11 بازی برتر PC در به تصویر کشیدن جنگ جهانی اول و دوم

اگر به دنبال دانلود بازی جنگ جهانی دوم یا اول خوب هستید، در این مطلب قصد داریم بهترین بازی های جنگ جهانی را که به بهترین شکل ممکن توانسته‌اند وقایع این دوره‌ها را نشان دهند بپردازیم.

جنگ جهانی اول و دوم موضوع صدها بازی کامپیوتری است اما همه  این بازی‌ها در به تصویر کشیدن بزرگ ترین جنگ‌های تاریخ خوب عمل نکرده‌اند. کلیشه‌ها و بخش‌های مضحک برخی از این بازی‌ها آنقدر عجیب است که اگر آن‌ها را به تاریخدانان نشان دهیم، تاریخدانان بیچاره سردرد می‌‌گیرند.

اما در میان بازی های جنگ جهانی دوم و اول تعداد انگشت شماری از عناوین هستند که بسیار طبیعی و موثق ساخته شده‌اند و عناوین متمایزی نسبت به بقیه هستند. در ادامه قصد داریم با بهترین بازی های جنگ جهانی دوم و اول که لحظات حساس و تاریخ ساز جنگ را برای ما به ارمغان آورده‌اند آشنا می‌شویم. برای آشنایی با بهترین بازی های جنگ جهانی دوم می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترین بازی های جنگ جهانی
  • بهترین نمایش روز D-Day: بازی Medal of Honor: Allied Assault
  • به تصویر کشیدن نبرد آردنن: بازی Call of Duty
  • نمایش افسران رده پایین: بازی Company of Heroes 2: Ardennes Assault
  • بهترین جنگ هوایی: بازی های IL-2 Sturmovik
  • نمایش استراتژیک: بازی Hearts of Iron IV
  • به تصویر کشیدن نبرد زمینی: بازی Red Orchestra 2: Rising Storm
  • تجربه ی تاکتیکی رده بالا: بازی Steel Division: Normandy ‘44
  • بازی جنگ جهانی دوم The Saboteur
  • Brothers In Arms: Hell’s Highway
  • بازی جنگ جهانی اول Battlefield 1
  • بازی جنگ جهانی اول Valiant Hearts

 


بهترین بازی های جنگ جهانی


 

بهترین نمایش روز D-Day: بازی Medal of Honor: Allied Assault

medal-of-honor-allied-assault-2 / دانلود بازی جنگ جهانی دوم برای کامپیوتر

D-Day روزی است که متفقین برای نخستین بار از غرب به اروپا حمله کردند تا آن را از آلمان نازی پس بگیرند. در این روز هزاران سرباز که بیشتر آن ها امریکایی بودند در ساحل نرماندی فرانسه پیاده شدند و به جنگ آلمانی‌هایی رفتند که انتظار آنان را می کشیدند. D-Day  هر سال ششم ژوئن با مراسمی خاص در فرانسه جشن گرفته می شود و فیلم‌هایی مانند نجات سرباز رایان و هکسا ریج به بهترین نحو لحظات حماسی آن را به تصویر کشیده‌اند.

اما در دنیای بازی های جنگ جهانی دوم هیچ گیمی مانند Medal of Honor: Allied Assault (مدال افتخار: حمله متفقین) این روز را به خوبی نشان نمی‌دهد. گرافیک این بازی امروز ضعیف محسوب می‌شود اما در سال 2002 خیلی طبیعی و خوب بود! سازندگان نسخه «حمله متفقین» سعی کرده‌اند بازیکن احساس کند در فیلم «نجات سرباز رایان» است و انصافا هم خوب عمل کرده‌اند.

medal-of-honor-allied-assault / بهترین بازی جنگ جهانی دوم

تجربه D-Day در این بازی همواره در یادم می‌ماند. هنوز می‌توانم صدای آخرین دستورات قبل از پیاده شدن در موج هایی که به ساحل می زدند را بشنوم: «بروید و در جایی پناه بگیرید، خودتان را پشت حفاظ‌ها برسانید؛ شما را در ساحل می‌بینم». قایق نظامی ما را درست در خط آتش تیربارهای آلمانی پیاده کرد و با دیدن همرزمانم که مثل برگ خزان بر زمین می افتادند قلبم تند تند می‌زد. زمانی که بالاخره به سنگر رسیدیم آرامشی وصف ناشدنی را احساس کردم. از 2002 تا کنون بازی‌های زیادی سعی کرده‌اند این حس را به وجود آورند که هیچ کدام واقعا موفق نشده‌اند.

 

به تصویر کشیدن نبرد آردنن: بازی Call of Duty

call-of-duty-1 / دانلود بازی جنگ جهانی برای کامپیوتر

Call of Duty را می‌توان یکی از بهترین بازی های جنگ جهانی دوم دانست. این بازی آنقدر در حالت مولتی پلیر بزرگ شده که آدم فراموش می‌کند اصل بازی با موضوع پرداختن به جنگ جهانی دوم شروع شد. Call of Duty از همان نسخه اول درخشش خود را آغاز کرد و منتقدان و طرفداران در آن زمان 1 Call of Duty را با مدال افتخار و بتلفیلد مقایسه می‌کردند. بهترین مرحله این بازی و شاید کل سری کال آف دیوتی، «Festung Recogne» از کمپین آمریکا است. این مرحله از آرامش قبل از طوفان آغاز می‌شود و سپس یکی از معروف‌ترین ضدحمله‌ها توسط آلمان صورت گرفته و همه چیز به هم می‌خورد. اینفینیتی وارد به بهترین شکل ممکن غیره منتظره بودن این نبرد را به تصویر کشید و نحوه متعادل کردن این وضعیت بسیار برآشفته و چالش برانگیز بود.

 

نمایش افسران رده پایین: بازی Company of Heroes 2: Ardennes Assault

Company-of-Heroes-2-Ardennes-Assault / بهترین بازی جنگ جهانی دوم

یک از بزرگ ترین نبردهای جنگ جهانی دوم به « نبرد بالج» یا «نبرد آردنن» معروف است؛ آخرین حمله بزرگ آلمان‌ها که باعث نبردی تاریخی در جنگل‌های آردنن بلژیک شد. این نبرد در نسخه ی اول Call of Duty خیلی خوب نمایش داده شده اما بهترین تصویرسازی نبرد بالج در Company of Heroes 2: Ardennes Assault انجام شده است.

این نسخه از Company of Heroes در کنار معرفی عناصر کمپین دینامیک جالب، به هر یک از دسته‌های مشخص خود یک قلب تپنده می‌داد؛ افسرانی که هر کدام نشان دهنده طبقات مختلف مردمی بودند که درگیر جنگ شده بودند. دیالوگی که در پایان هر نبرد گفته می‌شود طوری است که بازیکن شکست یا پیروزی در آن نبرد را با تمام وجود احساس می‌کند. یکی از این نمونه‌ها، افسوس خوردم Johnny Vastano درباره از دست رفتن بیهوده جان سربازان است که در مرحله‌ای صورت می‌گیرد که توجه زیادی به استراتژی نبرد نمی‌کنید و سریعا با تلفات زیاد ماموریت را به اتمام می‌رسانید.

 

بهترین جنگ هوایی: بازی های IL-2 Sturmovik

IL-2-Sturmovik / بهترین بازی جنگ جهانی دوم

IL-2 هنوز هم یکی از ستاره‌های درخشان بازی‌های هوایی است. مدلسازی دقیق این بازی چه به لحاظ دیداری و چه به لحاظ مکانیکی آنقدر عالی است که به خوبی از سایر بازی‌ها متمایز می‌شود. با مکانیزم‌هایی مانند تاثیرات مختلف و شدید گرانش بر بدن، این بازی بیش از پیش شما را در خود غرق می‌کند. در بیشتر بازی‌های شبیه‌سازی هوانوردی احساس می‌کنید در حال کنترل یک ربات درون هوایما هستید، اما کمتر دیده شده که یک بازی بتواند مانند IL-2 به بازیکن یادآوری کند که دارد با یک انسان از جنس پوست و گوشت و خون کار می‌کند.

ماموریت‌های این بازی‌ها بسیار خوب طراحی شده و تنش موجود در نبردهای تن به تن هوایی به طور شگفت انگیزی احساس می‌شود. به طور قطع هیچ گیمی در زمینه پرواز هواپیماها در یک بازی جنگ جهانی دوم به پای IL-2 نمی‌رسد.

 

نمایش استراتژیک: بازی Hearts of Iron IV

دانلود بازی جنگ جهانی دوم برای کامپیوتر / hearts of iron 4

کمتر بازی جنگ جهانی دوم را می‌توان پیدا کرد که به چگونگی و چرایی پیروز شدن متفقین بپردازد. Hearts of Iron IV (قلب های آهنین 4) به خوبی از پس انجام این کار برآمده است. در Hearts of Iron IV به جای نمایش قهرمانی‌ها و از خودگذشتگی‌های افراد، با تامین منابع و بالا بردن طرفیت صنایع جنگ سرو کار داریم.

در این بازی جنگ جهانی دوم با ابعاد دیگری از جنگ مدرن آشنا می‌شویم و چالش‌هایی را از سر می‌گذرانیم که تا پیش از این به فکرمان نمی‌رسید. در این بازی لازم نیست نگران گذر از ساحل باشید، معمولا اهداف شما مربوط به به دست آوردن منابع نفتی کلیدی و توسعه قلب صنعتی خود است.

 

به تصویر کشیدن نبرد زمینی: بازی Red Orchestra 2: Rising Storm

دانلود بازی جنگی برای کامپیوتر

سری بازی‌های «Red Orchestra» را می‌توان برترین شوتر مولتی پلیر دانست که به موضوع پیاده نظام در جنگ جهانی دوم می‌پردازد. در بین این بازی‌ها، نسخه Rising Storm درخشش خاصی دارد؛ به ویژه در به تصویر کشیدن نبردهای حماسی اقیانوس آرام که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

Rising Storm هم مانند Allied Assault از مدال افتخار در القای فشار نبرد و قرار گرفتن زیر آتش بسیار خوب عمل کرده است. این بازی جنگ جهانی دوم به خوبی نشان می‌دهد که نبردهای زمینی جنگ، میدانی پر هرج و مرج از آتش خمپاره‌ها و فریادها بودند.

یکی از ویژگی های برجسته Red Orchestra 2: Rising Storm این است که این هرج و مرج را با استفاده از بازیکنان دیگر به جای شخصیت‌های اسکریپ شده غیر قابل بازی انجام می‌دهد. سرگردانی که در نبردهای جنگلی به سربازان دست می دهد در کنار خطوط آتش پنهان، دید کم و بی‌قراری نیروها، فضایی فوق‌العاده را در این بازی به وجود آورده است.

 

تجربه ی تاکتیکی رده بالا: بازی Steel Division: Normandy ‘44

Steel-Division-Normandy-44 / بازی سرباز جنگ جهانی دوم

Steel Division به لحاظ مقیاس قدری بالاتر از Company of Heroes و کمی پایین‌تر از Hearts of Iron قرار دارد. Steel Division: Normandy ‘44 به بهترین شکل این حس را به شما می‌دهد که ترکیبی از نیروهای مختلف را برای پیروزی در نبردهای عظیم هدایت می‌کنید. این بازی جنگ جهانی دوم پر از جزییات دقیق و فضاهای باورپذیر است و در آن به خوبی بر اهمیت دیده‌بانی و کار اطلاعاتی تاکید شده است.

Steel-Division-Normandy-44 / دانلود بازی جنگ جهانی قدیمی برای کامپیوتر

کسب برتری هوایی در بازی تعیین کننده بوده و تک تک تفنگ‌های پیاده نظام، هر یک از تانک‌ها و تیربارها و به طور کلی تمامی سلاح‌های بازی دارای مسافت، دقت و نفوذ واقعی است. این بازی آنقدر در زمینه مقیاس خوب ساخته شده که تجربه کاملی که از یک بازی جنگ جهانی دوم انتظار دارید (به جز جنگ‌های دریایی) را دقیقا به شما منتقل می‌کند.

 

بازی جنگ جهانی دوم The Saboteur

the-saboteur / دانلود بازی جنگ جهانی دوم برای کامپیوتر

The Saboteur یک بازی چنگ جهانی دوم اکشن ماجراجویی است که در فرانسه اشغال شده توسط آلمان جریان دارد. بازیکن در نقش یک مکانیک ایرلندی بازی می‌کند که توسط نیروهای مقاومت فرانسه برای کمک در نبرد علیه نازی‌ها استخدام می‌شود. در این بازی مناطقی که توسط نازی‌ها کنترل می‌شوند به رنگ سیاه و سفید و چند رنگ اصلی دیگر هستند که تجربه منحصربه‌فردی را هنگام بازی ارائه می‌دهند. پس از آزاد کردن یک منطقه از دست نازی‌ها، کم کم رنگ به بازی برمی‌گردد. The Saboteur دارای برخی عناصر RPG هم هست که می‌توانید توانایی‌های خود را ارتقا ببخشید.

 

بازی جنگ جهانی دوم Brothers In Arms: Hell’s Highway

brothers-in-arms / بهترین بازی های جنگ جهانی دوم

در ظاهر شاید Brothers In Arms یک بازی دیگر شبیه Call of Duty یا Medal of Honour به نظر برسد، اما در واقع بسیار پیچیده‌تر از این دو بازی است. با اینکه این عنوان یک بازی اول شخص اکشن محور است، اما برخی عناصر تاکتیکی هم در آن وجود دارد. وقتی در بازی پشت چیزی پناه می‌گیرید، دوربین به حالت سوم شخص در می‌آید تا دیدی تاکتیکی‌تر نسبت به محیط خود داشته باشید. در بازی می‌توانید به سربازان کنار خود دستورات مختلفی را هم بدهید. همچنین در این بازی‌ها شاهد تمرکز بیشتری روی شخصیت‌های بازی هستیم و به جای اینکه شاهد یک بازی بازی جنگ جهانی دوم با مقیاس بزرگ باشیم، ماجراهای یک دسته نظامی را مرور می‌کنیم.

 

بازی جنگ جهانی اول Battlefield 1

battlefield-1 / دانلود بازی جنگ جهانی برای کامپیوتر

استودیوی دایس با Battlefield یک بازی جنگ جهانی اول را به جای جنگ‌های مدرن به بازیکنان ارائه کرد. با اینکه بازی مثل همیشه دارای یک بخش کامل مولتی پلیر است، شاهد یک کمپین داستانی به یادماندنی هم هستیم. در کمپین بازی در نقش سربازهای مختلفی از سراسر دنیا هستیم که در جنگ شرکت کرده و داستان خود از آن را ارائه می‌دهند.

 

بازی جنگ جهانی اول Valiant Hearts

Valiant-Hearts-The-Great-War / دانلود بازی جنگ جهانی اول برای کامپیوتر

Valiant Hearts درباره داستان 4 شخصیت در طول جنگ جهانی اول و ارتباطات آن‌ها با یکدیگر است. برخلاف سایر بازی های جنگ جهانی اول و دوم، Valiant Hearts یک بازی معمایی است که بازیکنان باید آیتم‌های مختلفی را برای پیشروی در آن پیدا کنند. البته در قسمت‌هایی از بازی هم شاهد بخش‌های مبارزه تن به تن یا مینی گیم‌های با محدودیت زمانی هم هستیم. Valiant Hearts یک داستان بسیار عالی و تاثیرگذار را از تاثیرات جنگ ارائه می‌دهد و یک بازی جنگ جهانی اول بسیار عالی برای دوستداران این سبک محسوب می‌شود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
sara 27 تیر 1398، 17:57

ممنون، واقعا هیجان بازیهای کامپیوتری جنگی فوق العادست

سهیل 29 تیر 1398، 23:42

هنوزم بعد گذشت حدود ۱۰ سال مدال افتخار یه بازی فوق العاده و نوستالژیک واسه من بوده و هست... جنگ نُرماندیش فوق العاده بود 👍

Omid 23 آبان 1398، 09:28

این بازی Valiant Hearts خیلی مذخرفه. حال نکردم باهاش

سامان بیضایی 24 آبان 1398، 16:20

واقعا مدال اف هانر یک بازی فوق العاده بود.یکی بهترین بازی های بوده که تاحالا کردم.

محمد 24 آبان 1398، 23:23

کاشکی این بازی هارو توی موبایل هم میشد استفادا کرد 😔

مهرداد 23 بهمن 1398، 17:35

بگردی توی سطح نت هست

دیدگاههای بیشتر ...