همه چیز درباره فاز 4 فیلم های مارول؛ انتقام جویان 5 کی اکران می ‌شود؟

همه چیز درباره فاز 4 فیلم های مارول؛ انتقام جویان 5 کی اکران می ‌شود؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم‌های فاز 4 دنیای سینمایی مارول مشخص شده‌اند. در ادامه نگاهی به این فیلم‌ها و تاریخ انتشارشان می‌اندازیم. همچنین اطلاعاتی راجع به فیلم Avengers 5 داده خواهد شد.

در نشست کامیک-کان مارول در سال 2019، رئیس استودیوی مارول کوین فایگی راجع به جزئیات فیلم‌های جدید دنیای سینمایی مارول و تاریخ انتشارشان صحبت کرد. این فیلم‌ها در فاز 4 دنیای سینمایی مارول دسته‌بندی شده‌اند. تاریخ انتشار فیلم‌های فاز 4 از اول مه 2020 (12 اردیبهشت 1399) با فیلم Black Widow شروع می‌شود. در ادامه نگاهی به این فاز دنیای سینمایی مارول خواهیم داشت.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

آنچه در این مقاله می‌خوانید:


فیلم Avengers 5


در بین فیلم‌های فاز 4، جای یک فیلم مهم خالی است و آن عنوانی نیست جز فیلم انتقام جویان 5. تصور این‌که جای همچین فیلم شکوهمندی در یک فاز کامل دنیای سینمایی مارول خالی باشد، سخت است؛ اما به نظر می‌آید که برنامه استودیوی مارول همین‌طور خواهد بود. در این صورت، فیلم Avengers 5 در چه تاریخی منتشر خواهد شد و کدام ابرقهرمانان در این فیلم حضور خواهند داشت؟

فیلم اونجرز 5

انتظار می‌رود که فیلم انتقام جویان 5 در سال 2022 یا حتی دیرتر به روی پرده سینما برود. هنوز هیچ اطلاعاتی از بازیگران فیلم Avengers 5 در دست نیست، اما احتمالا شخصیت‌هایی چون کاپیتان آمریکا (با بازی آنتونی مکی)، ثور (با بازی ناتالی پورتمن)، پلنگ سیاه (با بازی چادویک بوزمن)، هالک (با بازی مارک رافلو)، دکتر استرنج (با بازی بندیکت کامبربچ) و مرد عنکبوتی (با بازی تام هالند) در این فیلم حضور خواهند داشت.

البته با این‌که استودیوی مارول به طور رسمی برنامه فاز 4 خود را اعلام کرده است، اما ممکن است این برنامه دست‌خوش تغییر شود و فیلم انتقام جویان 5 هم به این فاز اضافه شود.

در ادامه می‌توانید اطلاعیه‌های همه فیلم‌های فاز 4 دنیای سینمایی مارول و زمان‌بندی پخش آن‌ها را بخوانید.

 


تاریخ انتشار فیلم ها و سریال های فاز 4 دنیای سینمایی مارول


تاریخ انتشار فیلم‌ها و سریال‌های فاز 4 دنیای سینمایی مارول به ترتیب زیر است:

 • 1 مه 2020 (12 اردیبهشت 1399) انتشار فیلم Black Widow
 • پاییز 2020 (1399) انتشار سریال Falcon and Winter Soldier
 • 6 نوامبر 2020 (16 آبان 1399) انتشار فیلم Eternals
 • 12 فوریه 2021 (24 بهمن 1399) انتشار فیلم Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings
 • بهار 2021 (1400) انتشار سریال WandaVision
 • 7 مه 2021 (17 اردیبهشت 1400) انتشار فیلم Doctor Strange 2
 • بهار 2021 (1400) انتشار سریال Loki
 • تابستان 2021 (1400) انتشار سریال What If…?
 • پاییز 2021 (1400) انتشار سریال Hawkeye
 • 5 نوامبر 2021 (14 آبان 1400) انتشار فیلم Thor: Love and Thunder

 

فیلم Black Widow

این فیلم راجع به یکی از شخصیت‌های فیلم Avengers است و درواقع پیش‌درآمدی است که به گذشته یک مامور سابق سازمان جاسوسی شیلد می‌پردازد. در این فیلم اسکارلت جوهانسون، ریچل وایس، فلورنس پیو و دیوید هاربر بازی خواهند کرد. استودیوی مارول بالاخره تاریخ پخش این فیلم را اعلام کرده است.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

فیلم Black Widow در تاریخ 1 مه 2020 مصادف با 12 اردیبهشت 1399 به روی پرده سینماها خواهد رفت.

 

فیلم Eternals

استودیوی مارول تایید کرده است که فیلم Eternals در فاز 4 دنیای سینمایی مارول خواهد بود. فیلم Eternals را کلوئی زاو، کارگردان چینی-آمریکایی خواهد ساخت. زاو در مورد کارگردانی این فیلم گفته است که:

من خیلی وقت بود که دلم می‌خواست یک فیلم مارول بسازم. این فیلم راجع به گروهی فوق‌العاده از افراد فناناپذیر است، اما در طول ماجراجویی‌هایشان ما بیشتر با این موضوع که انسانیت و انسان بودن چه معنی دارد درگیر می‌شویم.

ریچارد مدن (بازیگر سریال Game of Thrones) از بازیگران فیلم Eternals است. او در مورد داستان این فیلم می‌گوید که راجع به: «گروهی از موجودات فضایی فناناپذیر است که توسط افراد آسمانی به زمین فرستاده می‌شوند تا زمین را از نابودی نجات دهند. من نقش ایکاریس را بازی می‌کنم که در بین این فناناپذیران از همه جذاب‌تر است.»

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به آنجلینا جولی و کمیل نانجیانی اشاره کرد. فیلم Eternals در تاریخ 6 نوامبر 2020 مصادف با 16 آبان 1399 پخش خواهد شد.

 

فیلم Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings

بعد از فیلم Eternals، فیلم Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings اکران خواهد شد. فایگی گفته که این فیلم خیلی وقت است که در لیست فیلم‌های دنیای سینمایی مارول قرار دارد. در این فیلم تونی لیانگ در نقش ماندارین ظاهر خواهد شد. همچنین آکوافینا در این فیلم خواهد بود اما هنوز نقشی که بازی می‌کند مشخص نیست.

مارول فاز 4

فیلم Shang-Chi توسط دستین دنیل کرتون کارگردانی خواهد شد. نقش اصلی این فیلم را سیمو لیو بازی خواهد کرد. شانگ-چی اولین فیلم ابرقهرمانی آسیایی دنیای مارول است. این فیلم در تاریخ 12 فوریه 2021 مصادف با 24 بهمن 1399 پخش خواهد شد.

 

فیلم Doctor Strange 2

در تاریخ 7 مه 2021 (17 اردیبهشت 1400) فیلم دکتر استرنج 2 منتشر خواهد شد. بندیکت کامبربچ گفته است که در این فیلم با ترس‌هایی مواجه شده که پیش از آن هرگز تجربه نکرده بوده است. در این فیلم شخصیت خیالی اسکارلت ویچ هم حضور خواهد داشت.

فاز 4 مارول

فیلم Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness به عنوان اولین فیلم ترسناک دنیای سینمایی مارول معرفی شده است. برای آشنایی بیشتر با فیلم دکتر استرنج 2 می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

 

فیلم Thor: Love and Thunder

استودیوی مارول عنوان اصلی فیلم ثور 4 را که Love and Thunder است، اعلام کرد. این قسمت از مجموعه فیلم‌های ثور را تایکا وایتیتی (کارگردان قسمت قبلی ثور) کارگردانی خواهد کرد. همچنین شخصیت جین فاستر با بازی ناتالی پورتمن برخواهد گشت.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

این فیلم در تاریخ 5 نوامبر 2021 مصادف با 14 آبان 1400 به روی پرده خواهد رفت. برای آشنایی بیشتر با فیلم ثور 4 به این مطلب مراجعه کنید.

 

فیلم Blade

بله، فیلم جدید Blade در حال ساخت است. با این‌که وسلی اسنایپس در فیلم‌های قبلی بلید به خوبی ایفای نقش کرده است، در این فیلم جدید ماهرشالا علی، بازیگر برنده 2 جایزه اسکار، در نقش این ابرقهرمان نیمه-خون‌آشامی بازی خواهد کرد.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

تاریخ انتشار این فیلم هنوز مشخص نشده است. برای آشنایی بیشتر با فیلم بلید به این مطلب مراجعه کنید.

 

سریال Falcon and the Winter Soldier

این سریال ادامه‌ای بر فیلم Avengers: End Game خواهد بود. در این سریال آنتونی مکی در نقش فالکون و سباستین استن در نقش سرباز زمستان حضور خواهند داشت. سریال Falcon توسط کاری اسکاگلند، کارگردان سریال House of Cards، هدایت خواهد شد و احتمالا 6 قسمت خواهد داشت.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

شروع پخش این سریال از پاییز 2020 (1399) خواهد بود.

 

سریال WandaVision

واندا و ویژن حال و هوای عشق را به فاز 4 دنیای سینمایی مارول اضافه می‌کند. در این سریال پل بتانی در نقش ویژن و الیزابت اولسن در نقش اسکارلت ویچ حضور خواهند داشت. اولسن در مورد این سریال گفته است:

به ما قرار است کلی خوش بگذرد. قرار است خیلی عجیب شود. در این سریال خیلی در مسائل عمیق خواهیم شد و کلی غافل‌گیری داریم.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

شروع پخش این سریال از بهار 2021 (1400) خواهد بود.

 

سریال Loki

در حال حاضر و بعد از فیلم Endgame، لوکی در دنیای سینمایی مارول آزاد شده است. استودیوی مارول تا حدودی راجع به شرارت سریال Loki توضیح داده است. شخصیت لوکی همان طور که انتظار می‌رود توسط تام هیدلستون بازی خواهد شد. این سریال از بهار 2021 (1400) پخش خواهد شد.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

 

سریال What If

در سریال What If از جهان‌های موازی استفاده شده است. در این سریال انیمیشنی، قهرمانان و افراد شرور در موقعیت‌های عجیبی قرار می‌گیرند. درواقع در سریال What If به اتفاقات جایگزین پرداخته می‌شود. مثلا اگر لوکی چکش ثور را به دست می‌آورد چه اتفاقی می‌افتاد؟

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

این سریال از تابستان 2021 (1400) پخش خواهد شد.

 

سریال Hawkeye

اطلاعات کمی راجع به سریال Hawkeye منتشر شده است. در این سریال یکی از شخصیت‌های اونجرز که در تیراندازی ماهر است، حضور خواهد داشت. علاوه بر شخصیت هاکای، در این سریال شخصیت کیت بیشاپ هم خواهد بود. نقش هاکای را جرمی رنر ایفا خواهد کرد. رنر در مورد سریال Hawkeye گفته است که:

من در این سریال شخصیت جدیدی را راهنمایی خواهم کرد تا نسخه بهتری از من باشد. باید به کسی که قدرت‌های ابرقهرمانی ندارد یاد بدهم که چگونه یک ابرقهرمان باشد و این خیلی شگفت‌انگیز است؛ چون در این صورت هرکسی می‌تواند یک ابرقهرمان باشد، این‌طور نیست؟

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

این سریال از پاییز 2021 (1400) پخش خواهد شد.

 

فیلم Fantastic Four and X-Men

در این فیلم که ادغامی از دو استودیوی Disney و Fox است، چهار شگفت‌انگیز در کنار جهش‌یافتگان (مردان ایکس) قرار می‌گیرند. البته تاریخ انتشار این فیلم هنوز مشخص نشده است. برای آشنایی با فیلم‌های مردان ایکس می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

در این مقاله نگاهی به فیلم‌ها و سریال‌های فاز 4 دنیای سینمایی مارول و تاریخ پخش آن‌ها انداختیم. اگر طرفدار فیلم‌های مارول هستید، تجربیات خودتان را از تماشای این فیلم‌های ابرقهرمانی در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران8 دیدگاه
بهار
.
03 مهر 1398، 20:40
پاسخ
0
0
عالی
ایلیا
.
08 آبان 1398، 05:16
پاسخ
0
1
فیلم Fantastic Four and X-Men متمعنبی ساخته میشود
misaq
.
11 دی 1398، 22:11
پاسخ
3
0
داداش این مطلبت خوب بود ولی نیاز به یکم اصلاح داره و اونم این هستش که اونجرز 5 دیگه وجود نداره یعنی دیگه تولید نممیشه.اگر هم بشه دیگه کا÷یتان امریکا نیستش چون اگه یادت باشه توی چهار پیر شد و سپرش رو هم داد به سم که معنیش پایان کاپیتان امریکاست.حالا شما چجوری میگی حضور داره من نمیدونم؟؟؟
عارف
.
11 بهمن 1398، 13:01
پاسخ
2
0
@misaq
داداش اگه یادت باشه کاپیتان سپرشو داد به سم یعنی اون دیگه الان کاپیتان آمریکای بعدی هست
Ali
.
26 اسفند 1398، 00:30
پاسخ
1
0
@misaq
دوست من همون طور که در اونجرز ۴ دیدیم کاپیتان آمریکا سپرشرو به سم داد یعنی سم کاپیتان آمریکای جدید
سیدعلی
.
12 فروردین 1399، 20:18
پاسخ
0
0
@misaq
سلام با توجه به اینکه در اونجرز ۴ دیدیم کاپیتان آمریکا سپرشرو به سم داد شاید بتونیم تو سریال فالکون و سرباز زمستان اطلاعات بیش تری بذست بیاریم
marvle
.
28 مرداد 1399، 01:35
پاسخ
0
1
@misaq
خب ببین کاپیتان امریکای جدید همون سمه و بنا بر این مارول اعلام کرده که فاز 5 قراره عجیب ترین فاز ام سی یو باشه و امکان اینکه لوکی تو سریالش زمان رو دستکاری کنه و کپیتان بر گرده هم هست و ......
Aghamasoood
.
04 اردیبهشت 1399، 23:38
پاسخ
0
0
ثور (با بازی ناتالی پورتمن)یعنی قراره،ثور زن بشه؟؟؟؟ یعنی همتون فقط گیره کاپیتان آمریکا هستین؟؟؟ ثور با بازیه ناتالی پورتمن عجیب نیست براتون؟؟؟ این لفظ ثور با بازی ناتالی پورتمن اشتباهه،چون مثلا هالک رو گفتین مارک روفالو،یااسترنج با بازیه کامبریچ،یا مرد عنکبوتی با بازیه هالند. پس چرا اینجا گفتین ثور با بازیه ناتالی پورتمن؟؟؟؟ ممنون.
معین نسیم دوست
.
06 اردیبهشت 1399، 22:56
پاسخ
0
0
@Aghamasoood
بله. جین فاستر (با بازی ناتالی پورتمن) قراره نقش ثور رو به عنوان زن ایفا کنه.
MAHSa Yarahmady
.
04 آذر 1399، 18:48
پاسخ
0
0
@Aghamasoood
بله من کاملا با نظر شما موافقم و این قسمت اطلاعات اشتباه است و تازه هیچ کس نمیتونه به خوبی کریث همورث نقش تور(ثور) رو بازی کنه
Mahsa
.
04 آذر 1399، 18:50
پاسخ
0
0
@معین نسیم دوست
این نمیشه پس تور چیکارس تور زن نیست اطلاعات غلطه هیچ شما خودتون هم حالتون خوش نیست دارید *** میگید
حامد
.
19 اردیبهشت 1399، 05:52
پاسخ
0
0
واقعا مارول با اونجر شد مارول بدونه اونجر من یکی که از طرفدارای مارول هستم و از اولین فیلم ابر قهرمانیش تا ادغامشون و اونجر ۴ رو دیدم و واقعا اونجر ۴در حد واقعیت بود و من یکی وقتی دو بازیگره فیلم مردن واقعا اشک تو چشمام جمع شد آخره فیلم خواستم گریه کنم براشون حداقل بخشی از عمرمون رو با فیلمهای مارول گذروندیم و واقعا سخته دیگه اونجر پخش نشه من که واقعا حالم خراب شد برا آخر قسمته اونجر دستشون درد نکنه با فیلماشون.😘😘
نمایش 3 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 23 بهمن 1399
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 05 اسفند 1399
  Persona 5 Strikers
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5