با ویژگی های هیجان انگیز اینستاگرام در سال 2019 آشنا شوید

کاربران همواره منتظر اپدیت بعدی هستند تا از امکانات و ویژگی های جدید اینستاگرام بهره‌مند شوند. در ادامه مروری بر قابلیت های جدید اینستاگرام در 2019 داریم و به آموزشی برخی از ویژگی های مخفی آن می‌پردازیم.

در سال 2019 کاربران اینستاگرام شاهد ویژگی‌های جدیدی از این اپلیکیشن موبایلی هستند و خواهند بود. برخی از این قابلیت های جدید اینستاگرام ارائه شده‌اند و برخی نیز در مرحله آزمایشی بوده و در آینده برای عموم کاربران ارائه می‌شوند. درواقع کاربران اینستاگرام قادر خواهند بود تا برند محصولات را در پست‌های خود تگ کنند. همچنین اخیرا نیز امکانی به اینستاگرام اضافه شده تا کاربران بتوانند با استفاده از امکانات اپلیکیشن، فیلترهای واقعیت افزوده چهره را برای اینستاگرام طراحی کرده و خودشان آن‌ها را ایجاد کنند.

خرید در اینستاگرام/ Instagram Shopping

از همه این‌ها گذشته بزرگ‌ترین تغییر اینستاگرام در سال 2019 اضافه شدن ویژگی‌های جدید یاد شده نیست، بلکه اینستاگرام به فکر حذف ویژگی مشاهده یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایش است. بله؛ براساس خبرها و اطلاعات منتشر شده باید بگوییم که اینستاگرام به صورت رسمی در حال تست حذف گزینه تعداد لایک‌ها توسط کاربران و فالورها بوده و این تست در کشورهایی همچون کانادا، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن، برزیل، ایرلند و ایتالیا در حال انجام است. حالا با ما همراه باشید تا به طور کامل به امکانات جدید اینستاگرام در سال 2019 بپردازیم و تا حدی با آن‌ها آشنا شویم.

instagram-new-futures-in-2019/ ویژگی های جدید اینستاگرام در سال 2019

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • امکانات جدید اینستاگرام
  • قابلیت های جدید اینستاگرام (1): دوربین جدید برای استوری های اینستاگرام
  • قابلیت های جدید اینستاگرام (2): با استیکرهای جدید پول بیشتری بدست آورید
  • قابلیت های جدید اینستاگرام (3): پروفایل سازنده (Creator Profile)
  • قابلیت های جدید اینستاگرام (4): خرید آسان‌تر
  • قابلیت های جدید اینستاگرام (5): ساخت فیلترهای شخصی
  • قابلیت های جدید اینستاگرام (6): پنهان کردن تعداد لایک ها
  • قابلیت های جدید اینستاگرام (7): ویژگی Away Mode
 • 5 ویژگی پنهان اینستاگرام

 


امکانات جدید اینستاگرام


 

ویژگی های جدید اینستاگرام (1): دوربین جدید برای استوری های اینستاگرام

چندان جای تعجب نیست که شبکه اجتماعی اینستاگرام با بیش از 500 میلیون کاربر فعال تغییراتی را در بخش بسیار پرطرفدار استوری به وجود آورد. درواقع براساس آنچه که در کنفراس توسعه‌دهندگان فیسبوک بیان شد، قرار است رابط کاربری استوری اینستاگرام تغییر کند. درواقع نماد دوربین پیشین استوری با دوربین جدیدی که Create Mode نامیده می‌شود، جایگزین خواهد شد.

create mode/ وژگی جدید Creat Mode در اینستاگرام

براساس بیانات رئیس اینستاگرام، آدام موسری دوربین جدید شامل یک حالت نیم دایره‌ای است که سوئیچ کردن و استفاده از آن آسان‌تر خواهد بود و طراحی خلاقانه‌تر و دوست داشتنی‌تری نیز خواهد داشت.

آموزش قابلیت های جدید اینستاگرام / new ui story in instagram

به عنوان مثال هنگامی که شما در گزینه دوربین هستید و وارد ویژگی جدید Camera Mode می‌شوید، با کشیدن نوار پایینی به سمت راست می‌توانید شاهد گزینه‌هایی مانند Boomerang ،Superzoom و Rewind باشید و اگر نوار را به سمت چپ بکشید شاهد ابزارهای خلاقانه اینستاگرام برای استوری مانند استیکرها، گیف‌ها، متن و سایر ویژگی‌ها را مشاهده خواهید کرد.

همچنین خوب است بدانید Camera Mode جدید به کاربران اجازه خواهد داد تا استوری‌ها را پیش از آپلود تصویر و یا ویدیو ایجاد کنند. این امکان برای به اشتراک گذاری نظرسنجی و یا استوری‌هایی که شامل متن هستند، بسیار عالی خواهد بود. شما در این مطلب از پلازامگ می توانید با Type Mode در استوری اینستاگرام و اینکه چگونه با فونت نستعلیق استوری درج کنید، آشنا شوید.

 

ویژگی های جدید اینستاگرام (2): با استیکرهای جدید پول بیشتری بدست آورید

درواقع ویژگی جدید استیکر Donation قرار است در آینده نزدیک برای کمک به جمع‌آوری کمک‌های مالی و بشردوستانه و استیکر مخصوص خرید چهره‌های معروف در آینده نزدیک به اینستاگرام اضافه شود. بر اساس آنچه که آدام موسری بیان کرد، برای استفاده از این ویژگی جدید کافی است به سادگی دوربین را بازکرده، عکس بگیرید و یا تصویری را آپلود کنید و آیکن استیکر مخصوص را با انتخاب استیکر Donation از لیستی که به شما نشان داده می‌شود، به آن اضافه کنید. می‌توانید در تصویر پایین استیکری که به رنگ آبی نشان داده شده است را ببینید.

donation sticker/Donattion sticke/story-donation-in-instagram/ استیکر Donation /

از طریق این لیست قادر خواهید بود، با هدف کمک و کارهای بشردوستانه (Non-Profit) استوری‌های اینستاگرام خود را سفارشی سازی و آن را برای جمع‌آوری کمک با ابزارهای خلاقانه جدید طراحی کنید. در تصویر زیر این موضوع به خوبی نشان داده شده است.

story-donation-in-instagram/ آموزش قابلیت های جدید اینستاگرام

خوب است بدانید که کاربران در این صورت می‌توانند کل مبلغ جمع‌آوری شده را نیز مشاهده کنند. براساس بیانات اینستاگرام 100 درصد پولی که کاربران جمع‌آوری کرده‌اند به کمک‌های بشردوستانه‌ای که از آنها پشتیبانی می‌کنند، اختصاص خواهد یافت.

 

ویژگی های جدید اینستاگرام (3): پروفایل سازنده (Creator Profile)

ویژگی جدید Creator Profile از آن جمله ویژگی‌هایی است که کاربران معمولاً سوال می‌پرسند که آیا لازم است به آن سوئیچ کنند یا خیر؟ خوب است اشاره کنیم که یکی از مزیت‌های این ویژگی جدید این است که کاربرن می‌توانند تغییرات را در تعداد دنبال کنندگان و فالوورهای خود مشاهده کنند. به این صورت کسی که پیجش را مدیریت می‌کند می‌تواند دقیق‌تر دلایل افزایش محبوبیت و یا از دست دادن دنبال کنندگانش را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دهد. خوب است اشاره کنیم که شما از این مقاله می‌توانید اطلاعاتی را درباره افزایش دنبال کننده های و تم های خلاقانه اینستاگرام خود بدست آورید.

البته این همه داستان نیست و در بخش Instagram Insights امکانات بیشتری در اختیار افراد قرار می‌گیرد، به‌طوری‌که آنها می‌توانند تعداد دنبال کنندگان آنلاین و آمارهای مختلفی مانند میزان بازدید پست‌ها را نیز مشاهده کنند.

instagram-account-reached/تجزیه و تحلیل حساب اینستاگرام

برای اولین بار با این ویژگی کاربران اینستاگرام قادر خواهند بود تا دریابند کدام پست‌ها بیشتر مورد توجه دنبال کنندگانشان قرار گرفته است و با این روند می‌توان به دلایل افزایش تعداد دنبال کنندگان، محبوبیت و یا ریزش و کم شدن تعداد دنبال کنندگان پی برد. با این حساب دارندگان حساب‌های پرطرفدار می‌‎توانند بررسی کنند کدام پست‌ها مورد توجه بیشتری قرار گرفته‌اند.

علاوه بر همه این‌ها کاربران در بخش دایرکت نیز این امکان را خواهند داشت تا پیام‌ها را با استفاده از ویژگی‌های جدید فیلتر کنند. به‌عنوان مثال ترتیبی دهند تا پیام‌های افراد خاص و یا دوستان نزدیک خود را با اولویت بالاتری مشاهده کنند و یا اینکه آن‌ها را با توجه به زمان و یا مکانی که در آن قرار دارند رتبه بندی کنند تا هیچ درخواست یا پیامی را از دست ندهند و همچنین از پیام‌های مزاحم نیز به دور باشند.

creator-studio-for-instagram/ ویژگی جدید مدیریت حساب اینستاگرام

با این حساب در ویژگی جدید Creator Profile کاربران قادر خواهند بود تا اولویت‌های خود را در زمینه‌های مربوط به تماس، ایمیل، متن و پیام صوتی مشخص کنند. همان‌طور که تاکنون نیز متوجه شده‌اید، کاربران با امکانات جدید مدیریت بهتری بر روی پیج‌های خود خواهند داشت. با اینکه بسیاری از ویژگی‌های بیان شده جدید هستند اما Creator Profiles هنوز دارای نواقصی نیز است. درواقع پروفایل کریتورهای اینستاگرام به API اصلی اینستاگرام متصل نیستند. این بدین معنی است که آن‌ها نمی‌توانند پست‌های اینستاگرام را به صورت اتوماتیک زمانبندی کنند و یا از ابزاهای تجزیه و تحلیل پیشرفته‌تر استفاده کنند. همچنین براساس خبرها و شایعات منتشر شده، ویژگی جدیدی که از آن یاد کردیم برای کاربرانی فعال خواهد شد که بیش از 10K دنبال کننده دارند.

 

ویژگی های جدید اینستاگرام (4): خرید آسان تر

اینستاگرام در حال تست ویژگی جدیدی در رابطه با تگ خرید نیز خواهد بود. بدین وسیله و با این ویژگی جدید کاربران، هنرمندان و سلبریتی‌ها می‌توانند لباس‌هایی که پوشیده‌اند را تگ کرده تا دنبال‌کنندگانشان نیز امکان خرید آن‌ها را در اینستاگرام داشته باشند.

buying-in-instagram/ خرید از اینستاگرام / ویژگی های اینستاگرام

پیش از این تنها کسب و کارها می‌توانستند از برچسب‌های خرید برای فروش محصولات خود استفاده کنند. حالا اینستاگرام بیان کرده است چهره‌های عمومی، تولیدکنندگان، ورزشکاران، ناشران و هنرمندان نیز به این ویژگی دسترسی خواهند داشت و امکان خرید بلافاصله در خود اینستاگرام برای عموم میسر خواهد بود. با این حال باید بگوییم که کاربران برای فروش محصولات خود زمان بیشتری را در اینستاگرام صرف خواهند کرد و با این حساب فروش بیشتری را نیز تجربه می‌کنند. البته هنوز جزئیات دقیق در این زمینه از سوی اینستاگرام بیان نشده است.

خوب است بدانید در حال حاضر ویژگی یاد شده تنها برای تعداد اندکی از میلیون‌ها کاربر اینستاگرامی فراهم است. افرادی همچون تولیدکنندگان مطرح، سلبریتی‌های معروفی همچون کیم کارداشیان و …. می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند. برای آموزش استفاده از این ویژگی می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

 

ویژگی های جدید اینستاگرام (5): ساخت فیلترهای شخصی

اگر تا پیش از این شما جزو کاربران علاقه‌مند به فیلترهای واقعیت افزوده اینستاگرام بودید باید بگوییم که اینستاگرام در حال کار برای پیشرفت این ویژگی خود است. درواقع با اعمال این ویژگی همه کاربرن اینستاگرام قادر خواهند بود تا فیلترهای دلخواه خود را در استوری‌های اینستاگرام ایجاد کنند.

بله درست یکی از مهم‌ترین تغییراتی که در کنفرانس توسعه دهندگان فیسبوک درباره اینستاگرام بیان شد اشاره به همین نکته بود. درواقع در این کنفرانس نرم افزار Spark AR Studio معرفی گردید و به زودی در اختیار کاربران کامپیوتر دسکتاپ و کاربران سیستم عامل مک نیز قرار خواهد گرفت.

spark ar/ ویژگی های اپدیت جدید اینستاگرام

گفتنی است که تاکنون برندها و طراحان خاصی می‌توانستند از فیلتر AR اینستاگرام در استوری‌های خود استفاده کنند. اما با استفاده از پلتفرم Spark AR توسعه دهندگان و سایر پلتفرم‌ها می‌توانند آن را در برنامه‌ها بگنجانند. در این راستا انتظار بر این است تا شاهد تعداد زیادی از برندها و کسب و کارهایی باشیم که افکت‌های AR را در آینده مورد استفاده قرار می‌دهند.

با همه این‌ها باید بگوییم که تأثیرات خوب فیلترهای واقعیت افزوده تاکنون اثبات شده است و پیشرفت آن در اینستاگرام نیز تغییرات بزرگی را پدید می‌آورد. براساس آنچه که مدیرعامل فیسبوک مارک زاکربرگ اعلام کرد، تنها در سال گذشته بیش از یک میلیارد نفر از آثار برنامه Spark AR در اپلیکیشن‌های فیسبوک شامل اینستاگرام، فیسبوک مینجر و پورتال (Portal) استفاده کرده‌اند.

instagram new filter / ویژگی های اپدیت جدید اینستاگرام

به‌عنوان مثال اگر شما دارنده یک حساب تجاری برای لوازم آرایشی هستید، می‌توانید یک فیلتر AR مخصوص به نام کایلی ایجاد کنید و این امکان را فراهم آورید تا دنبال کنندگان شما محصولاتی لوازم آرایشی کایلی کازماتیک را به صورت مجازی امتحان کنند.

AR filter in instagram/ ویژگی های اپدیت جدید اینستاگرام

فیلترهای واقعیت افزوده اینستاگرام یک پیشرفت بزرگ برای این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود که اخیرا به این شبکه اضافه شده‌اند. همچنین خوب است اشاره کنیم که ساخت فیلتر با اپلیکیشن Spark AR کار بسیار آسانی است و قطعا یکی از جالب‌ترین امکانات جدید اینستاگرام محسوب می‌شود.

 

ویژگی های جدید اینستاگرام (6): پنهان کردن تعداد لایک‌ها

به تازگی اینستاگرام به صورت رسمی در حال تست ویژگی جدید است که تعداد لایک‌ها را از نظر کاربران و همچنین دنبال کنندگان شان پنهان کند. درواقع همان‌طور که می‌دانید تعداد لایک‌ها همیشه به صورت آنلاین پخش می‎‌شد و همه می‌توانستند از تعداد آن باخبر شوند.

instagram-like / لایک های اینستاگرام / ویژگی های جدید اینستاگرام

اما یکی از سخنگویان اینستاگرام این موضوع را تکذیب کرد: «ما در حال تست این ویژگی نیستیم؛ اما به دنبال روش‌هایی برای کاهش فشار از روی اینستاگرام هستیم. این موضوعی است که ما مدام بر روی آن فکر می‌کنیم.»

hide like test/ تست مخفی کردن لایک اینستاگرام

اما همه این‌ها در حالی است که این ویژگی برای برخی از کاربران کانادایی تست خواهد شد. حالا براساس گفته آدام موسری ویژگی جدید بخشی از هدف فیسبوک برای کاهش فشار از رسانه‌های اجتماعی و فراهم آوردن محیطی آرام‌تر است. درواقع موسری در سخنرانی خود بیان کرد:

ما می‌خواهیم مردم نگرانی کمتری را در محیط شبکه‌های اجتماعی تجربه کنند و در محیط اینستاگرام آرام‌تر باشند و زمان بیشتری را به افراد و نزدیکانشان اختصاص دهند.

تعداد لایک های مخفی شده در اینستاگرام / hide like in instagram

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌شود تعداد افرادی که لایک کرده‌اند مشخص نیست. اما کاربران می‌توانند افرادی که تصاویر و یا ویدیویشان را لایک می‌کنند را در صورت تمایل مشاهده کنند.

facebook-developer-confrance/ امکانات جدید اینستاگرام

این موضوع نشان دنده تغییر بزرگی در اینستاگرام خواهد بود. همچنین مارک زاکربرگ هم در جایی اشاره کرده بود که ما می‌خواهیم مردم نگرانی کمتری نسبت به تعداد لایک‌های خود و مقاسه آن با پست‌های دیگران داشته باشند.

 

ویژگی های جدید اینستاگرام (7): ویژگی Away Mode

فیسبوک همچنین اعلام کرده است در حال افزودن و بررسی ویژگی‌های جدیدی در رابطه با آزار و اذیت‌های اینترنتی است. در این راستا آدام موسری هم اعلام کرده است که اینستاگرام در این رابطه برنامه‌هایی در پیش دارد و در این مورد بسیار مصمم است. اما ممکن است برخی از آنها نیز عملی نشوند. وی تاکید کرد اینستاگرام به صورت جدی از کاربرانش در برابر جرائم و انتشار پست های نامربوط و … مراقبت می‌کند.

یکی از این ویژگی‌ها «Away Mode» است که به کاربران اجازه خواهد داد تا دوران حساس زندگی خود مانند طلاق یا تغییر شغل را در اینستاگرام انتخاب کنند. این ویژگی این امکان را فراهم می‌آورد تا کاربران بدون آنکه حساب کاربری خود را پاک کنند، به طور موقت از اینستاگرام دور بمانند.

combat bullying in instagram/ / مبارزه با کامنت های غیر اخلاقی و نامناسب در اینستاگرام

موسری همچنین ویژگی جدید «Nudge» را معرفی کرد. به این ترتیب که کاربرانی که در یک پست در حال گذاشتن کامنت‌های نامناسب و غیر اخلافی هستند یک اخطار «Nudge» را از اینستاگرام دریافت خواهند کرد. این ویژگی باعث خواهد شد تا کامنت‌هایی که حاوی جملات نامناسب هستند، سانسور شوند و این فرصت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا پیش از ارسال نظر درباره آن فکر کنند. علاوه بر این خوب است بدانید چندی پیش انتشار محتوای مربوط به خودآزاری نیز از سوی اینستاگرام ممنوع شده بود.

با همه این‌ها باید بگوییم ویژگی‌های یاد شده از امکانات جدید اینستاگرام در سال 2019 بود که در کنفرانس توسعه دهندگان فیسبوک 2019 یا F8 ارائه شده‌اند. شما می‌توانید از اینجا ویدیوی کامل این کنفرانس توسعه دهندگان 2019 را نیز مشاهده کنید.

 


5 ویژگی پنهان اینستاگرام


اینستاگرام برخی ویژگی‌های پنهان و گاهی ساده دارد که می‌تواند کار شما را در استفاده از آن راحت‌تر کند. در ویدیویی که در بالا مشاهده می‌کنید، 5 مورد از این امکانات پنهان اینستاگرام آورده شده است. یکی از این ویژگی‌ها، محدود کردن تبلیغاتی است که با توجه به فعالیت شما در این شبکه اجتماعی نشان داده می‌شود. بنابراین اگر تبلیغی را می‌بینید که کاملا مربوط به چیزی است که شما اخیرا درباره آن صحبت کرده‌اید، می‌توانید آن را محدود کنید. دومین ویژگی مشاهده تعداد بازنشرهای پست شما است. اگر شخصی پست شما را در استوری خود منتشر کند، شما می‌توانید از آن مطلع شوید.

اکانت اینستاگرام/ instagram account

دیگر ویژگی مخفی، قابلیت نشان داده شدن اکانت اینستاگرام شما در بخش پیشنهادی کسانی است که علایق مشابهی با علایق شما دارند. این ویژگی با استفاده از نسخه دسکتاپ اینستاگرام قابل فعال یا غیرفعال کردن است و اگر می‌خواهید اکانت اینستاگرام شما توسط اشخاص بیشتری دیده شوند، باید حتما تیک این گزینه را روشن کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های کاربردی اینستاگرام، مربوط به تصاویر تگ شده است. اگر در تصاویر زیادی تگ می‌شوید که ربطی به شما ندارند و خودتان می‌خواهید تصاویری را که تگ می‌شوید را انتخاب کنید، می‌توانید از این ویژگی بهره‌مند شوید.

1
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
محمد 02 شهریور 1398، 23:26

اینستاگرام خیلی وقت که یه روال معمولی رو داره طی میکنه.. واقعا به یه تغییر اساسی و یه آپدیت با ویژگی های خاص نیاز داره

اعظم بجاری 12 شهریور 1398، 22:29

ممنون از نظرتون ولی باز هم جذابیت‌های خاص خودش رو داره بزرگترین جذابیتش هم همون به اشتراک گذاری عکس ها می تونه، آدما عاشق خاطره بازین و داستان های خوب که تو اینستا هم این چیزا خوب پیدا می شه مرسی از بیان نظر و دیدگاهتون در این باره

سعید 03 شهریور 1398، 17:00

قابلیت های جدید اینستا که معرفی کردید خوب هستند ولی با صحبت دوستمون موافقم و اینستاگرام یک روال عادی و بدون جهش رو داره ادامه میده

اعظم بجاری 12 شهریور 1398، 22:30

من خیلی موافق نیستم چون به هدفی که داره رسیده و کاربران زیادی ازشاستفاده می کنند، به هر حال خیلی ممنونم از بیان نظرتون

دانیال 03 شهریور 1398، 21:25

بر خلاف نظر دوستان معتقدم که اینستاگرام روز به روز داره بهتر میشه و میشه گفت پر قدرت ترین و پر نفوذترین شبکه اجتماعی حال حاضره.

اعظم بجاری 12 شهریور 1398، 22:30

سلام بله همینطوره

علی 17 شهریور 1398، 13:13

با سلام به نظر بنده با روی کار آمدن برنامه ی اینستاگرام میشه گفت بیشتر کاربران شبکه های اجتماعی دیگر مثل فیس بوک یا بی تالک یا... به این شبکه اجتماعی یعنی اینستاگرام پیوستن و تا حالا اینستاگرام جذابیت های زیادی بین کاربران و مردم داشته یکی از ویژگی های خوبی که داره فالور جمع کردن و لایو گذاشتن برای آنهاست که به نظر بنده خیلی کار جالب و پرطرفداریه که ببینی زندگی بقیه چگونه هست و سرگرمی خیلی مدرنی هست.

اعظم بجاری 17 شهریور 1398، 14:28

تقریبا میشه گفت که درسته و اینستاگرام برای جذب مخاطبانش ویژگی‌های کاربرپسندی رو ارائه داده. ممنون از اینکه نظرتون رو با ما در میان گذاشتید

مهدی 17 مهر 1398، 01:22

اینستاگرام به تازگی قسمت دیدن فعالیت فالورها یا همون دیدن لایک و کامنت فالورهارو حذف کرده که به نظرم کاره خوبی انجام نداده و این ویژه گی هم خوب بود و هم بد

دیدگاههای بیشتر ...