20 باور اشتباه درباره ونوم (Venom)؛ این ضد قهرمان مظلوم


20 باور اشتباه درباره ونوم (Venom)


در این بخش می‌خواهیم به برخی از باورهای اشتباه درباره شخصیت ونوم اشاره کنیم. این شخصیت آنقدرها هم که به نظر می‌آید بد نیست و مطمئنا نظر شما هم درباره او پس از خواندن نکات زیر تغییر خواهد کرد.

 

20- سیمبیوت دروغ می‌گوید

آیا ونوم وجود دارد / venom marvel / عکس ونوم (کمیک)

بسیاری از مردم به سیمبیوت‌ نگاهی مثل «جوکر» دارند و فکر می‌کنند که او فریبکاری خبره است و شما از هر مسیری که میلش بکشد کنترل می‌کند. خب چنین چیزی درست نیست؛ یک سیمبیوت، قابلیت‌های میزبانش را فقط تقویت می‌کند، اما آن‌ها را تغییر نمی‌دهد.

در جلد بیست و سوم Thunderbolts سیمبیوتی که به فلش تامپسون متصل می‌شود، اذعان دارد که قادر به دروغ‌ گفتن نیست. وقتی به شما می‌گوید که قصد چه کاری را دارد و حسش چگونه‌ است هیچ نیرنگی در کار نیست. پس باید صادقانه با او برخورد کرده و سر سخن را باز کنید. وقتی ونوم می‌گوید که می‌خواهد مغز خوشمزه‌تان را بخورد، حداقل خرده شیشه نداشته و با شما صادق بوده است.

 

19- ادی براک تنها ونوم است

آیا Venom وجود دارد / Marvel Venom / عکس ونوم (کمیک)

هرکسی که کمیک‌های مارول را دنبال کند، می‌داند که چندین نسخه از شخصیت‌های اصلی وجود دارد. 3-4 تا اسپایدرمن، وولورین، هالک، کاپیتان آمریکا و حتی ونوم در کمیک‌های مختلف ظاهر شده‌اند.

البته اولین ونوم معرفی شده ادی براک بود. از آن زمان به بعد شخصیت‌های مثل مک گارگان (اسکورپیون) و فلش تامپسون را در این لباس شاهد بودیم. اخیراً هم که لی پرایس به سیمبیوت متصل شد. در عین حال که تماشای شخصیت‌های مختلف از ونوم جذاب است، باید گفت که براک همچنان انتخاب شماره یک بوده و نمایشش پیچیده‌تر و به یادماندنی‌تر از بقیه به نظر می‎‌رسد، اما مسلماً تنها ونوم نیست.

 

18- سیبیوت بدذات است

آیا Venom وجود دارد / Marvel Venom

این تعبیر غلط مطمئناً به دلیل ترسیمی است که در Spider Man 3 شاهدش بودیم. ونوم اسپایدرمن باعث شد بسیاری تصور کنند که این نژاد بیگانه، شیطانی صفت است و باید به هر قیمتی نابود شود. با این حال خوب یا بد بودن سیمبیوت به میزبانش مربوط است. فلش تامپسون با ونوم ترکیب و به «اجنت ونوم» تبدیل شد، او از قدرتش در مسیر درست استفاده کرد و با «گاردین آف گلکسی» دست همکاری داد. پس از این که تامپسون را را رها کرد، لی پرایس را به عنوان میزبانی برای کارهای قهرمانانه‌تر برگزید. هر بار که پرایس قصد داشت ونوم را از انجام یک کار بد باز دارد یک کشمکش جالب شکل می‌گرفت.

 

17- تام هاردی دومین بازیگری است که نقش ونوم را بازی می‌کند

Venom / تام هاردی در نقش ونوم

 چه کسی توفر گریس به عنوان شخصیت ونوم/براک را در Spider-Man 3 فراموش می‌کند؟ او بدون شک یکی از بدترین شخصیت‌های کمیک در تمام دوران است. از زمان معرفی تام هاردی به عنوان شخصیت اصلی Venom، طرفداران خوشحال‌اند که دومین بار با شخصیتی درست و حسابی روبرو می‌شوند. برای آشنایی با تام هاردی و بهترین فیلم‌های او می‌توانید به این مطلب پلازامگ مراجعه کنید.

اما در واقع هاردی سومین بازیگر نقش فیلم Venom است. در عین حال که فیلم اول استودیوی رسمی برای اکران ندارد، ادی شانکار (که قبلاً Dirty Laundry را برای طرفداران Punisher در دنیای Bootleg خودش خلق کرده بود)، فیلم کوتاه Truth in Journalism را با محوریت ونوم خلق کرد. فیلم به عنوان مستندی بود که با بازی رایان کوانتن (True Blood) داستان بازیگری را روایت می‌کند که در جلوی تیم فیلم‌برداری به یک هیولا تبدیل می‌شود. بسیاری از طرفداران فیلم کوتاه شانکار با درجه سنی بزرگسال را پسندیدند و به خاطر حفظ ماهیت خشن و مرگباری که این شخصیت دارد آن را بهتر از نسخه سم رایمی می‌دانند.

 

16- صدا، بدترین کابوس سیمبیوت است

 سیمبیوت ونوم / symbiote

هربار که صدای ناقوس کلیسا به گوش ونوم می‌رسید، صدای جیغش را می‌شنیدیم. او مطمئناً طرفدار سروصدا نیست و به احتمال زیاد در کنسرت اپرا جانش را از دست بدهد. بارها اسپایدی از بلندگوهای بزرگ و انعکاس صدایی برای شکست دشمن هرازگاهیش استفاده کرد، اما بزرگترین وحشت ونوم صدا نیست، آتش است.

باور نمی‌کنید؟ او را در مقابل شخصیت «هیومن تورچ» قرار دهید، تا ناعادلانه‌ترین مبارزه دنیا را شاهد باشید. نیازی نیست که سیبیوت آتش را لمس کند، تنها مشاهده‌اش برای دیوانگی این موجود بیگانه کافی است. پس دفعه بعد که گرفتار ونوم شدید، فندکتان را در بیاورید تا زهره ترک شود، آن موقع است که به سیگاری بودنتان افتخار خواهید کرد.

 

15- لباس، یک موجود بیگانه است

venom symbiote / ونوم سیمبیوت کمیک

اگر به ماهیت سیبیوت در اولین کتاب کمیک نگاه کنید، بله؛ یک موجود فضایی از سیاره‌ای دیگر است. کتاب Secret Wars را بخوانید تا از حضورش در زمین سر در بیاورید. با این حال برایان مایکل بندیس و مارک بیگلی اسپایدرمن و دشمنش را برای نسلی جدید بازترسیم کردند؛ به این ترتیب ونوم یک ماهیت جدید به دست آورد.

در این داستان ریچارد پارکر و ادی براکز سنیور، لباسی برای درمان سرطان طراحی کردند. همان‌طور که باقی داستان را حدس می‌زنید، در آزمایش اشتباهی پیش می‌آید و لباس به پیتر و سپس ادی جونیور متصل می‌شود.

 

14- سیمبیوت سرطان ادی براک را درمان کرد

Venom Tom Hardy Eddie Brock Symboite / تام هاردی ادی براک سیمبیوت ونوم

در یک خط داستانی، ادی براک سرطان داشت. یکی از واقعیت‌های اشتباه و رایج این است که سیمبیوت به درمان سرطان او کمک کرد. در عین حال که سیمبیوت برای مدتی او را در زندگی نگاه می‌دارد، براک در آخر مسیرش را از او جدا کرده و سرنوشت غم‌انگیزش را می‌پذیرد.

براک در آشپزخانه کسی به اسم «مارتین لی» که خلافکاری به اسم «میستر نگاتیو» است کار می‌کند. قدرت‌های لی به درمان سرطان براک کمک می‌کند (نه سیمبیوت). به خاطر قدرت‌های لی، رشد گلبول‌های سفید براک بیش از حد معمول زیاد می‌شود. وقتی که او بار دیگر در معرض ارتباط با سیمبیوت قرار می‌گیرد، سیمبیوت جدیدی به اسم «آنتی ونوم» خلق می‌کند.

 

13- غریزه اسپایدرمن می‌تواند ونوم را شناسایی کند

Avengers Infinity War Peter Parker Spider / حس اسپایدرمن در انتقام جویان

غریره اسپایدرمن یکی از بهترین قدرت‌های فرابشری است. هربار که خطری نزدیک باشد، به او هشدار می‌دهد و اغلب هم اشتباه نمی‌کند. اگر فکر می‌کنید این قدرت به اسپایدی در مبارزه با ونوم کمک می‌کند، بدانید که در اشتباهید. سیمبیوت یک خلافکار حرفه‌ای و بی‌صدا است، پس توسط غریضه عنکبوتی شناسایی نمی‌شود.

این موضوع به یک دلیل ساده، منطقی به نظر می‌رسد. وقتی سیمبیوت به پیتر پارکر متصل شد، تمام زیر و بم زندگی و قدرت‎‌هایش را فهمید. در نتیجه خودش را در مقابل قدرت منحصر بفرد این ابرقهرمان عنکبوتی ایمن ساخت. به همین دلیل ونوم یکی از خطرناک‌ترین دشمنان اسپایدرمن است؛ اگر پارکر نتواند وجودش را حس کند، کاملاً آسیب‌پذیر خواهد بود.

 

12- اسپایدرمن اولین قهرمان بزرگی بوده که سیمبیوت به او متصل شد

Spider Man Black Suit / ونوم اسپایدرمن

اگر در مورد اولین نمایش سیمبیوت در کمیک و این که به چه کسی متصل شد، صحبت می‌کنیم، پس جواب مطمئناً اسپایدرمن است. با این حال از آن زمان به بعد، کتاب‌های کمیک، این مورد را با نمایش چندین فلش‌بک نقض کردند. به این ترتیب که سیبمیوت ابتدا به قهرمانان دیگری هم متصل شده بود.

در Secret Secret Wars ددپول برای مدت کوتاهی میزبان سیمبیوت می‌شود. البته پس از پی بردن به خطرش از خیرش گذشت و آن را برای اسپایدرمن رها کرد. با توجه به خشونت‌طلبی خود ددپول، او یک ونوم فاسد محسوب می‌شد.

 

11- ونوم هرگز به انتقام‌جویان ملحق نشد

Avengers Infinity War / ایا ونوم در اونجرز وجود دارد

انصافاً چه کسی جزو انتقام‌‎جویان نیست؟ کمیک‌های مارول به قدری زیاد‌ند که هر کسی حداقل یک بار عضو انتقام‌جویان شده است. اما ونوم چه؟ خب وقتی مک گارگان میزبان سیمبیوت بود، به انتقام‌جویان سیاه نورمن آزبورن ملحق شد.

هنگامی هم که فلش تامپسون، شخصیت «اجنت ونوم» بود، در تیم انتقام‌جویان قرار گرفت. تیم از افرادی مثل بیست، هاوک‌آی، بلک‌ویدو، والکر و باقی بروبچه‌ها تشکیل شده بود. جالب اینجا است که خود کاپیتان آمریکا پس از مشاهده قهرمانی‌های ونوم با حضورش موافقت کرد. تیم در ابتدا در انتخابش مردد بود، اما ونوم اعتماد همه را جلب کرد.

 

10- دوست‌‎داشتنی‌ترین خوراکی سیمبیوت مغز است

Venom / ایا فیلم ونوم ترسناک است

کمی عجیب است که راجع به علاقه ونوم به مغز صحبت کنیم. درست است که بیشتر برایش کاربرد تهدیدی دارد، چون هیچ کس نمی‌خواهد مغزش توسط یک جانور وحشتناک خورده شود، اما ونوم واقعاً مغز خورده است پس.. بله؛ عجیب به نظر می‌رسد.

از قرار معلوم دلیل علمی برای این قضیه وجود دارد. سیمبیوت برای بقا به فنیلتیلامین نیاز دارد: ماده‌ای شیمیایی در مغز انسان! خوشبختانه، ادی براک متوجه شد که همین ترکیب در شکلات هم وجود دارد، بنابراین به مورد علاقه‌ترین خوردنی‌اش تبدیل می‌شود. البته با توجه گرانی این روزها خوردن کله ملت منطقی‌تر به نظر می‌رسد تا این که کلی پول یک شکلات بدهد.

 

9- ونوم از همان ابتدا قرار بود ادی براک باشد

Venom / تام هاردی در نقش Venom

دیوید میشلینی، یکی از سازندگان ونوم در مصاحبه‌ای با Comic Crusaders گفت که ادی همیشه اولین انتخاب برای ونوم نبوده است.

او گفت: «در اصل یک زن را برای تبدیل به ونوم در ذهنم داشتم. جیم سالیکراپ یک چیز ویژه برای The Amazing Spider-Man می‌خواست، پس من هم گفتم، قبوله؛ من این شخصیت را می‌سازم. او از ایده اصلی خوشش آمد، اما نمی‌توانست قبول کند که یک زن پا به پای اسپایدرمن پیش برود، چیزی که این روزها و با این همه ابرقهرمان زن خیلی صدق نمی‌کند. به این ترتیب من شخصیت ادی براک، پس زمینه و انگیزه‌اش را ارائه دادم». در نهایت شخصیت «شی ونوم» نصیبمان شد، پس کل ایده از بین نرفت.

 

8- سیمبیوت توسط تاد مک‌فارلن طراحی شد

Todd McFarlane Venom / عکس کمیک ونوم مارول

شخصیت ونوم توسط تاد مک‌فارلن و دیوید میشلینی ساخته شده، با این حال پوشش سیاه بیگانه، دستپخت یکی از طرفداران مارول به اسم رندی شولر است.

در دهه 80 مارول چالشی برای سازندگان خلاق راه انداخت. شولر از این موقعیت استفاده کرد و در نامه‌ای نوشت که «رید ریچارد» چهار شگفت‌انگیز می‌تواند یک لباس سیاه جدید برای اسپایدرمن خلق کند که از مولکول‌های بی‌ثبات تشکیل شده است. لباس قدرت اسپایدی را تا 25 درصد افزایش می‌دهد و به چیزی شباهت دارد که در فیلم سینمایی مشاهده کردیم. شولر به خاطر این ایده 220 دلار جایزه نقدی دریافت کرد و این فرصت را به دست آورد تا داستانش را بنویسد. متأسفانه هرگز آن‌ را ننوشت، اما Secret  Wars کمی بعد منتشر و ایده شولر در آن گنجانده شد.

 

7- ونوم از ابتدا بخشی از Spider-Man 3 بوده است

 ونوم اسپایدرمن 3/ Spider-Man 3 Venom

در عین حال که حضور ونوم در Spider-Man 3 جرو برنامه اصلی به نظر می‌رسید، سم رایمی واقعیت را طور دیگری برای سایت Collider بازگو کرد.

او گفت: «من با برادرم، ایوان روی داستانی کار می‌کردم که اول از همه شخصیت سندمن را داشت. ماجرا در مورد پیتر، مری جین، هری و این شخصیت جدید بود. اما وقتی کارمان تمام شد، اوی آراد، همکارم و رئیس اسبق مارول در آن زمان به من گفت سم، به اندازه کافی به طرفداران توجه نمی‌کنی؛ طرفداران ونوم را دوست دارند. همه خوانندگان اسپایدرمن عاشق ونوم هستند و با این که تو از زمان اسپایدر من دهه 70 آمده‌ای، این چیزی است که بچه‌های این دوره و زمانه می‌خواهند. لطفاً به ندای دل طرفداران گوش بده و ونوم را در فیلمت بگذار».

 

6- ونوم قدرتمندترین سیمبیوت است

Venom ونوم مارول

به این دلیل که ونوم شناخته‌شده‌ترین سیمبیوت است، این باور وجود دارد که قدرتمند‌‎ترین‌شان هم است که البته با عقل هم تاحدودی جور در می‌آید.

در عین حال که هیولایی وحشتناک و بی‌رقیب به نظر می‌رسد، لقب قدرتمندترین سیمبیوت مختص به «تاکسین» است. ونوم، «کارنیج» را ساخت و کارنیج تاکسین را خلق کرد. پس می‌توانید او را نوه ونوم در نظر بگیرید. او علاوه بر قابلیت‌های موروثی‌اش، از قدرت شگفت‌انگیز، سرعت بالا و توانایی تغییر شکل اعضای بدنش به اسلحه‌های مختلف مثل تبر برخوردار است. در ضمن میزبانش نسبت به آتش و صداهای تیز مقاومت بیشتری دارد. وقتی همه این موارد را مد نظر قرار دهید، او توقف‌ناپذیر و در گونه خودش قدرتمندترین خواهد بود. امیدواریم که کارنیج به پسر کوچولویش افتخار کند.

 

5- سیمبیوت اخلاق پیتر پارکر را تغییر داد

Dark Peter Parker Spider-Man 3 / ونوم اسپایدرمن پیتر پارکر

یکی از جالب‌ترین چیزهای Spider-Man 3 شخصیت پیتر پارکر بود: حرکات موذیانه، مدل مو و رقص شرورانه‌اش. همه سیمبیوت بدبخت را مقصر می‌دانستند (نه دخالت استودیوی فیلم‌سازی را).

در کتاب‌های کمیک، پارکر از سیمبیوت به خاطر این که اخموترش می‌کرد یا به شکل یکی از اعضای گروه راک «فال‌اوت بوی» درش می‌آورد، جدا نشد؛ نه، از شرش خلاص شد چون سیبمبیوت یک انگل است که می‌خواست همیشه به او متصل باشد. مثل آدامسی که در خیابان به کفشتان می‌چسبد، ابتدا به آن توجه نمی‌کنید، اما پس از مدتی واقعاً می‌خواهید که از شرش خلاص شوید.

 

4- سیمبیوت از اسپایدرمن متنفر است

Spider-Man Venom / ونوم علیه اسپایدرمن / عکس ونوم (کمیک)

سیمبیوت از اسپایدرمن یا پیتر پارکر نفرت ندارد. برعکس، مثل عاشق شکست‌خورده است که به خاطر دست رد اسپایدرمن، احساس خیانت می‌کند. دقیقا مثل کسی که تمام عکس‌هایتان را ار گوشی‌اش پاک می‌کند، سیمبیوت از صمیم قلب دلتنگ پارکر می‌شود و بیشتر از این که از او بیزار باشد، احساساتش جریحه دار شده است.

اگر فرصتش را داشته باشد تا باز به جسم پارکر بازگردد، در یک چشم به هم زدن این کار را انجام خواهد داد. سیمبیوت بیچاره احتمالاً یا گوشی موبایل ندارد، یا اسم برنامه‌های دوست‌یابی به گوشش نخورده است.

 

3- سیمبیوت از میزبانش حفاظت می‌کند

Venom Prequel Comic ونوم در کمیک

اگر آخرین تریلرهای Venom را دیده باشید، متوجه شدید که سیمبیوت چطور دور ادی براک را می‌پوشاند تا از او در مقابل تیراندازی و حمله‌ها محافظت کند. عملکردش یک‌جورایی مثل سلول بنیادی در فیلم Upgrade از لی وانل است.

وقتی به ماهیت این شخصیت نگاه کنید، متوجه می‌شوید که سیمبیوت همیشه محافظ نگهبانش نیست و برعکس می‌تواند حسابی خطرناک باشد. پس از این که ادی براک سیمبیوت را به «دون فورتوناتو» سپرد، این رئیس باند خلافکار، موجود فضایی را به پسرش داد تا او را به یک مرد واقعی تبدیل کند. «آنجلو فورتوناتو» به سیمبیوت متصل و راهی شکار اسپایدرمن شد اما به محض این که سیمبیوت به بزدلی آنجلو پی برد در میانه آسمان او را رها کرد تا به سقوطی مرگبار دچار شود.

 

2- ادی براک کارش را به خاطر پیتر پارکر از دست داد

Venom Tom Hardy Eddie Brock / ادی براک در ونوم

و باز هم یک تعبیر اشتباه دیگر به خاطر Spider-Man 3 لعنتی! این فیلم اصلاً هیچ حرکت درستی داشته؟ در فیلم، ادی براک و پیتر پارکر هر دو برای مجله Daily Bugle کار می‌کنند و پارکر دست براک را به خاطر گرفتن عکس‌های تقلبی از اسپایدرمن رو می‌کند. همین موضوع باعث ایجاد خصومت بین براک و اسپایدرمن و پارکر می‌شود.

در داستان اصلی، براک در مجله Daily Globe کار می‌کند (رقیب Daily Bugle) او مطلبی در مورد یک شخصیت شرور به اسم «سین ایتر» می‌نویسد. مردی به اسم «امیل گرگ» هویت خودش را به عنوان سین ایتر با براک در میان می‌گذارد و او در نهایت با انتشار داستانش هویت اصلی شخصیت را فاش می‌کند. با این حال سین ایتر واقعی کارآگاهی به اسم «استن کارتر» بوده که اسپایدرمن نقاب از چهره‌اش برمی‌دارد. همین قضیه حرفه براک را به نابودی کشاند و او را در بحران روحی فرو می‌برد.

 

1- کارنیج تنها فرزند ونوم است

ونوم و کارنیج / آنتی ونوم چیست / Venom and Carnage

اینکه که کارنیج فرزند ونوم است بین طرفداران کمیک یک چیز واضح است. اینکه کارنیج در بیشتر داستان‌ها Venom را Daddy خطاب می‌کند چندش آور است.

با این حال سیمبیوت بیش از یک بچه تولید کرده است. در یک خط داستانی، این موجود تحت آزمایش قرار می‌گیرد و پنج سیمبیوت دیگر به اسم‌های اگونی، لشر، فیج، رایت و اسکریم را خلق می‌کند. پس کارنیج برادر و خواهرانی دارد که در خیابان‌های شهر پرسه می‌زنند و آشوب به پا می‌کنند. ونوم فلک‌زده باید بیشتر زندگیش را صرف بچه داری کرده باشد. با توجه به این که این پنج بچه خیلی هم لوس به نظر می‌رسند، احتمالاً اعصاب برای ونوم نمی‌گذارند.

فیلم ونوم / Venom

ونوم شخصیتی است که گاهی محبوبیت او از اسپایدرمن هم بیشتر شده است. احتمالا شما هم با خواندن این مقاله کمی نظرتان درباره این شخصیت و چیزهایی که درباره او می‌دانستید عوض شده است. نظر شما درباره شخصیت و فیلم Venom چیست؟ می‌توانید نظر و نکات دیگری که از این شخصیت می‌دانید را در پایین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

صفحه 1 صفحه 2
2
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
Yasin 27 اسفند 1397، 12:45

مطالب بسیار مفید بود و من واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم من خودم خیلی از این باور ها رو داشتم ولی حالا واقعیت ها رو میدونم ممنون

21 27 اسفند 1397، 17:18

اولین میزبان ونوم ددپوله و ونوم بیش از3 فرزند دارد چرا برای مردم حرف های علکی می گی ها؟

بنیامین 14 فروردین 1398، 04:21

دیدگاه من قبل از خوندن این مطلب به ونوم یه کم بد بود اما بعد از خوندنش کلا تصورم از ونوم خیلی خوب شد.خیلییی ممنون

پ.ا.ب 14 فروردین 1398، 21:52

اقای یا خانوم 21 تمامی این ها درستن و این شمایی که در اشتباهی چند تا چیز جدید هم هست که در سری جدید کمیک بوک های ونوم اونارو می فهمید رو سینه ونوم علامت عنکبوتی هست ؟ مزخرفه ! اون یه اژدها هست و به خدای سیمبیوت ها مربوطه پیشنهاد میکنم سری جدید کمیک های ونوم رو بخونین چون واقعیت های زیادی درباره ی ونوم توش هست

مرتضی 24 اردیبهشت 1398، 16:23

نمیخوام نا امیدتون کنم اما امروز که نمراتشو دیدم خیلی تو ذوقم خورد. نمیرات خیلی پایین و نا امید کننده ای گرفته و به نظرم ارزش دیدن نداره

دیدگاههای بیشتر ...