اربعیناربعین

آموزش نحوه لایو گذاشتن در اینستاگرام

در این مطلب می‌خواهیم ببینیم روش پخش زنده اینستا (Instagram Live) چیست و کجاست و چگونگی گذاشتن لایو در اینستا در کنار طریقه بازیابی لایو را می‌آموزیم. با ما و آموزش نحوه لایو گذاشتن در اینستاگرام همراه باشید.

یکی از ویژگی‌های محبوب اینستا، روش ویدیوی لایو اینستاگرام (Instagram Live) است که به موجب آن کاربر می‌تواند با دوستان خود تعامل و ارتباط زنده برقرار کند. این شیوه باعث می‌شود که در فید دوستان‌تان برجسته‌تر شده و بالاتر بیایید، بنابراین دیگر نیازی نیست نگران چگونگی عملکرد الگوریتم‌های اینستا باشید چراکه پخش زنده، یک میانبر برای بالا آمدن در فید است و اولویت بیشتری دارد. دوستان شما هم هنگامی شما پخش زنده اینستا دارید، از طریق اعلانی متوجه شده و به خاطر اینکه نمی‌خواهند چیزی را از دست دهند، وارد لایو شما می‌شوند.

How-Use-Instagram-Live / طریقه لایو گذاشتن در اینستاگرام

حال که با اهمیت لایو گذاشتن در اینستاگرام آشنا شدید، می‌خواهیم در ادامه شما را با طریقه لایو گذاشتن در اینستا آشنا کنیم که کار بسیار آسانی است. برای آموزش جامع استوری اینستا می‌توانید به این مطلب پلازامگ مراجعه کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • لایو اینستاگرام چیست
 • لایو اینستاگرام کجاست
 • آموزش نحوه لایو گذاشتن در اینستا
  • با موبایل خود به اینستاگرام وارد شوید
  • دوربین اینستاگرام را باز کنید
  • ویدیوی لایو خود را آغاز کنید
  • کامنت خود را پین کنید یا نظردهی را ببندید
  • لایو خود را به اتمام برسانید
  • آیا امکان بازیابی لایو اینستاگرام وجود دارد
 • دلیل نداشتن لایو در اینستاگرام چیست
 • چگونه ویدیوی لایو دیگر فالوورها را ببینیم؟

 


لایو اینستاگرام چیست


 

پخش زنده اینستا یکی از زیرمجموعه‌های استوری است که به شما اجازه می‌دهد تا با فالوورهای‌تان در همان لحظه ارتباط برقرار کنید. طریقه لایو گذاشتن در اینستا طی چند مرحله ساده صورت می‌گیرد و بعد از اینکه پخش زنده شما تمام شد، بلافاصله حذف می‌شود که همین امر هم باعث می‌شود تا افراد بیشتری بدون نگرانی و با خیال راحت از آن استفاده کنند. در سوی دیگر، اینکه محتوای شما پس از پخش دیگر در دسترس نخواهد بود باعث ایجاد حسی در کاربران دیگر می‌شود تا پخش زنده اینستاگرام شما را تماشا کرده و چیزی را از دست ندهند.

Instagram Live / لایو اینستاگرام چیست

 


لایو اینستاگرام کجاست


همانطور که گفتیم، لایو اینستا زیر مجموعه بخش استوری است. برای رفتن به بخش استوری باید روی دکمه دوربین در بالا و سمت چپ برنامه زده و در صفحه باز شده، از قسمت پایین روی Live ضربه بزنید تا به بخش لایو اینستا بروید. برای آشنایی بیشتر با نحوه لایو گذاشتن در اینستا در ادامه با ما همراه باشید.

getting-started-instagram-live / لایو اینستاگرام کجاست

 


آموزش نحوه لایو گذاشتن در اینستا


ممکن است شما هم پخش زنده دوستان خود را در اینستاگرام دیده و با خود بپرسید که روش لایو گذاشتن در اینستا چگونه است؟ برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

1- با موبایل خود به اینستاگرام وارد شوید

با وجود آنکه می‌توانید برای مشاهده پست‌های دوستانتان و یا کامنت گذاشتن برای آنها از نسخه دسکتاپ اینستا استفاده کنید اما برای لایو گذاشتن حتما می‌بایست از اپلیکیشن موبایل اینستاگرام استفاده کرد. اگر تا به حال حساب اینستا نداشته‌اید، می‌توانید از طریق خود اپلیکیشن و یا وبسایت برای خود یک اکانت بسازید.

 

2- دوربین اینستاگرام را باز کنید

از صفحه اصلی برنامه، روی آیکون دوربین که در گوشه بالا سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید و یا در فید اینستا به سمت راست سوایپ کنید. خاطر نشان می‌شود این همان دوربینی است که برای اضافه کردن عکس به استوری خود از آن استفاده می‌کنید.

instagram live / لايو اينستاگرام در ايفون

 

3- ویدیوی لایو خود را آغاز کنید

در صفحه دوربین، در منو پایین صفحه نمایش سوایپ کنید تا گزینه Live را مشاهد کنید. در این منو امکان اضافه کردن فیلترهای مختلف به عکس‌ها و همچنین ویژگی بومرنگ دیده می‌شود. پس از انتخاب گزینه Live، دکمه‌ای در انتهای صفحه نمایش با عنوان Start Live Video ظاهر می‌شود، وقتی که آمادگی لازم را داشتید روی آن ضربه بزنید. با زدن روی دو فلش دایره‌ای می‌توانید دوربین گوشی را عوض کنید.

شیوه گذاشتن لایو اینستاگرام/ Instagram

 

4- کامنت خود را پین کنید یا نظردهی را ببندید

پس از یک تست ارتباطی سریع که به صورت خودکار انجام می‌شود، لایو شما آغاز خواهد شد. در این هنگام اینستا نوتیفیکیشنی را به برخی از فالورهایتان ارسال می‌کند تا آنها را مطلع سازد که شما یک ویدیوی زنده گذاشته‌اید. تعداد بینندگان این پخش زنده در بالا و کامنت‌های آنها در پایین صفحه نمایش ظاهر خواهد شد.

اگر تمایل دارید که یک کامنت نیز بگذارید، روی Comment ضربه زده و متن موردنظر خود را تایپ کنید و سپس روی Post ضربه بزنید. اگر روی کامنت خود بزنید و انگشت‌تان را نگاه دارید، امکان پین کردن کامنت را در بالای صفحه نمایش خواهید داشت و درنتیجه بینندگان به‌راحتی قادر خواهند بود که آن را نیز ببینند.

How-to-Pin-a-Comment-on-Instagram-Live-Video5 / نحوه لایو گذاشتن در اینستاگرام

اگر تمایل دارید که در جریان پخش زنده خود، کامنت‌های خود را ببندید، روی علامت سه نقطه که در سمت راست Comment قرار دارد، ضربه زده و گزینه Turn Off Commenting را انتخاب کنید.

instagram-live-menus / شیوه لایو گذاشتن در اینستا

 

5- لایو خود را به اتمام برسانید

هرگاه ضبط ویدیو به اتمام رسید روی گزینه End که در گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش قرار دارد، ضربه بزنید و گزینه End Live Video را انتخاب کنید. در این حالت یک صفحه مات روی فید دوربین شما ظاهر می‌شود که به شما اطلاع می‌دهد ویدیوی زنده شما به اتمام رسیده است. در این قسمت در صورتی‌ که مایل باشید می‌توانید با انتخاب گزینه Save که در گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش قرار دارد، ویدیوی خود را در گالری گوشی ذخیره کنید یا آن را در استوری با بقیه به اشتراک بگذارید. اگر هیچ کدام از دو گزینه را انتخاب نکردید، ویدیو پس از کلیک کردن ناپدید خواهد شد.

روش لایو گذاشتن در اینستا / Instagram

 

آیا امکان بازیابی لایو اینستاگرام وجود دارد

متاسفانه اگر در مرحله آخر پخش زنده اینستا گزینه Save را برای ذخیره در گالری یا به اشتراک گذاری در استوری انتخاب نکنید، ویدیوی شما حذف شده و راهی برای بازیابی لایو اینستاگرام وجود ندارد.

 


دلیل نداشتن لایو در اینستاگرام چیست


اگر گزینه Live را در منوی استوری خود نمی‌بینید، دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. ممکن است گوشی شما قدیمی بوده و یا با یک باگ طرف هستید؛ شاید هم در منطقه شما این ویژگی از دسترس خارج شده است. برای آشنایی بیشتر با دلایل و راه‌حل‌های نداشتن لایو در اینستاگرام می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

نداشتن لایو در اینستاگرام

 


چگونه ویدیوی لایو دیگر فالوورها را ببینیم؟


اگر می‌خواهید ویدیوی زنده دیگر فالوورها را مشاهده کنید، کافی است روی عکس پروفایل آنها که در بالای فید اینستا شما نمایش داده می‌شود ضربه بزنید. اگر فالوور موردنظر در حال حاضر یک ویدیوی زنده گذاشته باشد، یک دایره رنگی در اطراف عکس پروفایل او ظاهر شده و کلمه Live در زیر پروفایل او ثبت می‌شود. به خاطر داشته باشید هرگاه ویدیوی فردی را باز کردید یا آن را لایک کرده و کامنت گذاشتید، آن فرد از همه این عملیات‌ها باخبر خواهد شد.

بازیابی لایو اینستاگرام / Instagram

اگر فردی ویدیوی زنده خود را مجددا در استوری خود بازپخش کرد، شما عکس پروفایل او را با یک حلقه رنگی و دکمه پخش در بالای فید خود مشاهده خواهید کرد. شما نمی‌توانید روی بازپخش یک ویدیوی زنده برای فرد موردنظر کامنت بگذارید اما می‌توانید از طریق دایرکت برای او در حین بازپخش ویدیوی لایو پیغام بفرستید.

هر گاه در حال تماشای بازپخش ویدیوی لایو فردی بودید به‌راحتی می‌توان با ضربه زدن به سمت راست صفحه نمایش این ویدیو را به جلو و یا به عقب هدایت کرد. اگر این فرد چندین ویدیو را به صورت بازپخش منتشر کرده باشد نیز می‌توان با ضربه زدن به فلش‌هایی که در بالای صفحه نمایش قرار دارد در میان این فیلم‌ها حرکت و آنها را رد کرد.

در آخر باید گفت که ویژگی پخش زنده در اینستا روش مناسبی برای برقراری تعامل و ارتباط با افراد دیگر است. این روش بسیار جالب‌تر و غیررسمی‌تر از پست گذاشتن بوده و فرآیند به‌کارگیری آن بی‌نهایت ساده است.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
محمد 22 مرداد 1398، 21:56

سلام...وقت بخیر؛مرسی از آموزش خوبتون من یه گوشی هواوی وای 9 2019 دارم و نسخه اینستاگرامم اپدیته . مشکلی دارم وقتی میرم لایو کسی گزینه که باید بیاد و من درخواست شرکت در لایو را بدم نمی آد. نمی دونم مشکل از کجاست.لطفا راهنمایی بفرمایید

توماج تیموری 24 مرداد 1398، 01:06

سلام دوست عزیز می تونید به مطلب زیر مراجعه کنید تا ببینید می‌تونید مشکلتون رو حل کنید یا نه: https://www.plaza.ir/mag/139803/40848/%d9%81%d8%b9%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b9%d9%84%d8%a7%d9%86-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88%db%8c-%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%b3%d8%aa%d8%a7%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85/

آیدین 23 مرداد 1398، 16:22

واقعا آموزش جامع و کاملی از لایو اینستا درست کردید. خیلی خوب بود. ممنون