بهترین بازی های PS4 تا به امروز – قسمت دوم

در دومین قسمت از مقاله بهترین بهترین بازی های PS4 سایر بازی‌ های این کنسول را که نمرات بالایی دریافت کرده‌اند به شما معرفی می‌کنیم.

در قسمت قبلی این مقاله، تعدادی از بهترین بازی های پلی استیشن 4 را به شما معرفی کردیم. در ادامه می‌توانید با سایر بازی‌های خوب و خوش‌ساخت کنسول نسل هشتمی سونی آشنا شوید. گفتنی است این مقاله از وبسایت معتبر گیم‌اسپات برگرفته شده و نمره‌ای که در کنار نام هر بازی مشاهده می‌کنید، امتیازی است که منتقدان این وبسایت به بازی‌ها داده‌اند. امیدواریم این مقاله و قسمت قبلی‌اش به شما در انتخاب بهترین بازی پلی استیشن 4 کمک کنند.

 


بهترین بازی های PS4 تا به امروز


 

Dragon Age: Inquisition – 9/10

dragon-age / بهترین بازی های اکشن PS4

کاراکتر ها و جهان بازی Inquisition ، در ذهن ما نسخه‌ی اول بازی Dragon Age را به یاد می‌آورد، با اینکه ساختار کل این بازی با نسخه‌های پیشین‌اش بسیار متفاوت است. این بازی شوق اکتشاف و شور رفاقت را ارائه ‌‌می‌دهد. این بازی ارتباطاتی را میان شما و جهان خود با روش های کوچک و بزرگ ایجاد می‌کند، با چشم‌انداز یک معبد عظیم و یا لبخند یک فرمانده‌ی اورلسی که عاشق است. Dragon Age: Inquisition یک بازی شگفت‌انگیز و یک زیارت طویل به دنیایی جادویی با پیوندهای اساسی‌ای به نسخه‌های قبلی بازی و یکی از بهترین بازی های PS4 است.

 

NBA 2K17 – 9/10

NBA-2k17

بازی NBA 2K17 علی‌رغم عقب‌‌نشینی‌هایی که در این نسخه داشته‌‌، هیجانش در به تصویرکشیدن بسکتبال واقعا واگیردار است و سخت است که در این بازی غرق نشوید. جدا از نبود بخش 2KU و واکنش‌های خشک گزارشگران، بقیه‌ی بخش‌های بازی زیبا بنظر می‌رسند و قوی و جذاب ظاهر می‌شوند. بالاخره پس از اختصاص‌‌دادن حجم چشمگیری از زمان به یکی از بازی‌های این مجموعه، تازه متوجه می‌شویم که چرا این مجموعه این‌قدر مورد احترام است و باعث می‌شود آرزو کنیم که با تمام ورزش‌ها در بازی‌های ویدیویی آن‌طور رفتار شود که با بسکتبال در بازی NBA 2K17 رفتار می‌شود.

 

Assassin’s Creed IV: Black Flag – 9/10

assassins creed black flag

گستره‌ی کارهایی که می‌توان در بازی  Black Flag انجام داد واقعا شگفت‌انگیز است‌، با سطحی از هماهنگی میان اجزای‌ سازنده‌اش که شما را تشویق می‌کند تا تمام کارهایی که می‌شود کرد را امتحان کنید، و داستانی که در تمام طول خود شما را پای بازی نگه می‌دارد. اگر صحبت سر این باشد که سری Assassin’s Creed نیاز به یک قدم جاه‌طلبانه برای برگشتن به روال موفق خود دارد، Black Flag مثالی از آن قدم‌های جسورانه و جاه‌طلبانه‌ایست که این مجموعه را دوباره به اوج خود رساند و تبدیل به یکی از بهترین بازی های PS4 کرد.

 

Bloodborne – 9/10

فرام سافتور / From Software / بازی Bloodborne / میازاکی

بهترین گنجینه‌ها درون شهر یارنام و جنگل‌ها، دریاچه‌ها و برزخ‌های نهفته در آن است. فقط بازی Bloodborne این جسارت را دارد تا یک مکانیک PvP گروهی جذاب را در یک منطقه‌ی اختیاری‌ قرار دهد که برای پیدا کردن آن باید گوشه و کنار بازی را به دقت جست‌وجو کرده و به اشارات معماگونه‌‌ی آن توجه کنید. در مرگ زندگی‌ است و در خون رستگاری! آری این بازی اغراق‌آمیز است، اما برای اثری تا این حد تئاترگونه‌ و نمایشی، تنها اغراق‌آمیز بودن جواب می‌دهد. Bloodborne یکی از عناوین انحصاری و یکی از بهترین بازی های PS4 است.

 

Until Dawn – 8/10

Until-dawn

من انتظار نداشتم که انقدر با بازی Until Dawn سرگرم شوم، عمقی که باوجود آن انتخاب‌های من اهمیت پیدا می‌کرد و بر نتیجه‌ی نهایی تاثیر می‌گذاشت، مرا تشویق می‌کرد تا چند بار بازی را از اول تکرار کنم. جلوه‌های بصری بازی گاها ممکن است ضعیف باشند، اما نهایتا بازی Until Dawn در استفاده‌ی هوشمندانه از مکانیک‌های آشنا موفق می‌شود، این بازی یک دست‌آورد بزرگ در روایت های بازیکن‌‌-محور‌ و یکی از بهترین بازی های PS4 در سبک ترسناک است که شما نباید آن را از دست بدهید.

 

The Last Guardian – 9/10

Last-Guardian

مشخص نیست که آیا بازی The Last Guardian از قصد گاهی اوقات این‌قدر اعصاب‌خورد کن می‌شود یا شاید هم این بازی کلا تلاشی است تا صبر شما را برای نجات یک موجود لج‌باز اما دوست داشتنی امتحان کند‌. با تمام این اوصاف، احساسات شما برای تریکو و همدلی شما با هردو شخصیت، در مجموعه ای از اکتشافات محسورکننده‌ای که وابستگی شما به شخصیت آنها را مستحکم می‌کند، به اوج می‌رسد. تریکو ستاره‌ی بی‌چون‌وچرای این نمایش است که محدوده‌ی باورپذیری از قدرت جسمانی و احساسی را به نمایش‌ ‌می‌گذارد و وجود این پسر درسی‌ست درمورد اینکه چگونه زمانی‌که با چالش‌های غیرمنتظره‌ای روبرو می‌شویم صبور و انعطاف‌پذیر و مقاوم باشیم.

زمانی که کتاب داستان آنها به پایان می‌رسد، سخت نیست تا دوباره این کتاب را باز کنیم و از اول شروع کنیم. هر آزمونی که بر آن غلبه می‌کنید شما را در دل هردو شخصیت محبوب‌تر می‌کند، اما احساساتی که تریکو در ما برمی‌انگیزد، باعث می‌شوند تا بخواهید بار دیگر، یاری صبور و موثر برای تریکو باشید؛ همان‌طور که او لیاقتش را دارد. اگر به دنبال یک عنوان خاص و یکی از بهترین بازی های PS4 هستید، به هیچ وجه این بازی انحصاری را از دست ندهید.

 

Rocket League – 9/10

Rocket-league

لذت بازی Rocket league در برنامه ‌های بی‌شماری‌ست که در هر ثانیه از هر مسابقه‌اش به‌ذهن خطور می‌کند و ثانیه‌ای دیگر کنار گذاشته می‌شود، تلاش برای پیش‌بینی اینکه توپ به کجا برخورد می‌کند و به کجا می‌رود خود یک بازی دیگر درون این بازی است. علی‌رغم استفاده از ماشین به عنوان بازیکنان فوتبال، بازی Rocket League امواج احساساتی که در بازی زیبای فوتبال جریان دارد را بخوبی شبیه‌سازی می‌کند؛ مانند زمانی‌که استارت غیرمنتظره‌ی یک ماشین پرشتاب یا یک ضربه‌ی سر دقیق به گوشه دروازه، شما را به ‌وجد می‌آورد. بازی Rocket League نشان می‌دهد که ترکیب‌کردن دو چیز معرکه یعنی ماشین‌ها و فوتبال همان‌قدری که در تئوری جالب است، در عمل نیز باشکوه است. راکت لیگ یکی از سرگرم‌کننده‌ترین و بهترین بازی های PS4 است.

 

Hellblade: Senua’s Sacrifice – 8/10

Hellblade

مهم‌ترین دست آورد بازی Hellblade تعریف‌کردن داستانی با موضوعی بسیارحساس درون یک بازی اکشن/ماجراجویی خوش‌دست و درگیر کننده است. در اصل، داستان در مورد درگیری ذهنی سنوا راجع به کنارآمدن با بیماری‌اش است. در طول این موضوع، او می‌آموزد تا قدرت را درون خودش بیابد، تا تحمل کند و با گذشته‌ی خود آشتی کند و در یک روند ژرف و فیزیکی، ما نیز درگیری‌هایی که او تجربه می‌کند را تجربه می‌کنیم و پس از این تجربیات می‌توانیم بخشی از چیزی که بسیاری از مردم دنیا با آن دست و پنجه نرم می‌کنند را درک کنیم. قطعا Hellblade یک عنوان خاص و یکی از بهترین بازی های PS4 است.

 

MLB The Show 18 – 9/10

MLB

پرچمدار فرانچایز بازی ورزشی بیس‌بالِ سونی هیچوقت بهتر از این نسخه نبوده است. با بهترین کنترل‌ها و جلوه‌های بصری در سبک خود و توجه بی عیب و نقص آن به جزئیات کوچک‌ترین چیزها، تجربه این بازی را برای هرکسی که طرفدار بیس‌بال است، ضروری می‌کند. اگر به دنبال بهترین بازی پلی استیشن 4 برای سرگرمی ورشی هستید، MLB را از دست ندهید.

 

Horizon: Zero Dawn – 9/10

horizon-zero-dawn / بهترین بازی ها برای PS4

این بازی اولین جدایی استودیوی Guerrila Games از مجموعه‌ی Killzone است و ممکن است فکر کنید این استودیو ریسک بزرگی کرده که از ساخت یک بازی شوتر اول‌شخص، به ساخت یک بازی سوم‌شخص اکشن جهان‌باز، روی آورده‌است؛ آری ریسک بزرگ بوده ولی نتیجه‌ی پذیرفتن آن، بزرگ‌تر و بهتر از آب در آمده است. به ازای هر عیب کوچکی در بازی، عنصر عظمتی وجود دارد که میل شما را برای ادامه‌ی نبرد و کندوکاو در جهان زیبا و مخاطره‌آمیز بازی Zero Dawn دوباره سرشار می‌سازد. استودیوی Guerrilla Games یکی از بهترین بازی های PS4 جهان‌باز را برایمان به ارمغان آورد و در عین حال شهرت تیم خود را نیز دوباره تعریف کرد.

 

Nier: Automata – 9/10

nier-automata / بهترین بازی های پلی استیشن 4

با تشکر از استعداد استودیوی Platinum Games در بخش یک‌پارچه‌سازی و لذت‌بخش کردن سیستم مبارزات این بازی، Automata هیجان‌انگیزترین بازی یوکو تارو تا به امروز است. سیستم مبارزات بعد از روند طولانی و کندی که نیاز است تا فراگرفته شود، ناگهان قابل درک و جذاب می‌شود و نتیجه‌ی آن یک رقص ماهرانه‌ست که رقاص در آن، ضربات دسته‌ای دشمنان را جاخالی می‌دهد. علاوه‌براین، دراین سفرِ چندپایانه، اکتشافات و سورپرایزهای بسیاری چاشنی داستان و گیم‌پلی بازی می‌شوند؛ همراه با Easter Eggهایی که به نسخه‌ی اول این مجموعه و به مجموعه‌ی Drakengard اشاره می‌کنند. این بازی یک سفر پرمحتوا و غالبا به‌وجدآورنده است که ترکیب خاص نبوغ استودیوی Platinum Games و یوکو تارو را به نمایش می‌گذارد. اگر به دنبال یکی از بهترین بازی های اکشن PS4 هستید، این بازی را از دست ندهید.

 

Persona 5 – 9/10

persona-5

در بازی Persona 5 مجموعه‌ی مرتبطی از مکانیک‌های پیچیده‌ی گیم‌پلی وجود دارد و تقریبا در تمام زمینه‌های بازی، کمپانی Atlus کاری خارق‌العاده انجام داده و تا پایان بازی به ندرت می‌شود مشکل یا عیبی را در آن مشاهده کرد. در هر نوبت، این بازی چیزی را برای شگفت‌زده کردن شما ارائه می‌دهد، ممکن‌است آن چیز سیستم مبارزات روان‌اش باشد، جهان پرطراوت و پرجنب و جوش‌اش باشد و یا وجود تعداد بسیاری از کاراکترهای به‌یادماندنی باشد. Persona 5 عنوانی است که می‌توان ساعت‌ها راجع به آن صحبت کرد؛ من هنوزراجع به قابلیتِ پیوستن به انجمن دزدها چیزی نگفته‌ام و اینکه این پیوستن، به شما این توانایی را می‌دهد تا مشاهده کنید دیگر بازیکنان چگونه روزشان را می‌گذرانند، یا می‌توانید از آنها بخواهید در پاسخ دادن به سوالات در مدرسه به شما کمک کنند. هنوز راجع به آهنگ‌های جاز کوبنده‌ای که تا روزها نمی‌‌توانید از ذهن‌تان بیرونش کنید نیز چیزی نگفته‌ام. هنوز نگفته‌ام که چقدر جابجایی میان منوها در این بازی شیک و زیبا انجام می‌شود و تماشا کردن آن چه لذتی دارد. لپ کلام این است که بازی Persona 5 را نباید از دست داد. هر قسمت از این بازی مملو از صحنه‌های هنرمندانه‌ایست که طراحی هنری آن، زبان شما را از وصف آن عاجز می‌کند، و همین عوامل هستند که این بازی را به کلی یک سروگردن از مجموعه‌ی خود بالا می‌کشند. این بازی یک RPG شیک و غنی‌شده و یکی از بهترین بازی های PS4 است که سال‌ها درموردش صحبت خواهد شد.

 

Madden NFL 18 – 9/10

Madden NFL 18

بطور کلی بازی Madden NFL 18 یک تغییر اساسی را در مجموعه‌اش رقم می‌زند، مجموعه‌ای که به علت سالانه منتشرشدن‌اش به ندرت میزبان تغییرات بزرگ می‌شود. موتور بازی‌سازیِ Frostbite به بازی اجازه می‌دهد تا در واقع‌گرایی‌اش به سطوح جدیدی از جلوه‌های بصری دست یابد و کمپانی EA باید بطور مداوم تلاش زیادی را در مسیر منطبق‌کردن این بازی با تغییرات واقعی دنیای فوتبال‌آمریکایی اختصاص‌ دهد. اما جدای از همه‌ی این‌ها، بخش داستانی «Longshot» است که بازی Madden را تعریف می‌کند. وجود برخی از بخش‌های Longshot غیرضروری است، اما ارزش این بخش در اصل بخاطر انسانیتی است که به بازی وارد می‌کند. لحظات آسیب‌پذیری و صمیمیت میان Devin Wade و Colt Cruise درطول داستان ارزش این را دارند که بخاطرشان جشن بگیرید و به بازی وزنی می‌دهد که مجموعه‌ی Madden هیچوقت نداشته است. اگر تمام چیزهایی که گفتم شما را ترغیب نکرد، باید بگویم این بازی همچنین یک بازی فوتبال‌آمریکایی عالی و یکی از بهترین بازی های PS4 نیز هست.

 

Far Cry 5 – 9/10

far-cry-5 / بهترین بازی های پلی استیشن 4

علی‌رغم چند ضعف کوچک و چند عیب در روایت، گشت‌وگذار در جهان Hope County همچنان مطلقا لذت‌بخش است. بازی Far Cry 5 سلاستِ هارمونیکالی را در ماجراجویی‌اش به رخ می‌کشد و با تغییرات هوشمندانه‌ای که در سیستم گشت‌وگذار، اکتشافات و پیشرفت به وجود آورده‌، مشخصا لذت تجربه‌ و آزمایش را درجهان چشم نوازش چند برابر کرده است.

 

Transistor – 8/10

transistor / بهترین بازی های PS4

بازی Transistor همواره یک بازی خوش‌سیما بوده، اما در برخی لحظات، نبوغ نادری در ترکیب‌کردن جلوه‌های بصری و موسیقی از خود نشان می‌دهد تا با آن، به صورت قدرتمندانه لحن و روایت داستان را هدایت کند و داستان را با عقاید مستحکم خود به پیش ببرد. نهایتا، Transistor یک بازی اکشن نقش‌آفرینی با یک سیستم مبارزات تمیز و بی‌نقص است، اما لحظاتی در بازی وجود دارند که آن را به چیزی فراتر تبدیل می‌کنند. در واقع این لحظات به بازی روح می‌دمند.

برای مشاهده بقیه بازی‌ها می‌توانید به صفحه دوم مراجعه کنید.

صفحه 1 صفحه 2
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
سعید 22 تیر 1398، 16:24

بازی فقط آنچارتد 4

Omid 22 تیر 1398، 17:12

بازی های خوبی بود. حال کردم

king1998 23 تیر 1398، 00:57

عالی بود؛چقدر بازیه خفن هست که هنوز نکردم یکم آرومتر بازی تولید کنن که به همشون برسیم دیگه.. چرا مسئولین رسیدگی نمیکنن :))

maryam 23 تیر 1398، 16:39

ممنون از توضیحات، Persona 5 و Inquisition به نظرم جالب تر اومدن

eki 15 شهریور 1398، 00:34

گاد آف وار رو نزاشتی ؟؟؟!!!