همه چیز درباره بازی Gears 5 ؛ تاریخ انتشار، تریلر و داستان
نویسنده:وحید راشدی
ارسال شده در:06 شهریور 1398، 14:00

همه چیز درباره بازی Gears 5 ؛ تاریخ انتشار، تریلر و داستان

بازی Gears 5 (گیرز اف وار 5) به زودی منتشر خواهد شد. در این مقاله می‌خواهیم هر آنچه را که لازم است قبل از تجربه بازی Gears of War 5 بدانیم، با هم مرور کنیم.


مروری بر قسمت های قبلی مجموعه Gears of War


 

Gears of War

Gears of War

Gears of War یک بازی ویدیویی شوتر سوم شخص است که توسط Epic Games ساخته و توسط Microsoft Studios منتشر شده است. این بازی در در 7 نوامبر 2006 و ابتدا برای Xbox 360 ساخته و در 17 نوامبر 2006 در اروپا منتشر شد. در حالی که این بازی در ابتدا به صورت یک عنوان انحصاری منتشر شده بود، در 11 ژوئن 2007 برای رایانه شخصی نیز به بازار آمد. Gears of War تلاش های Delta Squad به رهبری مارکوس فینیکس را برای کمک به استقرار بمب «Lightmass» را در اعماق تونل‌های لوکاست‌ها دنبال می‌کند تا تهدید این گونه بیگانه را از بین ببرد.

خبر خوب برای علاقمندان Xbox و البته Gears این بود که در سال 2015 مایکروسافت خبر بازسازی این نسخه را برای Xbox one تایید کرد تا دوباره بتوانیم خاطراتمان را با نبردی جانانه در قالب مارکوس دنبال کنیم!

 

Gears of War 2

Gears of War 2

Gears of War 2 در دسته بازی ویدیویی شوتر سوم شخص قرار دارد که توسط Microsoft Studios منتشر شده است. این بازی دنباله Gears of War است و توسط طراح اصلی بازی «Cliff Bleszinski» در کنفرانس توسعه دهندگان بازی سال 2008 معرفی شد. Gears 2 در 7 نوامبر 2008 به بازار جهانی عرضه گشت. این بازی از نسخه به روزرسانی شده موتور گرافیکی Unreal Engine 3 استفاده می‌کرد.

Gears of War 2 پس از اولین بازی اتفاق می‌افتد؛ جایی که لوکاست‌ها اکنون در حال تلاش برای غرق کردن Jacinto Plateau است و نیروهای COG تصمیم گرفته‌اند پیش از تکمیل این اتفاق، ضد حمله‌ای را برای متوقف کردن آنها انجام دهند. سرانجام، COG خود Jacinto را غرق می‌کند تا محل استقرار Locust را پر از آب کرده و آنها را از بین ببرد. عرضه ی نسخه PC این بازی به دلایل بسیار زیادی متوقف شد که از جمله آنها می‌توان به فروش پایین نسخه اول و پایرسی اشاره کرد.

 

Gears of War 3

Gears of War 3

Gears of War 3 بخش پایانی این سه گانه است. تاریخ انتشار این بازی از 6 آوریل 2011 به 20 سپتامبر 2011 منتقل شد تا سبد تعطیلات مایکروسافت را برای Xbox 360 سنگین کند.

Gears of War 3 هجده ماه پس از پایان 2 Gears of War اتفاق می‌افتد. ماركوس، دام و آخرین بقایای بشریت باید برای زنده ماندن در برابر Locust و Lambent متحد شده، پدر مارکوس را پیدا کنند و جنگ را خاتمه دهند. در پایان، سلاحی که توسط پدر مارکوس «آدام فنیکس» ساخته شده است منفجر می‌شود و Locust و Lambent را از بین برده و جنگ را پایان می‌دهد.

 

Gears of War: Judgment

gears of war judgment

Gears of War: Judgment چهارمین قسمت از سری Gears of War است که در 19 مارس 2013 منتشر شد. این بازی برای اولین بار در تاریخ 31 مه 2012 معرفی شده و در تاریخ 4 ژوئن 2012 در E3 رونمایی شد. در این کنفرانس اولین تریلر را نشان دادند که عمدتاً روی شخصیت اصلی این نسخه با نام بیرد (Baird) متمرکز شده است؛ او با آگوستوس کول و دو شخصیت جدید، گارون پادوک و سوفیا هندریک که تیم Kilo را تشکیل می‌دهند، همراه است. Kilo Squad در نهایت توسط شخصیت جدید دیگری به نام ازرا لومیس (Ezra Loomis) مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

 

Gears of War 4

Gears of War 4

Gears of War 4 یک بازی مخصوص Xbox One و Windows 10 است که توسط کوالیشن The Coalition ساخته و در 11 اکتبر 2016 منتشر شد. داستان بازی 25 سال پس از Gears of War 3 اتفاق می‌افتد و روی JD Fenix پسر مارکوس فینیکس تمرکز دارد.

 


تاریخ انتشار بازی Gears of War 5


تاریخ انتشار بازی‌ها چیزی است که همه از شنیدن آن خوشحال می‌شوند و آنقدر به لذت انتظار برای غرق شدن در دنیای بازی مورد‌علاقه‌مان می‌افزاید که دیر یا زود پیگیر اخبار آن بازی می‌شویم.

Gears of war 5

شاهکاری مانند بازی Gears of War 5 عنوانی نیست که بتوانیم به راحتی از تاریخ انتشار آن بگذریم و حقیقتاً برای داشتنش لحظه شماری می‌کنیم. بازی گیرز 5 قرار است در تاریخ 10 سپتامبر 2019 (19 شهریور 1398) به‌طور انحصاری برای ایکس باکس وان و ویندوز 10 عرضه شود. این بازی بخشی از پروژه Xbox Play Anywhere و Game Pass خواهد بود. مایکروسافت اعلام کرده است که کنسول ها و رایانه‌های شخصی می‌توانند از طریق استیم و استور ویندوز بازی Gears 5 را دریافت کنند.

 


تریلر بازی Gears 5


تریلر رسمی بازی گیرز 5 در E3 2019 نمایش داده شد تا طرفداران ایکس باکس و البته مایکروسافت از خوشحالی در پوست خود نگنجند! این شما و این تریلر رسمی بازی Gears 5:

 

در زیر هم می‌توانید تریلر قسمت مولتی پلیر با نام ESCAPE را تماشا کنید که به عنوان بخشی جدید به بازی گیرز اف وار 5 اضافه شده است:

 


داستان بازی Gears 5


از آنچه در مورد داستان Gears 5 می‌دانیم، به نظر می‌رسد دوباره با شخصیت‌های اصلی Gears of War 4 طرف هستیم. در اوایل بازی، کیت و دلمونت از گروه JD جدا می‌شوند تا پاسخ‌های مربوط به رگه لوکاست کیت را پیدا کنند. تا آنجا که می توانیم بگوییم، کیت اصلی‌ترین شخصیت این بازی است و داستان بازی حول محور او می‌گردد. راد فرگوسن رئیس استودیوی کوالیشن، حالت داستانی بازی Gears 5 را «بزرگترین تا کنون» خوانده است.

Gears of War 5

درگیری های کیت از همان ابتدای بازی مشخص است و می‌توان این را در تریلر نمایش داده شده در E3 به وضوح مشاهده کرد. آن‌طور که به نظر می‌رسد حال و روز فکری کیت اصلاً خوش نیست و ذهنش آشفته است. با تصویری از مرگ شخصی که آن را نمی‌بینیم، کیت تصمیم می‌گیرد از دستورات اطاعت نکرده و به جایی که همه چیز از آنجا آغاز شد باز گردد تا پاسخ سوالاتش را پیدا کند.

 


گیم پلی و حالت‌ های بازی Gears 5


ما صرفا شاهد بازگشت اسلحه‌های عظیم و دریدن‌های بی‌رحمانه و خون‌آلود دشمنان نخواهیم بود؛ بلکه خیلی بیشتر از آن و بهتر از آن را انجام خواهیم داد. کوالیشن ادعا می‌کند که این بزرگترین بازی Gears of War تا کنون است؛ خواه در قسمت ماموریت‌ها، خواه در قسمت PvE و خواه در حالت بازیکن-مقابل-بازیکن باشد. احتمالاً ما نیز بیشتر از هر زمان دیگری به زانو در آوردن هیولاهای زرهی، بدترکیب و گوشت‌آلود بازی با اسلحه‌های غول پیکر و مسلسل‌های عظیم‌الجثه وقت صرف خواهیم کرد.

در اولین تریلر Gears 5 می‌توانیم ببینیم که گیم پلی دارای جالت مخفی هم هست، چراکه کیت را در حال نزدیک شدن پنهانی به دشمنان رباتی می‌بینیم. اگر بازی گیرز 5 گیم پلی مخفی داشته باشد، می‌تواند کمی تنوع را به رویکرد بشدت خشن و کشت و کشتار دیوانه کننده‌اش اضافه کند.

کیت در بازی گیرز 5

ما همچنین یک حالت جدید با نام فرار (ESCAPE) را تجربه می‌کنیم که در آن باید در حالی که با دشمنان مبارزه می‌کنید، از انفجار یک بمب فرار کنید. در حالت فرار بازی Gears 5 در میان سه شخصیت متفاوت حق انتخاب دارید که هر کدامشان نقش خاصی را دارند. این سه نقش عبارتند از: پیشاهنگی ، پشتیبانی و تخریب! در این حالت، بازیکنان باید با کمک هم به مقر لوکاست‌ها نفوذ کرده و بمبی را فعال کرده و از آنجا فرار کنند. این چیزی که ما به این سادگی بیان کردیم در محیط بازی اصلاً ساده نخواهد بود و گویا سیستم امتیازدهی برای این قسمت در نظر گرفته شده که شما را در جدول امتیازات جهانی قرار می‌دهد.

بازی Gears of War 5 از همیشه سرحال‌تر است و شما را به دنیایی از هیجان دعوت می‌کند. در حالی که هدف کوالیشن برای اولین بار رسیدن به 60 فریم بر ثانیه در رزولوشن 4K بر روی کنسول‌ها است، بازی Gears 5 در PC هم به صورت بهینه ساخته خواهد شد. راد فرگوسن ، رئیس استودیو سازنده بازی گیرز اف وار 5 قول داده است كه این بازی شوتر وحشیانه صرفا یک پورت برای رایانه‌های شخصی نخواهد بود و مخصوص آن ساخته می‌شود.

ESCAPE

از میان تریلرها، می توان یک رویکرد داستان محور را در بازی گیرز اف وار 5  مشاهده کرد. به نظر می‌رسد Gears of War 5 روی دیاز و داستان نسبتاً مبهم او تمرکز دارد و حساب بسیار گسترده‌ای بر روی وضعیت خانوادگی و روانی او باز کرده است. چیزهایی که از بازی نشان داده شده‌اند حقیقتاً خارق‌العاده بوده و بی صبرانه منتظر عرضه آن به بازارهای جهانی هستیم.

همانطور که انتظار دارید، بازی بسیار خیره‌کننده به نظر می‌رسد. به خصوص چهره پردازی بسیار چشمگیر است و به کمک صداگذاری استادانه‌ای که در تریلر هم دیدیم می‌توان انتظار یک بازی بینهایت دوست داشتنی را داشت.

 


سیستم مورد نیاز برای بازی کردن Gears 5 روی کامپیوتر


برای اجرای بازی Gears of War 5 در سه حالت حداقل سیستم مورد نیاز، سیستم پیشنهادی و حالت ایده آل به خصوصیات فنی زیر نیاز خواهید داشت:

حداقل سیستم مورد نیاز:

پردازنده: CPU: AMD FX-6000 series / Intel i3 Skylake

گرافیک: AMD Radeon R9 280 or RX 560 / Nvidia GTX 760 or GTX 1050

رم گرافیک: 2 گیگابایت

رم: 6 گیگابایت

 

سیستم پیشنهادی:

پردازنده: AMD Ryzen 3 / Intel i5 Skylake

گرافیک: AMD Radeon R9 280 or RX 560 / GTX 970 or GTX 1660 Ti

رم گرافیک: 4 گیگابایت

رم: 8 گیگابایت

 

سیستم ایده‌آل:

پردازنده: AMD Ryzen 7 / Intel i7 Skylake

گرافیک: AMD Radeon VII / Nvidia GTX 2080

رم گرافیک: 8 گیگابایت

رم: 16 گیگابایت

هارد SSD

 

نظر شما درباره بازی گیرز 5 چیست؟ آیا این عنوان می‌تواند از قسمت قبلی خود پیشی گرفته و موفقیت‌های سه گانه اصلی را تکرار کند؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش نظرات سایت با ما به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha