برنامه عصر جدید ؛ از مقایسه با امریکاز گات تلنت تا معرفی فینالیست ها

حالا که به فینال عصر جدید رسیده‌ایم بد نیست این برنامه استعدادیابی را با نمونه‌های خارجی همچون امریکاز گات تلنت مقایسه کنیم؛ در واقع برنامه عصر جدید را می‌توان یک کپی ناقص از گات تلنت امریکا معرفی کرد که هنوز راه درازی برای موفقیت در پیش دارد.

اخیراً برنامه عصر جدید مانند سایر برنامه‌های احسان علیخانی جزو یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تلویزیونی است که بینندگان خاص خود را دارد. این برنامه تلویزیونی را که هم‌اکنون به مرحله نیمه نهایی رسیده و در آستانه فینال قرار دارد، می‌توان از جهات مختلف مورد نقد و بررسی قرار داد. خوب است خاطر نشان کنیم که برنامه عصر جدید یک نسخه کپی برداری شده از برنامه‌های استعدادیابی خارجی همچون امریکاز گات تلنت است که البته هنوز راه زیادی تا رسیدن به موفقیت در پیش دارد و نزدیک شدن به این برنامه دارد.

برنامه عصر جدید / فینال عصر جدید

برنامه عصر جدید در حالی در تلویزیون پخش شد که شاید همه انتظار تب و تاب و هیجان برنامه معروف و پرآوازه امریکاز گات تلنت (America’s Got Talent) را داشتیم. اما داستان طور دیگری رقم خورد و ما جز کلیت اندکی از گات تلنت امریکا نتوانستیم چیز دیگری از این برنامه دریافت کنیم؛ هرچند که هنرنمایی برخی از شرکت‌کنندگان و ارزش کارشان در جایگاه و خاطره بینندگان ماندگار خواهد ماند. اما در اینجا قرار است این دو برنامه تلویزیونی را با هم مقایسه کنیم. شاید بگویید مقایسه این دو جایز نیست چون فرهنگ، امکانات و چه و چه همه متفاوت‌اند اما در اینجا خوب است اشاره کنیم وقتی ما می‌توانیم ادعای خلاقیت کنیم که کاری را که وجود نداشته، ایجاد کنیم یا کاری که وجود داشته را به نحو بهتری انجام دهیم؛ نه اینکه صرفا به بهانه‌های تکراری، برنامه‌ای ضعیف داشته باشیم تا کمبودهایش را بخواهیم با توجیهات مختلف جبران کرده باشیم. در ادامه به موضوعات زیر می‌پردازیم:

  • امریکاز گات تلنت (America’s Got Talent) ؛ معروفترین برنامه استعدادیابی دنیا
  • عصر جدید ؛ یک کپی ناقص از مسابقات استعدادیابی
  • برنامه عصر جدید نیاز به فرصت دارد
  • زمان پخش فینال برنامه عصر جدید و فینالیست های عصر جدید
  • نمونه برنامه های استعدادیابی وطنی

 


امریکاز گات تلنت (America’s Got Talent) ؛ معروفترین برنامه استعدادیابی دنیا


امریکاز گات تلنت / America's Got Talent

امریکاز گات تلنت در واقع اسم سری مجموعه مسابقات استعدایابی معروفی است که از شبکه ان بی سی (NBC) آمریکا پخش می‌شود و هدفش هم کشف استعدادهای درخشان است. اگر از بینندگان این برنامه باشید حتما خوانندگان جوان، شعبده بازان، رقاصان، کمدین‌ها و نوازندگانی از سنین مختلف را دیده‌اید که چگونه استعداد پرورش یافته خود را در معرض نمایش میلیون‌ها بیننده از سراسر جهان قرار می‌دهند و برای بردن جایزه یک میلیون دلاری برنامه با هم به رقابت می‌پردازند. این برنامه که کار خود را از سال 2006 آغاز کرده است حالا به فصل چهاردهم نیز رسیده که طرفداران خاص خود را هم دارد.

اگر بخواهیم اندکی درباره نحوه اجرای مسابقه هم صحبت کنیم باید بگوییم که این برنامه با حضور سه یا چهار داور و یک مجری برگزاز می‌شود. افراد شرکت کننده در مسابقه نیز می‌توانند هنرنمایی‌های خود را در زمینه‌هایی که در بالا اشاره کردیم توسط سایت یوتیوب و سایت NBC به برنامه ارسال کنند که بعد از مورد تایید قرار گرفتن توسط داوران، اجرای عمومی آن در گات تلنت امریکا به نمایش در می‌آید. حالا اگر شرکت کنندگان بتوانند نظر داوران و توجه آنها را جلب کنند و تایید آنها را دریافت کنند به مرحله بعد می‌روند. خوب است بدانید که از فصل 10 به بعد آغاز این برنامه یک دکمه طلایی نیز در اختیار داوران قرار داده شد که تنها با زدن آن شرکت کننده به طور مستقیم وارد مرحله یک چهارم نهایی دوره خود می‌شود.

امریکاز گات تلنت / America's Got Talent

حالا اگر این اتفاق هم نیفتد شرکت کنندگان با دریافت تایید داوران وارد مرحله یک چهارم نهایی می‌شوند. این مرحله Judge Cut نام گرفته و یک داور مهمان هم سایر داوران را همراهی می‌کند. دوباره یک عده از این مرحله ریزش می‌کنند و افراد باقیمانده وارد مرحله یک چهارم نهایی می‌شوند.

حالا جالب اینجاست که مرحله یک چهارم نهایی گات تلنت امریکا اجرایی زنده است و پس از اجرا مردم به آن رای خواهند داد. در مرحله نهایی نیز 10 نفر نهایی انتخاب شده وارد فینال می‌شوند و یک نفر از میان این 10 نفر جایزه اصلی را از آن خود خواهد کرد.

خوب است بدانید مجربان این برنامه از آغاز ریجیس فیلبین برای فصل اول، جری اسپرینگر برای فصل دوم بودند. همچنین نیک کانن اجرای فصل‌های چهارم تا یازدهم این برنامه را برعهده داشت و در فصل دوازده و سیزدهم شاهد اجرای تایرا بنکس بودیم. فصل چهاردهم هم با اجرای تری کروس به روی صحنه می‌رود. همین‌طور تاکنون افرادی همچون پیرز مورگان، برندی نروود، شارون آزبورن، هایدی کلوم، سایمون کاول، جولیان هاف، هاوی ماندل، ملانی براون و گابریله یونیون داوری را در این برنامه پرطرفدار تلویزیونی بر عهده داشته‌اند.

 


عصر جدید ؛ یک کپی ناقص از مسابقات استعدادیابی


عصر جدید / امریکاز گات تلنت

 

حالا می‌رسیم به برنامه عصر جدید تازه‌کار! این برنامه استعدادیابی ایرانی که به تهیه‌کنندگی و اجرای احسان علیخانی از شبکه سه تلویزیون ایران پخش می‌شود، کار خود را از 27 بهمن 97 آغاز کرد و فصل اولش از همان تاریخ کلید خورد. درواقع در این فصل رقابت کنندگان در بخش‌های هنری، ورزشی و سرگرمی زیر نظر داوران به رقابت می‌پردازند که داوری در این فصل بر عهده افرادی همچون امین حیایی، رویا نونهالی، آریا عظیمی‌نژاد و سید بشیر حسینی است. اما علاوه بر اینکه در هر قسمت یکی از شرکت‌کنندگان به مرحله بعدی راه می‌یابد، سایر شرکت‌کنندگان مورد تایید نیز این بخت را دارند تا با آرای مردمی به مرحله بعدی راه یابند و بتوانند عنوان یکی از فینالیست های عصر جدید را از آن خود کنند.

شاید انتظار می‌رفت که برنامه عصر جدید در کنار همه کمبودهایی که ممکن است داشته باشد، یک کپی آبرومندانه از مسابقات استعدادیابی جهانی باشد. اما می‌بینیم که اینطور از آب در نیامد که امری قابل تأمل است. هر چند در ظاهر شباهت‌هایی از ضربدرهای رای داوران گرفته تا دکور برنامه مشابه برنامه‌ها و سایر مسابقات استعدادیابی جهانی است، اما آنچه که از اجرای داوران و مجری می‌بینیم، چیزی بسیار کمتر از حد انتظار است.

عصر جدید و گات تلنت امریکا

 

درواقع دیده شده گاه داور نقش خود را فراموش کرده و در نقش یک منتقد ظاهر می‌شود و نه تنها انتقادش را تند و تیز بیان می‌کند، بلکه گاه تحقیری هم پشت این انتقاد به چشم می‌خورد. در حالی که مشابه چنین رفتارهایی در برنامه‌های این‌چنینی جهانی کمتر دیده می‌شود. درواقع در یک ریالیتی شو واقعی مانند امریکاز گات تلنت کارکتری همچون سایمون حضوری جذاب دارد که نه تنها رک صحبت می‌کند، بلکه ملاحظات اخلاقی را هم در نظر می‌گیرد. نتیجه این می‌شود که شرکت کننده تحقیر نمی‌شود و با احترام مورد نقد قرار می‌گیرد.

از طرف دیگر در میان داوران مطرح این برنامه شخصیتی همچون سید بشیر حسینی را می‌بینیم که به عنوان کارشناس رسانه معرفی می‌شود. این فرد که نویسنده کتاب «لایک ممنوع» است، در برنامه‌های مختلفی به عنوان کارشناس حضور داشته است. از برنامه جام جهانی فوتبال گرفته تا برنامه هفت و حالا در چنین برنامه‌ای. حال سوال اینجاست یک نفر تا چه اندازه می‌تواند در همه زمینه‌ها کارشناس باشد که حالا قرار است استعداد شرکت‌کنندگان را در رشته‌های گوناگون مورد ارزیابی قرار دهد؟ که البته می‌تواند جای بحث بیشتری داشته باشد.

asre-jadid-3 / برنامه استعدادیابی عصر جدید

حالا همه اینها به کنار شاهد یک ادبیات تکراری هم از داوران در داوری‌ها هستیم. هرچند هرکدام از داوران محترم این برنامه در جایگاه خود شاخص هستند و آثار قابل توجهی را در کارنامه کاری خود داشته و یک کارشناس به تمام معنا هستند، اما حضورشان اندکی تصنعی است.

 


برنامه عصر جدید نیاز به فرصت دارد


از ابتدای سال گذشته خبرها در مورد تولید چند برنامه استعدادیابی در رسانه ملی بیشتر شد. یکی از آنها که به نظر می‌رسید سر و صدای بیشتری به پا کند برنامه «عصر جدید» به تهیه‌کنندگی احسان علیخانی بود. درواقع همه احسان علیخانی را به عنوان یکی از برترین مجریان خوشنام و خوش چهره تلویزیون می‌شناسیم که در زمینه اجرا، همیشه عملکردی حرفه‌ای داشته است. احسان علیخانی که به غیر از ماه عسل مجری برنامه‌هایی همچون ویژه برنامه سال تحویل بوده، حالا قرار بود در تریبونی جدید ظاهر شود. از این رو به مانند هر تغییری در چنین حوزه‌ای با نظر موافقان و منتقدانی مواجه شد. چراکه اکثر منتقدین تصور می‌کردند احسان علیخانی با برند ماه عسل بخواهد همچنان به فعالیت خود در سیما ادامه دهد و شاید با تغییر رویه، اندکی محبوبیتش خدشه‌دار شود.

همچنین در روی دیگر سکه موافقانی بودند که علیخانی را به دلیل مهارت و هوش بالایش از افراد موفقی می‌دانستند که در هر عرصه‌ای از اجرا و برنامه‌سازی می‌توانست موفق شود و مخاطبین خود را داشته باشد و البته در جذب مخاطب برای برنامه تلویزیونی نیز مؤثر باشد. با این حساب احسان علیخانی برنامه عصر جدید را کلید زد تا برگ دیگری از کارنامه کاریش رقم بخورد. حالا همه عصر جدید را یک برنامه استعدادیابی که با کپی برداری از نمونه‌های خارجی با رنگ و لعابی ایرانی می‌شناسیم که البته شاید اجرای علیخانی و حضور داورانی مطرح به محبوبیتش افزوده است؛ اما انتظار داشتیم بتواند در حد و اندازه استانداردهای جهانی چنین برنامه‌هایی، با امکاناتی که در اختیار داشت، ظاهر شود.

عصر جدید/ asre jadid

ولی به دلایلی که در بخش پیشین هم بیان کردیم این اتفاق به طور کامل رخ نداد و شاید برای اینکه شاهد یک برنامه استعدادیابی در حد و اندازه‌های استاندارد جهانی مسابقات استعدادیابی باشیم، باید فرصتی به عصر جدید بدهیم تا با آزمون و خطاها و دریافت بازخوردهای کارشناسان و منتقدان بتواند نقصان‌های خود را هر چه بیشتر بپوشاند و در حد و اندازه یک برنامه خلاق تلویزیونی ظاهر شود. برنامه‌ای که مخاطب نه از سر اجبار بلکه از روی علاقه و شعف به تماشایش می‌نشیند و از بخش بخش برنامه لذت می‌برد؛ چه اجرای شرکت‌کنندگان بر روی صحنه و چه حضور داوران.

شاید دست اندرکاران این برنامه هنوز برای اینکه نهایت هوشمندی خود را بکار بگیرند و خلاقیت‌هایی را در این برنامه تلویزیونی به ظاهر پرطرفدار بگنجانند، نیاز به فرصت بیشتری دارند و حالا که قرار است جای خالی برنامه‌هایی سرگرم کننده در صدا و سیما پر شود، اندکی عجولانه در مسیر حرکت می‌کنند که البته شاید در ادامه راه و در فصل‌های بعدی نظرمان را تغییر دهند و در اینجا بیاییم و بگوییم بله این است یک کپی برداری صحیح، با بکارگیری خلاقیت‌های وطنی که در بستر پتانسیل‌های موجود رشد می‌کند و درنتیجه در بهترین حالت ممکن، در زمان پخش برنامه عصر جدید احتمالا همه بینندگان میخکوب شوند.

عصر جدید

 


زمان پخش فینال برنامه عصر جدید و فینالیست های عصر جدید


زمان پخش برنامه عصر جدید روزهای یکشنبه و دوشنبه است و تاکنون 15 فینالیست از آن انتخاب شده‌اند و از یکشنبه 23 تیر رقابت در مرحله نیمه نهایی آغاز شده و هر شب شاهد رقابت سه گروه از شرکت کنندگان منتخب خواهیم بود که در نتیجه، مرحله نیمه نهایی این برنامه استعدادیابی طی 5 قسمت آینده به روی آنتن خواهد رفت و شاهد هنرنمایی فینالیست های عصر جدید در مرحله پایانی خواهیم بود. حالا در مورد زمان پخش برنامه عصر جدید در مرحله نهایی هنوز اطلاعات رسمی در دست نداریم و نمی‌توانیم فعلا تاریخ دقیقی را برای آن اعلام کنیم، چراکه هنوز تاریخ دقیقی از سوی دست اندر کاران این برنامه اعلام نشده است که بدانیم فینالیست های عصر جدید را در چه تاریخی بر روی صحنه مشاهده می‌کنیم.

 

و اما چه کسانی شانس فینالیست شدن را دارند؟

تمام راه یافتگان به مرحله نیمه نهایی عصر جدید، افراد با استعدادی هستند که شاید سال‌ها با ممارست بسیار در حوزه کار خود راه پیشرفتشان را پیدا کرده‌اند و هم‌اکنون نیز توانسته‌اند نظرات داروان و مردمی را نیز از آنِ خود کنند تا در رقابتی نفس گیر برنده شماره یک این سری از عصر جدید باشند. در ادامه اسامی افرادی که در نیمه نهایی حضور دارند را معرفی خواهیم کرد و می‌توانید ویدیویی را نیز در این زمینه مشاهده کنید:

اسامی برگزیدگان عصر جدید تا مرحله نیمه نهایی رشته شهر آراء مردمی تا تاریخ 25 تیر 98
پارسا خائف خوانندگی اردبیل 2926905
رضا ارمندپیشه خوانندگی هشتگرد 2190136
گروه پسران خورشید حرکات نمایشی آکروباتیک مشهد 2449930
محمد مصطفی حصار حرکات نمایشی آکروباتیک شهر قدس 2262977
محمد زارع حرکات نمایشی آکروباتیک شیراز 2661532
مهدی عبدالوند مچ اندازی الیگودرز 1736647
گروه پیرامید ژیمناستیک (آکروجیم) تهران 2933822
سعید فتحی روشن شعبده باز (منتالیست) تهران 2978617
شکوفه عزیزی عروسک گردان شیراز 2798618
گروه نواندیشان محاسبات ریاضی کرج 2879969
گروه ریکو حرکات نمایشی تهران 3169005
زهرا بیرامی ژیمناستیک کار تبریز 2566149
دختران نینجا ورزش نینجا کرج 3473389
فاطمه عبادی نقاشی با شن بندر ماهشهر 3049932
گروه سربازان وطن حرکات نمایشی شیراز 2750881

زمان پخش فینال برنامه عصر جدید مشخص شد ؛ فینالیست های عصر جدید تاکنون

پس از ماه‌ها رقابت میان ده‌ها شرکت‌کننده در زمینه‌های مختلف سرگرمی، هنری و ورزشی، مسابقه استعدادیابی عصر جدید به مرحله فینال نزدیک می‌شود، جایی که ۵ اجرای برتر از ۱۵ اجرای مرحله نیمه‌نهایی قرار است رقابت کنند تا قهرمان نخستین فصل برنامه مشخص شود.

یکشنبه و دوشنبه ۳۰ و ۳۱ تیرماه این هفته قسمت سوم و چهارم مرحله نیمه نهایی روی آنتن خواهد رفت تا بعد از پخش نظرسنجی مردمی در روز پنجشنبه ۳ مرداد تکلیف ۴ اجرا از پنج اجرای نهایی مشخص شده باشد.

تاکنون محمد زارع و پارسا خائف از میان بیش از ۳۰۰ گروه شرکت کننده در این مسابقه پس از گذر از مراحل مختلف، به فینال رسیده‌اند و ظرف چند هفته آینده «عصر جدید» استعدادهای برتر خود را خواهد شناخت.

فینال مسابقه «عصرجدید» ۲۸ مرداد ماه از شبکه سوم سیما پخش می شود.

اسامی راه یافتگان به فینال برنامه عصر جدید رشته شهر آراء مردمی تا تاریخ 27 تیر 98
پارسا خائف خوانندگی اردبیل 4564570
محمد زارع حرکات نمایشی آکروباتیک شیراز 4027151
فاطمه عبادی نقاشی با شن بندر ماهشهر 4603440
سعید فتحی روشن شعبده باز (منتالیست) تهران 4234141
دختران نینجا ورزش نینجا کرج 4081320

نمونه برنامه های استعدادیابی وطنی


از آنجایی که از چند سال گذشته استقبال مخاطبان از برنامه‌های استعدادیابی خارجی بیشتر شده است، این موضوع برنامه سازان وطنی را نیز بر آن داشته تا نمونه‌هایی از این دست برنامه‌ها را برای مخاطبان ایرانی تولید کنند. در ابتدا این نمونه از برنامه‌ها معمولاً در یک سالن آمفی‌تئاتر با حضور چند بازیگر و خواننده دست چندم برگزار می‌شد و اگر از بیرون نگاه می‌کردیم، بیشتر از اینکه یک برنامه استعدادیابی واقعی باشد به مانند برنامه‌هایی برای پر کردن آنتن تلویزیون و ایجاد برنامه‌ای مفرح به نظر می‌رسید. اما مدتی است که رسانه‌ ملی این سری از برنامه‌ها را هدفمندانه‌تر و با رویکردی عقلانی‌تر دنبال می‌کند و ترجیح داده است برنامه‌هایی محدودتر و البته تخصصی‌تر را در این حوزه به روی آنتن سیما ببرد.

برای مثال در این سال‌ها شاهد برنامه‌هایی در حوزه دوبلاژ، گزارشگری، استندآپ کمدی بودیم که در این راستا می‌توان به برنامه‌‎هایی همچون «آقای گزارشگر»، «شب‌کوک»، «خندوانه» و «ستاره‌ساز» اشاره کرد. حالا اینکه چه میزان این برنامه‌ها موفق بوده‌‎اند و توانسته‌اند مردم را پای تلویزیون بکشانند و پیامی که می‌خواهند را به آنها انتقال دهند موضوعی است که شاید جای بحث بیشتری داشته باشد و در مجال مقاله ما نگنجد. از این رو دوست داریم تا نظر شما را نیز در این باره بدانیم و ببینیم از دیدگاه شما این دست از برنامه‌های تلویزیونی صدا و سیما تا چه اندازه موفق بوده‌اند؟

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
صدف لایق پور 25 تیر 1398، 23:39

نقد بسیار هوشمندانه ای بود و در واقع در بسیاری جهات با نویسنده مقاله موافقم بوده ام. متاسفانه برنامه عصر جدید با وجود مخاطبان بسیار در ایران از همه اقشار بیشتر برنامه پرکن صدا و سیما به نظر می رسد. برنامه ای که جان دوباره ای به صدا و سیما برای جذب مخاطب داده لکن داوران بسیار ضعیف ظاهر می شوند، گاها دیده ام که داور اطلاعاتی از برنامه مورد اجرا نداشته و ابراز شگفتی می نماید و با ادبیات بسیار سطحی در مورد رشته مطرح شده اظهار نظر می نماید و یا به دنبال پیدا کردن نقطه ضعف از اجرا کننده کلاه همه چیز دانی نامتعارفی بر سر خود می گذارند که بیشتر نقش خودتخریبی برای شخصیت یک داور برنامه استعدادیابی ست، به نظر می رسد داوران در نقش خود به عنوان هیئت ژوری توجیه شده نیستند.

اعظم بجاری 25 تیر 1398، 23:48

ممنونم از توجهی که داشتید دوست عزیز بله در مورد ادبیات سطحی داوران و گاه تکرار ادبیاتشون باهاتون کاملا موافقم و دقیقا گاهی اوقات قضاوت های ناشیانه ای که ناشی از کم اطلاعیشون بوده ولی به هر حال به نظرم آنچه که جذاب هستش تلاش و ممارست شرکت کنندگان این برنامه است و واقعا خیلی هاشون درخشان در صحنه ظاهر شدند مرسی که به تکمیل بحث کمک کردید

فاطمه 26 تیر 1398، 09:05

ممنون از مقاله مفید و اطلاعاتی جامعی که ارائه دادید. عصر جدید آغاز راهه و با وجود محدودیت هایی که در نمایش استعدادها وجود داره و همه هم مطلع هستیم تونسته خودشو در حدی نگه داره که پخشش رو ایست ندن!!! ولی خب انتقادهای زیادی بهش وارده که مجالش نیست. ولی به دو مورد ساختاری که برای من خیلی آزار دهنده ست اشاره میکنم و اون دخالت احسان علیخانی به عنوان مجری برای اعمال تغییر رای هیئت داوران هستش که به نظرم از جذابیت برنامه کم میکنه. این مورد در نمونه های خارجی اصلا وجود داره و نقش مجری بسیار کمرنگه. مورد دیگه زمان طولانی برنامه به دلیل پرگویی مجری و آیتم های غیر ضروری و غیر جذابه که برنامه رو تا حدی حوصله سربر میکنه.

اعظم بجاری 26 تیر 1398، 13:04

بله درسته یک سری انتقادها هستن که نیاز به مجال بیشتری داره! بله گاها دیده شده که مجری در تغییر نظر داورا هم نقش داره و این صورت خوشی به برنامه نمیده. اما همونطور که گفتیم امیدواریم تلاش کنند به استانداردها نزدیک تر بشن و بتونن مفیدتر از پتانسیل‌هایی که دارند استفاده کنند. ببینیم در ادامه چه پیش خواهد آمد. باز هم ممنونم از نظرتون و توجهی که داشتید

مهدی O_O 26 تیر 1398، 13:57

بسیار نقد هوشمندانه و کاملی بود. من هم معتقدم باید به چنین برنامه هایی فرصت کافی داده بشه تا بتونن فصل به فصل کیفیت خودشون رو افزایش بدن و به بلوغ برسن

اعظم بجاری 26 تیر 1398، 19:42

سلام دوست عزیز ممنون از توجه و نظر شما ما هم امیدواریم چینین آینده ای پیش روی عصر جدید باشه

arman 26 تیر 1398، 15:10

درسته که این برنامه تازه اول راه هست و خیلی نیاز به تغییر داره تا بتونه جای خودشو پیدا کنه،به نظر من ضعف اصلی برنامه داورها هستن که در بعضی رشته ها شناختی که داور مسابقه استعداد یابی باید داشته باشه ندارند،و اینکه یکی از جالب ترین بخش ها از نظر من بخش کامنت داورها هست که میتونه خیلی جذاب تر و بهتر باشه!

اعظم بجاری 26 تیر 1398، 20:19

ممنون از نظرتون، تقریبا نظرها درباره این برنامه مشابه هستش پس احتمالا میشه به بهتر شدنش امیدوار بود

شجری 27 تیر 1398، 14:38

به نظر من شما یه مقداری تند رفتید و به عنوان یه نمونه ایرانی اتفاقا برنامه خوبی هستند و عصر جدید هم بینندگان زیادی داره

اعظم بجاری 27 تیر 1398، 14:55

بله نظر شما هم در جایگاه خودش محترم هستش و ما هم موافق این قضیه هستیم منتها این مقاله با رویکرد مقایسه با برنامه های استعدادیابی مطابق استانداردهای جهانی نوشته با این حال بازم از توجهتون ممنونم و مرسی از نظر شما، موفق باشید

دیدگاههای بیشتر ...