همه چیز درباره کراش باندیکوت ؛ تاریخچه بازی های Crash Bandicoot + دانلود

در صفحه قبل به تاریخچه بازی های کراش باندیکوت پرداختیم و مروری بر تمام بازی‌های این مجموعه محبوب داشتیم. در این بخش می‌خواهیم به معرفی شخصیت های کراش باندیکوت پرداخته و لینک دانلود بازی‌ها را برای کامپیوتر و اندروید ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

 


معرفی شخصیت های بازی کراش باندیکوت


مجموعه Crash Bandicoot دارای شخصیت‌های زیادی است. در ادامه ما فقط شخصیت‌های اصلی بازی کراش باندیکوت را معرفی می‌کنیم و به شخصیت‌هایی که اهمیت کمتری در بازی‌های این مجموعه داشتند نمی‌پردازیم.

 

شخصیت های مثبت کراش باندیکوت

شخصیت های کراش باندیکوت

کراش باندیکوت

کراش باندیکوت قهرمان اصلی این مجموعه است که اولین بار در سال 1996 معرفی شد. او یک باندیکوت جهش‌یافته است. باندیکوت نام حیوانی کیسه‌دار به اندازه خرگوش است که در استرالیا زندگی می‌کند. کرش به‌خاطر آزمایشاتی که دکتر نئو کورتکس روی او انجام داد به یک موجود جهش‌یافته تبدیل شد و سپس توانست از قلعه کورتکس فرار کند. کرش قادر به انجام حرکات مختلفی است، اما معروف‌ترین حرکت او چرخش سریعش به دور خود است که می‌تواند از این طریق به هر چیزی آسیب وارد کند.

کرش توسط اندی گاوین و جیسون روبین خلق شد و طراحی ظاهر او را چارلز زمبیلاس انجام داد. در ابتدا قرار بود شخصیت کرش به نماد شرکت سونی تبدیل شود؛ مثل ماریو که نماد نینتندو بود و سونیک که به عنوان نماد شرکت سگا شناخته می‌شد.

 

آکو آکو

آکو آکو در واقع نگهبان جزایر وومپا است که به شکل یک ماسک چوبی معلق روی هوا ظاهر می‌شود. او با تکثیر خودش به چندین نسخه و همراهی کردن با کرش، برای مقابله با کورتکس و نقشه‌هایش به قهرمان بازی کمک می‌کند. در بازی‌های کراش باندیکوت وقتی شخصیت کرش یکی از ماسک‌های آکو آکو را به‌دست می‌آورد، در برابر یک آسیب از سوی دشمنانش ایمن می‌شود. زمانی هم که بتواند سه ماسک آکو آکو را جمع‌آوری کند، برای مدت محدودی آسیب‌ناپذیر خواهد شد.

 

کوکو باندیکوت

کوکو خواهر جوان‌تر کرش است. کوکو که ضریب هوشی 164 دارد، مانند برادرش به‌وسیله دکتر کورتکس و نیتروس بریو به صورت ژنتیکی دستکاری شده است. او بسیار شجاع است و به فیلم‌های رزمی، کشتی و مسابقات ناسکار علاقه دارد. کوکو همچنین یک اسکوتر سوار ماهر است.

 

کرانچ باندیکوت

کرانچ یک باندیکوت جهش‌یافته است که به‌وسیله کورتکس خلق شد تا کرش را نابود کند. او پس از مغلوب شدن، کاملا تغییر کرد و به یک شخصیت مثبت تبدیل شد. او علاوه بر اینکه در تعدادی از بازی‌های این مجموعه نقش کلیدی ایفا می‌کند،‌ چند بار جان کرش و کوکو را نجات داده است.

 

شخصیت های منفی بازی کراش باندیکوت

اسم شخصیت های بازی کراش

دکتر نئو کورتکس

دکتر نئو کورتکس دشمن اصلی کرش در بازی‌های این مجموعه است. نام او از روی ناحیه‌ای از مغز به نام نئوکورتکس (Neocortex) گرفته شده است. او در قسمت‌های مختلف Crash Bandicoot به عنوان یک دانشمند دیوانه نشان داده می‌شود که می‌خواهد دنیا را تصاحب و نابود کند و با این کار، انتقام مورد تمسخر قرار گرفتنش در گذشته را بگیرد. یک ماسک قدرتمند و شرور به نام اوکا اوکا، او را راهنمایی می‌کند تا به اهدافش برسد. در واقع تبدیل ساکنین جزیره به موجودات جهش‌یافته نقشه اوکا اوکا بود که توسط کورتکس اجرا شد. آنها می‌خواستند با تشکیل ارتشی از موجودات قدرتمند، دنیا را فتح کنند. کرش نیز یکی از همین موجودات جهش‌یافته‌ای بود که کورتکس خلق کرد، اما بعدها به دشمن اصلی خودش تبدیل شد.

 

دکتر ان جین

دکتر ان جین (Doctor N. Gin) که نامش با تقلید از کلمه Engine (به معنی موتور و دستگاه) ساخته شده، یکی از دشمنان اصلی کرش در بازی‌های این مجموعه است و در تعدادی از قسمت‌ها، به جای نیتروس بریو، به‌عنوان دست راست کورتکس حضور دارد.

 

اوکا اوکا

اوکا اوکا برادر دوقلوی آکو آکو است، اما برخلاف او روح شیطانی دارد. اوکا اوکا به‌وسیله ناتی داگ خلق شد تا حتی دشمن اصلی سری، یعنی کورتکس در برابرش ضعیف به‌نظر برسد. این شخصیت اولین بار در بازی Crash Bandicoot: Warped حضور پیدا کرد.

 

تاینی تایگر

تاینی تایگر (Tiny Tiger) که یک ببر سیبری است، در بازی‌های مختلف مجموعه کرش به‌عنوان دستیار دکتر کورتکس حضور دارد. جالب است بدانید که نام این شخصیت در نسخه امریکای شمالی Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back و در صفحه منو به اشتباه به‌صورت Taz Tiger نوشته شده بود.

 

دینگودایل

دینگودایل (Dingodile) یکی دیگر از همکاران کورتکس است. در طراحی ظاهر این شخصیت از دو حیوان دینگو (نوعی سگ وحشی استرالیایی) و کروکودیل الهام گرفته شده است. ناتی داگ در ابتدا می‌خواست دینگودیل دارای نفس آتشین باشد، اما بعدا تصمیم بر این شد که این شخصیت یک اسلحه شعله‌افکن داشته باشد.

 

دکتر نفریس تروپی

دکتر نفریس تروپی (Doctor Nefarious Tropy) یکی از یاران اوکا اوکا است که خودش را به‌عنوان ارباب زمان معرفی می‌کند. او به‌وسیله ماشین زمانش می‌تواند به دوره‌های زمانی مختلف سفر کند.

 

دکتر نیتروس بریو

دکتر نیتروس بریو (Doctor Nitrus Brio) دانشمندی است که قبلا زیر نظر کورتکس کار می‌کرد. نام او معمولا به‌صورت N. Brio نوشته می‌شود که تلفظ آن نزدیک به Embryo به معنی جنین است.

 

نینا کورتکس

نینا کورتکس برادرزاده دکتر کورتکس است. او معمولا به عمویش در برنامه‌هایی که برای تصاحب دنیا دارد کمک می‌کند، اما بعضی مواقع نیز با او دچار اختلاف می‌شود. نینا جاه‌طلب‌تر و خودبین‌تر از عموی خود است و حتی اوکا اوکا اعتقاد دارد که او از کورتکس باهوش‌تر هم هست. مشخصه اصلی نینا، دست‌های مکانیکی‌اش هستند که کورتکس آنها را برایش ساخته است.

 

 


دانلود بازی کراش برای کامپیوتر و اندروید


دانلود بازی کراش برای کامپیوتر

تنها یک نسخه رسمی از بازی کراش برای کامپیوتر عرضه شده است که Crash Bandicoot N. Sane Trilogy نام دارد و شامل سه شماره اول آن می‌شود. نسخه فیت گرل این بازی دارای حجم 3.3 گیگ بوده که پس از استخراج 25.4 گیگابایت می‌شود و هیچ چیزی از بازی حذف یا انکود نشده است. نسخه کورپک هم دارای حجم 4.6 گیگابایت است که پس از استخراج و نصب کامل، 29.1 گیگابایت می‌شود و هیچ چیزی از بازی حذف نشده است. هر دو نسخه بر اساس نسخه CODEX هستند. برای دانلود بازی کراش برای کامپیوتر می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

دانلود بازی کراش برای کامپیوتر / دانلود بازی کراش ماشینی برای کامپیوتر

دانلود بازی کراش پیاده برای کامپیوتر – FitGirl پارت 1

دانلود بازی کراش پیاده برای کامپیوتر – FitGirl پارت 2

 

دانلود بازی کراش پیاده برای کامپیوتر – CorePack پارت 1

دانلود بازی کراش پیاده برای کامپیوتر – CorePack پارت 2

دانلود بازی کراش پیاده برای کامپیوتر – CorePack پارت 3

 

در زیر هم می‌توانید به دانلود بازی کراش ماشینی برای کامپیوتر بپردازید که با شبیه ساز اجرا می‌شود.

دانلود بازی کراش ماشینی برای کامپیوتر

 

دانلود بازی کراش برای اندروید

در زیر می‌توانید بازی های مختلف کراش را برای اندروید دانلود کنید. برای این کار نیاز به اپلیکیشن مایکت خواهید داشت که پس از نصب، بازی به صورت خودکار دانلود خواهد شد.

دانلود بازی کراش برای اندروید / دانلود بازی کراش ماشینی برای اندروید

دانلود بازی کراش باندیکوت 1 برای اندروید – 71 مگابایت

دانلود بازی کراش باندیکوت 2 برای اندروید – 95 مگابایت

دانلود بازی کراش باندیکوت 3 برای اندروید – 98 مگابایت

دانلود بازی کراش ماشینی برای اندروید – 69 مگابایت

دانلود بازی کراش باش برای اندروید – 75 مگابایت

دانلود بازی کراش تایتان برای اندروید – 23 مگابایت

 

آنچه در این مطلب ذکر شد، اطلاعات کلی درباره مجموعه محبوب و قدیمی کراش باندیکوت بود. امیدواریم این مطالب به شما در شناخت بهتر این مجموعه کمک کرده باشد. اگر بازی‌های قدیمی کرش را تجربه نکرده‌اید به‌شدت پیشنهاد می‌کنیم که دو نسخه بازسازی شده از این مجموعه یعنی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy و Crash Team Racing Nitro-Fueled را تهیه کنید و از انجام‌شان لذت ببرید. اگر اطلاعات جالب یا خاطره شنیدنی از بازی‌های مجموعه کراش باندیکوت دارید با ما و سایر مخاطبان پلازامگ به اشتراک بگذارید. شما می‌توانید نظرات خود را درباره این مقاله از طریق کامنت‌ها مطرح کنید.

صفحه 1 صفحه 2
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
علی 06 آبان 1398، 17:54

بازی warped رو بازی کردم ولی نمیدونستم برای مجموعه کراش باندیکوته ! 😊

علی پاکدل 08 آبان 1398، 21:13

وااای یادش بخیر چه دورانی داشتیم با کراش و تیکن و فوتبال 98 و قارچ خور و ... کاش میشد برگشت به اون دوران و از زندگی بدون دغدغه اون زمانا بازم لذت برد.

omid 11 آبان 1398، 16:13

فقط کرش