فیلم ثور 4 : تاریخ اکران، تریلر و بازیگران Thor Love and Thunder

فیلم ثور 4 (Thor 4) در حال ساخت است و حدود دو سال دیگر منتشر خواهد شد. در ادامه نگاهی به تاریخ انتشار، بازیگران، داستان و تریلر فیلم تور 4 خواهیم انداخت.

مجموعه فیلم‌های ثور در ژانر ابرقهرمانی حول محور یکی از شخصیت‌های کتاب‌های کامیک مارول به نام ثور هستند. فیلم‌های ثور تبدیل به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین بخش دنیای سینمایی مارول شده‌اند و این موفقیت را بیشتر از همه مدیون تایکا وایتیتی کارگردان فیلم سوم ثور به نام Thor: Ragnarok هستند. آن فیلم حس شوخ‌طبعی را وارد فیلم‌های ثور می‌کند و در عین حال ماهیت خدای تندر را در فیلم نگه می‌دارد. به نظر می‌آید که فیلم تور 4 هم در همین سبک باشد چرا که قرار است وایتیتی فیلم Thor 4 را کارگردانی کند. در ادامه هر آنچه از این فیلم می‌دانیم را با هم مرور می‌کنیم.

فیلم Thor 4

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


مروری بر فیلم های قبلی Thor


فیلم اول ثور در سال 2011 و به نام Thor توسط کنت برانا کارگردانی شد. در این فیلم، ثور (با بازی کریس همسورث) با نافرمانی از پدرش اودین و تحریک شدن توسط برادرش لوکی برای انتقام از غول‌های یخی که به آزگارد نفوذ کرده بودند، قیام می‌کند. به همین دلیل ثور توسط پدرش به سیاره زمین تبعید می‌شود. فیلم ‌Thor در گیشه موفق بود و با بودجه 150 میلیون دلاری توانست به فروش تقریبی 449 میلیون دلار در سراسر جهان دست یابد. این فیلم در وبسایت راتن تومیتوز امتیاز 6.7 از 10 را گرفته است. همچنین در وبسایت Metacritic این فیلم امتیاز 57 از 100 را طبق نظر 40 منتقد، دریافت کرده است.

فیلم دوم ثور با نام Thor: The Dark World در سال 2013 توسط آلن تیلور کارگردانی شد. در این فیلم ثور دوباره به زمین برمی‌گردد تا جان جین فاستر (با بازی ناتالی پورتمن) را نجات دهد. فیلم ثور 2 در سراسر جهان حدود 644 میلیون دلار فروش داشته است. در وبسایت راتن تومیتوز این فیلم امتیاز 6.2 از 10 را گرفته و در وبسایت Metacritic طبق نظر 44 منتقد، 54 امتیاز را به نام خود ثبت کرده است.

فیلم ثور 4

Thor: Ragnarok سومین فیلم از مجموعه فیلم‌های ثور است که در سال 2017 توسط تایکا وایتیتی کارگردانی شد. در این فیلم ثور به دنبال سنگ‌های ابدیت و بعد هم به دنبال پدرش است؛ چرا که پدرش اودین، آزگارد را ترک کرده است. طی این مسیر ثور درگیر ماجراجویی‌های زیادی می‌شود. این فیلم در سراسر جهان حدود 850 میلیون دلار فروش داشت. طبق نظر 390 منتقد در وبسایت راتن تومیتوز، این فیلم امتیاز 7.5 از 10 را گرفته و همچنین بر اساس نظر 51 منتقد، در وبسایت Metacritic امتیاز 74 از 100 را دریافت کرده است. در حال حاضر بر اساس نظر منتقدین، فیلم سوم ثور موفق‌ترین فیلم در این مجموعه سینمایی است.

 


تاریخ انتشار فیلم Thor 4


طبق اطلاعیه استودیوی مارول نام رسمی فیلم jور 4 Thor: Love and Thunder است. در گزارشی که در هفته کامیک کان منتشر شد، حضور وایتیتی به عنوان کارگردان فیلم ثور 4 تایید شده است. همچنین در این گزارش گفته شده که لایو اکشن اقتباسی این کارگردان از آکیرا (مانگای ژاپنی) به تعویق افتاده است. البته این همه اخبار مربوط به وایتیتی نیست؛ این بازیگر و کارگردان همچنین قرار است در یکی از قسمت‌های فصل 4 سریال Rick and Morty به عنوان مهمان حضور داشته باشد.

تاریخ انتشار تور 4 / زمان انتشار تور 4

بعد از تاخیر فیلم لایو اکشن وایتیتی، شروع ساخت فیلم Thor 4 حتمی شد و حالا تاریخ انتشار فیلم Thor: Love and Thunder هم مشخص شده است.

تاریخ انتشار تور 4 در 5 نوامبر 2021 مصادف با 14 آبان 1400 خواهد بود. این فیلم در حال حاضر آخرین فیلم برنامه‌ریزی شده از فاز 4 دنیای سینمایی مارول است. اگرچه این فاز با فیلم‌های دیگری در سال 2022 دنبال خواهد شد. هنوز مشخص نیست که آیا این فیلم هم به صورت معمول زودتر در انگلستان منتشر خواهد شد یا نه.

بر خلاف گزارش‌های منتشر شده، به نظر می‌آید که وایتیتی هنوز نگارش داستان فیلم Thor 4 را کامل نکرده است.

 


بازیگران فیلم ثور 4


ناتالی پورتمن باز هم به فیلم‌های ثور برخواهد گشت و در فیلم Thor 4 هم در نقش جین فاستر حضور خواهد داشت. اما این بار او یک زن معمولی نخواهد بود، بلکه نقش ثور را به عنوان یک زن ایفا خواهد کرد.

بازیگران فیلم ثور 4

رئیس استودیو مارول، کوین فایگی اعلام کرده که وایتیتی به خاطر بازگشت پورتمن خیلی از او متشکر است. وایتیتی گفته است که در طی فقط یک دیدار، پورتمن این نقش را پذیرفته؛ همچنین کیت بلانشت از بازیگران فیلم Thor: Ragnarok گفته است که بازگشت پورتمن خیلی خیلی هیجان انگیز است.

پورتمن از سال 2013 و بعد از فیلم Thor: The Dark World در فیلم‌های استودیوی مارول حضور نداشته است. او در سال 2016 راجع به حضورش در فیلم‌های بعدی مارول گفته بود: «تا جایی که می‌دانم، کارم با این فیلم‌ها تمام است.»

قطعا کریس همسورث و تسا تامپسون هم در نقش‌های ثور و والکیری در فیلم ثور 4 حضور خواهند داشت. اما فعلا فقط حضور همین 3 بازیگر قطعی شده است.

بازیگران فیلم تور 4

دلایلی وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است در فیلم ثور 4، شخصیت محبوب طرفداران یعنی بتا ری بیل معرفی شود. البته این‌که چه کسی این نقش را بازی خواهد کرد هنوز مشخص نیست.

از دیگر بازیگران قدیمی فیلم ثور، احتمالا تام هیدلستون در نقش لوکی و مارک رافلو در نقش هالک در فیلم تور 4 حضور خواهند داشت. همچنین احتمالا خود وایتیتی باز هم صدای شخصیت محبوب طرفداران یعنی کورگ را صداگذاری خواهد کرد. این‌که آیا جف گلدبلوم در نقش گرندمستر باز هم در این فیلم حضور خواهد داشت یا نه هنوز اصلا مشخص نیست.

بازگشت غافل‌گیرکننده در این فیلم، می‌تواند بازگشت ادریس البا در نقش هایمدال باشد؛ چرا که هایمدال در دنیای سینمایی مارول مرده است. البا در این رابطه می‌گوید:

ببینید، هایمدال عضو مهمی از خانواده‌ای خداگونه‌ست. پس می‌دانید، شاید او زنده باشد.

 


داستان فیلم Thor 4


با آمدن ثور در قامت یک زن در این فیلم، وایتیتی گفته است که برای این فیلم از سریال کامیک مارول به نام The Mighty Thor از جیسون آرون الهام گرفته است. او در این رابطه می‌گوید:

داستان آن فوق‌العاده است. این داستان مملو از احساس، عشق و تندر است و برای اولین بار ثور را در قامت یک زن نشان می‌دهد.

بازیگران فیلم Thor 4

در کنفرانس بین‌المللی کامیک کان سن دیگو در سال 2019، کارگردان فیلم تور 4 تایکا وایتیتی به همراه کریس همسورث و تسا تامپسون، به روی صحنه آمد. وایتیتی در مورد عنوان رسمی فیلم ثور 4 گفت: «هیچ چیز در دنیا قوی‌تر از عشق و تندر نیست.»

غافل‌گیری بزرگ این برنامه زمانی بود که ناتالی پورتمن در حالی که چکش میولنیر را در دست گرفته بود به روی صحنه آمد. این بازیگر در حالی که می‌خندید گفت:

این واقعا حس خوبی داره. من همیشه کمی نسبت به در دست گرفتن این چکش حسادت می‌کردم.

داستان فیلم Thor 4

در این مراسم وایتیتی همچنین راجع به شخصیت جین ثور صحبت کرد. این شخصیت در نقش خدای تندر ظاهر می‌شود و به طرفداران پورتمن این امیدواری را داده است که منتظر دیدن شخصیت جین فاستر در نقش ثور باشند. این کارگردان گفت:

زمانی که ما در حال فیلم‌برداری فیلم ‌Ragnarok بودیم، من داشتم کتاب Mighty Thor از جیسون آرون را می‌خواندم. در این کتاب شخصیتی از ثور معرفی می‌شود که در واقع یک زن است. پس با خودم فکر کردم که فقط یک نفر است که می‌تواند این نقش را ایفا کند.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که خود شخصیت ثور در فیلم تور 4 چه نقشی خواهد داشت؟ همسورث در این‌باره چیز زیادی نگفت: «فکر می‌کنم تایکا برنامه‌هایی برای این شخصیت داشته باشد.» وایتیتی هم در جواب گفت:«کسی چه می‌داند؟ فقط خودم می‌دانم چون فعلا فقط خودم فیلم‌نامه را خوانده‌ام.»

داستان فیلم Thor 4

همچنین تامپسون راجع به شخصیت والکیری که در انتهای فیلم Endgame ثور او را به عنوان پادشاه آزگارد معرفی کرد، گفت:

به عنوان یک پادشاه جدید، والکیری باید ملکه‌اش را پیدا کند. او در فیلم Love and Thunder ایده‌هایی دارد که شما را از آن‌ها باخبر خواهد کرد.

 


تریلر فیلم ثور 4


هنوز تریلر فیلم ثور 4 منتشر نشده است. از آن‌جایی که این فیلم قرار است در سال 2021 پخش شود، انتظار می‌رود که تریلر آن در سال 2020 منتشر شود.

تریلر فیلم ثور 4

در این مقاله سعی شد در ابتدا فیلم‌های قبلی ثور به اختصار معرفی شوند و بعد نگاهی به جزئیات فیلم ثور 4 انداختیم. نظر شما در مورد حضور دوباره ناتالی پورتمن و نقشش در این فیلم چیست؟ به نظر شما فیلم Thor هم به موفقیت فیلم قبلی این مجموعه خواهد رسید؟ اگر شما هم از طرفداران این ابرقهرمان هستید نظرات خودتان را در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

4
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
Nima 11 مهر 1398، 21:20

به نظر من کار خیلی بدیه که شخصیت مذکر ثور رو به مونث تبدیل کنند. وبهتره تو اوج رها کنند.... ولی خیلی کنجکاوم. این فیلم ببینم.

واقع بین 23 دی 1398، 14:41

ای وایییی چرا همه اشتباه میفمید تور تبدیل به زن نمیشه زن تور تبدیل به ملکه صاعقه میشه و طور خودش خدای صاعقه میمونه

محمد 01 بهمن 1398، 00:43

باید جالب باشه البته به نظر من ممکنه شخصیت تور خراب بشه ولی خب شاید هم خوب از آب در بیاد راستی آقای واقع بین تور با این ط نیست :/

غزل 10 آبان 1398، 17:19

توضیح خوبی بود ممنون

مرصاد 15 آبان 1398، 14:10

ب نظرم اینا ثور رو به مسخره گرفتن یعنی چی اخه جنس مونثِ ثور😑😒😒

واقع بین 23 دی 1398، 14:38

ای وایییییییییییییی منظورش ملکه ی صاعقه هست تور با عشقش ازدواج میکنه و چون عشقش لیاقت برداشتن پتک رو داره به ملکه ی صاعقه تبدل میشه

هومن 19 دی 1398، 04:42

من واقعا دیگه سر از کار این مارول در نمیارم مگه داخل اونجرز ۲ پایان بازی اون پوتک دست کاپیتان امریکا نبود بعدشم حالا می خوان بدنش به نقش جدید بعد حالا ببینیم نقش خود ثور چی باشه من که می دونم میره صفا سیتی بعد کار ها رو میزاره واسه ثور جدید😂😂😂😂 حالا تا ببینیم چی می شه من که از کل فیلم های مارول راضی بودم حالا اینم معلومه قراره جالب باشه

مجید 29 دی 1398، 17:27

شخصیت زن چکش ثور رو میگیره درست ،ولی مگه تو avengers ثور ۲ تا چکش نداشت .یکیشو میده به عشقش ولی جدیده که دسته چوبیه دست خودش میمونه .که البته طبر هست نه چکش

Mobin 12 اسفند 1398، 23:37

نه . توی تور ۳ خواهر تور (الهه ی مرگ) پتک رو خرد میکنه . بعد توی انتقام جویان ۳ تور یه پتک یا همون طبر جدید واسه خودش میسازه.

دیدگاههای بیشتر ...