بررسی کلی بازی World War Z ؛ گیم پلی ، ویدیو و دانلود بازی

بازی ورلد وار زد یک شوتر سوم شخص چند نفره است که در آن بازیکنان با سیلی از زامبی‌های مواجه می‌شوند که هدف‌شان از بین بردن شما است. در این مطلب قصد داریم به بررسی کلی بازی World War Z و سایر اطلاعات آن بپردازیم.

بازی World War Z یکی از عناوین محبوب شوتر است که بر اساس کتابی با همین نام ساخته شده است. این بازی در دنیای فیلمی که از این کتاب ساخته شده جریان دارد. ورلد وار زد روی گیم پلی سریع تمرکز دارد و داستان شخصیت‌های مختلفی از سراسر دنیا را بازگو می‌کند. گروه زامبی‌ها در این بازی هیچ ترس و رحمی ندارند و به صورت وحشیانه به سمت شما هجوم می‌آورند و هر مانعی را کنار می‌زنند.

بررسی بازی World War Z

اگر قبلا درباره بازی جنگ جهانی زد شنیده‌اید، احتمالا شما هم شباهیت‌های بین آن و بازی Left 4 Dead را تشخیص داده‌اید. بازی WWZ یک ادای احترام به بازی شوتر زامبی محور ولو است که با این وجود، تفاوت‌های کافی بین آن‌ها وجود دارد که هنگام بازی کردن احساس نمی‌کنید بازی یکسانی را انجام می‌دهید. علاوه بر این، تقریبا 10 سال است که ولو کاری با Left 4 Dead انجام نداده است، پس چرا استودیوی دیگری شانس خود را در این سبک امتحان نکند. بازی WWZ بسیاری از مکانیزم‌های خود را از سری L4D الهام گرفته است که البته به معنی بد بودن آن نیست و نزدیک‌ترین چیزی است که ما از Left 4 Dead 3 می‌بینیم. در این مطلب نگاهی کلی به این بازی زامبی‌محور داشته و تریلرهای آن و بازخورد منتقدین را با هم مرور می‌کنیم.

دانلود بازی World War Z برای PC

عناوین مطلب:

 • گیم پلی بازی World War Z
 • بخش داستانی بازی WWZ
 • سیستم مورد نیاز بازی ورلد وار زد
 • دانلود بازی World War Z نسخه کدکس
 • تریلر بازی ورلد وار زد
 • امتیازات و نظرات سایت‌ها

 


گیم پلی بازی World War Z


در کمپین اصلی بازی WWZ شما نقش یکی از 4 بازمانده‌‌ای را بازی می‌کنید که می‌توانند یک اسلحه اصلی، یک اسلحه ثانویه و یک سلاح سنگین را با خود حمل کنند و باید از نقطه‌ای به نقطه دیگر رفته و مراقب حمله‌های زامبی‌ها باشند. معمولا مهمات سلاح‌ها بسیار سریع تمام می‌شوند و در راه باید همواره چشم‌تان به جعبه‌های مهمات باشد. اگر مهمات سلاح اصلی شما تمام شد، می‌توانید یک اسلحه جایگزین برای آن با کمی خارج شدن از مسیر اصلی پیدا کنید.

بررسی بازی World War Z

بسیاری از زامبی‌ها تهدید شدیدی محسوب نمی‌شوند و تنها تعداد زیاد آن‌ها است که می‌تواند شما را با مشکل مواجه کند. برخی زامبی‌های ویژه در بازی وجود دارند که می‌توانند ادامه کار شما را با مشکل روبه‌رو کنند و شما یا یکی از یاران‌تان را تا زمانی که کمک برسد، از کار بیندازد. خوشبختانه همیشه می‌توانید موقعیت دوستان خود را از پشت دیوارها هم ببینید و هاله رنگی دور آن‌ها زمانی که مورد حمله قرار می‌گیرند، تغییر می‌کند. مسیر و موارد مهم هم به همین شکل در بازی نمایش داده می‌شوند که باعث می‌شوند به راحتی بتوانید مسیر خود را پیدا کنید.

بازی جنگ جهانی زد / world war z undead sea

بازیکنان می‌توانند به هم کمک کرده و آیتم سلامتی رد و بدل کنند. استفاده از ارتباطات صوتی هم برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات درباره موقعیت سلاح‌ها و سایر آیتم‌ها در محیط بازی شدیدا پیشنهاد می‌شود. تا اینجای کار احتمالا همه این موارد برای شما آشنا بوده‌اند، درست است؟ بازی WWZ چندین نوآوری کوچک هم به فرمول موفق L4D اضافه کرده که باعث می‌شود حس مدرن‌تری نسبت به آن بازی داشته باشد. اولین تفاوت واضح، تغییر از نمای اول شخص به سوم شخص است و دوربین در بالای شانه شخصیت‌ها قرار دارد. این مورد زیاد گیم پلی بازی جنگ جهانی زد را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، اما باعث می‌شود توسط زامبی‌های پرتعداد بازی، از پشت غافل‌گیر نشوید. هر شخصیت همواره به یک سلاح تن‌به‌تن هم دسترسی دارد که می‌تواند در چنین شرایطی به کمک‌تان بیاید.

بازی World War Z برای PC

قبل از شروع هر مسابقه، بازیکنان می‌توانند یکی از کلاس‌های متنوع بازی را انتخاب کنند که هر کدام نسبت به دیگری از نظر سبک بازی و تجهیزات، کمی متفاوت است. برای مثال، کلاس بهدار (Medic) کار را با یک Stim Pistol آغاز می‌کند که می‌توان از آن برای افزودن جان اضافه به دوستان برای مدت موقت استفاده کرد و در سطوح بالاتر کاراکتر، می‌توان از دور یارهای خود را با استفاده از این دستگاه زنده کرد. Stim Pistol در کوله‌پشتی شما جای آیتم‌های پرتاب‌شدنی را می‌گرد که به معنی عدم توانایی استفاده این کلاس از نارنجک‌ها مانند سایر کلاس‌ها است.

بازی World War Z برای PS4

هر کلاس با بازی کردن و افزایش سطح، پرک‌هایی (Perks) را به دست می‌آورد که می‌توان از آن‌ها درحالت‌های چند نفره و کمپین استفاده کرد. این پرک‌ها شامل مواردی مثل افزایش قابلیت حمل آیتم‌های قابل پرتاب کردن و یا توانایی‌هایی مثل بلند شدن از زمین، وقتی که همه یارانتان هم به زمین افتاده‌اند می‌شود. اسلحه‌ها هم هر چه بیشتر از آن‌ها استفاده کنید، تجربه کسب می‌کنند. شما با استفاده از واحد پولی بازی که به دست آورده‌اید، می‌توانید پرک خریده یا قابلیت‌های سلاح‌های خود را تغییر دهید. این قابلیت‌ها شامل آسیب رساندن بیشتر، زمان ریلود پایین‌تر و … می‌شوند.

بازی World War Z برای PC

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های بازی، رفتار گروه زامبی‌ها است. در بعضی نقاط، صدها عدد از این موجودات به سمت شما سرازیر می‌شوند و تیم شما هم گاهی اوقات می‌تواند ابزار تدافعی مانند سیم تیغ، تیربارهای خودکار و تله‌های زمینی الکتریکی را پیدا کند. این گله زامبی‌ها هیچ تلاشی برای زنده ماندن نمی‌کنند و هدفشان فقط از بین بردن شما و دوستان‌تان به هر قیمتی است. همین امر هم باعث به وجود آمدن صحنه‌های جالبی می‌شود که مثلا زامبی‌ها مانند قطرات باران از سقف می‌ریزند یا با انباشه شدن روی هم، خود را به شما در بالای یک ساختمان می‌رسانند. فیزیک خوب بازی هم باعث می‌شود که اگر قسمت‌های پایینی این هرم انسانی را از بین ببرید، همه‌ آنها فرو می‌ریزند. بنابراین همیشه پرتاب کردن نارنجک به قسمت پایینی هرم، لذت‌بخش است.

 


بخش داستانی بازی WWZ


سناریوهای بخش داستانی بازی به خوبی کنار هم قرار گرفته و تنوع خوبی دارند. کمپین نیویورک به خوبی برای شما آشنا خواهد بود که در آن، بازماندگان از سقف ساختمان‌ها به مترو و فاضلاب نیویورک فرار می‌کنند. کمپین بیت المقدس هم بیشتر شبیه یک شوتر نظامی است و شما باید از یک دانشمند در حالی که تلاش می‌کند تا یک سلاح مخفی را فعال کند، محافظت کنید. مرحله مسکوی بازی دارای برخی مفاهیم دینی بوده و در مرحله نهایی که در توکیو جریان دارد، بازیکنان باید از آخرین بازمانده‌ها در مسیر رفتن به یک کشتی محافظت کنند.

بازی جنگ جهانی زد / World War Z

درست مانند L4D4 شما انتخاب می‌کنید که با کدام کاراکتر بازی کنید و هر بازیکن، نقش یک شخصیت را به عهده می‌گیرد. هر شخصیت می‌تواند هر کلاسی باشد و نیازی نیست از این بابت نگران باشید. با کامل کردن هر قسمت داستانی با یکی از این شخصیت‌ها، یک ویدیوی کوتاه پخش می‌شود که زندگی آن شخصیت قبل از بحران زامبی‌ها را نشان می‌دهد و انگیزه آن‌ها در وضعیت کنونی را می‌فهمید. این‌ها جزئیات کوچکی هستن اما به شما انگیزه می‌دهند تا داستان را با کاراکترهای مختلف تمام کنید.

 


سیستم مورد نیاز بازی ورلد وار زد


این بازی در رایانه‌های شخصی به صورت انحصاری روی فروشگاه اپیک عرضه شده است. همانطور که در زیر مشاهده می‌کنید، سیستم مورد نیاز بازی ورلد وار زد چندان سنگین نیست و در سیستم‌های ضعیف هم اجرا می‌شود.

 

حداقل سیستم مورد نیاز بازی ورلد وار زد

 • OS: Windows 7 or later
 • CPU: Core i5-750 / Core i3-530 / AMD Phenom II X4-810
 • RAM: 8GB
 • Video card: AMD R7 240 GB / Nvidia GT 730 2GB / Intel HD 530
 • HDD: 20GB

تاریخ انتشار بازی World War Z

سیستم پیشنهادی بازی جنگ جهانی زد

 • OS: 64 bit Windows 10, DX11
 • CPU: Intel Core i7-3970 @ 3.50GHz
 • RAM: 16GB
 • Video card: GeForce GTX 960 / Radeon R9 280
 • HDD: 20GB

 


دانلود بازی World War Z نسخه کدکس


با استفاده از لینک‌های زیر می‌توانید به دانلود بازی ورلد وار زد (نسخه Codex) و آپدیت نسخه 1.21 آن بپردازید.

دانلود بازی World War Z – پارت 1 (5 گیگابایت)

دانلود بازی World War Z – پارت 2 (5 گیگابایت)

دانلود بازی World War Z – پارت 3 (5 گیگابایت)

دانلود بازی World War Z – پارت 4 (5 گیگابایت)

دانلود بازی World War Z – پارت 5 (3 گیگابایت)

دانلود آپدیت بازی ورلد وار زد ورژن 1.21 – پارت 1 (5 گیگابایت)

دانلود آپدیت بازی ورلد وار زد ورژن 1.21 – پارت 1 (1 گیگابایت)

دانلود کرک فیکس بازی ورلد وار زد نسخه 1.21

 


تریلر بازی ورلد وار زد


در این بخش می‌خواهیم تریلرهای بازی ورلد وار زد را با شما به اشتراک بگذاریم. قبل از همه، تریلر معرفی این بازی است که در مراسم The Game Awards سال 2017 منتشر شده بود.

 

در زیر هم می‌توانید تریلر بازی ورلد وار زد که مربوط به نمایش گیم پلی آن است را تماشا کنید.

 

در ویدیوی زیر می‌توانید تریلر بازی ورلد وار زد با عنوان «زامبی‌ها می‌آیند» را تماشا کنید:

 

ویدیوی نهایی هم مربوط به تریلر هنگام عرضه بازی است:

 


امتیازات و نظرات سایت ها درباره بازی WWZ


طبق امتیازات ثبت شده در سایت متاکریتیک، بازی جنگ جهانی زد نقدهای متوسطی را از سوی منتقدین دریافت کرده است. این بازی زامبی‌محور در رایانه‌های شخصی میانگین امتیاز 70 از 25 نقد، پلی استیشن 4 میانگین امتیاز 67 از 32 نقد و ایکس باکس وان میانگین امتیاز 73 از 17 نقد را دریافت کرده است. در این بخش قصد داریم امتیاز و نظرات برخی از وب‌سایت‌های معتبر را درباره بازی با شما به اشتراک بگذاریم.

بازی World War Z برای PS4

سایت Game Informer امتیاز 83 به بازی داد و درباره مکانیزم انباشته شدن زامبی‌ها گفت:

World War Z قطعا بهترین بخش فیلم را برداشته و با استفاده از آن، یک مکانزیم گیم‌پلی زیبا ایجاد کرده که تماشای آن وحشتناک و از بین بردن آن سرگرم‌کننده است.

سایت Destructoid امتیاز 75 به بازی داده و درباره آن گفت:

آیا WWZ به اندازه Left 4 Dead خوب است؟ نه. آیا علی‌رغم این سرگرم کننده است؟ بله. لذت‌های کمی در دنیای گیمینگ شبیه این وجود دارد که بتوانید اره برقی را بین ارتشی از  زامبی‌های وحشی حرکت دهید که جنگ جهانی زد به بهترین شکل این کار را انجام می‌دهد.

بازی World War Z برای Xbox One

وبسایت IGN با دادن امتیاز 74 به بازی گفت:

بهترین راه تجربه بازی جنگ جهانی زد، روشن کردن میکروفون و ایجاد یک گروه 4 نفره برای بازی کردن کمپین کوتاه ولی سرگرم کننده آن است. بازی به ندرت از ریشه‌های عنوانی که از آن الهام گرفته است، دور می‌شود و تنوع زیادی در ارتباط با ماموریت‌ها، زامبی‌های ویژه یا اسلحه‌ها وجود دارند و چیزی که ارائه می‌شود، حتی اگر برای مدت کوتاهی هم که شده، جای خالی بازی Left 4 Dead را در قلب ما پر می‌کند.

وبسایت Gamespot امتیاز 60 را به این بازی داده و در رابطه با آن گفت:

بازی WWZ مشکلات زیادی دارد که به راحتی مشاهده می‌شوند و این وضعیت با محتوای محدود که باعث کاهش جذابیت تکرار مراحل می‌شود، بدتر شده است. اما با این وجود یک شوتر همکاری‌محور است که فضای لازم برای ماجراهای دینامیک و خنده‌دار بین بازیکنان را ارائه می‌دهد.

899x519 (950x548)
54.27 KB
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
سامان 06 مرداد 1398، 00:19

اوووف،عجب بازیه خفنیه واقعا. تریلراشو دیدم فوق العاده بوود فقط توو کف سیستم مورد نیازشم!! رم 16! گرافیک 960 GTX!! خوش بحال اوناییی که میکشه سیستمشووون :(

Omid 08 مرداد 1398، 16:38

مذخرفه

حسین 06 مرداد 1398، 16:30

بازی خیلی باحالیه ولی بعد چند روز به طور وحشتناکی تکراری میشه بخش pvp جذابی هم داره ولی همونطور که منتقدا گفتن باعث نمیشه بقیه بازی ها رو ول کنین