شب یلدا شب یلدا

سریال استار ترک ؛ هر آنچه از سریال Star Trek Picard می دانیم

سریال استار ترک پیکارد (Star Trek: Picard) در حال ساخت است و طرفداران برای ملاقات دوباره شخصیت «ژان لوک پیکارد» (Jean – Luc Picard) لحظه شماری می‌کنند. اگر از طرفداران سریال جدید Star Trek و فرنچایز محبوب آن هستید، با ما همراه باشید.

سریال استار ترک: پیکارد | Star Trek: Picard

اکثر طرفداران Star Trek موافق هستند که شخصیت‌های معدودی از دنیای استار ترک به همان اندازه کاپیتان ژان لوک پیکارد در سریال استار ترک: نسل آینده (Star Trek: Next Generation) قابل احترام (یا بهتر است بگویم جذاب) هستند. آن‌ها همچنین معتقدند که بخش بزرگی از محبوبیت این شخصیت، به هنرنمایی بی‌نظیر و دوست‌داشتنی سر پاتریک استوارت (Sir Patrick Stewart) برمی‌گردد؛ کسی که در 176 اپیزود این سریال پرطرفدار حضور داشت. گرچه بسیاری از طرفداران این نسل، استوارت را به خاطر بازی در نقش «پروفسور چارلز خاویر» (Professor Charles Xavier) در سری فیلم‌های ابرقهرمانی ایکس من (X-Men) می‌شناسند، اما برای طرفداران پیشتازان فضا، استوارت برای همیشه کاپیتان بی‌باک و بی‌نظیر «یو اس اس اینترپرایز» (USS Enterprise) باقی خواهد ماند.

سریال جدید Star trek

بنابراین وقتی شبکه اینترنتی CBS All Access، اعلام کرد که استوارت بار دیگر بر صندلی فرماندهی بازمی‌گردد و نقش پیکارد را دوباره ایفا می‌کند، تمام طرفداران استار ترک در سرتاسر جهان خوشحال شدند. این اعلامیه خوشحال‌کننده به اوت سال گذشته بازمی‌گردد که استوارت به همراه تهیه‌کنندگان سریال استار ترک: کشف (Star Trek: Discovery) در مراسم استار ترک در لاس‌وگاس حاضر شدند و ساخت یک سریال مجزا با حضور پیکارد را تایید کردند.

بنابراین ما تصمیم گرفتیم که مقاله‌ای در مورد اطلاعات منتشرشده از سریال Star Trek Picard برای شما بنویسیم و همچنین در آن، نگاهی اجمالی هم به فرنچایز استار ترک بیندازیم. پس با پلازامگ همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


نگاهی اجمالی به مجموعه استار ترک


استار ترک یک فرنچایز رسانه‌ای آمریکایی است که نخستین بار در قالب یک سریال تلویزیونی، ساخته جین رودنبری (Gene Roddenberry) در سال 1966 به تصویر کشیده شد. این سریال اورژینال سه فصلی، داستان کاپیتان «جیمز کرک» (James Kirk)، خدمه کشتی فضایی USS Enterprise و سایر کارکنان آن را در قرن بیست و سوم شرح می‌داد که به کاوش و جستجو در فضا می‌پرداختند و مشکلات و موانع مردمان سایر سیارات را حل و فصل می‌کردند. محبوبیت این سریال منجر شد که دنیای پیشتازان فضا گسترش یابد و سریال‌ها، انیمیشن‌ها، بازی‌های ویدیویی و فیلم‌های سینمایی بر اساس آن ساخته شوند.

نگاهی اجمالی به دنیای پیشتازان فضا

در خلق ایده استار ترک، رودنبری از رمان‌های علمی تخیلی هوراتیو هورن بلوار (Horaito Hornblower)، کتاب سفرهای گالیور و مضامین دنیای غرب وحشی الهام گرفته بود. تاکنون فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی زیادی از دنیای استار ترک ساخته شده است که می‌توان از بین معروف‌ترین‌ها، به سریال Star Trek: Next Generation اشاره کرد. فیلم‌های سینمایی استار ترک به سه فاز تقسیم می‌شوند؛ در فاز اول، شش فیلم بر اساس رویدادهای سریال اورژینال استار ترک در سال‌های 1979 تا 1991 ساخته شد. در فاز دوم، چهار فیلم بر اساس رویدادهای سریال Next Generation در طی سال‌های 1994 تا 2002 تولید شد و در فاز سوم، دنیای استار ترک کاملاً ریبوت شد و نخستین فیلم از این فاز در سال 2009 با کارگردانی جی جی آبرامز (J.J Abrams) ساخته شد. فرنچایز استار ترک، یکی از محبوب‌ترین فرنچایزها است؛ به‌گونه‌ای بیش از 10 میلیارد دلار سوددهی داشته است. پیشتازان فضا، تأثیر فراوانی هم بر فرهنگ و جامعه گذاشته است.

لیست سریالهای ساخته شده بر اساس دنیای Star Trek

سریال ها تعداد فصل ها تعداد اپیزودها شبکه پخش کننده
مجموعه اصلی استار ترک (پیشتازان فضا) (1966-1969) 3 79 NBC
مجموعه انیمیشن استار ترک (1973-1974) 2 22 Syndication
مجموعه استار ترک: نسل آینده (1987-1994) 7 178 Syndication
مجموعه استار ترک: اعماق فضا (1993-1999) 7 176 Syndication
مجموعه استار ترک: وویجر (1995-2001) 7 172 UPN
مجموعه استار ترک: اینترپرایز (2001-2005) 4 98 UPN
مجموعه استار ترک: دیسکاوری (2017-) 2 29 CBS All Access
مجموعه کوتاه ترک ها (2018-) 1 4 CBS All Access
مجموعه استار ترک: پیکارد (احتمالا 2020) 1 10 CBS All Access

 

سریال استار ترک: پیکارد | Star Trek: Picard

 

لیست فیلمهای ساخته شده بر اساس دنیای Star Trek

عنوان فیلم تاریخ اکران کارگردان
فیلم سینمایی استار ترک 7 دسامبر 1979 رابرت وایز
فیلم سینمایی استار ترک 2: خشم خان 4 ژوئن 1982 نیکولاس میر
فیلم سینمایی استار ترک 3: در جستجوری اسپاک 1 ژوئن 1984 لئورنارد نیموی
فیلم سینمایی استار ترک 4: اقامتگاه وویج 26 نوامبر 1986 لئونارد نیموی
فیلم سینمایی استار ترک 5: آخرین مقاومت 9 ژوئن 1989 ویلیام شانتر
فیلم سینمایی استار ترک 6: سرزمین کشف نشده 6 دسامبر 1991 نیکولاس میر
فیلم سینمایی استار ترک: نسل ها 18 نوامبر 1994 دیوید کارسون
فیلم سینمایی استار ترک: اولین تماس 22 نوامبر 1996 جاناتان فریکس
فیلم سینمایی استار ترک: شورش 11 دسامبر 1998 جاناتان فریکس
فیلم سینمایی استار ترک: نمیسیس 13 دسامبر 2002 استوارت برد
فیلم سینمایی استار ترک (ریبوت) 8 مه 2009 جی جی آبرامز
فیلم سینمایی استار ترک: درون تاریکی 16 مه 2013 جی جی آبرامز
فیلم سینمایی فراتر از پیشتازان فضا 22 جولای 2016 جاستین لین

 


تاریخ پخش سریال استار ترک پیکارد / Star Trek Picard


تاریخ انتشار فصل جدید استار ترک

پس از شکست فیلم Star Trek: Nemesis در سال 2002، خیلی از طرفداران مشتاق هستند که بار دیگر کاپیتان پیکارد را در یک اثر باکیفیتی ببینند. تریلری که در مراسم کامیک کان سن دیگو  2019 منتشر شد، این خبر را می‌داد که سریال در تاریخ نامعلوم در سال 2020 از شبکه CBS All Access پخش می‌شود. تریلر دوم سریال جدید Star Trek که در 13 مهر در کمیک کان نیویورک منتشر شد، تاریخ انتشار آن را مشخص کرد. این سریال قرار است در 23 ژانویه 2020 (3 بهمن 2018) در CBS All Access منتشر شود.

 


تریلر سریال استار ترک پیکارد


تریلر سریال Star Trek Picard

رایج‌ترین کاری که در هر یک کنفرانس خبری استار ترک انجام می‌شود، رونمایی از تریلر خواهد بود. اولین تریلر سریال جدید استار ترک چند ماه پس از انتشار تیزری کوتاه منتشر شد که بر روی زمان رخ دادن سریال و همچنین به یک پیکارد کهن‌ سال‌تر و عاقل‌تر تمرکز دارد که قرار است زندگی او پس از بیرون آمدن از سازمان استارفلیت (Starfleet) را به نمایش بگذارد. به طوری که در تریلر، لباس پیکارد را می‌بینیم که نشان سازمان استارفلیت بر آن حک شده است. تریلر سریال پیکارد در تاریخ 21 ژوئن (مصادف با 31 خرداد) سال 2019 منتشر شد.

شما می توانید تریلر سریال Star Trek Picard را در ادامه تماشا کنید:

 

دومین تریلر سریال جدید استار ترک هم در کمیک کان نیویورک در 5 اکتبر 2019 (13 مهر 1398) منتشر شد که در آن زمان عرضه سریال مشخص می‌شود. در این تریلر شاهد تیم پیکارد هستیم که از اعضای قدیمی در کنار اعضای جدید تشکیل می‌شود.

 


داستان سریال استار ترک درباره چیست؟


داستان سریال سریال جدید Star trek

البته باید ذکر کنیم که در این تریلر فک برانداز، خیلی از سؤالات بی پاسخ باقی ماندند. در تریلر اول دو دقیقه‌ای، متوجه شدیم که سریال جدید استار ترک بر روی زندگی ژان لوک پیکارد پس از بازنشستگی از سازمان استارفلیت تمرکز دارد. این سریال به بیست سال پس از رویدادهای فیلم استار ترک: نمسیس می‌پردازد که ژان لوک پیکارد از مرگ دیتا و همچنین نابودی «رومولوس» (Romulus) که در فیلم استار ترک 2009 دیدیم، بسیار متاثر شده است. او اکنون در مزرعه خانوادگی خود در حومه کشور فرانسه زندگی کرده و از آن نگهداری می‌کند. در این تریلر می‌بینیم که پیکارد مایل است به یک زن جوان غریبه (و احتمالاً خطرناک) کمک کند که این مسئله او را بار دیگر به استارفلیت می‌کشاند.

 


بازیگران سریال استار ترک پیکارد چه کسانی هستند؟


بازیگران سریال جدید استار ترک

پس از معرفی رسمی سریال جدید Star Trek تهیه‌کنندگان فهرستی از بازیگران بااستعداد را منتشر کردند که قرار است در این سریال هنرنمایی کنند. علاوه بر حضور قطعی استورات در سریال، بازیگران دیگری ازجمله سانتیاگو کابررا (Santiago Cabrera)، آلیسون پیل (Alison Pill)، میشل هرد (Michelle Hurd)، هری ترداوی (Harry Treadaway) و ستاره نوظهور، ایوان ایواگورا (Evan Evagora) در این سریال ایفای نقش می‌کنند. گرچه ممکن است بازیگران دیگری به تیم بازیگری سریال اضافه بشوند ولی تا الآن، این تنها خبر رسمی از تیم بازیگری سریال جدید استار ترک در طی این چند ماه گذشته است.

تعداد فصل های سریال استار ترک: پیکارد

 


سریال Star Trek Picard چند فصل خواهد داشت؟


خیلی زود است که از همین حالا بگوییم که سریال استار ترک: پیکارد پتانسیل تمدید شدن برای فصل دوم را دارد. تنها چیزی که مشخص است، این است که طرفداران تشنه یک استار ترک با بازی استوارت در نقش ژآن لوک پیکارد هستند. بنابراین به نظر می‌رسد که ساخته شدن فصل دوم سریال امری بسیار واضح است؛ البته به شرطی که خود استوارت مایل به بازی در این نقش باشد. فصل اول سریال Star Trek Picard در طول ده قسمت از شبکه CBS All Access پخش خواهد شد.

سریال جدید استار ترک

با توجه به تریلر و اطلاعات منتشر شده، به نظر می‌رسد که با یک سریال فوق العاده روبه‌رو هستیم. بازگشت پاتریک استوارت به همراه برخی بازیگران قدیمی مجموعه قطعا باعث خوشحالی طرفداران است اما متاسفانه فعل باید منتظر باشیم و ببینیم چه زمانی سریال استار ترک منتشر خواهد شد. آیا شما هم از طرفداران این سریال جدید هستید؟ می‌توانید نظر خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
مریم 16 مهر 1398، 13:39

سریال استار ترک به نظر دوست داشتنی میاد. امیدوارم بتونم همه قسمتهاشو دنبال کنم.

علی 17 مهر 1398، 01:34

دو قسمت از فیلم ها استار ترک رو دیدم که به نظرم خوب بود.. حالا باید ببینیم سریالشم مثل فیلم هاش هست یا نه.

Omid 17 مهر 1398، 15:22

این اقا ترک مذخرفترین سریالیه که تولید شده.😡😡😡

یلدا 19 مهر 1398، 15:18

استاارترک بهترین سریاااله. برای دانلود توی سایت بذارین