فیلم جنگ ستارگان : The Rise of Skywalker ؛ داستان، تاریخ اکران و تریلر جدید

فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker به زودی اکران خواهد شد. در این مطلب به بررسی تاریخ انتشار فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر به همراه اطلاعات و جزئیات دیگر می‌پردازیم.

«سفرت در حال به پایان رسیدن است.» این‌ها کلمات امپراطور پالپاتین‌اند که در طی نمایش قسمت‌هایی از فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker در رویداد سالیانه دیزنی (D23) از زبان او شنیده‌ شدند. فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر نهمین قسمت در سری فیلم‌های جنگ ستارگان محسوب می‌شود. با این‌که می‌توانیم مخاطب کلمات امپراطور پالپاتین را ری یا کایلو رن در نظر بگیریم، شاید بهتر باشد مبحث را کمی گسترده‌تر کرده و مقصود از پایان سفر را پایان میراث اسکای‌واکر در نظر بگیریم. داستان فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker دنباله‌ داستانی است که مدت‌ها پیش در سال 1997 با فیلم جنگ ستارگان: امید تازه آغاز شد. جی جی آبرامز (JJ Abrams) که قبل از این عهده‌دار کارگردانی فیلم جنگ ستارگان: نیرو بر‌می‌خیزد بود وظیفه‌ کارگردانی قسمت نهم را بر دوش گرفته است. وظیفه‌ای که بدون شک سخت، سنگین و چالش‌برانگیز است.

star-wars-9 / فیلم جنگ ستارگان rise of skywalker

اولین تریلر فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌ واکر در جشن استاروارز امسال (Star Wars Celebration 2019) رونمایی شد. در این تریلر سرنخ‌هایی از بازگشت دشمنی قدیمی به مخاطبان داده شد. چگونگی بازگشت این امپراطور قدیمی که در فیلم جنگ ستارگان: بازگشت جدای شاهد مرگش بودیم (و یا تصور می‌کردیم که شاهد مرگش بودیم!) و همچنین رویارویی او با ری (قهرمان داستان) هنوز مورد سوال است. تریلر دوم فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker در رویداد D23 (رویداد سالیانه دیزنی) رونمایی شد و جزئیات بیشتری را راجع به قسمت نهم در اختیارمان گذاشت؛ همانند این‌که شمشیر ری یک لایت‌سیبر قرمز است و همچنین C3PO که او نیز چشمان قرمز دارد. با ما باشید تا همه جزئیات و اطلاعات منتشر شده از فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌ واکر را با همدیگر مرور کنیم.

فیلم جنگ ستارگان rise of skywalker

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


داستان فیلم سینمایی جنگ ستارگان: The Rise of Skywalker


تریلر فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker نکات قابل تامل اما کمی را در مورد داستان فیلم برایمان ارائه می‌دهد؛ بنابراین برای پی بردن به داستان فیلم به کمی تجزیه و تحلیل نیاز داریم. برخی از کلیدی‌ترین نکات در مورد داستان فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker در جلسه‌ای خصوصی برای سهامداران دیزنی مشخص شد. در این جلسه افراد کمی حضور داشتند که شانس دیدن قسمت‌هایی از فیلم را قبل از همه پیدا کردند. در همین راستا یکی از سهامداران که در جلسه حضور داشت در طی یک توییت از برخی از جزئیات پرده‌برداری کرد.

فیلم جنگ ستارگان rise of skywalker

شاید بهتر باشد در ابتدا به سخنان اسکار آیزاک (Oscar Isaac) از بازیگران فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker در رابطه با فیلم گوش دهیم:

یکی از نکاتی که در رابطه با فیلم می‌توانم بگویم این است که پروسه ساخت و پرداخت فیلم بیشتر از همه برای شخص خود من جذابیت داشته است؛ به خصوص به دلیل کار کردن با فردی مثل جان بویگا که در سراسر پروسه تولید توانستم رابطه خوبی با او برقرار کنم. او نخستین فردی بود که هنگام تست اولیه برای فیلم ملاقاتش کردم.

فیلم جنگ ستارگان rise of skywalker

می‌توان گفت جان بویگا جزو کسانی است که زیاد هم به مخفی ماندن اطلاعات در رابطه با داستان فیلم اهمیت نمی‌دهد. در یک برهه او گفته است که فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker «سراسر جنگ» است و او در حال آمادگی برای شروع دوباره تمریناتش است. همچنین درست در ماه آپریل او آشکار کرد که در فیلم نهایی شاهد جدایی شخصیت‌های فین و ری نخواهیم بود.

من هنوز فیلمنامه مربوط به قسمت نهم را نخوانده‌ام، اما بر اساس پیامی که از طرف دیزی دریافت کرده‌ام در این فیلم هم کاراکترهایمان، یعنی فین و ری کنار هم خواهند بود.

جدانشدن فین و ری حداقل از جنبه روایی منطقی است؛ چرا که این زوج سه‌گانه مرتبط با فیلم را باهم آغاز کرده‌اند. در فیلم جنگ ستارگان آخرین جدای شاهد این بودیم که فین و ری راه‌‌های جداگانه‌ای را برای خود ترسیم کرده‌اند که البته موجب رشد شخصی‌شان شد. بنابراین در ادامه و در فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker اتحاد دوباره این دو به عنوان افرادی قوی‌تر، باتجربه‌تر و البته قابل‌تر برای همکاری امری منطقی و صحیح است.

تاریخ عرضه rise of skywalker

 


تاریخ اکران فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر


تاریخ انتشار فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر برای روز 20 دسامبر 2019 (مصادف با 29 آذر 98) در آمریکا تایید شده است. همین تاریخ برای انگلستان برای یک روز قبل، 19 دسامبر 2019 (مصادف با 28 آذر 98) معین شده است.

در طی سال‌های اخیر شاهد این بوده‌ایم که فیلم‌های سری استاروارز از نظر مالی در فصل کریسمس به موفقیت‌های غیرقابل انکاری رسیده‌اند. از جمله این فیلم‌ها می‌توان به جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد، روگ‌وان: داستانی از جنگ ستارگان و جنگ ستارگان: آخرین جدای اشاره کرد که همگی در فصل تعطیلات موفقیت‌های غیرقابل انکاری برای سازندگانشان فراهم آورده‌اند. هم‌اکنون در این برهه می‌توانیم بگوییم فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker در حال گذراندن مرحله سخت پس‌تولید است؛ اما تا این‌که بتوانیم فیلم را با همه جذابیت‌های بصری‌اش تجربه کنیم چیزی نمانده است.

شاید ذکر این نکته هم خالی از لطف نباشد که تاریخ انتشار اصلی فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker برای 24 مه 2019 (مصادف با 3 خرداد 98) کلید خورده بود؛ اما جدایی Colin Trevorrow کارگردان قبلی فیلم باعث شد تاریخ انتشار آن به عقب بیفتد.

تاریخ عرضه rise of skywalker / تاریخ انتشار rise of skywalker / تاریخ اکران rise of skywalker

 


تریلر فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر


در حال حاضر دو تریلر از فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker منتشر شده است که اولین آن‌ها در 12 آپریل 2019 (23 فروردین 98) در جشن جنگ ستارگان در شیکاگو منتشر شد.

اولین تریلر فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر نکات زیادی در مورد داستان فیلم برایمان آشکار نمی‌کند. بیش از نصف این تریلر دو دقیقه‌ای به یک صحنه تعلق دارد که در آن ری تنها با یک شمشیر لایت‌سیبر در مقابل نوعی جنگجوی تغییریافته TIE قرار می‌گیرد. تعداد سیاره‌های بیابانی که تا کنون در سری استاروارز دیده‌ایم کم نیستند (همانند تاتوئین، جاکو و جدا)؛ اما سیاره‌ای که ویدیو در آن اتفاق می‌افتد مکان تازه‌ای به اسم پاسانا (Pasaana) است که شهروندانش با نام آکی آکی (Aki-Aki‌) شناخته می‌شوند. (صحنه‌های این تریلر در بیابان وادی رُم اردن فیلم‌برداری شده‌اند.) اولین تریلر فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker همچنین برایمان لاندو کالریسیان (Lando Calrissian) مسن‌تر را نشان می‌دهد که نقش آن را بیلی دی ویلیامز (Billi Dee Williams) برعهده گرفته است. همچنین صحنه‌ مختصری از ویرانه‌های (احتمالا) یک ستاره مرگ و یکی از مدال‌های هان سولو و لوک اسکای‌واکر را می‌توانیم ببینیم که در پایان نسخه چهارم سری (جنگ ستارگان: امیدتازه) دریافت کردند.

تیزر جنگ ستارگان rise of skywalker

در تریلر فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر صدای لوک همراهیمان می‌کند و بار دیگر برایمان یادآوری می‌کند که «هنوز هیچ‌کس واقعا نرفته (نمرده) است.» به غیر از صدای لوک همچنین شاهد خنده‌ آشنای امپراطور شیو پالپاتین (Sheev Palpatine) نیز هستیم. این نیز برایمان یادآوری می‌کند وقتی یک فرمانروای سیث باشید شاید سقوط به سوراخی بزرگ هم به معنای نابودی نباشد. با توجه به حرف‌های کتلین کندی (Kathleen Kennedy)، لوکاس‌فیلم همواره قصد بازگرداندن این امپراطور مقتدر را به فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker داشته است. اولین تریلر فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker را در قسمت پایین می‌توانید مشاهده کنید:

دومین تریلر قسمت نهم سری جنگ ستارگان در 24 آگوست 2019 (2 شهریور 98) منتشر شد. این تریلر که به طور اختصاصی در رویداد سالیانه دیزنی (D23) به نمایش گذاشته شده و دو روز بعد در فضای مجازی منتشر شد، جنبه‌های جدیدی از فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر را برای طرفداران پروپاقرص این سری محبوب آشکار کرد. تریلر با یکسری ویدیو‌های مونتاژشده از فیلم‌های قبلی سری جنگ ستارگان شروع می‌شود. ابتدا با سه‌گانه نخست آغاز شده و سپس به سراغ پیش‌درآمدها (Prequel) و دنباله‎ها (Sequel) می‌رود. حدود ثانیه دوازدهم پس از اولین دقیقه تریلر است که برای اولین بار صحنه‌هایی از فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker را می‌بینیم. صحنه آغازین این قسمت شامل پو، ری، فین، C3PO و چویی (Chewie) می‌شود که همگی در حال اکتشاف شهری جدید در سیاره بیابانی پاسانا هستند.

تیزر rise of skywalker

پس از آن با صحنه‌‌ای حاوی ژنرال لیا (General Leia) روبرو می‌شویم و سپس تصاویری از جنگجویان مقاومت باقی‌مانده (شامل X-wingها، B-wingها، ‌A-wingها و Y-wingها) همراهیمان می‌کنند که به مبارزه ناوگانی از نابودکننده‌های ستاره می‌روند. به نظر می‌رسد نابودکننده‌ها (Destroyer) از طبقه Imperial باشند؛ یعنی متعلق به امپراطوری پالپاتین. در این نقطه این سوال مطرح می‌شود که آیا امپراطور سیث در طی این همه مدت ناوگان عظیمی از سفینه‌های جنگی را مخفی می‌کرده یا خیر که بنابر شواهد جوابمان مثبت است. در این قسمت تریلر قسمت دوم قرار داده شود:

در قسمتی از از تریلر با شخصیت نائومی آکی، بازیگر Jannah روبرو می‌شویم که در یک سفینه (که احتمالا سفینه Falcon باشد) به همراه فین دیده می‌شود و هر دو آن‌ها سخت وحشت‌زده به نظر می‌رسند. اطلاعات زیادی از جانا نداریم؛ به غیر از آن‌که سلاح اصلی‌اش تیروکمان است. پس از این‌ها نوبت به نمایش تشعشع عظیمی می‌شود که بر یک سیاره تابیده می‌شود و C3PO را می‌بینیم که با چشمان قرمز وحشت زده‌اش در صحنه تریلر فیلم جنگ ستارگان Rise of Skywalker نمایان می‌شود. نهایتا در صحنه‌های پایانی ری و کایلو را می‌بینیم که رو در روی هم قرار گرفته‌اند.

تریلر rise of skywalker

اما بازهم این همه ماجرا نیست. پایان بندی تریلر با شمشیر لایت‌سیبری همراه است که در تاریکی روشن می‌شود. این لایت‌سیبر متعلق به ری است. لایت‌سیبر قرمز ری یادآور اسلحه شخصی او در فیلم جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد و همچنین شمشیری است که زمانی توسط دارث ماول (Darth Maul) مورد استفاده قرار می‌گرفته است. همین امر ما را به شک می‌اندازد: آیا ری نیز به جمع سپاهیان پالپاتین پیوسته است؟ و یا این فرضیه خیالی بیش نیست؟ و یا حتی از آن‌جایی که هر دو طرف شمشیر ری در تصویر قرمز است آیا ممکن است دیزنی در اسلحه او دستکاری کرده باشد؟ این‌ها و بسیاری از مسائل مشابه سوالاتی است که تنها با انتشار فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر و دیدن آن به پاسخشان خواهیم رسید.

تریلر نهایی فیلم جنگ ستارگان The Rise of Skywalker هم اواخر مهر منتشر شده که وعده پایانی حماسی و دراماتیک را برای این مجموعه می‌دهد.

نظر شما در رابطه با نسخه جدید فیلم جنگ ستارگان چیست؟ نظرات خود را می‌توانید از طریق بخش کامنت‌ها با ما در اختیار بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
رویا 06 آبان 1398، 17:59

مقاله خوبی بود ممنون از این همه اطلاعاتی که دادید😊

حسین فرشادپور 08 آبان 1398، 21:20

این فیلم میترکونه؛ حالا ببینید.سری جنگ ستارگان همیشه از فیلم های مورد علاقه من بوده و هست

omid 11 آبان 1398، 16:20

جنگ ستارگان عالیه

Solo 05 دی 1398، 13:31

کایلو میمیره 😭