همه چیز درباره فاز 4 فیلم های مارول؛ انتقام جویان 5 کی اکران می ‌شود؟
مونا جلالی
نویسنده:مونا جلالی
ارسال شده در:02 مهر 1398، 16:00

همه چیز درباره فاز 4 فیلم های مارول؛ انتقام جویان 5 کی اکران می ‌شود؟

فیلم‌های فاز 4 دنیای سینمایی مارول مشخص شده‌اند. در ادامه نگاهی به این فیلم‌ها و تاریخ انتشارشان می‌اندازیم. همچنین اطلاعاتی راجع به فیلم Avengers 5 داده خواهد شد.

در نشست کامیک-کان مارول در سال 2019، رئیس استودیوی مارول کوین فایگی راجع به جزئیات فیلم‌های جدید دنیای سینمایی مارول و تاریخ انتشارشان صحبت کرد. این فیلم‌ها در فاز 4 دنیای سینمایی مارول دسته‌بندی شده‌اند. تاریخ انتشار فیلم‌های فاز 4 از اول مه 2020 (12 اردیبهشت 1399) با فیلم Black Widow شروع می‌شود. در ادامه نگاهی به این فاز دنیای سینمایی مارول خواهیم داشت.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

آنچه در این مقاله می‌خوانید:


فیلم Avengers 5


در بین فیلم‌های فاز 4، جای یک فیلم مهم خالی است و آن عنوانی نیست جز فیلم انتقام جویان 5. تصور این‌که جای همچین فیلم شکوهمندی در یک فاز کامل دنیای سینمایی مارول خالی باشد، سخت است؛ اما به نظر می‌آید که برنامه استودیوی مارول همین‌طور خواهد بود. در این صورت، فیلم Avengers 5 در چه تاریخی منتشر خواهد شد و کدام ابرقهرمانان در این فیلم حضور خواهند داشت؟

فیلم اونجرز 5

انتظار می‌رود که فیلم انتقام جویان 5 در سال 2022 یا حتی دیرتر به روی پرده سینما برود. هنوز هیچ اطلاعاتی از بازیگران فیلم Avengers 5 در دست نیست، اما احتمالا شخصیت‌هایی چون کاپیتان آمریکا (با بازی آنتونی مکی)، ثور (با بازی ناتالی پورتمن)، پلنگ سیاه (با بازی چادویک بوزمن)، هالک (با بازی مارک رافلو)، دکتر استرنج (با بازی بندیکت کامبربچ) و مرد عنکبوتی (با بازی تام هالند) در این فیلم حضور خواهند داشت.

البته با این‌که استودیوی مارول به طور رسمی برنامه فاز 4 خود را اعلام کرده است، اما ممکن است این برنامه دست‌خوش تغییر شود و فیلم انتقام جویان 5 هم به این فاز اضافه شود.

در ادامه می‌توانید اطلاعیه‌های همه فیلم‌های فاز 4 دنیای سینمایی مارول و زمان‌بندی پخش آن‌ها را بخوانید.

 


تاریخ انتشار فیلم ها و سریال های فاز 4 دنیای سینمایی مارول


تاریخ انتشار فیلم‌ها و سریال‌های فاز 4 دنیای سینمایی مارول به ترتیب زیر است:

  • 1 مه 2020 (12 اردیبهشت 1399) انتشار فیلم Black Widow
  • پاییز 2020 (1399) انتشار سریال Falcon and Winter Soldier
  • 6 نوامبر 2020 (16 آبان 1399) انتشار فیلم Eternals
  • 12 فوریه 2021 (24 بهمن 1399) انتشار فیلم Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings
  • بهار 2021 (1400) انتشار سریال WandaVision
  • 7 مه 2021 (17 اردیبهشت 1400) انتشار فیلم Doctor Strange 2
  • بهار 2021 (1400) انتشار سریال Loki
  • تابستان 2021 (1400) انتشار سریال What If…?
  • پاییز 2021 (1400) انتشار سریال Hawkeye
  • 5 نوامبر 2021 (14 آبان 1400) انتشار فیلم Thor: Love and Thunder

 

فیلم Black Widow

این فیلم راجع به یکی از شخصیت‌های فیلم Avengers است و درواقع پیش‌درآمدی است که به گذشته یک مامور سابق سازمان جاسوسی شیلد می‌پردازد. در این فیلم اسکارلت جوهانسون، ریچل وایس، فلورنس پیو و دیوید هاربر بازی خواهند کرد. استودیوی مارول بالاخره تاریخ پخش این فیلم را اعلام کرده است.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

فیلم Black Widow در تاریخ 1 مه 2020 مصادف با 12 اردیبهشت 1399 به روی پرده سینماها خواهد رفت.

 

فیلم Eternals

استودیوی مارول تایید کرده است که فیلم Eternals در فاز 4 دنیای سینمایی مارول خواهد بود. فیلم Eternals را کلوئی زاو، کارگردان چینی-آمریکایی خواهد ساخت. زاو در مورد کارگردانی این فیلم گفته است که:

من خیلی وقت بود که دلم می‌خواست یک فیلم مارول بسازم. این فیلم راجع به گروهی فوق‌العاده از افراد فناناپذیر است، اما در طول ماجراجویی‌هایشان ما بیشتر با این موضوع که انسانیت و انسان بودن چه معنی دارد درگیر می‌شویم.

ریچارد مدن (بازیگر سریال Game of Thrones) از بازیگران فیلم Eternals است. او در مورد داستان این فیلم می‌گوید که راجع به: «گروهی از موجودات فضایی فناناپذیر است که توسط افراد آسمانی به زمین فرستاده می‌شوند تا زمین را از نابودی نجات دهند. من نقش ایکاریس را بازی می‌کنم که در بین این فناناپذیران از همه جذاب‌تر است.»

فاز چهارم دنیای سینمایی مارول

از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به آنجلینا جولی و کمیل نانجیانی اشاره کرد. فیلم Eternals در تاریخ 6 نوامبر 2020 مصادف با 16 آبان 1399 پخش خواهد شد.

 

فیلم Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings

بعد از فیلم Eternals، فیلم Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings اکران خواهد شد. فایگی گفته که این فیلم خیلی وقت است که در لیست فیلم‌های دنیای سینمایی مارول قرار دارد. در این فیلم تونی لیانگ در نقش ماندارین ظاهر خواهد شد. همچنین آکوافینا در این فیلم خواهد بود اما هنوز نقشی که بازی می‌کند مشخص نیست.

مارول فاز 4

فیلم Shang-Chi توسط دستین دنیل کرتون کارگردانی خواهد شد. نقش اصلی این فیلم را سیمو لیو بازی خواهد کرد. شانگ-چی اولین فیلم ابرقهرمانی آسیایی دنیای مارول است. این فیلم در تاریخ 12 فوریه 2021 مصادف با 24 بهمن 1399 پخش خواهد شد.

 

فیلم Doctor Strange 2

در تاریخ 7 مه 2021 (17 اردیبهشت 1400) فیلم دکتر استرنج 2 منتشر خواهد شد. بندیکت کامبربچ گفته است که در این فیلم با ترس‌هایی مواجه شده که پیش از آن هرگز تجربه نکرده بوده است. در این فیلم شخصیت خیالی اسکارلت ویچ هم حضور خواهد داشت.

فاز 4 مارول

فیلم Doctor Strange 2: In the Multiverse of Madness به عنوان اولین فیلم ترسناک دنیای سینمایی مارول معرفی شده است. برای آشنایی بیشتر با فیلم دکتر استرنج 2 می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

 

فیلم Thor: Love and Thunder

استودیوی مارول عنوان اصلی فیلم ثور 4 را که Love and Thunder است، اعلام کرد. این قسمت از مجموعه فیلم‌های ثور را تایکا وایتیتی (کارگردان قسمت قبلی ثور) کارگردانی خواهد کرد. همچنین شخصیت جین فاستر با بازی ناتالی پورتمن برخواهد گشت.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

این فیلم در تاریخ 5 نوامبر 2021 مصادف با 14 آبان 1400 به روی پرده خواهد رفت. برای آشنایی بیشتر با فیلم ثور 4 به این مطلب مراجعه کنید.

 

فیلم Blade

بله، فیلم جدید Blade در حال ساخت است. با این‌که وسلی اسنایپس در فیلم‌های قبلی بلید به خوبی ایفای نقش کرده است، در این فیلم جدید ماهرشالا علی، بازیگر برنده 2 جایزه اسکار، در نقش این ابرقهرمان نیمه-خون‌آشامی بازی خواهد کرد.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

تاریخ انتشار این فیلم هنوز مشخص نشده است. برای آشنایی بیشتر با فیلم بلید به این مطلب مراجعه کنید.

 

سریال Falcon and the Winter Soldier

این سریال ادامه‌ای بر فیلم Avengers: End Game خواهد بود. در این سریال آنتونی مکی در نقش فالکون و سباستین استن در نقش سرباز زمستان حضور خواهند داشت. سریال Falcon توسط کاری اسکاگلند، کارگردان سریال House of Cards، هدایت خواهد شد و احتمالا 6 قسمت خواهد داشت.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

شروع پخش این سریال از پاییز 2020 (1399) خواهد بود.

 

سریال WandaVision

واندا و ویژن حال و هوای عشق را به فاز 4 دنیای سینمایی مارول اضافه می‌کند. در این سریال پل بتانی در نقش ویژن و الیزابت اولسن در نقش اسکارلت ویچ حضور خواهند داشت. اولسن در مورد این سریال گفته است:

به ما قرار است کلی خوش بگذرد. قرار است خیلی عجیب شود. در این سریال خیلی در مسائل عمیق خواهیم شد و کلی غافل‌گیری داریم.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

شروع پخش این سریال از بهار 2021 (1400) خواهد بود.

 

سریال Loki

در حال حاضر و بعد از فیلم Endgame، لوکی در دنیای سینمایی مارول آزاد شده است. استودیوی مارول تا حدودی راجع به شرارت سریال Loki توضیح داده است. شخصیت لوکی همان طور که انتظار می‌رود توسط تام هیدلستون بازی خواهد شد. این سریال از بهار 2021 (1400) پخش خواهد شد.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

 

سریال What If

در سریال What If از جهان‌های موازی استفاده شده است. در این سریال انیمیشنی، قهرمانان و افراد شرور در موقعیت‌های عجیبی قرار می‌گیرند. درواقع در سریال What If به اتفاقات جایگزین پرداخته می‌شود. مثلا اگر لوکی چکش ثور را به دست می‌آورد چه اتفاقی می‌افتاد؟

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

این سریال از تابستان 2021 (1400) پخش خواهد شد.

 

سریال Hawkeye

اطلاعات کمی راجع به سریال Hawkeye منتشر شده است. در این سریال یکی از شخصیت‌های اونجرز که در تیراندازی ماهر است، حضور خواهد داشت. علاوه بر شخصیت هاکای، در این سریال شخصیت کیت بیشاپ هم خواهد بود. نقش هاکای را جرمی رنر ایفا خواهد کرد. رنر در مورد سریال Hawkeye گفته است که:

من در این سریال شخصیت جدیدی را راهنمایی خواهم کرد تا نسخه بهتری از من باشد. باید به کسی که قدرت‌های ابرقهرمانی ندارد یاد بدهم که چگونه یک ابرقهرمان باشد و این خیلی شگفت‌انگیز است؛ چون در این صورت هرکسی می‌تواند یک ابرقهرمان باشد، این‌طور نیست؟

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

این سریال از پاییز 2021 (1400) پخش خواهد شد.

 

فیلم Fantastic Four and X-Men

در این فیلم که ادغامی از دو استودیوی Disney و Fox است، چهار شگفت‌انگیز در کنار جهش‌یافتگان (مردان ایکس) قرار می‌گیرند. البته تاریخ انتشار این فیلم هنوز مشخص نشده است. برای آشنایی با فیلم‌های مردان ایکس می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

فاز 4 دنیای سینمایی مارول

در این مقاله نگاهی به فیلم‌ها و سریال‌های فاز 4 دنیای سینمایی مارول و تاریخ پخش آن‌ها انداختیم. اگر طرفدار فیلم‌های مارول هستید، تجربیات خودتان را از تماشای این فیلم‌های ابرقهرمانی در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
بهار 03 مهر 1398، 20:40

عالی

ایلیا 08 آبان 1398، 05:16

فیلم Fantastic Four and X-Men متمعنبی ساخته میشود

misaq 11 دی 1398، 22:11

داداش این مطلبت خوب بود ولی نیاز به یکم اصلاح داره و اونم این هستش که اونجرز 5 دیگه وجود نداره یعنی دیگه تولید نممیشه.اگر هم بشه دیگه کا÷یتان امریکا نیستش چون اگه یادت باشه توی چهار پیر شد و سپرش رو هم داد به سم که معنیش پایان کاپیتان امریکاست.حالا شما چجوری میگی حضور داره من نمیدونم؟؟؟

عارف 11 بهمن 1398، 13:01

داداش اگه یادت باشه کاپیتان سپرشو داد به سم یعنی اون دیگه الان کاپیتان آمریکای بعدی هست

Ali 26 اسفند 1398، 00:30

دوست من همون طور که در اونجرز ۴ دیدیم کاپیتان آمریکا سپرشرو به سم داد یعنی سم کاپیتان آمریکای جدید

سیدعلی 12 فروردین 1399، 20:18

سلام با توجه به اینکه در اونجرز ۴ دیدیم کاپیتان آمریکا سپرشرو به سم داد شاید بتونیم تو سریال فالکون و سرباز زمستان اطلاعات بیش تری بذست بیاریم

marvle 28 مرداد 1399، 01:35

خب ببین کاپیتان امریکای جدید همون سمه و بنا بر این مارول اعلام کرده که فاز 5 قراره عجیب ترین فاز ام سی یو باشه و امکان اینکه لوکی تو سریالش زمان رو دستکاری کنه و کپیتان بر گرده هم هست و ......

Aghamasoood 04 اردیبهشت 1399، 23:38

ثور (با بازی ناتالی پورتمن)یعنی قراره،ثور زن بشه؟؟؟؟ یعنی همتون فقط گیره کاپیتان آمریکا هستین؟؟؟ ثور با بازیه ناتالی پورتمن عجیب نیست براتون؟؟؟ این لفظ ثور با بازی ناتالی پورتمن اشتباهه،چون مثلا هالک رو گفتین مارک روفالو،یااسترنج با بازیه کامبریچ،یا مرد عنکبوتی با بازیه هالند. پس چرا اینجا گفتین ثور با بازیه ناتالی پورتمن؟؟؟؟ ممنون.

معین نسیم دوست 06 اردیبهشت 1399، 22:56

بله. جین فاستر (با بازی ناتالی پورتمن) قراره نقش ثور رو به عنوان زن ایفا کنه.

حامد 19 اردیبهشت 1399، 05:52

واقعا مارول با اونجر شد مارول بدونه اونجر من یکی که از طرفدارای مارول هستم و از اولین فیلم ابر قهرمانیش تا ادغامشون و اونجر ۴ رو دیدم و واقعا اونجر ۴در حد واقعیت بود و من یکی وقتی دو بازیگره فیلم مردن واقعا اشک تو چشمام جمع شد آخره فیلم خواستم گریه کنم براشون حداقل بخشی از عمرمون رو با فیلمهای مارول گذروندیم و واقعا سخته دیگه اونجر پخش نشه من که واقعا حالم خراب شد برا آخر قسمته اونجر دستشون درد نکنه با فیلماشون.😘😘

دیدگاههای بیشتر ...