راهنمای بازی Borderlands 3 برای بازیکن های مبتدی و حرفه ای

در این مطلب قصد داریم به آموزش بازی Borderlands 3 بپردازیم. استفاده از راهنمای بازی Borderlands 3 تجربه نسخه جدید بوردرلندز را برای طرفداران این سری محبوب هموارتر می‌کند.

اگر بازی‌های قبلی سری بوردرلندز را تجربه کرده باشید گیم پلی Borderlands 3 برایتان آشنا خواهد بود. با این وجود نسخه جدید بوردرلندز ویژ‌گی‌های مختص خود را دارد. ویژگی‌هایی همچون تعدد سیاره‌ها و ماموریت‌های مختلف و همچنین تنوع دشمنان و اسلحه‌های موجود در بازی که مخصوصا اگر تا به حال نسخه‌های قبلی بوردرلندز را بازی نکرده باشید، می‌توانند کمی سردرگمتان کنند. استفاده از آموزش بازی Borderlands 3 به شما امکان خواهد داد تا با اعتماد به نفس بیشتری به تجربه نسخه جدید این بازی بپردازید. با ما باشید تا با راهنمای بازی بوردرلندز 3 تجربه بازی جدید گیرباکس برایتان شیرین‌تر و هموارتر گردد.

راهنمای بازی بوردرلندز 3 / Borderlands

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • راهنمای بازی بوردرلندز 3 برای بازیکنان مبتدی
  • پول خود را برای خرید اسلحه هدر ندهید
  • به خرید و ارتقای مهمات توجه زیادی نشان دهید
  • ماموریت های فرعی را انجام دهید
  • چالش ها منبع مهم دیگری برای کسب تجربه و ارتقا یافتن هستند
  • در استفاده از مهارت ها آزمون و خطا کنید
  • هنگام بازی به شکل Co-op ماموریت ها را بین خود تقسیم کنید
 • چند نکته در رابطه با بازی Borderlands 3 برای حرفه‌ای ها
  • قابلیت بازگشت سریع به وسیله نقلیه تان در بازی
  • ایمیل های خود را فراموش نکنید
  • ارتقای کوله‌پشتی خود را فراموش نکنید
  • فضای مهمات خود را افزایش دهید
  • ماموریت های فرعی با لول تان در بازی منطبق می شوند
  • از سیستم پینگ‌ کردن استفاده کنید
  • می‌توانید دوئل کنید
  • تزئین کردن اسلحه خود و استفاده از پوسته های اسلحه را فراموش نکنید
  • به اسلحه های خود وابسته نشوید
  • برای به دست آوردن اریدیوم عجله نکنید
  • برای بازی کردن حالت True Vault Hunter نیز عجله نکنید

 


راهنمای بازی بوردرلندز 3 برای بازیکنان مبتدی


اگر با دنیای بوردرلندز تازه آشنا می‌شوید و یا تجربه زیادی در بازی‌کردن آن ندارید، برخی از جنبه‌های گیم پلی Borderlands 3 می‌توانند برایتان عجیب و غریب جلوه کنند. با این وجود با اعمال مواردی که در پایین خواهیم گفت شروع و راه افتادنتان در بازی برایتان آسان‌تر خواهد شد. راهنمای بازی Borderlands 3 به جنبه‌هایی از گیم‌ پلی بازی می‌پردازد که مخصوصا برای افراد مبتدی کارساز هستند. با ما باشید تا با آموزش بازی Borderlands 3 نکات کلیدی مربوط بخش‌های مختلف بازی را با همدیگر مرور کنیم.

راهنمای بازی Borderlands 3

 

پول خود را برای خرید اسلحه هدر ندهید

بوردرلندز 3 پر از اسلحه‌های مختلف است و با پیش‌روی در بازی همواره اسلحه‌های جدید گیر خواهید آورد. بنابراین بهتر است پول خود را برای خرید اسلحه از دستگاه‌ها هدر ندهید. اسلحه‌های موجود در دستگاه‌های فروش تجهیزات در بازی بوردرلندز 3 اغلب کمی بهتر از اسلحه‌هایی هستند که در حال حاضر از آن‌ها استفاده می‌کنید، اما به سرعت و پس از یک یا دو ماموریت هم‌تراز و یا بدتر از اسلحه‌هایی می‌شوند که در ماموریت‌ها و یا پس از یک درگیری در نقاط مختلف به دست خواهید آورد. البته به دلیل تصادفی بودن سیستم ایجاد اسلحه (Weapon Generation) در بازی همواره شانس کوچکی هست که در دستگاه‌های فروش نیز اسلحه‌های به درد بخور پیدا کنید؛ اما به غیر از این موارد نادر بهتر است پول خود را برای موارد بهتری نگه دارید.

به عنوان مثال اگر اسلحه‌ای برای فروش گذاشته شد که دقیقا با آن‌چه می‌خواهید مطابقت دارد (مثلا میزان آسیب آن دوبرابر اسلحه کنونی شماست و نوع آسیب آن نیز مطابق میلتان است) خرید آن اسلحه توصیه می‌شود؛ اما به غیر از این موارد پس‌انداز کردن پول همواره گزینه بهتری است. همچنین در نظر داشته باشید در لول‌های بالاتر (به عنوان مثال لول 30 و بالاتر) کیفیت اسلحه‌های موجود در دستگاه‌ها بهتر می‌شود و قادر خواهید بود اسلحه‌هایی را که می‌خرید، بیشتر و برای زمان طولانی تری استفاده کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر اهل خرید اسلحه از دستگاه‌ها هستید حداقل تا لول‌های بالاتر کمی صبر کنید.

آموزش بازی Borderlands 3

 

به خرید و ارتقای مهمات توجه زیادی نشان دهید

برخی از دشمنانتان در بازی بوردرلندز 3 نیاز به گلوله‌های زیادی برای کشته‌شدن دارند و مشکل از آن‌جا آغاز می‌شود که ممکن است نوع گلوله‌هایی که برای کشتن دشمنانتان از آن استفاده می‌کنید با نوع گلوله‌هایی که به هنگام مرگ از خود بر جای می‌گذارند مطابقت نداشته باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم همواره به خرید گلوله و مهمات اضافی اهمیت دهید.

اگر به توصیه قبلی‌مان در رابطه با عدم خرید اسلحه‌ از دستگاه‌ها عمل کنید، مشکلی در رابطه با پرکردن مداوم گلوله‌های خود از طریق دستگاه‌ها نخواهید داشت؛ چرا که پول‌های خود را برای این کار پس‌انداز کرده‌اید. همچنین بعد از این‌که بخش اول بازی را تمام کردید می‌توانید از طریق فروشگاه مارکوس گلوله‌های خود را ارتقا (Upgrade) دهید. ارتقا‌هایی که از این طریق برای گلوله‌های خود تهیه خواهید کرد بسیار قابل استفاده و به درد‌بخور خواهند بود. توصیه می‌کنیم هرموقع که می‌توانید برای گلوله‌هایی که از آن‌ها استفاده می‌کنید ارتقا تهیه کنید.

راهنمای بازی Borderlands 3

 

ماموریت های فرعی را انجام دهید

کسب تجربه (XP) در گیم پلی Borderlands 3 همواره به کارتان خواهد آمد و ماموریت‌های اصلی‌تان برای این کار کافی نیست. هر موقع که می‌توانید در کنار ماموریت‌های اصلی ماموریت‌های فرعی را نیز انجام دهید؛ چرا که ماموریت‌های فرعی منبع مهمی برای کسب تجربه در بازی بوردرلندز 3 هستند.

گیم پلی بازی Borderlands 3

 

چالش ها منبع مهم دیگری برای کسب تجربه و ارتقا یافتن هستند

یکی از منبع‌های مهم دیگر برای کسب تجربه چالش‌هایی هستند که در نقاط مختلف بازی بوردرلندز 3 با آن‌ها مواجه می‌شوید. این چالش‌ها موارد مختلفی را در برمی‌گیرند؛ کارهایی همچون پیدا کردن تکه‌های مختلف کلپ‌ترپ تا جستجو برای یافتن نوارهای گم‌شده‌ی شکارچیان خزانه قبلی. با گشت‌وگذار در بازی به چالش‌های متنوعی برخواهید خورد و با فعال‌سازی و انجام دادن ‌آن‌ها مقدار قابل توجهی از تجربه (XP) به دست خواهید آورد. همچنین نوع دیگری از چالش در گیم پلی Borderlands 3 وجود دارد که شامل ماموریت‌های Ellie می‌شود. با انجام دادن ماموریت‌های Ellie که شامل پیداکردن قسمت‌های جدید برای ماشین‌تان هست هم تجربه کسب می‌کنید و هم می‌توانید از این طریق بخش‌های مختلف وسیله نقلیه خود‌ را ارتقا دهید.

راهنمای بازی Borderlands 3

 

در استفاده از مهارت ها آزمون و خطا کنید

در گیم پلی Borderlands 3 برای هر کدام از شخصیت‌ها انواع مختلفی از مهارت‌های قابل ارتقا وجود دارد. هرکدام از شخصیت‌ها دارای سه طبقه‌بندی (‌Skill Tree) مختلف است که با فعال کردن مهارت‌های موجود در هر طبقه، قابلیت‌های مختلفی به شخصیتتان اضافه می‌شود. البته قادر نخواهید بود تمام مهارت‌های موجود برای شخصیت‌ خود را فعال کنید؛ با این وجود اگر در طول بازی ماموریت‌های فرعی و اکثر چالش‌های موجود را انجام دهید می‌توانید شخصیت‌تان و مهارت‌هایش را هر طور که می‌خواهید شخصی سازی کنید. هرکدام از ارتقا‌های مختلف بخش‌ خاصی از شخصیت‌ شما را مورد هدف قرار می‌دهد. بنابراین از تجربه کردن و ترکیب مهارت‌های مختلف نترسید؛ چرا‌که همواره قابلیت حذف مهارت‌های فعال شده (Respec) و فعال کردن مجدد مهارت‌های دیگر وجود دارد. قابلیت Respec به شما اجازه می‌دهد به تجربه و آزمایش ترکیب‌های مهارتی مختلف بپردازید.

آموزش بازی Borderlands 3

 

هنگام بازی به شکل Co-op ماموریت ها را بین خود تقسیم کنید

اگر تصمیم گرفته‌اید بوردرلندز 3 را به همراه دوستانتان بازی کنید، توصیه می‌کنیم ماموریت‌های مختلف را بین خود تقسیم کنید؛ چرا‌که با این کار قادر خواهید بود در آن‌واحد چند ماموریت‌ مختلف را باهم تمام کنید. البته اجباری برای این‌کار وجود ندارد؛ اما از آن‌جایی که اکثر ماموریت‌های گیم پلی Borderlands 3 در منطقه واحدی از بازی قرار دارند و شامل فرستادنتان برای کشتن افراد مختلف و یا پیداکردن اشیا می‌شوند، تقسیم ماموریت‌ها برای صرفه‌جویی در زمان و تسریع روند بازی کار عاقلانه‌ای است.

راهنمای بازی بوردرلندز 3 / آموزش بازی Borderlands 3

 


چند نکته در رابطه با بازی Borderlands 3 برای حرفه‌ای ها


اگر از طرفداران سرسخت سری بوردرلندز باشید و یا وقت زیادی را صرف تجربه نسخه‌های مختلف این سری بازی کرده باشید، احتمالا با زیر و بم مواردی که گفته شد آشنایی کافی دارید. با این وجود با توجه به تغییراتی که گیم پلی Borderlands 3 کرده است، مرور چند نکته در رابطه با بازی حتی برای حرفه‌ای ها خالی از لطف نیست. آموزش بازی Borderlands 3 به نکاتی می‌پردازد که می‌توانند برای حرفه‌ای ها کارساز باشند. با ما باشید تا به وسیله راهنمای بازی Borderlands 3 برای حرفه‌ای‌ها به مرور این نکات بپردازیم.

راهنمای بازی بوردرلندز 3 / آموزش بازی Borderlands 3

 

قابلیت بازگشت سریع به وسیله نقلیه تان در بازی

گیم پلی Borderlands 3 به شما امکان می‌دهد با کمک قابلیت Fast Travel بدون نیاز به پیمودن مسافت به نقاط مختلف بازی سفر کنید؛ اما نکته‌ای که شاید از آن غافل شوید قابلیت سفر یا بازگشت سریع به وسیله نقلیه‌تان است. شما در بازی قادر هستید هر موقع که بخواهید به وسیله نقلیه خود تلپورت کنید. برای این کار کافی است روی وسیله نقلیه خود در نقشه بازی کلیک کرده و نگه دارید.

آموزش بازی بوردرلندز 3 / راهنمای بازی Borderlands 3

 

ایمیل های خود را فراموش نکنید

با پیشروی در بازی بوردرلندز 3 و پس از انجام ماموریت‌ها، اکثر اوقات به شما یک ایمیل فرستاده می‌شود. همواره ایمیل‌های خود را چک کنید؛ چرا که این ایمیل‌ها اغلب حاوی لوازم و اسلحه‌های گران‌قیمت هستند. برای دسترسی به ایمیل خود در بازی بوردرلندز 3 کافی است دکمه ESC را فشار داده و به بخش منوی Social بروید.

راهنمای بازی بوردرلندز 3 / آموزش بازی Borderlands 3

 

ارتقای کوله‌پشتی خود را فراموش نکنید

تنوع وسایل و اسلحه‌ها یکی از بهترین ویژگی‌های گیم‌ پلی Borderlands 3 است که در عین حال می‌تواند برایتان آزاردهنده باشد؛ چرا که اغلب نگران فضای کافی برای جا دادن اسلحه‌های مختلف هستید. یکی از بهترین راه‌حل‌های ممکن برای رفع این مشکل خرید ارتقاهای مختص کوله‌پشتی (Backpack SDU) است که فضای قابل حمل کوله‌پشتی‌تان را ارتقا خواهد داد.

راهنمای بازی بوردرلندز 3 / آموزش بازی Borderlands 3

 

فضای مهمات خود را افزایش دهید

یکی از مشکلات آزاردهنده گیم پلی Borderlands 3 به خصوص در بخش‌های اولیه بازی، کمبود مقدار گلوله‌ای است که می‌توانید با خود برای هر اسلحه حمل کنید. برای حل این مشکل به محض این‌که به فروشگاه مارکوس دسترسی پیدا کردید فضای مهمات (Ammo Reserve) خود را ارتقا دهید.

راهنمای بازی بوردرلندز 3 / آموزش بازی Borderlands 3

 

ماموریت های فرعی با لول تان در بازی منطبق می شوند

یکی از ویژگی‌های گیم پلی Borderlands 3 قابلیت انطباق لول ماموریت‌های فرعی با لول شخصیت‌تان در بازی است. بنابراین اگر انجام دادن برخی از ماموریت‌های فرعی را در یک منطقه از یاد بردید نگران نباشید؛ چرا که می‌توانید برگردید و آن‌ها را بدون دل‌واپسی عدم انطباق لول انجام دهید.

راهنمای بازی بوردرلندز 3 / آموزش بازی Borderlands 3

 

از سیستم پینگ‌ کردن استفاده کنید

اگر در‌حالی که به یکی از دشمنان خود نگاه می‌کنید دکمه X را فشار دهید، دشمن مورد نظر در صفحه نمایش برای همه‌ هم‌بازی هایتان قرمز خواهد شد. همینطور اگر همین کار را برای یک اسلحه انجام دهید، اسلحه مورد نظر برای تشخیص بقیه آبی می‌شود. دوستان خود را نیز می‌توانید نشانه‌گذاری کنید که در این صورت سبز می‌شوند. سیستم پینگ یا نشانه‌گذاری مخصوصا هنگامی به کارتان می‌آید که کشتن یکی از دشمنانتان نسبت به بقیه اولویت دارد. به این وسیله می‌توانید دشمن مورد نظر را نشانه‌گذاری کنید تا برای همه قابل تشخیص شود.

گیم پلی بازی بوردرلندز 3 / آموزش بازی Borderlands 3

 

می‌توانید دوئل کنید

با فشاردادن دکمه Z می‌توانید با دوستان خود به دوئل بپردازید.

راهنمای بازی بوردرلندز 3 / گیم پلی بازی Borderlands 3

 

تزئین کردن اسلحه خود و استفاده از پوسته های اسلحه را فراموش نکنید

برای تزئین‌ کردن اسلحه خود در منوی Inventory روی بخش کوچکی که در قسمت چپ اسلحه‌‌تان وجود دارد کلیک کنید. برای استفاده از پوسته‌های (Skin) اسلحه با برجسته (Highlight) کردن اسلحه خود دکمه E را فشار دهید. از قسمت مورد نظر می‌توانید با فشردن دکمه X از پوست‌های مختلف برای اسلحه خود استفاده کنید.

راهنمای گیم پلی بازی Borderlands 3

 

به اسلحه های خود وابسته نشوید

ممکن است در طول بازی به اسلحه‌ای بر بخورید که علاوه بر انجام دادن کار خود (نابود کردن دشمنان) آن‌قدر برایتان جذابیت داشته باشد که دل‌کندن از آن و استفاده از اسلحه‌های جدید برایتان کمی سخت باشد. اما در طول بازی مجبور به این کار هستید چراکه با افزایش لول شما دشمنانتان نیز قوی‌تر می‌شوند و برای از پای درآوردن آن‌ها نیاز به اسلحه‌ها و تجهیزات جدید خواهید داشت.

آموزش گیم پلی بازی Borderlands 3

 

برای به دست آوردن اریدیوم عجله نکنید

در بخشی از سفینه‌تان فروشنده‌ای به نام Earl وجود دارد که تزئینات جالبی می‌فروشد. مشکل از آن‌جا ناشی می‌شود که Earl در ازای تزئیناتی که می‌فروشد عنصری به نام اریدیوم (Eridium) طلب می‌کند. شاید در ساعات اولیه بازی نتوانید تزئینات مورد نظر را بخرید چراکه به دست آوردن اریدیوم ناممکن به نظر می‌رسد. اما دلسرد نشوید؛ چراکه در بخش معینی از خط داستانی بازی، مناطق و راه‌های مشخصی برایتان باز‌خواهد شد که از طریق این راه‌ها به راحتی خواهید توانست اریدیوم جمع کنید.

راهنمای بازی بوردرلندز 3 / آموزش بازی Borderlands 3

 

برای بازی کردن حالت True Vault Hunter نیز عجله نکنید

با پایان خط داستانی بازی می‌توانید حالت True Vault Hunter را شروع کنید. اما به غیر از انجام این‌ کار گزینه‌های بهتری در اختیار دارید. به عنوان مثال می‌توانید لول‌های مختلف حالت Mayhem را تجربه کنید. این حالت که سه درجه سختی دارد، اسلحه‌ها و لوت‌های ارزشمندی در اختیارتان خواهد گذاشت. ماموریت‌های حالت Mayhem بهترین روش برای رسیدن به Level Cap (آخرین لول)، دسترسی به اسلحه‌ها و ابزارهای قدرتمند و همچنین جمع آوری امتیاز برای رسیدن به رتبه Guardian هستند.

 

امیدواری این راهنمای بازی Borderlands 3 به درد شما خورده باشد. در این مطلب سعی کردیم به آموزش بازی Borderlands 3 برای افراد مبتدی و حرفه ای بپردازیم که احتمالا شامل نکاتی بودند که از آن‌ها اطلاع نداشتید. نظر شما راجع بخش های مختلف گیم‌ پلی بوردرلندز چیست؟ می‌توانید نظرات خود را از طریق بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha