هر آنچه از فیلم ترسناک It 2 می دانیم؛ تاریخ اکران، تریلر و داستان

تنها یک ماه به اکران دنباله مورد انتظار برترین فیلم ترسناک سال 2017 یعنی فیلم It 2 باقی مانده است و پیش بینی می شود رکورد فروش فیلم های ترسناک را برای بار دیگر بکشند. اگر می خواهید اطلاعات کاملی از فیلم ایت 2 و تریلر منتشر شده آن به دست آورید. با ما همراه شوید.

بالاخره نخستین تریلر رسمی فیلم It 2 ( آن: قسمت دوم)، دنباله مورد انتظار فیلم سال 2017 منتشر شد و با تماشای تریلر نفس گیر فیلم، دیگر بیشتر از این نمی‌توانیم هیجانات خود را برای این اثر ترسناک پنهان کنیم. اعضای گروه بازندگان (The Losers’ Club) شهر دری، مین (شهر خیالی ساخته‌ی ذهن استیون کینگ که بیشتر حوادث رمان‌هایش در این شهر اتفاق می‌افتد.) اکنون بزرگ‌ شده‌اند و آن‌ها دوباره ما را به خانه خودشان بازمی‌گردانند تا برای آخرین بار با موجود شیطان صفت (پنی وایز) مبارزه کنند؛ موجودی که تمام زندگی آن‌ها را به خطر انداخته است.

فیلم It 2 | فیلم آن: قسمت دوم

فیلم ترسناک ایت 2 به 27 سال پس از حوادث فیلم اول خواهد پرداخت، گروه بازندگان پس از اینکه با گزارش‌هایی جدید حاکی از کشتارهای وسیع روبرو می‌شوند، کشتارهایی که شباهتی با قتل‌های «پنی وایز» (Pennywise) دارد، بار دیگر تصمیم می‌گیرند که به شهر دری (Derry) بازگردند، البته این بار آن‌ها بالغ و بزرگ‌سال شده‌اند. گرچه آن‌ها محل زندگی خود را ترک کرده و در جایی دیگر زندگی تازه‌ای را آغاز کردند، اما همچنان نمی‌توانند کابوس وهم انگیز دوران کودکی خود را فراموش کنند که با موجود شیطان صفتی به نام پنی وایز روبرو می‌شدند؛ کسی که عادت داشت که بچه‌های کوچک را بکشد. آن‌ها احساس می‌کنند که این یک زمان مناسبی است که به شهر بازگردند و برای همیشه او را از بین ببرند.

it-chapter-two / فیلم ترسناک ایت 2

رمان ترسناک It  که در سال 1986 توسط نویسنده خیال پرداز استیون کینگ (Stephen King) نوشته شده، بارها در آثار سینمایی و نمایشی نیز اقتباس گردیده است. معروف ترین اقتباس پیش از فیلم سال 2017، مجموعه تلویزیون کوتاه با همین نام بود که در سال 1990 از شبکه ای بی سی (ABC) پخش شد و مورد استقبال مخاطبان نیز قرار گرفت. اما اگر واقع‌ بینانه بنگریم، هیچ اقتباسی به اندازه فیلم 2017 موفق ظاهر نشده است؛ فیلمی که توسط اندی موشیاتی (Andy Muschietti) کارگردانی شد و توانست بیش از 700 میلیون دلار فروش جهانی داشته باشد که این یک رکورد برای یک اثر سینمایی ترسناک محسوب می‌شود. این اتفاق بزرگ تازه آغاز ماجرا برای موشیاتی و شرکت فیلم‌سازی برادران وارنر (Warner Bros Pictures) بود.

از فیلم It 2 چه انتظاری می‌توانیم داشته باشیم؟ در این مطلب قصد داریم نگاهی به داستان، تریلر، تاریخ اکران و تیم بازیگری این فیلم بیندازیم. با پلازامگ همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • خلاصه داستان فیلم It ؛ در قسمت قبلی چه گذشت؟
  • ماجرای فیلم It Chapter Two از کجا آغاز می‌شود؟
  • تاریخ انتشار فیلم It 2 چه زمانی است؟
  • تریلر فیلم It 2
  • معرفی کارگردان و بازیگران فیلم It 2

 


خلاصه داستان فیلم It ؛ در قسمت قبلی چه گذشت؟


فیلم It 2 | فیلم آن: قسمت دوم

رمان نمادین It، نوشته استیون کینگ، داستان گروه بازندگان را در دو مقطع زمانی مختلف روایت می‌کند؛ داستان فیلم It (آن) سال 2017، مقطع نخست یا بهتر است بگویم دوران کودکی و نوجوانی آن‌ها را به تصویر کشیده بود. تعدادی از نوجوان‌ها، گروهی با نام بازندگان را تشکیل دادند تا در برابر موجود شیطان‌ صفت و پلید با نام پنی وایز که به عنوان یک دلقک ظاهر می‌شد، به مبارزه بپردازند. پنی وایز این گونه در فیلم It نشان داده شد که بچه‌ها را بر اساس میزان ترس و وهمشان مورد طعمه خود قرار می‌داد؛ هر بچه‌ای که بیشتر می‌ترسید، پنی وایز را بیشتر وسوسه می‌کرد که او را زودتر از سایرین شکار کند. به همین علت گروه بازندگان در کنار هم ایستادند تا تلاش کنند پنی وایز را از پا دربیاورند.

در طول فیلم، به ما نشان داده شد که هر یک از اعضای گروه بازندگان که سعی داشتند پنی وایز را بکشند، مدام تحت تأثیر قدرت ترس و وحشت وی قرار می‌گرفتند؛ گرچه آن‌ها این مسئله را در آن زمان متوجه نشدند و تلاش آن‌ها برای از بین بردن پنی وایز بی نتیجه ماند. حالا پس از سال‌ها، آن‌ها به عنوان افرادی بالغ و بزرگسال دوباره به هم ملحق می‌شوند تا یک بار دیگر با این موجود پلید مبارزه کنند. چیزی که خط اصلی داستان فیلم It 2 را پوشش خواهد داد.

 


ماجرای فیلم It Chapter Two از کجا آغاز می شود؟


فیلم It 2 | فیلم آن: قسمت دوم

داستان اصلی فیلم It 2 چیز سورپرایز کننده‌ای ندارد. همانند فیلم اول، قرار است داستان فیلم It 2 هم بر اساس جزئیات رمان استیون کینگ پیش برود. همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، رمان It داستان گروه بازندگان را در دو مقطع زمانی مختلف روایت می‌کند؛ مقطع اول ، به دهه 50 میلادی و دوران کودکی و نوجوانی آن‌ها و مقطع دوم، در دهه 80 میلادی و دوران بزرگ‌سالی شخصیت‌ها مربوط می‌شود. همان‌طور که در پایان فیلم اول و تریلر رسمی فیلم It 2 متوجه شدیم، قرار است بار دیگر همان شخصیت‌های فیلم اول را ملاقات کنیم ولی با دو تغییر بزرگ؛ اینکه داستان به 27 سال پس از رویدادهای فیلم اول را به تصویر می‌کشد و همچنین با بازیگران جدیدی روبرو می‌شویم.

 


تاریخ انتشار فیلم It 2 چه زمانی است؟


فیلم It 2 | فیلم آن: قسمت دوم

فیلم It در سال سپتامبر سال 2017 در سینماهای سراسر جهان اکران شد و قرار است بار دیگر شرکت فیلم‌سازی برادران وارنر، تاریخ اکران فیلم It 2 را در ماه سپتامبر، هم‌زمان با روز کارگر در ایالات متحده آمریکا اعلام کرده است. به‌طور دقیق، تاریخ اکران فیلم It 2 ششم سپتامبر سال جاری ( مصادف با پانزدهم شهریور 1398) است.

پژوهشگران و محققان سینمایی معتقدند که روز کارگر، زمان نامناسبی برای اکران فیلم‌های سینمایی هست؛ چون‌ که بسیاری از فیلم‌های اکران شده در این برهه زمانی در فروش شکست خوردند ولی فیلم It برخلاف جریان حرکت کرد و توانست در اولین روز اکرانش، حدود 123 میلیون دلار فروش کند و  همچنین توانست رکورد فروش در ماه سپتامبر و رکورد فروش فیلم ترسناک را بشکند. برادران وارنر هیچ شکی ندارد که فیلم it 2  همانند فیلم اول، در فروش و جذب مخاطب موفق ظاهر می‌شود.

 


تریلر فیلم It 2


تریلر فیلم It 2

اولین تریلر فیلم ایت 2 در نهم مه سال 2019 منتشر شد. کانسپت تریلر، شباهت ریز و درشتی با مجموعه تلویزیونی کوتاه سال 1990 نیز داشت. در تریلر، شخصیت «بورلی» (با بازی جسیکا چستین) سری به خانه دوران کودکی‌اش در شهر دری می‌زند. پیرزنی در آن خانه زندگی می‌کند و با آغوش باز، بورلی را به داخل خانه دعوت می‌کند. وقتی که پیرزن برای درست کردن چای به آشپزخانه می‌رود، بورلی سری به اتاق دوران کودکی‌اش می‌زند. او در آنجا یک نامه عاشقانه از دوست صمیمی دوران کودکیش، بن پیدا می‌کند. وقتی به اتاق نشیمن بازمی‌گردد، متوجه می‌شود که پیرزن بیشتر از گذشته عجیب‌تر شده و حرف‌هایی به زبان می‌آورد که بیشتر یادآور رفتار پنی وایز است.

تریلر به مرور زمان افشا می‌کند که پدر آن پیر زن یک مهاجر بوده که در یک سیرک تفریحی کار می کرده است. وقتی بورلی با دقت به عکس پدر و دختر خیره می‌شود، متوجه می‌شود که چهره پدر چقدر شبیه پنی وایز است. همچنین با عبارت «پنی وایز، دلقک رقاص» که زیر عکس نوشته شده است، مواجه می‌شود. این بدین معناست که قرار است بیشتر با اصالت شخصیت پنی وایز در فیلم It 2 آشنا شویم.

جدیدترین تریلر فیلم ایت 2 هم اخیرا منتشر شده و در آن اعضای بزرگ شده گروه بازندگان را می‌بینیم، به طوری که هر یک اعضا از کابوس اولین دیدار خود با پنی وایز رنج می‌کشند. در ادامه تریلر فیلم ایت 2 می‌بینیم که چه ترس‌های جدیدی در انتظار آن‌ها خواهد بود در حالیکه تلاش می‌کنند که برای آخرین بار این موجود خبیث را از بین ببرند.

 


معرفی کارگردان و بازیگران فیلم It 2


فیلم It 2 | فیلم آن: قسمت دوم

در فیلم ترسناک ایت 2 همانند فیلم اول، بیل اسکارسگارد (Bill Skarasgard) نقش قاتل اهریمنی، پنی وایز را بازی می‌کند ولی بسیاری از بازیگران به دلیل رویکرد بزرگ سالانه شخصیت‌های داستان، تغییر کرده‌اند. البته قابل‌ذکر است که بازیگران نوجوان فیلم اول بار دیگر در این فیلم ایفای نقش می‌کنند، زیرا بخش‌های مختلفی از فیلم It 2، فلش بک‌هایی از اتفاقات فیلم اول را نشان خواهد داد. کارگردان فیلم هم همانند قسمت اول اندی موشیاتی است. لیست کامل بازیگران را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام بازیگران فیلم ایت 2 سال تولد و سن نقش در فیلم
بیل اسکارسگارد 1990 (28 ساله) پنی وایز/ دلقک رقاص
جیمز مک آوی 1979 (40 ساله) بیلی دنبرا
جسیکا چستین 1977 (42 ساله) بورلی مارش
بیل هیدر 1978 (41 ساله) ریچی توزیر
سوفیا لیلیس 2002 (17 ساله) نوجوانی بورلی مارش
فین ولفهارد 2002 (16 ساله) نوجوانی ریچی توزیر
جیمز رانسون 1979 (40 ساله) ادی کسپراک
جیدن لیبرهر 2003 (16 ساله) نوجوانی بیلی دنبرا
جی رایان 1981 (37 ساله) بن هنکستوم
جرمی ری تیلور 2003 (16 ساله) نوجوانی بن هنکستوم
آیزایا مصطفی 1974 (45 ساله) مایکل هنلن
چوزن جیکوبس 2001 (18 ساله) نوجوانی مایکل هنلن
جک دیلن گریزر 2003 (15 ساله) نوجوانی ادی کسپراک
اندی بین 1984 (34 ساله) استن یوریس
وایات اولف 2003 (16 ساله) نوجوانی استن یوریس

 

بیل اسکارسگارد / پنی وایز

در سپتامبر سال گذشته، طی مصاحبه‌ای با جیمز رانسون (James Ransone)، بازیگر نقش بزرگ‌سالی «ادی کسپراک»، از او در مورد فیلم It 2 سؤالاتی پرسیده شد. او در آن زمان، جواب‌های واضح و روشنی ارائه نداد ولی احساس می‌کرد که فیلم ترسناک ایت 2 از هر جهت، با فیلم اول مطابقت دارد.

تمام چیزهایی که در فیلم اول دوست داشتید، در دنباله هم دوست خواهید داشت. من دیشب سکانسی از فیلم را دیدم و باید بگویم که این سکانس، یکی از بهترین سکانس‌هایی بود که توی این مدت ده سال در یک فیلم دیده‌ام.

گرچه رانسون اطلاعات شفافی از این سکانس باحال به ما نداد اما این امیدواری را می‌دهد که فیلم It 2 می‌تواند همانند فیلم اول اثر ترسناک و باکیفیتی باشد.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha