فصل 3 سریال Westworld : تاریخ انتشار، داستان و تریلر جدید وست ورلد

اتفاقی شگفت‌انگیز در راه شبکه HBO است و این اتفاق خود را به شکل فصل سوم سریال Westworld نشان خواهد داد. فصل بعدی در تاریخی نامعلوم در سال 2020 منشر خواهد شد. در این پست سعی داریم به بررسی کامل فصل 3 سریال Westworld بپردازیم.

فصل یک و دو سریال وست ورلد ما را به آینده‌ای نزدیک برد که در آن پارکی با تم غرب وحشی به نام Westworld وجود داشت که در آن ربات‌هایی با تست تورینگ ساخته می‌شدند که ظاهر، احساسات و حرکاتی شبیه انسان‌ها داشتند. مهمان‌ها به این پارک می‌رفتند تا هر کاری که دوست دارند را امتحان کنند؛ بدلشان را ببینند، با سربازان به جنگ بروند و شب‌ها در میخانه‌ها به قمار بپردازند. در طول این دو فصل، این سریال به جستجوی منشأ هوشیاری و تکامل و خصوصیات یک انسان با احساس پرداخت. در این مسیر، ما شاهد تقابل انسان‌هایی که این پارک را اداره می‌کردند و میزبان‌های ربات‌هایی بودیم که می‌خواستند فرار کنند.

westworld season 3 / فصل سوم وست ورلد

فصل 3 سریال وست ورلد به ما قول فتنه‌های بیشتر، بررسی فلسفی منشأ هستی، نگاهی عمیق‌تر به دنیای انسان‌ها و میزبان‌ها و معنی انسان بودن داده است. در ادامه براساس آنچه در قسمت آخر فصل دو دیدیم و اطلاعات جدیدی که از فصل سه منتشر شده است، به بررسی فصل سوم سریال Westworld می‌پردازیم.

“متن زیر شامل اسپویل قسمت‌هایی از فصل دو و احتمالاً فصل سه سریال است.”

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • تاریخ پخش فصل سوم سریال Westworld / وست ورلد
  • آیا تریلر فصل سوم سریال وست ورلد منتشر شده است؟
  • بازیگران سریال وست ورلد که در فصل 3 هم حضور دارند
  • آیا بازیگر جدیدی به فصل 3 سریال وست ورلد اضافه شده است؟
  • داستان فصل سوم سریال وست ورلد درباره چه چیزی است؟
  • فصل 3 سریال Westworld چند اپیزود دارد؟

 


تاریخ پخش فصل سوم سریال Westworld / وست ورلد


در آوریل 2019، سایت Collider اعلام کرد که فصل 3 سریال Westworld در سال 2020 پخش خواهد شد. این عجیب نیست، زیرا بین فصل 1 و 2 نیز دو سال فاصله بود و در سال‌های 2016 و 2018 پخش شدند. تیزر جدیدی از فصل جدید سریال در می 2019 منتشر شد که این خبر را تأیید می‌کرد. حالا که اولین تریلر منتشر شده است، انتظار می‌رود شبکه HBO برای فصل بهار یا اوایل تابستان آینده برنامه‌ریزی کرده باشد.

 


آیا تریلر فصل سوم سریال وست ورلد منتشر شده است؟


Westworld / فصل سوم سریال وست ورلد

تیزری از فصل سوم در می 2019 پخش شد. در این تیزر با فضای فصل سوم و شخصیت اصلی این فصل بیشتر آشنا می‌شویم. تیزر بیشتر روی حضور آرون پال تمرکز کرده است که روزها یک کارگر و شب‌ها جنایتکار است و به نظر می‌رسد در دنیای واقعی خارج از دلوس حضور داشته باشد. کاراکتر او از وعده‌هایی که به او داده شد اما عملی نشد دلخور است و در یک صحنه می‌بینیم که سر کار به تنهایی و در کنار یک ربات در حال خوردن ناهار است، به عیادت مادرش در بیمارستان می‌رود و با سایر اعضای تیمش، نقشه یک دزدی را می‌کشند. همچنین دلورس را می‌بینیم که لباس و مدل موی جدیدی دارد. کاملاً مشخص نیست که درگیر چه کاری است اما در پایان تیزر می‌بینیم که او و پال با هم روبه‌رو می‌شوند و دلورس زخمی شده است و به کمک نیاز دارد.

با توجه به سابقه شبکه HBO، این تیزر زودتر از زمان پیش‌بینی شده منتشر شد. در تبلیغات Super Bowl 2019، شبکه HBO تیزرهایی از فصل جدید سریال‌های محبوبی همچون Game of Thrones و Veep و Big Little Lies پخش و از سریال‌های جدیدی همچون Watchmen و Chernobyl و His Dark Materials رونمایی کرد اما خبری از وست ورلد نبود. تیزر فصل جدید این سریال در مهم‌ترین شب سال برای شبکه HBO، یعنی شب پخش قسمت آخر سریال Game of Thrones منتشر شد. تریلر دوم هم اخیرا در کامیک کان منتشر شده است که در زیر می‌توانید آن را تماشا کنید:

 


بازیگران سریال وست ورلد که در فصل 3 هم حضور دارند


Tessa Thompson / فصل 3 سریال Westworld

تریلر جدید تأیید کرد که ایوان ریچل وود در فصل سه نیز حضور دارد اما هنوز مشخص نیست که همچنان نقش دلورس را بازی خواهد کرد یا در نقش کاراکتر جدید حضور خواهد داشت. هیچ خبر رسمی دیگری منتشر نشده است که چه کسانی در فصل 3 حضور خواهند داشت اما با توجه به پایان فصل 2، می‌توان حدس‌هایی زد.

تسا تامپسون و جفری رایت می‌توانند در نقش شارلوت هیل و برنارد حضور پیدا کنند. ما می‌دانیم که برنارد از وست‌ورلد فرار کرد و در خانه سازنده‌ی پارک وست‌ورلد یعنی آرنولد، به شارلوت پیوست؛ پس اینگونه می‌تواند به سریال بازگردد. فصل دو اینگونه تمام شد که پس از اینکه دلورس هوشیاری‌اش را به بدن دیگر شارلوت آپلود کرد، نسخه میزبان شارلوت، وست‌ورلد را ترک کرد.

با اینکه میو برای نجات دخترش خودش را قربانی کرد، ممکن است با بازی تاندی نیوتون دوباره به سریال بازگردد. همچنین ممکن است میو به عنوان یک میزبان جدید با یک گذشته متفاوت بازگردد. نمایش نیوتون در طول این دو فصل به حدی به یاد ماندنی و کامل بوده است که نمی‌توان فصل 3 را بدون او تصور کرد.

همچنین احتمالش زیاد است که اد هریس و کاتیا هربرس در نقش ویلیام معروف به مرد سیاه‌پوش و دخترش، به فصل سوم بازگردند؛ چون ما هر دوی آن‌ها را در سکانس‌های پس از تیتراژ فصل دو دیدیم. به روابط آن‌ها در فصل به طور کامل پرداخته نشد؛ ویلیام تصور می‌کرد دخترش یک میزبان است و به او شلیک کرد، اما بعد روانی شد و سعی داشت از وست‌ورلد فرار کند. آن سکانس‌های پس از تیتراژ نشان دادند که ممکن است میزبان‌های این کاراکترها در آینده نجات پیدا کرده باشند و این به معنی آن است که ممکن است در فصل بعد حضور داشته باشند.

 


آیا بازیگر جدیدی به فصل 3 سریال وست ورلد اضافه شده است؟


Aaron Paul / فصل 3 سریال وست ورلد

در ماه آوریل Deadline گزارش کرد که وینسنت کسل در فصل 3 حضور خواهد داشت. به گزارش آن‌ها، کسل احتمالاً در نقش یک شرور (یا شاید تنها شرور این فصل) حضور پیدا خواهد کرد. همچنان مشخص نیست که کسل یک میزبان خواهد بود یا یک انسان واقعی یا چیز دیگری. بازی کسل در این نقش، اولین نقش او در یک سریال انگلیسی زبان در 30 سال سابقه‌ی کاری‌اش خواهد بود.

قبل‌تر گفتیم که ستاره آثارفیلم Ready Player One و Master of None، لینا ویت، و ستاره سریال Breaking Bad، آرون پال نیز در فصل 3 حضور خواهند داشت. تیزر اول تأیید کرد که پاول و ویت، شرورهای کوچکی خواهند بود که با همدیگر کار می‌کنند. اسم و گذشته این کاراکترها هنوز مشخص نشده است.

پاول به عنوان یک شخصیت ثابت تأیید شده است و این احتمال وجود دارد که ویت نیز یکی از شخصیت‌های ثابت سریال شود؛ زیرا در تریلر خیلی به او پرداخته شده بود.

در تریلر همچنین می‌بینیم که رپر و بازیگر، کید کودی و فوتبالیست، مارشاون لینچ نیز در فصل 3 حضور خواهند داشت. کید کودی نقش یک زندانی را بازی می‌کند که به نظر می‌رسد کاراکتر پاول را می‌شناسد و یا حداقل مشتاق است که به او اطلاعاتی بدهد. لینچ نیز به نظر می‌رسد در دزدی‌ای که ابتدای تریلر می‌بینیم، با کاراکترهای ویت و پال، همدست باشد.

 


داستان فصل سوم سریال وست ورلد درباره چه چیزی است؟


Evan Rachel Wood / فصل 3 سریال Westworld

اطلاعات مربوط به فصل 3 سریال وست ورلد هنور فاش نشده است. تریلر به ما دنیای جدیدی را نشان می‌دهد که ممکن است دنیای واقعی خارج از دلوس باشد که از منظر کاراکتر جدید (آرون پاول) آن را می‌بینیم. می‌دانیم که پاول با وعده‌های تحقق‌نیافته‌ی آینده و دلورس در حال دست و پنجه نرم کردن است و در همین حین از دنیای بیرون لذت می‌برد، اما در آخر تریلر می‌بینیم که او تیر خورده و مجروح شده است. در آخر به نظر می‌رسد پاول و دلورس هم‌تیمی می‌شوند اما این موضوع هنوز قطعی نیست.

پیش از این، اسپویل‌هایی از فصل 3 توسط سازندگان سریال، جاناتان نولان و لیسا جوی، منتشر شد که اولین سرنخ‌ها را به ما داد. در مصاحبه‌ای که جوی در ژوئن 2018 با The Hollywood Reporter داشت، نکاتی درمورد آینده دلورس و شارلوت گفت که هردوی آن‌ها در آخر فصل 2 از وست‌ورلد فرار کردند. در پایان فصل 2، دلورس هوشیاری‌اش را در نسخه‌ی میزبان شارلوت آپلود کرد. اینگونه شارلوت/دلورس توانستند وست ورلد را ترک کنند و در خانه‌ی قدیمی سازنده وست ورلد، آرنولد، جمع شدند.

براساس گفته‌های جوی به THR، حداقل سه میزبان وجود خواهد داشت. او گفت:

ما سه تا (میزبان) داریم؛ چون هیل یا یک نفر دیگر که خیلی شبیه تسا تامپسون است، یک جایی آن بیرون در حال ماجراجویی است.

همچنین می‌دانیم که در فصل 3، باید روی فاصله ایجاد شده بین دنیای امروز که شامل فرار شارلوت از وست ورلد می‌شود، و دنیای آینده که در سکانس‌های پس از تیتراژ فصل دو دیدیم و در آن مرد سیاه‌پوش بالاخره تبدیل به یک میزبان می‌شود، پلی ایجاد شود. همانطور که سازنده سریال بعدها فاش کرد، این سکانس در سناریوی پس از آخرالزمان رخ می‌دهد. پس آیا این یعنی باید منتظر یک میزبان در سطح اسکای‌نت باشیم که همه چیز را تحت کنترل خودش می‌گیرد؟

سریال Westworld

جوی در مصاحبه‌اش با THR به این موضوع نیز اشاره کرد:

دنیا به طرز چشمگیری متفاوت است؛ کاملاً نابود شده است. تصویری از دخترش (که الان مدت‌هاست که مرده است) بازگشته است تا با او صحبت کند. او متوجه می‌شود که بارها در این چرخه زندگی کرده است. اولین چرخه‌ای که در این فصل دیدیم را آن‌ها بارها تکرار کرده‌اند تا چیزی به اسم «صداقت» یا «انحراف» را آزمایش کنند. شما متوجه می‌شوید که این آزمایش‌ها ادامه خواهند داشت. این به ما قلمروی موقتی را نشان می‌دهد که قبلاً روی آن کار می‌کردیم، در آینده بیشتر با آن آشنا می‌شویم و می‌فهمیم که آن‌ها چگونه به آنجا رسیدند و برای چه این آزمایش‌ها را انجام می‌دهند.

همچنین این امکان وجود دارد که در نهایت بتوانیم به دنیاهای دیگر دلوس مثل دنیای قرون وسطی و دنیای رومیان باستان نگاهی بندازیم؛ بر این اساس که ما می‌دانیم در فصل دو به دنیاهای سامورایی و مستعمرات هندی نگاهی مختصر انداخته‌ایم.

 


فصل 3 سریال Westworld چند اپیزود دارد؟


همانند فصل 1 و 2، فصل 3 نیز قطعاً 10 قسمت خواهد داشت. همچنین می‌توان انتظار داشت که قسمت‌ها به یک ساعت برسند و فصلی پیچیده و طولانی داشته باشیم.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha