لیست بهترین کارتون های سریالی برای بچه ها و بزرگترها

لیست بهترین کارتون های سریالی برای بچه ها و بزرگترها
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از دانشمندان خودخواه گرفته تا سربازان جنگ‌های صلیبی و سوارکاران هالیوودی، این انیمیشن‌ها کوچک و بزرگ نمی‌شناسند. در ادامه لیستی از بهترین سریال های انیمیشن را خواهید دید که برخی مناسب بزرگسالان و برخی مناسب کودکان است.

مدت‌ها از زمانی که تصور می‌شد انیمیشن مخصوص کودکان است گذشته و امروزه نه تنها انیمیشن‌هایی وجود دارد که کودکان و بزرگسالان می‌توانند با هم تماشا کنند و لذت ببرند، بلکه انیمیشن‌هایی نیز وجود دارد که مخصوص بزرگسالان بوده و کودکان نباید آن‌ها را تماشا کنند. برخی از این سریال های انیمیشنی برتر مانند The Simpsons و South Park خیلی وقت است که پخش می‌شوند و برخی دیگر مانند Gravity Falls و The Tick به تازگی در تلویزیون درخشیده‌اند. در ادامه با هم به بررسی بهترین سریال های کارتونی می‌پردازیم.

[namasha id=”DCfWTVK8″ ]

 

«بهترین سریال های انیمیشن»

 


20- سریال کارتونی Adventure Time


Adventure Time / بهترین سریال های انیمیشن

تمام چیزهایی که در کودکی عاشقشان بودید رو به یاد بیاورید: شمشیر، پرنسس‌های زیبا، قهرمانان نجیب، جادو، خوابیدن در خانه دوستان و… . حال تمام چیزهایی که از آن‌ها می‌ترسیدید را مرور کنید: زامبی، خون‌آشام، تاریکی و… . Adventure Time سریال کارتونی است که همه این‌ها را با هم دارد. شخصیت‌های اصلی سریال یک پسر بچه و سگ جادویی‌اش است. این کارتون سریالی همزمان احساسات متفاوتی را در شما برمی‌انگیزد. ممکن است در حین تماشای انیمیشن آرزو کنید که ای کاش کودک بودید و همچون شخصیت‌های سریال، کارهای فوق‌العاده انجام می‌دادید.

 


19- کارتون سریالی The Rocky and Bullwinkle


The Rocky and Bullwinkle Show / بهترین انیمیشن های سریالی 2019

کارتون سریالی Rocky and Bullwinkle چیزی فراتر از یک سریال برای کودکان است؛ این انیمیشن تابوها و رفتارهای محبوب و اشتباه جامعه را به چالش می‌کشد. بچه‌ها در حین لذت بردن از تماشای ماجراجویی‌های راکت، سنجاب باهوش و شجاع و بول‌وینکل، گوزن احمق و خوش‌قلب، نکاتی درمورد جامعه و دنیای امروز می‌آموزند. اما Rocky and Bullwinkle به دلیل ساده‌ی دیگری جزء بهترین سریال های انیمیشن است؛ این کارتون سریالی به طرز شگفت‌انگیزی خنده‌دار است و برخی معتقدند ممکن است به پایان جنگ سرد نیز کمک کرده باشد!

 


18- کارتون سریالی The Ren & Stimpy


The Ren & Stimpy Show / سریال های انیمیشنی برتر

کارتون سریالی The Ren & Stimpy که از شبکه Nicktoons پخش می‌شد، درمورد یک سگ چیواوا و بهترین دوستش، گربه‌ای کاملاً احمق است که تمام سریال پر است از صحنه‌های حال‌بهم‌زن و نامناسب که به همین دلیل مخاطبین دهه 90 آن را یکی از بهترین انیمیشن های سریالی خنده‌دارترین سریال‌ها می‌دانستند. اصالت عجیب شخصیت‌های سریال یکی از دلایل تفاوت این انیمیشن با تمام انیمیشن‌های دیگر است. یکی دیگر از دلایل موفقیت این سریال کارتونی، درخشش بیلی وست به عنوان صداگذار یکی از شخصیت‌هاست.

 


17- کارتون سریالی King of the Hill


King of the Hill / بهترین سریال های انیمیشن

سریال کارتونی King of the Hill داستان زندگی مردی تگزاسی و خانواده‌اش را به نمایش می‌گذارد. فقط مایک جاج می‌تواند داستان کسل‌کننده زندگی همچین مردی که از راه فروش پروپان زندگی‌اش را می‌گرداند را به 13 فصل خنده‌دار تبدیل کند. شاید دلیل موفقیت و محبوبیت این سریال کارتونی را بتوان همین سادگی داستان دانست.

 


16- کارتون سریالی The Flintstones (مخصوص بزرگسالان)


The Flintstones / بهترین سریال های انیمیشن

ماه عسلی در عصر حجر؛ داستان عجیب کارتون سریالی The Flintstones که روایت زندگی فرد و ویلما فلینستون است که با همسایگان خود، بارنی و بتی رابل زندگی می‌کنند. سرتاسر زندگی آن‌ها توسط وسایل ماقبل تاریخ محصاره شده است و آن‌ها از این وسایل به عنوان ابزاری برای کارهای مدرن‌تر استفاده می‌کنند. این کارتون سریالی پر است از طعنه‌ها و تیکه‌های ناب که لحظه‌ای شما را رها نمی‌کنند. این سریال انقدر موفق و محبوب شده بود که برای ساخت لایو اکشن آن تلاش‌های زیادی شد.

 


15- کارتون سریالی Beavis and Butt-head (مخصوص بزرگسالان)


Beavis and Butt-head / بهترین سریال های انیمیشن

بسته به سن شما و علاقه‌تان به شوخی‌های خاص، سریال کارتونی Beavis and Butt-head ممکن است یک برنامه تلویزیونی خنده‌دار، یک طنز لطیف اگزیستانسیالیستی و یا مرگ تمدن دنیای غرب باشد. سریال کارتونی مایک جاج داستان دو دانش‌آموز احمق و تنبل و بددهن است که مسیری جدید برای انیمیشن‌های بزرگسال همچون King of the Hill و Daria و South Park گشود. این کارتون سریالی از آغاز به کار شبکه MTV در سال 1993، یکی از بهترین انیمیشن های سریالی شبکه در طول تمامی این سال‌ها بوده است.

 


14- کارتون سریالی The Boondocks (مخصوص بزرگسالان)


The Boondocks / سریال های انیمیشنی برتر

کارتون سریالی The Boondocks ساخته‌ی آرون مک‌گرودر انیمیشنی است بر اساس سری کتاب‌های کمیک و به‌گونه‌ای در این سریال به مسئله نژادپرستی پرداخته شده است که هیچ سریال و انیمیشن دیگری حتی نزدیک به آن هم نیست؛ این برنامه انیمه مانند با خط داستانی جذاب و جنجالی به کسی رحم نمی‌کند و به همین دلیل در لیست سریال های انیمیشنی برتر قرار گرفته است.

 


13- کارتون سریالی The Rugrats


The Rugrats / بهترین سریال های انیمیشن

نمی‌دانیم هدف سریال کارتونی Rugrats این بود به ما یاد بدهد که چگونه شیرینی بدزدیم یا اینکه چیز دیگری بود؛ اما به هر حال همه ما با سریال دوست‌داشتنی The Rugrats که از شبکه Nickelodeon پخش می‌شد خاطره داریم؛ آن شخصیت‌های کودکانه با چهره‌های احمقانه که هر قسمت به ماجراجویی جدیدی می‌رفتند و با گذشت این همه سال همچنان عاشق‌شان هستیم و این سریال را یکی از بهترین انیمیشن های سریالی می‌نامیم.

 


12- کارتون سریالی Scooby-Doo


Scooby-Doo / سریال های انیمیشنی برتر

در بین داستان‌هایی که روی کاغذ برای کودکان ترسناک هستند، انیمیشن Scooby-Doo در صدر قرار می‌گیرد؛ داستان سگ بزرگ ترسویی که به همراه چهار کارآگاه (فرد، دافنه، ولما، شگی) در حال حل معماهای عجیب و ماورایی و خوردن تنقلات هستند. ترکیب منطق، مهارت‌های واقعی، جذابیت‌های بصری و سگ سخنگوی بامزه، انیمیشن تحسین‌برانگیزی را به وجود آورده است که شخصیت‌های آن پس از گذشت سال‌ها همچنان در حال کشف اسرار هستند و یکی از بهترین انیمیشن های سریالی 2019 محسوب می‌شود.

 


11- کارتون سریالی Cowboy Bebop (مخصوص بزرگسالان)


Cowboy Bebop / بهترین انیمیشن های سریالی 2019

انیمه‌های فوق‌العاده‌ای وجود دارند که به راحتی می‌توانستند در اینجا قرار بگیرند؛ همانند Neon Genesis Evangelion و Paranoia Agent و FLCL. اما در بین همه، شاهکار شینشیرو واتانابی، انیمه Cowboy Bebop، از نظر ما بهترین است. از تیتراژ آغازین با تم جاز گرفته تا عناوین جالب و جذاب هر قسمت، همه این‌ها با هم باعث شده‌اند که با یک انیمه کاملاً جذاب روبه‌رو باشیم.

 


10- انیمیشن سریالی Archer (مخصوص بزرگسالان)


Archer / بهترین انیمیشن های سریالی 2019

کارتون سریالی Archer به نوعی بازسازی انیمیشن جذاب Frisky Dingo ساخته‌ی آدام رید و مت تامپسون است. از همان ابتدا معلوم بود که این کارتون سریالی فراتر از یک داستان جاسوسی طعنه‌آمیز خواهد بود. شبکه FX برای خود بخش مخصوص انیمه راه انداخته است و انیمه‌هایی با داستان‌های سطحی و به درد نخور می‌سازد؛ دلیل اینکه سریال Archer که زمان زیادی از آغاز پخشش نمی‌گذرد در این لیست قرار گرفته این است که ترکیب تمام شخصیت‌های داستان به شکلی مرموز جالب‌اند؛ ترکیبی از معتادین به روابط جنسی و مواد، روانی‌ها، بدل هیتلر و… . همه این‌ها در کنار هم انیمیشن Archer را در لیست بهترین سریال های کارتونی 2019 و بهترین انیمیشن های بزرگسالان قرار داده‌اند.

 


9- انیمیشن Animaniacs


Animaniacs / سریال های انیمیشنی برتر

انیمیشن Animaniacs به کمک طنز نابش، دیوار بین خود و مخاطب رو از بین برد. به کمک لونی تونز، استیون اسپیلبرگ و کمپانی برادران وارنر، مجموعه‌ای از شخصیت‌های دوست‌داشتنی و شوخی‌های خاص و خالص ساخته شد که به زیبایی به مسائل اجتماعی محبوب می‌پرداخت. در دوره‌ای که کارتون‌ها فقط برای سرگرمی کودکان بودند و فقط برخی از آن‌ها درس‌های خیلی ساده به آنان می‌دادند، Animaniacs به معرفی کتاب‌ها و افراد مشهوری همچون The Andromeda Strain و Peter Bogdanovich می‌پرداخت و نتیجه‌گیری را به مخاطب می‌سپارد.

 


8- انیمیشن سریالی The Venture Bros (مخصوص بزرگسالان)


The Venture Bros / بهترین سریال های کارتونی

در ظاهر ممکن است کارتون سریالی The Venture Bros تقلیدی ساده از سایر انیمیشن ‌های ماجراجویی همچون Jonny Quest باشد، اما در واقعیت خیلی فراتر از این‌هاست. البته که سکانس‌های خنده‌دار زیاد دارد اما صحنه‌های اکشن سریال خیلی خاص هستند و آن را به یکی از بهترین انیمیشن های بزرگسالان تبدیل کرده است. شخصیت‌ها نیز به شکل زیرکانه‌ای خلق شده‌اند؛ مانند Brock Sampson که نوعی تستوسترون زنده است. همچنین روابط احساسی بین شخصیت‌ها می‌تواند احساسات شما را نیز برانگیزد؛ مانند رابطه مردی با لباس پروانه‌ای و دوست‌دختر بدصدایش.

 


7- انیمیشن سریالی Road Runner Show


The Bugs Bunny-Road Runner Hour / بهترین انیمیشن های سریالی 2019

شاید متفکران پشت Looney Tunes مفهوم سرگرمیِ مخصوص کودکان و بزرگسالان را اختراع نکرده باشند، اما یقیناً در پیشرفت آن نقش چشمگیری داشته‌اند؛ سریال‌ها و شخصیت‌هایی همچون Bugs Bunny و Daffy Duck و Wile E. Coyote و Tweety Bird و کلی حیوانات دوست‌داشتنی دیگر که با گذشت سال‌ها همچنان به عنوان سرگرم‌کننده‌ترین برنامه‌های خانوادگی شناخته می‌شوند. آن‌ها بامزه، خلاق و خاص هستند. Road Runner نیز از این قضیه مستثنی نیست و به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های سریالی شناخه می‌شود.

 


6- کارتون سریالی Batman


Batman-The Animated Series / بهترین سریال های کارتونی 2019

باید خاطرات نویسنده را بخوانید تا متوجه شوید که او چگونه توانسته است ابرقهرمانش را بالاتر از سایر ابرقهرمان‌ها قرار دهد. او از زیبایی‌های بصری کارتون سوپرمنِ مکس فلیشر استفاده کرد و دنیای تاریک و خشن شهر گاتهام را با الهام از کتاب‌های The Dark Knight Returns نوشته‌ی فرانک میلر، به نمایش درآورد؛ این گونه تهیه‌کنندگان توانستند داستانی خلاقانه و با طراحی زیبا بسازند و همچنین شخصیت‌های محبوبی همچون هارلی کوئین را خلق کنند. این کارتون سریالی دنیای بتمن را بهبود بخشید و یکی از سریال های انیمیشنی برتر لقب گرفت.

 


5- انیمیشن سریالی Futurama (مخصوص بزرگسالان)


Futurama / بهترین سریال های کارتونی

برخی، Futurama را به سیمپسون‌ها ترجیح می‌دهند؛ اولین سریال مت گرونینگ برای شبکه FOX TV، دنیای تلویزیون را تغییر داد؛ اما هر قسمت از سریال پر است از ایده‌های عجیب از آینده که دور هم جمع شده‌اند و شما این اتفاق را فقط در برنامه‌ای تلویزیونی می‌بینید که به دنبال مخاطب است. اما انیمیشن Futurama به خوبی به راه خود ادامه داده است. پایان قسمت Jurassic Bark یکی از ناراحت کننده‌ترین قسمت‌های تلویزیونی است که شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 


4- انیمیشن سریالی SpongeBob SquarePants


SpongeBob SquarePants / بهترین سریال های کارتونی 2019

زمانی، SpongeBob SquarePants جزء بهترین سریال های انیمیشن در تلویزیون بود؛ حتی می‌توان گفت بهترین از نظر کمدی بود، آن هم نه فقط در بین سرگرمی‌های کودکانه یا کارتون‌ها، بلکه در بین تمامی سریال‌های کمدی. باب اسفنجی نشان داد که روابط دوستانه داشتن می‌تواند به شکلی لذت‌بخش، دردسر ایجاد کنند. این ایده خلاق به نظر ترکیبی از آثار چاک جونز و تکس اوری می‌آید؛ واقعا چه کسی در آناناسی در اعماق اقیانوس زندگی می‌کند!

 


3- انیمیشن Family Guy (مخصوص بزرگسالان)


Family Guy / سریال های انیمیشنی برتر

سریال شبکه Fox مثل یک زامبی خوب می‌ماند؛ پس از اینکه سریال Family Guy برای مدت کوتاهی کنسل شد، فروش دی‌وی‌دی‌ها آن را از مرگ برگرداند و دوباره این سریال به ذهن ما رخنه کرد. بله، به عنوان تقلیدی از سریال South Park، شاید به نظر بیاید که این داستان خانواده گریفین، حرفی برای گفتن ندارد؛ اما انیمیشن Family Guy یک چیز را به خوبی به مخاطب منتقل می‌کرد: طنز. با یک نگاه به امتیازات سریال می‌توان به موفقیتش پی برد و آن را یکی از بهترین سریال های کارتونی دانست.

 


2- انیمیشن سریالی The Simpsons (مخصوص بزرگسالان)


The Simpsons / سریال های انیمیشنی برتر

کارتون سریالی The Simpsons باید به عنوان یکی از افسانه‌های کمدی و یکی از بهترین سریال های انیمیشنی دهه اخیر شناخته شود؛ نه بخاطر آن سقوط تراژدیکش، بلکه بخاطر تمام لحظات شاد و جذابی که برای ما به وجود آورد و تأثیر زیادی که بر روی فرهنگ عمومی داشت. داستان دوستان زرد رنگی که در شهر اسپرینگ‌فیلد زندگی می‌کنند، بدون شک همیشه یکی از سریال های انیمیشنی برتر بوده است و همچنان یکی بهترین سریال های کارتونی 2019 است. برای آشنایی با 30 اپیزود برتر این سریال می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

 


1- انیمیشن South Park (مخصوص بزرگسالان)


South Park / بهترین انیمیشن های سریالی 2019

مسخره کردن همه از بن افلک گرفته تا پاپ باعث شده است که اثر تری پارکر و مت استون تبدیل به بالغانه‌ترین برنامه تلویزیونی شود که داستان یک سری از نابالغ‌ترین بچه‌های دنیا را به تصویر می‌کشد. انیمیشن South Park نه تنها به شکلی فوق‌العاده متفکرانه نظرات خودش درمورد شهرت، ثروت و دین را بیان می‌کند، بلکه توانسته است به گونه‌ای عمل کند که پس از گذشت 22 سال از آغاز پخشش، همچنان یکی از بهترین انیمیشن های 2019 باشد.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران13 دیدگاه
علیرضا
.
26 مهر 1398، 12:14
پاسخ
1
1
واقعا عجیبه انیمیشنی مثل the Flintstones جزو آثار بزرگسال هست اونوقت king of the hill جزو آثار خانوادگی هست یه نگاهی به عکس سریال بندازید
امیرحسین
.
08 دی 1398، 14:53
پاسخ
0
0
سلام میخواستم بدونم که اواتار اخرین باد افزار و افسانه ی کورا جزو اینها نیست[ناراحت]
سجاد
.
15 دی 1398، 20:50
پاسخ
0
2
چرا سریال تیتان ها به پبش و کامبول چرا جزو لیست ها نیستند.
مهدی
.
18 دی 1398، 11:39
پاسخ
1
0
@سجاد
اونا انیمه هستند نه انیمیشن سریالی
masih
.
23 دی 1398، 12:48
پاسخ
0
0
چرا Gravity Falls جزوش نیس⁦:-\⁩
X21crazy
.
23 بهمن 1398، 01:04
پاسخ
0
1
ریک اند مورتی بهترینه ولی تو لیست نبود (:
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5