کلوز فرند در استوری اینستاگرام ؛ آموزش، مشکلات و دلیل نداشتن Close Friends

در این مطلب می‌خواهیم ببینیم قابلیت کلوز فرند در اینستا چیست و پس از آموزش نحوه استفاده از آن، مشکلات کلوز فرند در استوری را با هم مرور کرده و دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام را بررسی می‌کنیم.

قبلا از طریق استوری اینستاگرام می‌توانستید ویدیو یا تصاویری برای دوستان ارسال کنید که بعد از مدتی خود به خود حذف می‌شدند، اما آن تصاویر به تمام دوستان ارسال می‌شد. اکنون یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد استوری‌های خصوصی خود را با تعداد محدودی از دوستان صمیمی به اشتراک بگذارند. قابلیت کلوز فرند در استوری اینستاگرام به شما امکان می‌دهد برخی از استوری‌های شخصی که تمایلی ندارید تمامی فالوورهایتان آن را ببینند را تنها برای لیستی از دوستان نزدیک که قبلا مشخص کرده‌اید ارسال کنید. در این مطلب قصد داریم ببینیم قابلیت کلوز فرند در اینستا چیست و سپس نحوه استفاده از آن و مشکلات کلوز فرند در استوری را با هم مرور کنیم و ببینیم دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام برخی از کاربران چه می‌تواند باشد.

close-friends-feature-instagram / کلوز فرند در اینستا یعنی چه

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • کلوز فرند در اینستا چیست؟
 • نحوه استفاده از قابلیت کلوز فرند در استوری اینستاگرام
 • دایره سبز در استوری اینستاگرام چیست
 • مشکلات کلوز فرند در استوری
  • چرا کلوز فرند ندارم

 


کلوز فرند در اینستا چیست


قابلیت کلوز فرند اینستاگرام شامل لیستی از دوستان نزدیک است که کاربر در هر لحظه می‌تواند هرکدام از فالوورهای خود را بدون اطلاع آن‌ها، از آن حذف یا به آن اضافه کند. علاوه بر این کسی نمی‌تواند برای قرار گرفتن در این لیست برای شما درخواست ارسال کند؛ از همین رو اختیار این لیست کاملا در دست شما است. این لیست از منوی کناری پروفایل در دسترس است. پس از تشکیل این لیست، هنگامی که بخواهید استوری جدیدی ارسال کنید می‌توانید انتخاب کنید آن استوری با تمامی فالوورهایتان به اشتراک گذاشته شود یا تنها کسانی که در لیست دوستان نزدیکتان هستند آن را ببینند.

کلوز فرند در اینستا چیست

طبق گفته اینستاگرم کاربرد این ویژگی بیشتر از همه برای به اشتراک گذاری لحظات خصوصی زندگی کاربران است. با وجود اینکه کاربرانی که به لیست اضافه یا حذف نمی کنید از این کار مطلع نمی‌شوند اما اگر در لیست دوستان نزدیک کاربری باشید، در استوری که او به اشتراک گذاشته آیکون سبز رنگی را می‌بینید که نشان می‌دهد شما در این لیست قرار دارید. علاوه بر این، دایره سبز در استوری اینستاگرام در اطراف تصویر پروفایل آن‌ها نشان داده می‌شود.

 


نحوه استفاده از قابلیت کلوز فرند در استوری اینستاگرام


برای استفاده از قابلیت کلوز فرند در استوری اینستاگرام به پروفایل خود رفته و روی علامت سه خط که در بالا و سمت راست صفحه قرار دارد ضربه بزنید. گزینه Close Friends را زده و سپس گزینه Add را در کنار نام هر کسی که دوست دارید او را به لیست کلوز فرند در استوری اضافه کنید، بزنید. با استفاده از بخش Search هم می‌توانید به دنبال افراد خاص بگردید. وقتی کارتان تمام شد، با زدن روی Done می‌توانید لیست دوستان نزدیک خود را کامل کنید. به یاد داشته باشید که هرگاه که بخواهید می‌توانید این لیست را بروزرسانی کرده و حتی برخی از فالوورهای خود را بدون اینکه آن‌ها متوجه شوند، حذف کنید.

instagram close friends / قابلیت کلوز فرند اینستاگرام

حال برای استفاده از قابلیت کلوز فرندز در استوری و به اشتراک گذاشتن پستی با دوستان نزدیک، به صفحه هوم خود رفته و روی علامت دوربین بزنید.

instagram close friends / کلوز فرند در استوری

مثل هر پست استوری اینستاگرام، می‌توانید عکس یا ویدیو بگیرید یا از حافظه گوشی خود آن را آپلود کنید. می‌توانید به تصویر خود گیف، نوشته یا استیکر هم اضافه کرده و وقتی آماده به اشتراک گذاری آن با دوستان نزدیک خود هستید، گزینه Close Friends را که در پایین و سمت چپ قرار دارد، بزنید.

کاربرد close friends اینستاگرام

 


دایره سبز در استوری اینستاگرام چیست


اگر دایره سبز در استوری اینستاگرام خود روی پروفایل یکی از کسانی که فالو می‌کنید می‌بینید، این یعنی آن شخص شما را به لیست دوستان نزدیک خود اضافه کرده است. اینستاگرام از دو راه به شما نشان می‌دهد که در حال مشاهده استوری اختصاصی هستید. راه اول آن است که دایره سبز در استوری اینستاگرام دوست خود مشاده می‌کنید و راه دوم، دیدن علامت سبز Close Friends در قسمت بالا و سمت راست خود استوری است. با زدن روی این آیکون می‌توانید گزینه‌هایی را برای اضافه کردن آن شخص به لیست کلوز فرند خود یا ویرایش این لیست ببینید.

 green circle instagram story / دایره سبز در استوری اینستاگرام

البته لازم به ذکر است که اگر دایره سبز در استوری اینستاگرام دوست خود نمی‌بینید و همان دایره قرمز را مشاهده می‌کنید، این صرفا به این معنی نیست که آن شخص، شما را از لیست دوستان نزدیک خود درآورده است، بلکه می‌تواند به این معنی باشد که او یک استوری عمومی را به اشتراک گذاشته است.

 


مشکلات کلوز فرند در استوری


یکی از اصلی‌ترین مشکلات کلوز فرند در استوری آن است که چنین گزینه‌ای را نمی‌توان در مسیر گفته شده پیدا کرد. اگر قبلا گزینه کلوز فرند در استوری را داشتید ولی ناگهان ناپدید شده است، معمولا مشکل از سوی خود اینستاگرام است و در عرض چند روز حل می‌شود. ولی اگر کلا هنوز این ویژگی را دریافت نکرده‌اید، می‌توانید ادامه مطلب را دنبال کنید.

instagram-close-friends / مشکلات کلوز فرند و دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام

 

چرا کلوز فرند ندارم

یکی از اصلی‌ترین مشکلات کلوز فرند در استوری  که تعداد زیادی از افراد با آن مواجه هستند این است که اصلا چنین گزینه‌ای برای استفاده وجود ندارد. دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام به صورت دقیق مشخص نیست، اما راهکارهایی وجود دارد که ممکن است برای شما کارساز باشد.

 • اول از همه مطمئن شوید که اینستاگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت کرده‌اید. ترجیحا آن را پاک کرده و دوباره نصب کنید.
 • از حساب کاربری خود خارج شده و کش اینستاگرام را پاک کنید. دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام می‌تواند همین باشد. برای آموزش پاک کردن کش اینستاگرام می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.
 • دیگر دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام می‌تواند مربوط به تایید نکردن شماره تلفن یا ایمیل شما در اینستاگرام باشید.

closefriends / چرا کلوز فرند ندارم

 • یک راه حل غیر عادی برای این مشکل هم مربوط به لینک کردن حساب فیسبوک و اینستاگرام است. اگر این حساب‌ها به هم لینک شده‌اند، احتمالا دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام همین مورد است. برای خارج شدن از این حالت روی سه خط روی هم زده و از پایین، گزینه چرخ دنده Settings را انتخاب کنید. حال روی Account زده و سپس Linked Accounts را انتخاب کنید؛ سپس Unlink را بزنید تا اتصال فیسبوک با حساب اینستاگرام را قطع کنید. برنامه را بسته و دوباره اجرا کنید.
 • اینستاگرام به آرامی آپدیت‌های خود را در اختیار همه قرار می‌دهد و این چیز طبیعی برای اپلیکیشن‌های بزرگ است. شاید دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام شما هم همین است و باید صبر کنید.
 • مشکل را گزارش دهید. اگر منتظر ماندن برای شما جواب نداد و همه دوستان شما قابلیت کلوز فرند در استوری را دریافت کرده‌اند، می‌توانید با اینستاگرام ارتباط برقرار کرده و مشکل خود را با آن‌ها در میان بگذارید. برای اینکار به بخش Settings در برنامه رفته و در پایین، گزینه Report A Problem را انتخاب کنید.
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
سهیل 10 شهریور 1398، 16:09

ممنون از مطلب خوبتون ولی من که کلوز فرند ندارم چیکار کنم؟ چطور کلوز فرند پیدا کنم؟

الهام 10 شهریور 1398، 23:59

کلوز فرنذ فقط کاربرد اینو داره که دوستای صمیمتو اضافه میکنی و فضولای اینستا رو توو خماری میزاریییی :)))

محمد 11 شهریور 1398، 23:59

مطالبتون درباره اینستاگرام حرف نداره

Omid 12 شهریور 1398، 15:45

فقط کلوز فرند داره؟ اُپن فرند نداره؟ فرند باز قوی؟