دهد و منجر به برتری شما نسبت به سایر رقبا می‌شود. حتی می‌توانید این تله‌ها را دقیقا بعد از یکی از جعبه‌هایی که در مسیر وجود دارند رها کنید تا مشاهده آنها به‌وسیله سایر بازیکنان سخت‌تر شود. مخصوصا استفاده از معجون‌ها خیلی به کارتان خواهد آمد؛ چون آنها مثل جعبه‌های انفجاری بزرگ نیستند و به راحتی در مسیر مسابقه دیده نمی‌شوند.

 

راهنمای بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled

 

خودتان را در برابر حمله رقبا محافظت کنید

وقتی جلوتر از بقیه رقبا باشید، با شکستن جعبه‌های ؟ معمولا آیتم‌ها دفاعی دریافت می‌کنید. نکته مهم این است که نباید این آیتم‌ها را با بی‌دقتی حیف و میل کنید. اگر بازیکن دوم که دقیقا پشت سرتان قرار دارد با موشک شما را هدف بگیرد می‌توانید با رها کردن به‌موقع جعبه‌های انفجاری یا معجون‌ها، موشک را منهدم کنید. فقط حواستان باشد که این آیتم‌ها را خیلی دیر رها نکنید، چون اگر موشک در نزدیکی خودتان به جعبه برخورد کند، انفجار باعث سرنگون شدن خودتان خواهد شد.

اما اگر با بمب‌های حبابی هدف قرار بگیرید، استراتژی بالا به دردتان نخواهد خورد. در این حالت حتما باید از سپر قدرتی (Power Shield) استفاده کنید. این موضوع را هم فراموش نکنید که وقتی جعبه‌های ؟ را بشکنید می‌توانید با زدن دکمه شلیک، پروسه انتخاب را کوتاه‌تر کنید و خیلی زودتر به یک آیتم دفاعی دست پیدا کنید. یعنی ممکن است دقیقا وقتی که به‌وسیله یک بمب حبابی دنبال می‌شوید، جعبه‌ای را بشکنید و بلافاصله با زدن دکمه شلیک یک سپر قدرتی بگیرید و جان خودتان را نجات دهید. البته یک استراتژی خوب دیگر در این زمان‌ها استفاده از ترمز برای کم کردن سرعت و قرار گرفتن پشت نفر قبلی است. به این ترتیب خودتان می‌توانید او را با بمب حبابی مورد هدف قرار دهید.

 

با آنالوگ سمت چپ، سلاح‌ها را به جلو یا عقب پرتاب کنید

باز هم مثل بازی‌های سری Mario Kart، برخی از سلاح‌ها هستند که می‌توانید آنها را به به سمت جلو یا عقب پرتاب کنید. برای این کار کافی است تا آنالوگ سمت چپ را به سمت جلو یا عقب نگه دارید. برای مثال نگه داشتن آنالوگ به سمت عقب باعث می‌شود تا بمب‌های بولینگ به عقب پرتاب شوند و بازیکن‌های پشت سری را ناکار کنند. همچنین با نگه داشتن آنالوگ به سمت جلو، می‌توانید معجون‌ها را به نفر جلویی شلیک کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که می‌توانید سپرها را با زدن دکمه شلیک به سمت جلو پرتاب کنید.

 

سرعت روی ارتفاع پرش شما تاثیر می‌گذارد

چیزی که معمولا بازیکن‌ها نادیده می‌گیرند این است که سرعت تاثیر مستقیم روی پرش‌های شما و ارتفاع آنها دارد. هر چه سرعت بیشتری داشته باشید، ارتفاع پرش شما هم بیشتر خواهد شد و این نکته گاهی به نفع شماست و گاهی هم به ضررتان. با توجه به اینکه سرعت شما روی زمین بیشتر از زمانی است که روی هوا هستید، گاهی ترجیح می‌دهید که پرش‌ها کوتاه‌تر باشند تا بتوانید سرعت خود را حفظ کنید و از بقیه عقب نیفتید. از سوی دیگر برای دسترسی به برخی راه‌مخفی‌ها لازم است که حداکثر سرعت را داشته باشید و بلندترین پرش ممکن را انجام دهید. بنابراین باید حواستان به سرعت در هنگام پرش‌ها باشد و با شناخت درست مسیر، بدانید که کجاها باید با سرعت بالاتر بپرید و کجا از پرش‌های کوتاه استفاده کنید.

اگر شما هم روش‌های دیگری را برای پیروز شدن در مسابقات Crash Team Racing Nitro-Fueled می‌شناسید که در این راهنما به آنها اشاره نشده، لطفا آن را در کامنت‌ها مطرح کنید تا ما و مخاطبان پلازامگ هم از این روش‌ها در بازی استفاده کنیم.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
Hhfdryu 17 شهریور 1398، 14:19

عالی بود مرسی

امیر 18 شهریور 1398، 15:21

با سلام یک مورد که من خودم تو این بازی استفاده میکنم و خیلی هم از آن نفع بردم قسمت درونی بعضی از پیچ ها هست. اگر دقت کنید در بعضی زمین ها در قسمت داخلی پیچ (یعنی اگه پیچ مثلا به سمت چپ چپ باشه در قسمت چپ تر یه فظا هست که معمولا با چمن یا تو بعضی زمینا با آب یا سنگ ریزه پر شده) فظای زیادی هست که در حالت عادی اگر توش بریم خیلی از سرعت رو کم میکنه اما روش من اینه که اگه نیترو یا ماسک رو قبلا از تو جبه های ؟ داشته باشم همین که به این مکان ها رسیدم از جاده منحرف میشم و میرم توز چون دیگه سرعت رو کم نمیکنه و با این کار به مقدار خیلی خیلی زیادی از بقیه جلو میافتم مخصوصا اگه با ماسک این کار رو انجام داد که دیگه واقعا عالیه ولی با نیترو هم تا یه جایی میشه این کار رو کرد. امیدوارم براتون مفید باشه.

عارف حسین پور 18 شهریور 1398، 22:59

ممنون دوست عزیز. باید این روشی که گفتین رو حتما تست کنیم. به نظر جالب میاد..

فاطمه 23 مهر 1398، 18:01

سلام ببخشید من نمیدونم کراش ۴ چه جوری شخصیت هاش باز میشه شما میدونین که کمکم کنین