8 قابلیت مخفی گلکسی نوت 10 که حتی صاحبان این گوشی از آنها بی خبرند

8 قابلیت مخفی گلکسی نوت 10 که حتی صاحبان این گوشی از آنها بی خبرند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در پس ظاهر زیبا و ظریف، برخی ویژگی های نوت 10 وجود دارد که کاربران از این قابلیت ها بی خبر هستند. ما در ادامه به معرفی 8 قابلیت Note 10 می‌پردازیم که آشنایی با آنها خالی از لطف نخواهد بود.

Samsung galaxy note 10 and note 10 plus / سامسونگ گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس

گلکسی نوت 10 یک گوشی هوشمند درجه یک است که ویژگی‌های برجسته‌ای را به عنوان یک موبایل امروزی برای کاربران به ارمغان می‌آورد. از طول عمر باتری گرفته تا نمایشگر فوق‌العاده‌اش و قلم S-Pen همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا این دستاورد کره‌ای‌ها به یک پرچمدار مثال‌زدنی در دنیای فناوری تبدیل شود. هرچند به نظر می‌رسد برخی از قابلیت های نوت 10 مانند قلم اس پن راه زیادی تا پیشرفت و تبدیل به آنچه که انتظار می‌رود در پیش دارند، اما هنوز هم یک بخش منحصر به فرد از گوشی‌های سری گلکسی نوت سامسونگ به شمار می‌رود که در اینجا می‌توانید بررسی کامل آن را بخوانید. خوب است بدانید ویژگی های سامسونگ گلکسی نوت 10 آنقدر جالب و زیاد است که باید زمانی را صرف کشف ندانسته‌های خود درباره این گوشی هوشمند کنید.

دوربین گلکسی نوت 10/ note-10-camera

درواقع یک سری از امکانات و قابلیت های نوت 10 هستند که در نگاه و یا بررسی اولیه نمایان نیستند و برای بهره‌مندی از آن‌ها می‌بایست ترفندهایی را بیاموزید. در این راستا می‌توانیم به ضبط ویدیو از نمایشگر و یا روشن شدن آنی نمایشگر در زمانی که به آن نیاز دارید اشاره کنیم. با توجه به خصوصیات یاد شده از ویژگی های Note 10 و سایر ویژگی‌ها شما را دعوت می‌کنیم در ادامه با ما باشید تا اطلاعات خوبی از قابلیت های نوت 10 بدست آورید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • جالب ترین ویژگی های نوت 10 که صاحبان این گوشی از آنها بی خبرند
  • برای روشن شدن نمایشگر کافی است گوشی را بردارید
  • نمایشگر همیشه روشن
  • روشی متفاوت برای دسترسی به میانبرهای قفل صفحه
  • گوشی را با صدای خودتان ریستارت کنید
  • تنظیم مجدد دکمه کناری برای باز کردن اپلیکشن‌های مختلف
  • راهکار استفاده از چند قلم S-Pen
  • از نمایشگر خود فیلم بگیرید
  • اسکرین شات های بهتری بگیرید

 


جالب ترین ویژگی های نوت 10 که صاحبان این گوشی از آنها بی خبرند


 

برای روشن شدن نمایشگر کافی است گوشی را بردارید

همان‌طور که می‌دانید زمانی که نمایشگر یک گوشی خاموش باشد باید از دکمه پاور برای روشن کردن نمایشگر آن برای چک کردن ساعت، تاریخ، آب و هوا و یا مواردی دیگر استفاده کنید. هرچند این کار چندان سختی نیست اما به نظر می‌رسد کار اضافه‌ای باشد که کاربر مجبور است برای بهره‌مندی از اطلاعات نمایشگر دکمه‌ای را بفشارد. از این رو در ویژگی های سامسونگ گلکسی نوت 10 امکانی دیده می‌شود که این کار را برای کاربران آسان خواهد کرد. بدین ترتیب که گوشی کاربر بدون روشن بودن نمایشگر همیشه آماده به کار خواهد بود. بدین طریق که با برداشتن گوشی صفحه نمایش آن روشن خواهد شد. اما پیش از بهره‌مندی از این ویژگی می‌بایست تنظیماتی را اعمال کرد.

samsung-galaxy--note-10-and-note-10-plus/ نمایشگر گلکسی نوت 10

بدین منظور از Settings به قسمت Advanced features بروید و گزینه Motions and gestures را انتخاب کرده و در نهایت گزینه Lift to wake را روشن کنید. حالا با اعمال این تنظیمات هر وقت نمایشگر خاموش باشد و گوشی خود را بردارید نمایشگر روشن می‌شود و می‌توانید از اعلان‌ها و سایر امکانات یاد شده آن بهره‌مند شوید.

lift- to move note 10/ روشن شدن نمایشگر گلکسی نوت 10 با حرکت دادن

 

قابلیت نمایشگر همیشه روشن گلکسی نوت 10

یکی دیگر از ویژگی های Note 10 که طرفداران زیادی هم دارد، نمایشگر همیشه روشن است. برای فعال کردن این گزینه و برای اینکه نمایشگر شما به حالت همیشه روشن (AOD) در بیاید کافی است به قسمت تنظیمات گوشی خود بروید. برای این کار می‌بایست بعد از ورود به بخش تنظیمات Lock Screen، گزینه Always-on display را برگزینید. حالا در صفحه‌ای که باز می‌شود می‌توانید به تنظیمات نمایشگر همیشه روشن دسترسی داشته باشید. می‌توانید آن را همیشه روشن بگذارید، زمانبندی خاصی را اعمال کنید و یا اعلام کنید که نمایشگر با لمس روشن شود.

always on display / قابلیت نمایشگر همیشه روشن در نوت 10

البته خوب است این را هم اضافه کنیم که در ویژگی های سامسونگ نوت 10 تم‌های متنوعی هم برای نمایش نوع ساعت و اعلان برای انتخاب کاربران وجود دارد. علاوه بر این می‌توانید تنظیماتی را اعمال کنید که با بیرون آوردن قلم و بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی یادداشت برداری کنید.

تنظیمات نمایشگر همیشه روشن در گلکسی نوت 10 / aod-in-note-10

 

روشی متفاوت برای دسترسی به میانبرهای قفل صفحه

گفتنی است در ویژگی های سامسونگ نوت 10 صفحه قفل شده دو اپلیکیشن پیش فرض دارد که آیکونی از آنها به عنوان میانبر در آنجا قرار گرفته است. یکی از آنها برنامه دوربین است و دیگری برنامه تماس. حالا در گلکسی نوت 10 نه تنها می‌توانید این برنامه‌ها را تغییر دهید، بلکه شما حتی محلی از نمایشگر که اپلیکیشن‌ها قرار می‌گیرند را نیز می‌توانید تغییر دهید.

برای اعمال این تنظیمات لازم است وارد تنظیمات یا همان Settings گوشی شوید. از بخش Lock screen گزینه App shortcuts و بعد دکمه Floating را برگزینید. حالا با انتخاب این گزینه اپلیکیشن‌های میانبر لاک اسکرین کنار سنسور اثر انگشت نمایش داده می‌شوند و اگر آن را برای مدت بیشتری فشار دهید، برنامه‌های انتخاب شده به عنوان میانبر لاک اسکرین باز خواهند شد. البته در پایین بخش یاد شده می‌توانید مشخص کنید که اپلیکیشن‌های انتخاب شده شما در سمت راست حسگر اثر انگشت و یا سمت چپ آن باشند. این تنظیم با گزینه‌های Right Shortcut و Left Shortcut به شما نشان داده می‌شود.

اگر دکمه Floating را از بخش تنظیمات لاک اسکرین انتخاب کرده باشید، برای بازکردن گوشی خود تنها کافی است که حسگر اثر انگشت را لمس کنید. این در حالی است که اگر لمس اندکی طولانی شود، برنامه‌های میانبر باز خواهند شد. علاوه بر این خوب است بدانید این ویژگی تنها زمانی که نمایشگر قفل است کار می‌کند و در زمانی که ویژگی نمایشگر همیشه روشن فعال باشد با لمس حسگر اثر انگشت قفل نمایشگر گشوده خواهد شد.

قابلیت های گلکسی نوت 10 / تنظیمات اپلیکیشن های میانبر در نوت 10 در لاک اسکرین/ Floating button

 

گلکسی نوت 10 را با صدای خودتان ریستارت کنید

همان‌طور که می‌دانید شما می‌توانید کارهایی مانند خاموش کردن و یا ریستارت گوشی خود را از طریق دکمه پاور انجام دهید. اگر به یاد داشته باشید در ابتدای این مقاله توضیح دادیم که گاهی فشردن دکمه پاور کار اضافه‌ای است. حالا سامسونگ در این زمینه پس از اینکه ویژگی روشن شدن نمایشگر بعد از برداشتن گوشی را فعال کرده گزینه، دیگری هم برای خاموش و روشن کردن گوشی در ویژگی های نوت 10 در نظر گرفته است؛ به طوری که حالا کاربران این گوشی هوشمند می‌توانند با دستور صوتی از دستیار هوشمند بیکسبی بخواهند که گوشی را خاموش و یا ریستارت کند.

روش کار به این صورت است که کاربر باید بیکسبی را باز کند سپس دستور صوتی «Restart my phone» و یا «Turn off my phone» را به موبایل خود اعلام کرده و بعد کاری که مد نظر دارد را تایید کند. به همین راحتی دستور صادر شده بدون فشردن دکمه پاور اجرایی خواهد بود.

ویژگی های سامسونگ نوت 10 / تنظیمات بیکسبی برای خاموش کردن گلکسی نوت 10 یا راه اندازی مجدد/ bixby setting in note 10

 

تنظیم مجدد دکمه کناری برای باز کردن اپلیکشن های مختلف

همان‌طور که می‌دانید یکی از ویژگی های نوت 10 دکمه‌های کناری آن است که در سمت چپ بدنه قرار گرفته‌اند. گفتنی است که از این دکمه‌های کاربری می‌توان برای انجام کارهای مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال برنامه دوربین با دو بار فشردن دکمه کناری مخصوص می‌تواند باز شود. یا اینکه با استفاده از این دکمه می‌توانید بیکسبی را فراخوانی کرده و یا گوشی خود را خاموش/روشن کنید. اما این همه داستان نیست و شما می‌توانید دستور باز شدن سایر برنامه‌ها را با استفاده از این دکمه اعمال کنید. درواقع در این بخش شاهد قابلیت های گلکسی نوت 10 برای بهره‌مندی از امکانات بیشتر هستیم.

side key/ دکمه کناری / ویژگی های Note 10

برای این کار باید به بخش Setting گوشی بروید. گزینه Advanced features را برگزینید و بعد به بخش Side key بروید. حالا از اینجا می‌توانید تنظیمات مورد نظر خود را اعمال کنید. به عنوان مثال در بخش Double-Press می‌توانید به جای فراخوانی بیکسبی با انتخاب Open و برنامه (از نماد تنظیمات کنار Open) مورد نظر می‌توانید بگویید که برنامه را باز کند.

side key in note 10 / ویژگی های نوت 10 /تنظیم مربوط به دکمه کناری در نوت 10

 

راهکار استفاده از چند قلم S-Pen

قابلیت های نوت 10 / قلم اس پن در نوت 10 / note 10 s-pen

یکی از ویژگی های Note 10 استفاده از چند قلم S-Pen است. در این راستا باید بگوییم که شاید شما یک قلم S-Pen اضافه داشته باشید و بخواهید از آن نیز در نوت 10 خود استفاده کنید. برای این کار لازم نیست که S-Pen خودِ نوت 10 را حذف کنید. کافی است بدین منظور تنظیماتی را اعمال کنید. برای استفاده از چند قلم S-Pen که جزو جدیدترین ویژگی های سامسونگ گلکسی نوت 10 محسوب می‌شود، به بخش Settings بروید و گزینه Advanced features را برگزینید. حالا وارد بخش S-Pen شوید و در صورت تمایل به استفاده از قلم S-Pen دیگر گزینه Use multiple S Pens را فعال کنید. با انتخاب این گزینه متوجه پیغامی در زیر آن خواهید شد که به شما هشدار خواهد داد در صورت فعال بودن این گزینه و استفاده از قلم S-Pen دیگر، باتری گوشی شما با سرعت بیشتری تخلیه خواهد شد.

تنظیم استفاده از چند قلم اس پن در گلکسی نوت 10/ multi spen

 

از نمایشگر خود فیلم بگیرید

ضبط ویدیو از نمایشگر از دیگر ویژگی های نوت 10 است که امکانات جالبی را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به این ترتیب و با این امکان شما می‌توانید از نمایشگر خود فیلمی تهیه کنید و از آن برای حل مشکلات و عیب یابی و یا به اشتراک گذاشتن مواردی از نمایشگر یا آموزش استفاده کنید. همچنین می‌توانید از بازی و یا برنامه در حال اجرا نیز با استفاده از تصویر خود فیلمی تهیه کنید.

توجه داشته باشید که برای استفاده این مورد از ویژگی های Note 10 باید آن را فعال کنید. به بخش Settings گوشی خود بروید. از بخش Advanced features  وارد Screenshots and screen recorder شوید و گزینه Screen Record را برگزینید. حالا اگر می‌خواهید ویدیوی مورد نظر تنها صدای گوشیتان را ضبط کند، می‌بایست از میکروفون و صدا استفاده کنید و در غیر این صورت نیز می‌توانید تنظیماتی را اعمال کنید که اصلا صدایی نداشته باشید. همچنین شما قادر خواهید بود تا کیفیت فیلم ضبط شده از صفحه نمایش را تنظیم کنید. بعد از اعمال این تنظیمات می‌توانید از بخش Quick Settings گوشی خود Screen Recorder را انتخاب کنید.

بعد از این انتخاب نوار ابزار در بالای نمایشگر ظاهر می‌شود. حالا با استفاده از ابزارهای نشان داده شده می‌توانید محدوده فیلمبرداری را مشخص کنید، فیلمبرداری سلفی را فعال کنید و یا ضبط فیلم از نمایشگر را متوقف کنید.

screen-recording-on-the-Note-10/ تنظیمات مربوط به ضبط فیلم از نمایشگر در گلکسی نوت 10

حالا که صحبت از فیلم شد خوب است بدانید، دوربین گلکسی نوت 10 دارای ترفندهای جدیدی است که یادگیری آنها برای کاربری راحت‌تر و بهره‌مندی بیشتر از امکانات دستگاه کمک کننده خواهد بود. اگر دوست دارید بیشتر با این دوربین آشنا شوید می‌توانید به اینجا مراجعه کنید که به مقایسه دوربین گلکسی نوت 10 پلاس با سایر پرچمداران در شرایط کم نور می‌پردازد.

 

با Note 10 اسکرین شات های بهتری بگیرید

شما با استفاده از ویژگی Smart Select قلم اس پن می‌توانید دقیقا از چیزی که می‌خواهید در نمایشگر گلکسی نوت عکس بگیرید. زمانی که شما قلم اس پن را بر می‌دارید، مجموعه‌ای از گزینه‌ها بر روی نمایشگر نمایش داده می‌شود که با انتخاب گزینه Smart Select می‌توانید محدوده‌ای که انتخاب می‌کنید را ثبت کنید.

همچنین ابزارهایی که در پایین نمایشگر با انتخاب این گزینه نشان داده می‌شود، این امکان را فراهم می‌آورد تا کاربر بتواند انتخاب‌هایی با دست بازتر برای انتخاب محدوده عکاسی از نمایشگر در اختیار داشته باشد. به این ترتیب که کاربران می‌توانند از بخش‌های خاصی از صفحه در اشکال مستطیلی یا بیضی اسکرین شات تهیه کنند. علاوه بر این ضبط تصاویر متحرک گیف (Gif) و یا پین کردن از دیگر امکانات اسکرین شات در گلکسی نوت 10 است. درواقع با امکان پین شما می‌توانید از صفحه خود عکس بگیرید آن را پین کنید و بعد حذفش کنید.

سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس / note-10-plus

همانطور که مشاهده کردید، قابلیت های نوت 10 بسیار جالب بوده و امیدواریم در آینده، شاهد استفاده برخی از آن‌ها در سایر گوشی‌های این شرکت باشیم. باتوجه اطلاعات بیان شده از ویژگی های نوت 10 باید بگوییم که اگر قصد دارید بیشتر درباره این گوشی هوشمند بدانید می‌توانید به اینجا مراجعه کنید. علاوه بر این درباره قدرت نمایی نوت 10 پلاس در مقابل آیفون 10 اس مکس هم می‌توانید اطلاعات خوبی از این مقاله دریافت کنید. با این حساب اگر فکر می‌کنید که قابلیت های گلکسی نوت 10 و مدل پلاس آن بیشتر است و این گوشی‌ها ویژگی‌های جالب دیگری هم دارند که به آنها اشاره نکرد‌ایم، خوشحال خواهیم شد در بخش دیدگاه‌ها نظرات خود را در این باره با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 23 بهمن 1399
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 05 اسفند 1399
  Persona 5 Strikers
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5