دزدان دریایی کارائیب 6 ؛ از عدم حضور جانی دپ تا احتمال کنسل شدن فیلم
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:11 مرداد 1398، 12:00

دزدان دریایی کارائیب 6 ؛ از عدم حضور جانی دپ تا احتمال کنسل شدن فیلم

مجموعه دزدان دریایی کارائیب قرار است ریبوت شود و احتمالا شاهد حضور دوباره جانی دپ در نقش جک اسپارو نخواهیم بود. در این مطلب مروری بر اخبار و سایر اطلاعات پیرامون فیلم دزدان دریایی کارائیب 6 خواهیم داشت.

مجموعه دزدان دریایی کاراییب (Pirates of the Caribbean) یکی از فرنچیازهای اصلی و پولساز دیزنی در دهه آغازین هزاره جدید بود. این مجموعه تاکنون 4.5 میلیارد دلار در باکس آفیس درآمد داشته است که آن را تبدیل به یکی از موفق‌ترین فرنچایزها می‌کند، اما عملکرد فیلم‌های اخیر کمی پایین‌تر از حد انتظار بود. به همین دلیل دیزنی تصمیم به ریبوت مجموعه گرفت و با توجه به حواشی زیادی که پیرامون مسائل قضایی جانی دپ به وجود آمده است، احتمالا او در این فیلم حضور نخواهد داشت. در این مطلب می‌خواهیم مروری بر اخبار دزدان دریایی کارائیب 6 داشته باشیم و ببینیم که وضعیت و آینده فیلم به چه شکلی خواهد بود.

pirates of the caribbean / فیلم دزدان دریایی کارائیب 4

عناوین مطلب:

  • فیلم دزدان دریایی کارائیب 6 نویسندگان خود را از دست داد
  • دزدان دریایی کاراییب بدون جانی دپ باعث کاهش 90 میلیون دلاری هزینه ها می شود
  • عملکرد فیلم های دزدان دریایی کارائیب
  • دانلود آهنگ دزدان دریایی کارائیب

 

فیلم دزدان دریایی کارائیب 6 نویسندگان خود را از دست داد

مهر سال 97 بود که نویسندگان فیلم ددپول یعنی رت ریز (Rhett Reese) و پل ورنیک (Paul Wernick) به عنوان نویسندگان فیلم دزدان دریایی کارائیب 6 معرفی شدند، اما اکنون به گزارش سایت ددلاین به نظر می‌رسد که این دو پروژه را ترک کرده‌اند. رئیس بخش تولید فیلم دیزنی، شان بیلی (Sean Bailey) در تلاش بود تا با ریبوت کردن این فرنچایز، نفس تازه‌ای به آن بدمد اما به نظر می‌رسد که تاکنون تلاش‌های او به نتیجه نرسیده است. منابع نزدیک به دیزنی درباره آینده این مجموعه نظرات متفاوتی دارند. برخی معتقدند که جستجو برای نویسندگان دیگر آغاز شده است و برخی دیگر می‌گویند که این پروژه کلا لغو شده است.

pirates of the caribbean / فیلم دزدان دریایی کارائیب 6

شاید کنار گذاشتن این مجموعه برای مدتی، به نفع آن باشد و هر وقت زمان آن رسید، با ایده‌ها و بازیگران جدید به پرده نقره‌ای بازگردد.

 

دزدان دریایی کاراییب بدون جانی دپ باعث کاهش 90 میلیون دلاری هزینه ها می شود

دیزنی در صورت ساخت مجدد دزدان دریایی کاراییب، البته بدون جانی دپ (Johnny Depp) در نقش اصلی، می‌تواند حدود 90 میلیون دلار در هزینه‌های فیلم صرفه‌جویی کند. دیزنی به لطف شرکت‌های زیرمجموعه خود (لوکاس فیلم، مارول و پیکسار) و فیلم‌های لایواکشن بازسازی شده، ثروت زیادی دارد و همچنان به ساخت قسمت‌های بعدی فیلم دزدان دریایی کاراییب علاقه‌مند است. پیش از این در اکتبر 2018 این استودیو رت ریز (Rhett Reese) و پل ورنیک (Paul Wernick)، نویسندگان ددپول (Deadpool) را به خدمت گرفت تا فیلم‌نامه‌ای بنویسند که بتواند شکست قسمت قبلی این فیلم تحت عنوان Dead Men Tell No Tales که در سال 2017 ساخته شد را جبران کند. این قسمت از فیلم کمترین میزان فروش را از زمان قسمت اول آن در سال 2003 تجربه کرد.

جانی دپ در دزدان دریایی کارائیب 1 / Johnny Depp Pirates of the Caribbean

شخصیت کاپیتان جک اسپارو (Jack Sparrow) با بازی جانی دپ نقش اصلی این مجموعه فیلم از زمان آغاز آن بوده، هرچند که احتمال بازگشت وی به قسمت ششم این فیلم بسیار کم است. ماه گذشته، شان بیلی از کمپانی دیزنی نیز این موضوع را تایید کرده و اظهار داشته بود که قصد دارد تا انرژی و پویایی جدیدی را وارد این فیلم کند. فاصله گرفتن فیلم دزدان دریایی کارائیب از کارنامه شخصی جانی دپ و چهره رو به افول این ستاره می‌تواند به موفقیت فیلم کمک کند و همچنین باعث می‌شود تا حسابداران و سرمایه‌گذاران این فیلم بسیار خوشحال شوند.

بر اساس اعلام فوربس (Forbes)، دیزنی در صورت حضور نیافتن جانی دپ در این قسمت از فیلم دزدان دریایی کاراییب می‌تواند تا 90 میلیون دلار در هزینه‌هایش صرفه‌جویی کند. این عددی است که ستاره مذکور بابت بازی در هر قسمت از این فیلم می‌گرفته و با توجه به اینکه دیزنی قصد دارد تا شروعی تازه با ساخت این فیلم داشته باشد، دلایل اقتصادی زیادی وجود دارد تا این مسیر را برگزیند.

جانی دپ در دزدان دریایی کارائیب 2 / Johnny Depp Pirates of the Caribbean

حذف جانی دپ از بازی در این فیلم، روشی موثر و بهینه برای پایین نگه داشتن هزینه‌ها است و باعث می‌شود که ساخت این فیلم به‌صرفه‌تر شود. فیلم اصلی میزان بودجه‌های مختلفی داشته و این عدد در فیلم On Stranger Tides در سال 2011 حدود 378.5 میلیون دلار بود، در حالی که بودجه مورد نظر برای فیلم Dead Men Tell No Tales حدود 230 میلیون دلار بود. در صورت حذف کردن دستمزد 90 میلیون دلاری جانی دپ از فیلم Dead Men Tell No Tales، میزان بودجه به عدد قابل مدیریت 140 میلیون دلار می‌رسید که مشابه با بودجه فیلم Curse of the Black Pearl می‌شد. لازم به یادآوری است که هیچ یک از فیلم‌های قبلی دزدان دریایی کاراییب در باکس آفیس شکست نخورده‌اند، اما اتخاذ چنین تصمیمی از سوی دیزنی می‌تواند امری هوشمندانه باشد. البته هیچ تضمینی وجود ندارد که قسمت جدید این فیلم نیز همچون قسمت‌های قبلی خود موفق عمل نماید اما حتی اگر قرار نباشد گیشه‌ها با این فیلم فتح شود، اتخاذ چنین تصمیمی همچنان عاقلانه است.

pirates of the caribbean / فیلم دزدان دریایی کارائیب 6

برای جانی دپ این موضوع یکی از سرخط‌های خبری منفی اخیر است که جدیدا در مورد او زیاد اتفاق می‌افتد و میزان قابل توجهی پول از کف او می‌رود. در طول چند سال گذشته، فیلم‌های دزدان دریایی تنها موارد مثبت از نظر موفقیت در گیشه در کارنامه کاری او به شمار می‌روند. از جمله فیلم‌های ناموفق او می‌توان به The Lone Ranger ،Transcendence و Mortdecai اشاره کرد و به همین دلیل جای تعجب ندارد که جانی دپ همیشه علاقه به بازی مجدد در نقش کاپیتان جک داشته است. او هنوز هم یکی از بازیگران Fantastic Beasts است که این امر به لطف شخصیت منفی او به نام Grindelwald بوده است، اما حتی آن فیلم‌ها نیز با موفقیت زیادی همراه نبوده‌اند.

 

عملکرد فیلم های دزدان دریایی کارائیب

pirates of the caribbean / فیلم های دزدان دریایی کارائیب

فیلم های دزدان دریایی کارائیب از مجموعه‌های محبوب و پول‌ساز می‌شوند که عملکرد بسیار خوبی را در باکس آفیس از خود نشان می‌دهند. این فیلم‌ها سابقه شکست رکوردهای مختلف باکس آفیس را داشته و همواره جزو فیلم‌های پردرآمد سال‌های عرضه خود بودند. این مجموعه همیشه از نظر منتقدان به دلیل بازیگران بسیار خوب آن و در راس آن‌ها، بازی درخشان جانی دپ مورد ستایش قرار می‌گرفتند. این مجموعه باعث شد که سبک دزدان دریایی در سینما بعد از سال‌ها، جان تازه‌ای به خود بگیرد. در زیر می‌توانید عملکرد کامل فیلم های دزدان دریایی کاراییب را از نظر باکس آفیس و نظر منتقدان مشاهده کنید.

فیلم سال اکران بودجه درآمد کلی باکس آفیس امتیاز راتن تومیتو امتیاز متاکریتیک

دزدان دریایی کارائیب 1

(The Curse of the Black Pearl)

2003 140 میلیون دلار $654,264,015 79% با امتیاز متوسط 7.11 از 217 نقد 63 از 40 رای

دزدان دریایی کارائیب 2

 (Dead Man’s Chest)

2006 225 میلیون دلار $1,066,179,725 53% با امتیاز متوسط 5.96 از 224 نقد 53 از 37 رای

دزدان دریایی کارائیب 3

(At World’s End)

2007 300 میلیون دلار $963,420,425 44% با امتیاز متوسط 5.45 از 224 نقد 50 از 36 رای

دزدان دریایی کارائیب 4

(On Stranger Tides)

2011 378.5 میلیون دلار $1,045,713,802 33% با امتیاز متوسط 5.02 از 272 نقد 45 از 39 رای

دزدان دریایی کارائیب 5

(Dead Men Tell No Tales)

2017 230 میلیون دلار $794,780,215 29% با امتیاز متوسط 4.67 از 268 نقد 39 از 45 رای

 

دانلود آهنگ دزدان دریایی کارائیب

pirates of the caribbean / آهنگ دزدان دریایی کارائیب

فیلم های دزدان دریایی کارائیب دارای آهنگ‌های بسیار زیبایی هستند که اکثر آن‌ها توسط آهنگ‌ساز معروف، هانس زیمر ساخته شده‌اند. وقتی ساخت آهنگ‌های فیلم دزدان دریایی کارائیب 1 به او پیشنهاد شد، به علت مشغول بودن در پروژه‌ای دیگر این کار را به یک آهنگساز جدید به نام کلاوس بادلت (Klaus Badelt) سپرد اما در ساخت آهنگ‌های اصلی پروژه همکاری کرد. او سازنده اصلی آهنگ‌های سه پروژه بعدی فیلم بود اما آهنگ‌های فیلم دزدان دریایی کارائیب 5 توسط جف زانلی (Geoff Zanelli) ساخته شدند. در زیر می‌توانید تمامی آهنگ‌های فیلم های دزدان دریایی کاراییب را دانلود کنید.

دانلود آهنگ دزدان دریایی کارائیب 1

دانلود آهنگ دزدان دریایی کارائیب 2

دانلود آهنگ دزدان دریایی کارائیب 3

دانلود آهنگ دزدان دریایی کارائیب 4

دانلود آهنگ دزدان دریایی کارائیب 5

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
سميرا اكرامی 15 دی 1397، 08:30

در صورت رفتن جانی دپ دیگه کسی نگاه نمیکنه فیلمو

امیر حیدری باطنی 15 دی 1397، 11:55

به نظر من هم این فیلم به خاطر جانی دپ این قدر معروف شده.... ولی به هر حال اونا هم به کاهش بودجه فکر می کنن! باید منتظر موند و دید!

Omid 12 مرداد 1398، 17:19

آهنگ‌های بسیار زیبایی هستند از دزدان کارائیب

ساسی 12 مرداد 1398، 23:54

اصن مگه میشه دزدان دریایی رو بدون جانی دپ تصور کرد!! شوخیشم قشنگ نیست اگه قراره جانی دپ نباشه همون بهتر کنسل شه ساختش

سید 04 مهر 1398، 00:28

دزدان دریایی با وجود جانی دپ با ایجاد فضای شاد و طنز در مجموعه ی پنجم با بازی درخشان در نقش جک اسپارو باعث فضا سازی برای فیلمنامه نویس ها مکمل ومساعد کارگردان و نویسنده ها بود.اما با این وجود دزدان دریای کارائیب جای خودشو دربین مخاطبان داره و قطعا دچار ریزش مخاطب نخواهد شد.اما نباید فراموش کرد در تمام مجموعه های قبلی هم در سکانس های که جک اسپارو نبود فیلم با بازی درخشان دیگر بازیگران سرشناس، ریتم تند و دلخواهش رو حفظ کرده بود و فکر میکنم نبود جانی دپ مخاطبان بیشتری رو به دزدان دریایی جذب میکنه.چون اینبار اونا میخوان بدونن بدون جانی دپ نویسنده ها چطور میخوان به فیلم روح تزریق کنن.البته اگه ساخته بشه.

سهیل 13 مرداد 1398، 16:24

فیلم دزدان دریایی کارائیب در مجموع خوب هستش . درسته که 1و 2 و 3 معرکه بودن ولی 5 هم بدک نبود فیلمنامه اش افتضاح بود اگه دقت کرده باشین توقسمت 4 جک قطب نماش رو به گیبز داد پس اگه اون طوری بود پس چرا سالازا آزاد نشد آهنگ ها واقعا عالی بود جک خوب بود ولی نه مثل سری های قبل که شوخی هاش لوس بود ولی هنوز عاشق تاب خوردناش و مست کردنشو طور حرف زدنش هستم اگه ویل تو داستان به کمک جک می اومد فکر کنم فیلم باید قشنگ تر می شد ضعیف ترین شونم همون جادوگره بود ولی اونجایی که می خواستن سرش رو بزنن از خنده ترکیدم

رضا 14 بهمن 1398، 22:17

قبول داری قطب نما با توجه به اون چیزی میخوای جهت رو نشون میده این یعنی قطب نما به مغز و قلب متصل هستش خب بخاطر ی سری نقشه قطب نما رو داد به گیبز به قطب نما خیانت نکرد اما ت قسمت بعدیش بخاطر ی مشروب به قطب نما خیانت کرد نقشه ای تو سرش نبود

ناشناس 07 تیر 1399، 15:28

اتفاقا شما کاملا داری اشتباه می کنی چون وقتی که جک اون قطب نما رو به فروشنده داد « یعنی از خودش دور کرد » سالازار از مثلث مرگ آزاد شد و اومد و کشتی دزدان دریایی رو نابود کرد در ضمن اورلاندو بلوم « ویلیام ترنر » هم به این دلیل در دزدان دریایی کارائیب ۴ شرکت نکرد چون می خواست یکم وقت برای زندگی شخصی خودش بذاره ... من خودم هم به شخصه از نبودن ویل ترنر در این فیلم بــســیــار ناراحت شدم اما این باعث شد که وقتی توی دزدان دریایی کارائیب ۵ اونو ببینم خوشحال بشم و به اون فیلم علاقه مند بشم ☺☺☺

بابک شمسی نژاد 20 مرداد 1398، 23:36

بدون جانی دپ مخرفه واقعا کنسل کنن بهتره پرچم عمو جانی بالاست

ممد 22 آبان 1398، 21:48

داداش اشتباه میزنی🙄

دیدگاههای بیشتر ...