بازی Call of Duty: Modern Warfare ؛‌ تاریخ انتشار، تریلر و داستان

بازی Call of Duty: Modern Warfare تا حدود دو ماه دیگر منتشر خواهد شد. در این مطلب به مرور جزئیات و اطلاعات به دست آمده از کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019  می‌پردازیم.

چهارمین عنوان از سری بازی های Call of Duty: Modern Warfare یک ریبوت از نسخه اول این سری به حساب می‌آید. در این نسخه که خط داستانی آن دوباره نوشته شده، اینفینیتی وارد در نظر دارد دنیایی واقع گرایانه و در عین حال تازه خلق کند. البته این به آن معنی نیست که هیچ نشانی از مدرن وارفرهای قبلی در این نسخه دیده نمی‌شود. برخی از چهره‌های محبوب و آشنای بازی‌های قبلی همانند کاپیتان پرایس در کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 حضور خواهند داشت. همچنین بر خلاف کال اف دیوتی: بلک آپس 4 در این نسخه کمپین تک نفره نسبت به حالت‌های چند نفره و Co-op پرداخت بیشتری خواهد داشت. با ما باشید تا جزئیات منتشر شده از بازی Call of Duty: Modern Warfare را با همدیگر بررسی کنیم.

تریلر بازی Call of Duty: Modern Warfare

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • شخصیت ها و داستان بازی Call of Duty: Modern Warfare
  • تریلرهای بازی Call of Duty: Modern Warfare
  • تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare
  • خبری از «حالت زامبی» در این بازی نیست
  • بازی با یک موتور گرافیکی جدید و با پشتیبانی از ری تریسینگ ساخته می شود
  • درباره بخش های تک نفره و چندنفره بازی چه می دانیم؟

 


شخصیت ها و داستان بازی Call of Duty: Modern Warfare


کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 در مقایسه با عناوین قبلی مدرن وارفر «لحظات احساسی واقع‌گرایانه» بیشتری خواهد داشت. طرح داستانی بازی روایت یکپارچه‌ای خواهد بود که در هرسه حالت Co-op، Campaign و چند نفره شاهد آن خواهیم بود.

یکی از خبرهای خوبی که در رابطه با داستان بازی Call of Duty: Modern Warfare دریافت کرده‌ایم، بازگشت کاپیتان پرایس محبوب است. البته طبق اعلام سازندگان کاپیتان پرایس این نسخه تغییراتی نیز خواهد داشت. همچنین از جمله شخصیت‌های جدید این نسخه می‌توان به یک ژنرال روسی الهام گرفته شده از کلنل کورتز فیلم اینک آخرالزمان اشاره کرد.

داستان بازی Call of Duty: Modern Warfare

به غیراز این‌ها شخصیتی که با آن بازی خواهیم کرد در نیمه اول بخش کمپین یک گروهبان و عضو سابق ارتش انگلستان به نام کایل گریک (Kyle Garrick) است. در نیمه دوم کمپین هم یک مامور سیا به نام Alex را کنترل خواهیم کرد. بازی Call of Duty: Modern Warfare همچنین شخصیتی به نام Farrah خواهد داشت؛ رهبر مبارزان شورشی که به عنوان NPC (شخصیت غیرقابل بازی) در بازی حضور دارد.

 


تریلرهای بازی Call of Duty: Modern Warfare


ویدیو زیر اولین تریلر بازی Call of Duty: Modern Warfare است. ویدیو بخش‌هایی از ماموریت کاپیتان پرایس را نشان می‌دهد که با دوربین دیددرشب صورت می‌گیرد. نسخه جدید کال اف دیوتی کیفیت بصری قابل توجهی دارد.

 

Gunfight یک حالت چندنفره جدید است که در بازی Call of Duty: Modern Warfare حضور خواهد داشت. در ویدیو زیر پنج دقیقه از گیم‌پلی این حالت را می‌بینید.

 


تاریخ انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare


بازی Call of Duty: Modern Warfare در 25 اکتبر 2019 (3 آبان 98) عرضه خواهد شد. کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 برای پلتفرم های ایکس‌ باکس وان، پلی استیشن 4 و کامپیوتر منتشر خواهد شد. همچنین از هم‌اکنون می‌توانید بازی را از طریق سایت رسمی کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 پیش‌خرید کنید.

تاریخ انتشار Call of Duty: Modern Warfare

 


خبری از حالت زامبی در این بازی نیست


بر اساس اظهارات جاکوب مینکوف، کارگردان گیم‌پلی حالت کمپین بازی Call of Duty: Modern Warfare خبری از حالت زامبی در این بازی نیست. مینکوف در مصاحبه با PlayStation Lifestyle گفته است:

هدف تیمی که پشت این بازی است آفرینش میدان نبردی برگرفته از میادین نبرد واقعی در دنیای کنونی است؛ و متاسفانه در این میادین خبری از زامبی‌ها نیست. اضافه کردن حالت زامبی به این بازی به احساس نبرد در دنیایی واقعی که برگرفته از مناقشه‌های حقیقی است لطمه خواهد زد.

به عبارت دیگر، طرفداران حالت زامبی به جای بازی Call of Duty: Modern Warfare باید منتظر بازی Black Ops بعدی باشند.

کال اف دیوتی 2019 / COD 2019

 


بازی با یک موتور گرافیکی جدید و با پشتیبانی از ری تریسینگ ساخته می‌ شود


کاف اف دیوتی مدرن وارفر 2019 بر روی کامپیوترهای شخصی از ویژگی ری تریسینگ (DXR) پشتیبانی خواهد کرد. برای آشنایی با این تکنولوژی می‌توانید به این مطلب پلازامگ مراجعه کنید. می‌توان حدس زد سازندگان بازی برای پشتیبانی از این فناوری با Nvidia همکاری داشته‌اند. جالب است بدانید ری تریسینگ به غیر از گرافیک بازی برای سیستم صوتی آن هم استفاده خواهد شد. استفن میلر، کارگردان صوتی بازی در این رابطه می‌گوید:

سیستم انعکاس اسلحه (Weapon reflection) از ری تریسینگ روی محیط استفاده کرده و در محل برخورد گلوله، سه صدا پخش می‌کند. به عبارت دیگر وقتی درون بازی راه می‌روید، صداهای مختلفی را بر اساس هندسه محیط خواهید شنید.

کال اف دیوتی 2019 / COD 2019

پشتیبانی از DXR همچنین به این معنی است که اینفینیتی وارد و اکتیویژن موتور گرافیکی خود را برای استفاده از دایرکت ایکس 12 ارتقا خواهند داد؛ چرا که تمامی بازی هایی که از ری تریسینگ پشتیبانی می‌کنند نیازمند DirectX 12 هستند.

 


درباره بخش های تک نفره و چند نفره بازی چه می دانیم؟


حالت کمپین تک نفره بازی شامل یکسری ماموریت در شهرهای اروپایی و همچنین خاورمیانه خواهد بود. علاوه بر بازی در نقش مامورین ویژه و با اسلحه‌های پیشرفته، بازیکنان قادر به کنترل «جنگجویان شورشی آزادی‌خواه» نیز خواهند بود و همین امر هم امکان استفاده از ابزارهایی همچون کوکتل مولوتوف و بمب‌های دست‌ساز را فراهم خواهد کرد.

یکی از تریلرهای بازی Call of Duty: Modern Warfare ماموریتی را نشان می‌دهد که در لندن اتفاق می‌افتد. تیم‌های SAS در این ماموریت پس از یک حمله تروریستی به دنبال یکی از سردسته‌های آن‌ها به نام گرگ (The Wolf) هستند. یکی دیگر از ماموریت‌ها داستان Farah را روایت می‌کند؛ یکی از جنگجویان شورشی که در کودکی زادگاهش توسط نیروهای نظامی روسی بمباران شده بود.

کال اف دیوتی 2019 / COD 2019

در مورد بخش چند نفره بازی هنوز اطلاعات چندانی در دست نیست، اما بر اساس گفته‌های سازندگان بخش چند نفره کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 حاوی تجربه «کلاسیک» چند نفره به علاوه یک حالت Co-op جدید خواهد بود. این حالت Co-op شامل مجموعه‌ای از ماموریت‌های استراتژیک برای سطوح مهارتی مختلف است. به غیر از این موارد هنوز صحبتی در مورد وجود حالت «بتل رویال» در بازی نشده است.

اما کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 حالت چند نفره جدیدی به نام «Gunfight» خواهد داشت که در آن دو تیم دو نفره با ترکیب اسلحه‌های تصادفی در نقشه‌های کوچک به مصاف هم خواهند رفت. در این حالت یک تایمر 40 ثانیه‌ای شما را همراهی می‌کند. به عبارت دیگر 40 ثانیه فرصت دارید تا رقبای خود را از پای درآورید؛ در غیراین‌صورت قواعد بازی جهت تسریع اعلام پیروزی عوض خواهند شد. احتمال می‌رود در پایان 40 ثانیه اگر تیمی موفق به از پای درآوردن تیم دیگر نشد پیروزی از آن گروهی باشد که سلامتی (Health) بیشتری داشته باشد و یا یک پرچم به نقشه اضافه شود و اولین تیمی که به آن دسترسی پیدا کرد برنده میدان باشد.

call-of-duty-modern-warfare / کال کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019

در این حالت خبری از احیا (Heal) یا Revive نیست؛ بنابراین انتظار می‌رود در اکثر اوقات قبل از اتمام زمان یکی از تیم‌ها برنده شود. بر اساس یکی از ویدیوهای منتشرشده از گیم‌پلی حالت GunFight سه تا از نقشه‌های این حالت مشخص شدند. این نقشه‌ها به ترتیب عبارتند از: Pine (یک لوکیشن جنگلی)، King (محل تعلیم نیروهای شهری) و Stack (یک انبار ترابری).

با بازگشت کاپیتان پرایس و تمرکز روی بخش داستانی که در نسخه قبلی حذف شده بود، به نظر می‌رسد که شاهد زنده شدن خاطرات نسخه چهارم بازی خواهیم بود که 12 سال از انتشار آن می‌گذرد. حالت Gunfight یکی از بخش‌های جالب و هیجان انگیز مولتی پلیر بازی خواهد بود که با محدودیت زمانی، چالش‌های جدیدی پیش روی بازیکنان قرار می‌دهد. قطعا صبر کردن برای انتشار بازی که کمتر از 2 ماه باقی مانده، کار سختی خواهد بود. نظر شما راجع به بازی کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 چیست؟ آیا از نبود حالت زامبی در آن ناراحت هستید یا با نظر سازندگان درباره حذف آن موافقید؟ نظرات خود را می‌توانید در بخش کامنت‌های سایت با ما به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha