همه آنچه قبل از تجربه بازی Borderlands 3 باید بدانید

بازی Borderlands 3 به تازگی عرضه شده و توانسته امتیازات خوبی را از سوی منتقدین کسب کند. در این مطلب به مرور اطلاعات و جزئیات منتشر شده از بازی بوردرلندز 3 می‌پردازیم.

سری بازی‌ Borderlands از زمان انتشار نسخه اول خود در 2009 تا کنون طرفداران زیادی را در نقاط مختلف جهان برای خود دست و پا کرده است. از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این سری بازی دنیای منحصر به فرد، داستان و روایت غیرکلیشه‌ای، ترکیب المان‌های نقش‌آفرینی با تیراندازی و ویژگی‌های بصری جذابی هستند که باعث می‌شوند گیمرها حتی مدت‌ها پس از انتشار این بازی‌ها از آن‌ها خسته نشوند. بازی Borderlands 3 توسط گیرباکس سافتور و 2K Games ساخته و به تازگی منتشر شده است. با ما باشید تا همه جزئیات مربوط به بازی بوردرلندز 3 را با همدیگر بررسی کنیم.

بازی بوردرلندز 3 / بازی Borderlands 3

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


درباره سری Borderlands و بازی های قبلی این مجموعه


اولین نسخه از بازی بوردرلندز در سال 2009 و توسط Gearbox Software  و 2K Games منتشر شد. سبک بازی بوردرلندز ترکیبی از شوتر اول شخص (FPS) و المان های نقش آفرینی است. داستان بازی در سیاره خیالی پاندورا اتفاق می‌افتد. چهار شخصیت که با عنوان شکارچیان خزانه (Vault Hunter) شناخته می‌شوند به دنبال خزانه‌ای باستانی هستند که پر از تکنولوژی و سلاح های فوق پیشرفته بیگانگان است. قبل از ورود این شکارچیان به سیاره پاندورا افراد و کمپانی‌های دیگری همچون Dahl Corporation به دنبال خزانه باستانی و برای حفر معادن مجرمین زیادی را با خود به این سیاره آورده‌اند. سیاره پاندورا پر از زندانیان، شکارچیان گنج و مزدوران اجیرشده‌ای است که همگی به دنبال دروازه باستانی به غارت سیاره و کشت و کشتار در آن می‌پردازند. شخصیت‌هایی که در طی بازی کنترل می‌کنید همگی به معنای واقعی خاص طراحی شده‌اند و شبیه آن‌ها را در هیچ‌کدام از بازی‌های دیگر ندیده‌اید. بعدها در طی بازی مشخص می‌شود خزانه پاندورا مقر استقرار غولی است که برای قرن‌ها داخل آن زندگی کرده و از خزانه و نابودی دنیا به وسیله سلاح‌های آن محافظت می‌کند.

بازی بوردرلندز 3 / بازی Borderlands 3

وقایع نسخه دوم بازی بوردرلندز سال‌ها پس از ماجراهای نسخه اول اتفاق می‌افتد. در این نسخه شکارچیان جدیدی را کنترل می‌کنید و رودرروی مردی به نام Handsome Jack قرار دارید که به شما خیانت کرده است. شکارچیان خزانه در این نسخه به کمک زنی به نام فرشته نجات (Guardian Angel) به تیم مقاومت علیه Handsome Jack می‌پیوندند و با یاری چهار شکارچی قبلی از بازی اول به این نکته پی‌میبرند که دشمن اصلیشان در پی بازکردن خزانه‌ای جدید و آزادکردن هیولایی قدرتمند به نام جنگجو (The Warrior) است. در پایان بازی قهرمانان ما Handsome Jack را شکست می‌دهند؛ اما سرنوشت هیولای جنگجو که اکنون آزاد شده است نامعلوم است.

بازی بوردرلندز 3 / بازی Borderlands 3

پس از انتشار نسخه‌های اول و دوم سری بوردرلندز گیرباکس سافتور عنوانی با نام Borderlands: The Pre-Sequel منتشر کرد که وقایع بین نسخه اول و دوم را روایت می‌کند. این نسخه بیشتر به روایت چگونگی رسیدن Handsome Jack به قدرت در ستاره Elpis می‌پردازد.

به غیراز موارد بالا کمپانی تل‌تیل در سال 2014 عنوان جذابی به نام Tales from the Borderlands منتشر کرد که به سبک Point and Click و به شیوه داستانی همانند عناوینی مثل واکینگ دد و گرگی در میان ما (The Wolf Among US) ساخته شده است. Tales from the Borderlands به روایت یک خط داستانی مستقل می‌پردازد که پس از وقایع نسخه دوم این سری بازی محبوب رخ می‌دهد.

بازی بوردرلندز 3 /تریلر بازی Borderlands 3

 


تریلر بازی Borderlands 3


ویدیو زیر اولین تریلر بازی Borderlands 3 است که توسط سازندگان بازی منتشر شده است. این ویدیو دنیای بازی بوردرلندز 3 و شخصیت‌های آن به نمایش می‌گذارد و مربوط به تریلر هنگام عرضه بازی است.

 


کدام شخصیت ها در بازی Borderlands 3 حضور دارند؟


در بازی Borderlands 3 چهار شکارچی دروازه به نام‌های Amara ،Moze ،Zane و FL4K را کنترل خواهید کرد. همچنین در این نسخه شاهد بازگشت شخصیت های آشنا از نسخه‌های قبل همچون زیرو، مایا، موردکای و لیلیث هستیم. علاوه بر این‌ها ریس از بازی Tales from the Borderlands را نیز در این نسخه خواهیم دید. کلپ‌ترپ یار دیرین محبوب و از جذاب‌ترین شخصیت‌های سری هم مانند همیشه ما را در این نسخه همراهی خواهد کرد. به طور کلی می‌توان گفت شخصیت های بازی Borderlands 3 ترکیبی از شخصیت‌های نسخه‌های پیشین به همراه افراد جدید‌ هستند.

بازی بوردرلندز 3 / شخصیت های بازی Borderlands 3

 


دشمنان اصلی در بازی بوردرلندز 3 چه کسانی هستند؟


دشمنان اصلیتان در بازی بوردرلندز 3 دوقلوهای کالیپسو (Calypso Twins) نام دارند. رندی پیچفورد مدیر عامل گیرباکس در رابطه با این دوقلوها می‌گوید:

دوقلوهای کالیپسو متعلق به آینده و جزو شرورترین دشمنانی هستند که می‌توانید تصور کنید.

این دوقلوها که به ترتیب تایرین (Tyreen) و تروی (Troy) نام دارند فرماندهان منطقه خزانه (Vault) در نسخه جدید هستند. دوقلوهای کالیپسو را ارتشی از روانی‌ها، ربات‌ها، جهش‌یافته‌ها و هیولاهای دیگر همراهی می‌کنند. همچنین در این نسخه باید خود را آماده مقابله با موجوداتی همچون دایناسورها، مورچه‌های غول‌آسا، وارکیدها (Varkid) و انبوهی از موجودات عجیب و غریب دیگر نیز بکنید.

بازی بوردرلندز 3 / بازی Borderlands 3

 


لوت های بازی Borderlands 3 از چه نوعی هستند؟


بازی بوردرلندز 3 بیش از یک میلیارد اسلحه خواهد داشت! تنوع اسلحه همواره در سری بازی‌های بوردرلندز ستوده شده است. در این نسخه این تنوع به اوج خود رسیده و به عبارت دیگر شما قادر به بازی با تعداد تقریبا نامحدودی از اسلحه خواهید بود. همچنین انتظار خود از قابلیت‌های مختلف و متفاوت اسلحه‌ها را نیز بالا ببرید، چرا که شلیک گلوله ابتدایی ترین کارکرد یک اسلحه در بوردرلندز است. ممکن است اسلحه‌تان منفجر شود؛ حتی این امکان نیز وجود دارد که بر روی دشمنانتان اسید بپاشد و یا آن‌ها را منجمد کند.

بازی بوردرلندز 3 / بازی Borderlands 3

گیرباکس همچنین وعده اسلحه‌هایی را داده است که «دشمنانتان را در حال دشنام دادن تعقیب می‌کنند!». اسلحه‌هایی نیز خواهند بود که گلوله‌هایشان دارای «سپرخودمحور» است؛ به همراه اسلحه‌هایی که قبل از شلیک آتش مواد آتشفشانی شلیک خواهند کرد. به غیر از این‌ها نوع دیگری از Elemental Damage به بازی اضافه شده است: تشعشع یا Radiation.

بازی بوردرلندز 3 / گیم پلی بازی Borderlands 3

 


پایگاه شما یک سفینه فضایی است و به سیارات مختلف سفر می کنید


در بازی بوردرلندز 3 پایگاه اصلی شما یک سفینه فضایی به نام Sanctuary 3 خواهد بود. به وسیله این سفینه قادر خواهید بود بین سیاره‌هایی همانند پاندورا، پرومتئا و سیاره‌های دیگر سفر کنید. در سفینه‌تان چهره‌های آشنایی زیادی شما را همراهی خواهند کرد که همگی جزو شخصیت‌های بازی Borderlands 3 هستند. در بخشی از سفینه یک بار نوشیدنی فروشی قرار دارد که Moxxi آن را اداره می‌کند. همچنین خواهید توانیست غنائم جنگی خود را در اتاق آقای Hammerlock ذخیره کنید. Crazy Earl نیز با بازار سیاه خود در خدمتتان خواهد بود. علاوه بر تمام این‌ها اتاق شخصی خود را نیز به همراه توانایی تزئین آن با اسلحه‌های دلخواه خواهید داشت.

گیرباکس در رابطه با سفینه‌تان در بازی Borderlands 3 می‌گوید:

از سفینه می‌توان برای کشف دنیاهای جدید به غیر از پاندورا استفاده کنید؛ مکان‌هایی که هرکدام محیط و دشمنان خاص خود را دارند.

بازی بوردرلندز 3 / بازی Borderlands 3

 


بخش چند نفره Borderlands 3 چگونه خواهد بود؟


بازی Borderlands 3 دارای حالت Co-op چهارنفره خواهد بود. همچنین به احتمال زیاد خواهید توانست با بازیکنان پلتفرم‌های دیگر نیز به بازی بپردازید. رندی پیچفورد مدیرعامل گیرباکس قبل از تاریخ انتشار بازی در رابطه با گیم‌ پلی بازی Borderlands 3 علاقه کمپانی خود نسبت به بازی بین پلتفرم‌ها (Cross-platform Play) را ابراز کرده بود. البته بعدها پیچفورد از نبود این ویژگی در بازی بوردرلندز 3 به هنگام انتشار خبر داد و اعلام کرد گیرباکس «به زودی» این قابلیت را پس از عرضه بازی برای گیمرها تدارک خواهد دید. همچنین در بازی Borderlands 3 دیگر نیاز نخواهید داشت برای جمع کردن لوت با بازیکنان دیگر رقابت کنید. به عبارت دیگر لوت‌های بازی مختص هر بازیکن خواهند بود. البته این امکان نیز وجود دارد که هر موقع که بخواهید از سیستم Loot Drop اشتراکی به شیوه نسخه دوم استفاده کنید.

بازی بوردرلندز 3 / بازی Borderlands 3

سازندگان گفته‌اند هدفشان از این تغییرات تبدیل بازی Borderlands 3 به عنوانی است که شمارا مجبور نمی‌کند برای رسیدن به لوت‌ و یا هم لول شدن با دیگران به ساعت‌ها بازی اجباری بپردازید. از جمله تغییرات گیم‌ پلی بازی Borderlands 3 توانایی بازی با هر فرد بدون در نظر گرفتن لول اوست. البته همانند سیستم لوت بازی هر موقع که بخواهید می‌توانید Level Scaling را روشن و یا خاموش کنید.

بازی بوردرلندز 3 / بازی Borderlands 3

یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب گیم پلی بازی Borderlands 3 آن است که حتی وقتی با دیگران بازی نمی‌کنید، می‌توانید حضورشان را در دنیای اطراف خود احساس کنید. به عنوان مثال می‌توانید آیتم‌هایی را که به فروش گذاشته‌اند خریداری کنید. حتی این قابلیت نیز وجود دارد که آیتم‌هایشان را به طور مستقیم برایتان ارسال کنند. همچنین اگر به دنبال ایده‌های جدید باشید می‌توانید در فهرست تجهیزات (Inventory) و مهارت (Skill tree) دوستان خود به کندو‌کاو بپردازید. نهایتا بازی بوردرلندز 3 یک سیستم علامت‌گذاری و یا پینگ‌کردن جدید خواهد داشت. به وسیله این ویژگی قادر خواهید بود آیتم‌ها، مکان‌ها و دشمنان موردنظر خود را برای دوستان خود علامت‌گذاری کنید.

بازی بوردرلندز 3 به تازگی عرضه شده و توانسته امتیازات خوبی هم از منتقدها دریافت کند. به نظر می‌رسد در این نسخه شاهد تکامل موارد خوب نسخه‌های قبلی هستیم و اضافه شدن سفینه هم یکی از قسمت‌های جذاب جدید بازی است. نظر شما راجع به بازی Borderlands 3 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha