هر آنچه از ریبوت فیلم بلید (Blade) با حضور ماهرشالا علی می دانیم
نویسنده:سپهر گلمکانی
ارسال شده در:29 مرداد 1398، 10:00

هر آنچه از ریبوت فیلم بلید (Blade) با حضور ماهرشالا علی می دانیم

فیلم جدید بلید (Blade) قرار است با بازی ماهرشالا علی در نقش اصلی ساخته شود. در ادامه نگاهی به تمام اطلاعات فیلم ریبوت جدید تیغه در دنیای سینمایی مارول داشته و مروری بر فیلم های قبلی خواهیم داشت.

بی شک بزرگ‌ترین سورپرایز کوین فایگی در کنفرانس مطبوعاتی مارول در مراسم کامیک کان امسال، معرفی ریبوت فیلم بلید (Blade) بود. پس از اینکه تمام عوامل و بازیگران دنیای سینمایی مارول بر روی جایگاه حاضر شدند؛ کوین فایگی (Kevin Feige) فازِ چهارم مارول را معرفی کرد که به گفته‌ی او، قرار است ده فیلم در این فاز ساخته شود. یکی از بزرگ‌ترین و غیرقابل‌انتظارترین لحظات کنفرانس، زمانی بود که کوین فایگی در دقایق پایانی، از ماهرشالا علی (Mahershala Ali) دعوت کرد که روی سن بیاید. بازیگرِ برنده دو جایزه اسکار با کلاه بیسبال که بر روی آن لوگو بلید حک شده بود، روی صحنه آمد و اعلام کرد که بازیگر جدید ریبوت فیلم بلید است.

لوگوی فیلم بلید | Blade Logo

این یکی از بزرگ‌ترین لحظات کنفرانس مطبوعاتی مارول در تاریخ مراسم کامیک کان سن دیگو (Comic Con San Diego) بود. درحالی‌که همه انتظار داشتند که بازیگر اصلی سری فیلم‌های بلید، یعنی وسلی اسنایپز (Wesley Snipes) دوباره در نقش نیمه انسان – نیمه خون آشامِ ابرقهرمان ظاهر می‌شود، ماهرشالا علی یک گزینه بزرگ برای شرکت مارول محسوب می شود؛ زیرا او جاذبه و جدیت را به همراه می‌آورد که احتمالاً مخاطبان بیشتر و گسترده‌تری را به پروژه‌های آینده مارول جذب می‌کند.

حالا که ریبوت فیلم تیغه در حال ساخت است، بهتر است نگاهی به داستان سری فیلم های گذشته بلید، تاریخ احتمالی اکران فیلم و جزییات ساخت آن بیندازیم. پس با پلازامگ همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • نگاهی به فیلم های قبلی مجموعه Blade
  • تاریخ اکران فیلم جدید Blade
  • تریلر فیلم جدید بلید
  • بازیگران فیلم Blade
  • چه انتظاراتی از ریبوت فیلم بلید داریم؟

 


نگاهی به فیلم های قبلی مجموعه Blade


 

(Blade (1998

فیلم بلید 1 | Blade Movie

نخستین قسمت از سری فیلم‌های بلید در سال 1998 به کارگردانی استیون نوریگنتن (Stephen Norrignton) ساخته شد. داستان فیلم با زخمی شدن زنی باردار توسط یک خون آشام آغاز می‌شود. این ضربه باعث می‌شود که او به زایمان زودرس دچار شود. دکترها موفق می‌شوند که بچه‌ها را از رحم مادر خارج کنند اما مادر به دلیل زهری نامعلوم، می‌میرد. سی سال از آن حادثه می‌گذرد. سال 1997، اریک بروکز/بلید به عنوان یک شکارچی خون آشام، بزرگ می‌شود. او در تلاش است که انتقام مادرش را از موجودات شبیه خون آشام بگیرد. او در این راه با یک خون آشام بازنشسته و کارشناس تسلیحات با نام آبراهام ویسلر همکاری می‌کند. در همین حال، اختلاف نظراتی بین خون‌آشام‌هایی با خون خالص و انسان‌هایی که بعدها تبدیل به خون آشام شده‌اند، ایجاد شده است. بلید از این ماجرا آگاه می‌شود و در طی تحقیقاتی، در می‌یابد که لاماگرا (خدایِ خونِ خون‌آشام‌ها) توسط خون‌آشامی خبیث با نام فراست ( با بازی استیون دورف) کشف شده است. او باید به هر قیمتی تلاش کند که جلوی فراست و هدف شومش را بگیرد.

 

(Blade II (2002

فیلم بلید 2 | Blade II

فیلم بلید دو در سال 2002 با کارگردانی گی‌یرمو دل تورو (Guillermo Del Toro) ساخته شد. در فیلم بلید دو، جهشی نادر در جامعه خون‌آشام‌ها رخ می‌دهد؛ «ریپرها» (Reapers) گروهی از خون‌آشام‌هایی هستند که از خون سیری‌ناپذیری استفاده می‌کنند و سایر خون آشام و حتی انسان‌ها را مورد طعمه خود قرار می‌دهند. سپس قربانیان به‌مرور تبدیل به ریپرها می‌شوند. اکنون جمعیت آن‌ها روبه افزایش است که این یک تهدید برای جامعه خون‌آشام‌ها تلقی می‌شود. بنابراین بلید به همراه آبراهام ویسلر و یک متخصص زره پوش به نام «سوآد» (با بازی نورمن ریدوس) از سوی شورای اتحاد سایه‌ها احضار می‌شوند. این شورا با اکراه اذعان می‌کند که در وضعیت وخیمی قرار داشته و به کمک بلید احتیاج دارند. شورا از بلید می‌خواهد که  برای متوقف کردن ریپرها، با گروه بلادپک همکاری کند. بلید و گروه بلادپک تنها افرادی هستند که توانایی مقابله با ریپرها را دارند؛ گروهی که هدفش نابودی نسل انسان‌ها و خون‌آشام‌ها است.

 

(Blade: Trinity (2004

فیلم بلید 3 | Blade: Trinity

سومین و آخرین قسمت از سری فیلم‌های بلید با نام تیغه: سه‌گانگی به کارگردانی و نویسندگی دوید اس. گویر (David S.Goyer) در سال 2004 ساخته شد. در این فیلم، خون‌آشام‌ها موفق می‌شوند که برای بلید پاپوش درست کنند و او را به‌عنوان قاتل انسان معرفی کنند. او توسط نیروی اف بی آی  تحت تعقیب قرار می‌گیرد و تنها راه نجات خود از این مخمصه، ملحق شدن به قبیله نایت استالگرها (Night Stalkers) است. بلید به همراه «هانیبال کینگ» (با بازی رایان رینولدز)، «ابیگل ویسلر» به سراغ «دانیکا تالوس» می‌روند؛ کسی که کمک کرده که «دراکولا» (با بازی دومینیک پرسل)، دشمن اصلی و قوی بلید را پس از سال‌ها زنده کند. بلید برای متوقف کردن دراکولا، مجبور است ویروسی را منتشر کند که همه خون آشام ها را از بین ببرد که این عمل باعث می‌شود که خود بلید در معرض مرگ قرار بگیرد.

 

(Blade: TV Series (2006

سریال بلید | Blade Series

سریال تلویزیونی بلید هم در سال 2006 در قالب سیزده قسمت از شبکه اسپایک (Spike) پخش شد. در این سریال، استیکی فینگاز (Sticky Fingaz) نقش اریک بروکز را بازی کرد. این سریال پس از پخش تنها یک فصل، از سوی شبکه اسپایک کنسل شد.

 


تاریخ اکران فیلم جدید Blade


فاز پنجم مارول | Marvel Phase Five

متأسفانه تاریخ اکران فیلم جدید Blade مشخص نیست و به نظر می‌رسد که باید انتظار طولانی برای این فیلم داشته باشیم. نکته قابل توجه این جاست که ریبوت فیلم بلید حتی در جدول فیلم‌های فاز چهارم مارول هم حضور ندارد که این فاز با اکران فیلم مستقل Black Widow در سال 2020 میلادی آغاز می‌شود. احتمالاً تغییراتی قرار است در برخی از فیلم‌های مستقل انجام شود که یکی از مهم‌ترین تغییرات، اجازه دادن ساخت فیلمی با درجه سنی بزرگ‌سال است که احتمال زیاد فیلم جدید بلید به دلیل خشونت و خونریزی فراوان، با درجه R ساخته شود. احتمالاً این فیلم جزو برنامه فازِ پنجمِ مارول باشد که پس از سال 2022 آغاز می‌شود؛ پس می‌توانیم حدس بزنیم که ریبوت فیلم بلید در سال‌های 2022 تا 2024 در  سینماها اکران خواهد شد.

 


تریلر فیلم جدید بلید


تریلر فیلم بلید

متأسفانه کوین فایگی در کنفرانس مطبوعاتی مارول در کامیک کان امسال،  تنها از لوگوی فیلم جدید بلید پرده برداری کرد. پس نتیجه می‌گیریم که فیلم همچنان مراحل پیش تولید خود را می گذارند و نباید به این زودی‌ها منتظر تصاویر یا تریلر فیلم بلید باشیم. ولی به محض منتشر شدن تریلر ریبوت فیلم بلید، قطعا آن را در مقاله نیز قرار می‌دهیم.

 


بازیگران فیلم Blade


بازیگران فیلم جدید بلید

همان‌طور که اشاره کردیم، ماهرشالا علی بازیگر نقش ریبوت فیلم Blade خواهد بود؛ یک انسان نیمه خون آشام که موجودات شب خیز را در جهان مارول شکار می‌کند.

علی آن قدر هم با دنیای مارول احساس غریبی ندارد؛ او نقش «کورنل کاتن موث» (Cornell Cottonmouth)، دشمن اصلی لوک کیج در فصل اول سریال ابرقهرمانی Luke Cage محصول شبکه نتفلیکس را بازی کرده بود و همچنین صداپیشه شخصیت «آرون دیویس» در انیمیشن برنده اسکار، Spiderman: Into the Spider Verse است. به نظر می‌رسد او در بازسازی فیلم جدید Blade، گزینه نخست کوین فایگی بود.

بنا بر گفته‌ کوین فایگی، پس از اینکه ماهرشالا علی برنده اسکار بهترین بازیگر مکمل برای فیلم کتاب سبز (Green Book) شد، تماسی با او گرفت و از او خواست که با هم ملاقاتی داشته باشند. علی به محل قرار آمد و کوین فایگی پس از توضیح طرح ریبوت فیلم بلید و ایفای نقش آن، با هم توافق رسیدند.

البته باید بگویم که سایر تیم بازیگران فیلم جدید بلید هنوز به طور رسمی معرفی نشده است.

 


چه انتظاراتی از فیلم ریبوت بلید داریم؟


فیلم جدید بلید | Blade Film

در کنفرانس مطبوعاتی مارول در کامیک کان امسال، اسکات دریکسون (Scott Drickson)، کارگردان فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness اعلام کرد که این فیلم، «اولین فیلم ترسناک دنیای سینمایی مارول» خواهد بود. بنابراین انتظار داریم که ریبوت فیلم بلید مارول اصالت کاملی به دنیای ترسناک کتاب‌های مصورش داشته باشد. گرچه با حجم فراوان فیلم‌های ابرقهرمانی این دهه، ممکن است فیلم بلید 1998 را به طور کل فراموش کرده باشیم اما در حقیقت این فیلم، اولین حرکت برای فیلم‌های بزرگ مارول به حساب می‌آمد. فیلم بلید اثری خشونت‌آمیز، وحشتناک و اکشن بود که توانست در گیشه فروش و جذب نظر منتقدان موفق عمل کند و این ایده را تغییر داد که اساساً یک فیلم کامیک بوکی باید چگونه باشد. مارول می‌تواند از فیلم بلید الگوبرداری کند و اثری بسازد که توأم با عناصر ترسناک و طنز باشد.

گرچه هنوز برای کوین فایگی قابل هضم نیست که فیلم ابرقهرمانی با درجه R بسازد ولی ریبوت فیلم بلید، یک گزینه عالی برای شروع فاز پنجم مارول است که قرار است از سال 2022 آغاز شود. این فیلم می‌تواند اولین اثری ابرقهرمانی در دنیای سینمایی مارول باشد که بفهماند برای کودکان و نوجوانان ساخته نشده است.

دی ریس | Dee Rees

یکی از اقدامات موفق آمیز شرکت مارول در فاز سوم آثارش، استفاده از کارگردان‌های تازه وارد و مستقل برای تولید فیلم‌هایش بود. رایان کوگلر (Ryan Coogler) با کارگردان فیلم Black Panther و تایکا وایتیتی (Taika Waititi) با کارگردان فیلم Thor: Ragnarok توانستند که توجهات زیادی را به خود جلب کنند. بلک پنتر به اولین فیلم ابرقهرمانی تبدیل شد که توانست در هفت رشته، نامزد اسکار شود. شایعاتی شنیده شده است که احتمال زیاد جوردن پیل (Jordan Peele) کارگردان فیلم جدید بلید خواهد بود اما احتمالا وقت آن رسیده است که مارول از یک کارگردانِ سیاه‌پوست برای ساخت فیلمش استفاده کند. دی ریس (Dee Rees) می‌تواند یکی از گزینه‌های عالی برای کارگردانی ریبوت فیلم بلید باشد. احتمالا پس‌ از این که کلوئی ژائو (Chole Zhao) کارگردانی فیلم Eternals را برعهده گرفته، شرایط به‌گونه‌ای تغییر کند که کارگردان‌های زن با نژادهای گوناگون، بتوانند آثار ابرقهرمانی بیشتری را کارگردانی کنند.

دی ریس عملکرد خوبی در کارگردانی چند فیلم داشته است؛ وی توانست برای کارگردانی و نویسندگی فیلم Mudbound، نامزد اسکار شود و یکی از بهترین اپیزودهای سریالِ آنتولوژی Electric Dreams را کارگردانی کرد که این اپیزود توانست نامزد چند جایزه معتبر از جمله انجمن  کارگردانان آمریکا (DGA) شود. احتمالا دی ریس گزینه مناسبی برای کارگردانی ریبوت فیلم بلید باشد؛ به خصوص اینکه او چند ماه پیش اعلام کرده بود که علاقه دارد بر روی پروژه‌های پرهزینه و شلوغ کار کند. مارول در این سال‌های اخیر با کارگردانان تازه وارد و غیر قابل‌ انتظار کار کرده است و فایگی می‌تواند پیشنهاد کارگردانی فیلم جدید بلید را به دی ریس بدهد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha