بهترین صندلی های گیمینگ 2019 ؛ چرا باید صندلی مخصوص بازی بخریم؟

بهترین صندلی های گیمینگ 2019 ؛ چرا باید صندلی مخصوص بازی بخریم؟
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کاربران زیادی در دنیا همواره به دنبال بهترین صندلی های گیمینگ هستند. در این مطلب قصد داریم تا به مقایسه صندلی های گیمینگ و اداری و موارد مرتبط بپردازیم.

صندلی گیمینگ یا صندلی اداری؟ کدام را انتخاب کنیم؟ انتخاب از میان این دو بسیار سخت است. به همین در این مطلب قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم. در مطالب قبلی پلازامگ موارد مختلف حوزه گیمینگ از جمله راهنمای خرید موس گیمینگ ، بهترین لپ‌تاپ‌های گیمینگ و مواردی دیگر را مورد بررسی قرار داده‌ایم. در این مطلب آموزشی، قصد داریم تا نگاهی به تفاوت‌های میان انواع صندلی بیندازیم تا هنگام انتخاب بر اساس نیاز خود، بتوانید بهترین صندلی های گیمینگ و یا بهترین صندلی کامپیوتر را خریداری کنید.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های مخصوص بازی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


صندلی گیمینگ چه تفاوتی با صندلی کامپیوتر دارد؟


اگر شما از آن دسته از کاربرانی هستید که به صندلی‌هایی با شکل و شمایل ماشین مسابقه‌ای علاقه دارید، در آن صورت یکی از بهترین صندلی های گیمینگ و همچنین بهترین صندلی کامپیوتر را برای خود انتخاب کنید. برخی از کاربران این نوع صندلی‌ها را فاقد راحتی می‌دانند. اما این را نیز باید در نظر داشت که برخی از کاربران همچنین بعضی از مدل‌های گران قیمت و بسیار ارگونومیک را نیز فاقد راحتی به حساب می‌آورند. هیچ مدلی نیست که از نظر تمامی کاربران دارای بیشترین میزان راحتی باشد. به همین خاطر، اگر از طراحی یک نوع صندلی گیمینگ خوشتان آمد، آن را امتحان کرده و در صورتی که از راحتی آن خوشتان آمد، همان را برای خود انتخاب کنید. اگر شکل و شمایل صندلی‌های گیمینگ چندان برای شما اهمیتی ندارد، در آن صورت یک صندلی کامپیوتر اداری تهیه کنید.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های گیمینگ

اما بگذارید ببینیم که این دو نوع صندلی از نظر قیمتی چه تفاوتی با هم دارند. به صورت میانگین، صندلی های گیمینگ قیمت بالاتری در مقایسه با صندلی‌های کامپیوتر اداری دارند. البته، باز هم باید تکرار کنیم که این مسئله یک قاعده کلی است. واقعیت آن است که به سادگی نمی‌توان گفت که همه انواع صندلی های گیمینگ گران‌تر از همه انواع صندلی های کامپیوتر اداری هستند.

برای مثال، بالاترین مدل صندلی های گیمینگ موجود در بازار بیشتر از 800 دلار قیمت ندارند. همچنین گستره بسیار وسیع بهترین صندلی های گیمینگ موجود در بازار بین 300 تا 500 دلار قیمت دارند؛ در حالی که بهترین صندلی کامپیوتر مدل اداری می‌تواند تا 1500 دلار هم قیمت داشته باشند. این عدد تقریبا دو برابر گران‌ترین و بهترین صندلی های گیمینگ و سه تا چهار برابر یک صندلی گیمینگ بالارده است.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های گیمینگ

به همین خاطر، این مسئله را در نظر داشته باشید که در بازار محصولات بالارده، صندلی های کامپیوتر اداری گران‌تر از بهترین صندلی های مخصوص بازی هستند. هرچند، جایی که صندلی های گیمینگ از نظر قیمتی رقابت را واگذار می‌کنند، در میان محصولات پایین‌رده و میان‌رده است. تفاوت میان یک صندلی گیمینگ 150 دلاری با یک صندلی کامپیوتر اداری 150 دلاری آن است که صندلی کامپیوتر اداری مورد نظر گزینه‌ای مناسب بوده که چندین سال دوام می‌آورد و کاربر نیازی به تعویض آن ندارد، در حالی که یک صندلی 150 دلاری گیمینگ معمولا از انواع ارزان‌قیمت به حساب می‌آید.

در کل باید بگوییم که در بازار محصولات بالارده، بهترین صندلی های کامپیوتر اداری با طراحی ارگونومیک و مناسب بسیار گران‌تر از بهترین صندلی های گیمینگ هستند. اما بهترین صندلی های کامپیوتر اداری همچنین کیفیت بسیار بالاتری در مقایسه با بهترین صندلی های گیمینگ موجود در بازار دارند. در مورد بازار محصولات میان‌رده و پایین‌رده نیز باید گفت که صندلی‌های اداری و کامپیوتر این دسته‌بندی‌ها معمولا بسیار ارزان‌تر از صندلی‌های گیمینگ میان‌رده و پایین‌رده به حساب می‌آیند.

 


ویژگی های یک صندلی گیمینگ مناسب


هر نوع صندلی کامپیوتر اداری که کاربر بتواند روی آن به راحتی بنشیند، برای گیمینگ قابل استفاده است. در دنیای امروز، تفاوت بسیار زیادی میان صندلی گیمینگ و صندلی‌هایی که برای گیمینگ قابل استفاده هستند، وجود دارد. صندلی‌های گیمینگ دارای نوعی طراحی خاص هستند و معمولا ویژگی‌های زیر را دارند:

 • طراحی خاص و همچون صندلی ماشین مسابقه‌ای
 • طراحی چند رنگ همراه با لوگو
 • امکان دراز کشیدن کامل کاربر
 • مکانیزم ابتدایی
 • قابلیت تنظیم محدود در مقایسه با صندلی‌های اداری
 • کیفیت ساخت پایین
 • دارای ضمانت با مدت زمان کوتاه

 

طراحی خاص و همچون صندلی ماشین مسابقه‌ای

تاریخچه ساخت صندلی های گیمینگ و بهترین صندلی کامپیوتر به بازی مسابقه‌ای Need for Speed باز می‌گردد. ایده اصلی ساخت این صندلی آن بود که احساس رانندگی در یک ماشین مسابقه‌ای را به کاربران بدهد. به همین دلیل تقریبا تمامی صندلی‌های گیمینگ به نوعی طراحی شده‌اند که شبیه به صندلی یک ماشین مسابقه‌ای به نظر برسد. این صندلی‌ها پشتی بسیار بلند و همچنین دارای دسته‌های بسیار عریض هستند. دسته‌های کناری این صندلی‌ها معمولا دارای نوعی پد اضافی برای راحتی بیشتر هستند. کناره‌های پشتی صندلی کمی تا قسمتی به سمت داخل خمیده هستند. بسیاری از مدل‌ها دارای نوعی برش‌هایی در قسمت پشتی صندلی هستند تا ظاهر اسپورت به آن بدهند.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های گیمینگ

تجربه نشستن روی این صندلی‌ها تقریبا با تجربه نشستن روی صندلی‌های اداری معمول تفاوت دارد. پدهای کنار صندلی که با پشتی خمیده به سمت داخل ترکیب شده، احساس نگاه داشتن شما را ارائه می‌دهد تا اینکه شبیه به صندلی‌های اداری باشد. ارتفاع پشتی این صندلی شبیه به صندلی‌های اداری مدل مدیرعامل و یا حتی بلندتر هم هستند.

 

طراحی چند رنگ همراه با لوگو

بسیاری از بهترین صندلی های مخصوص بازی دارای تنظیمات اداری و حرفه‌ای نیستند. این امر باعث می‌شود تا نوعی طراحی چشمگیر و منحصربه‌فرد را در ترکیب رنگی صندلی‌ها شاهد باشیم تا متناسب با ذائقه شما باشد. بسیاری از صندلی های گیمینگ دارای یک رنگ اصلی و یک رنگ درخشان هستند. صندلی‌های گیمینگ در ترکیب رنگ‌های بسیار متنوعی ارائه شده‌اند؛ در نتیجه همه نوع رنگی از سیاه و سفید معمولی گرفته تا رنگ‌های به اصطلاح جیغ شامل نارنجی و صورتی را در این صندلی‌ها شاهد هستیم.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های مخصوص بازی

بسیاری از بهترین صندلی های گیمینگ همچنین یک لوگو هم روی قسمت زیرسری دارند. در یک صندلی معمول اداری چندان برند به چشم نمی‌آید، چرا که بسیاری از این صندلی‌ها برای فضای تجاری و یا مدرسه‌ای طراحی شده‌اند. اضافه کردن نام برند روی صندلی نوعی هزینه اضافی است که بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند چنین هزینه‌ای را نکنند. هدف از ساخت یک صندلی گیمینگ زیبا به نظر رسیدن آن است. در نتیجه، اضافه کردن یک لوگوی زیبا متناسب با رنگ درخشان به آن ظاهری منحصربه‌فرد می‌دهد.

 

امکان دراز کشیدن کامل کاربر

بسیاری از بهترین صندلی‌های گیمینگ به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا امکان دراز کشیدن کامل کاربر را فراهم کند. بدین ترتیب، در صورتی که کاربر بخواهد تقریبا می‌تواند در حالت صاف و درازکش بازی کند. این امکان برای آن طراحی شده که بسیاری از صندلی‌های گیمینگ برای خانه‌ها طراحی شده‌اند. قابلیت دراز کشیدن در صندلی گیمینگ به گونه‌ای است که کاربر هنگام تماشای تلویزیون و یا کار با کامپیوتر نیز می‌تواند روی آن دراز کشیده و از آن استفاده کند. امکان دراز کشیدن همچنین برای مواقعی که شبیه‌سازی مسابقه‌ای باید صورت گیرد و در آن نیاز است تا شما به سمت عقب بروید، بسیار مناسب است.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های گیمینگ

امکان دراز کشیدن کامل در صندلی‌های اداری تقریبا به هیچ عنوان یافت نمی‌شود. دلیل اصلی آنکه چنین امکانی در صندلی‌های اداری وجود ندارد، نگرانی‌های ایمنی است. امکان دراز کشیدن کامل ممکن است باعث یک ور شدن و افتادن صندلی شود؛ مخصوصا اگر کاربر قدی بلندتر و وزنی سنگین‌تر از استاندارد داشته باشد. دلیل دیگر آنکه چنین قابلیتی در صندلی‌های اداری یافت نمی‌شود آن است که خیلی به ندرت پیش می‌آید که کارمندان یک شرکت بخواهند کاملا به سمت عقب خم شده و دراز بکشند. پولی که لازم است در این مورد صرف شود، می‌تواند برای قابلیت‌های دیگر صندلی‌های اداری هزینه شود.

 

مکانیزم ابتدایی

صندلی‌های گیمینگ معمولا دارای مکانیزم زانویی و قسمت چرخان کج است. این دو ویژگی ابتدایی‌ترین مواردی هستند که در صندلی‌های اداری یافت می‌شوند. این مکانیزم‌ها کمترین میزان تنظیم شدگی را دارند، به همین خاطر، در صندلی‌های ارزان‌قیمت اداری یافت می‌شوند. صندلی‌های با کیفیت بالاتر دارای امکان کج شدن همگام، چند قابلیتی و یا حتی با مکانیزم تنظیم شدن خودکار است.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های گیمینگ

 

قابلیت تنظیم محدود در مقایسه با صندلی‌های اداری

یکی از چیزهایی که در تبلیغات صندلی‌های گیمینگ و همین طور بهترین صندلی های مخصوص بازی دیده می‌شود، امکان تنظیم بسیار زیاد است. صندلی‌های گیمینگ در مقایسه با صندلی‌های پایین‌رده اداری تقریبا امکان تنظیم خوبی دارند. امکان کج شدن، تنظیم ارتفاع صندلی، خوابیدن پشتی صندلی و بازویی‌های قابل تنظیم معمولا مواردی هستند که در صندلی‌های گیمینگ یافت می‌شوند. اما، صندلی‌های اداری معمول قابلیت تنظیم بسیار بیشتری در مقایسه با صندلی‌های اداری دارند. قابلیت تنظیم محدودی که در صندلی‌های گیمینگ وجود دارد، در تمامی قسمت‌های آن دیده می‌شود.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های مخصوص بازی

 

کیفیت ساخت پایین

چیزی که بسیاری از کاربران نمی‌دانند آن است که بسیاری از بهترین صندلی‌های گیمینگ ساخت کشور چین هستند. این امر شامل برندهایی شامل DxRacer ،Maxnomic و AK Racing و برندهای دیگر می‌شود. صندلی‌های ساخت چین کیفیت پایین‌تر از سطح استاندارد دارند و کنترل کیفیت آن در مقایسه با محصولات ساخت کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار پایین‌تر است. همچنین ممکن است اشکالاتی را نیز در این صندلی‌ها شاهد باشید، از جمله منطبق نبودن رنگ و یا دوخت نامناسب.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های گیمینگ

صندلی‌های گیمینگ معمولا با قیمت 300 دلار و یا کمتر به فروش می‌رسند. در حالی که با قیمت 300 دلار تنها می‌توان پایین‌ترین سطح صندلی‌های اداری را خریداری کرد و برای کیفیت‌های بالاتر چیزی حدود 500 دلار و یا بالاتر. برای پایین نگاه داشتن قیمت یک محصول لازم است تا از کشوری وارد شود که قیمت ساخت کمتری در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکایی داشته باشد که این کشور چین است. لازم به یادآوری است که صندلی‌های گیمینگ در دنیای صندلی‌های مخصوص کامپیوتر از قیمت پایین‌تری برخوردار هستند.

 

دارای ضمانت با مدت زمان کوتاه

ضمانت در میان بهترین صندلی های گیمینگ معمولا به صورت دو ساله است. برای بسیاری از کاربران حرفه‌ای این میزان ضمانت بسیار مدت کمی است. دو دلیل برای چنین مشکلی وجود دارد.

دلیل اول آن فقدان کنترل کیفیت مناسب در روند تولید شرکت‌های چینی است. همین امر احتمال خراب شدن بعضی از قسمت‌ها را افزایش می‌دهد. همین مسئله در نهایت سبب می‌گردد تا تولیدکننده مدت زمان کمتری محصول مورد نظر را ضمانت کند و در نهایت هزینه‌ها را پایین‌تر نگاه دارد.

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های گیمینگ

دومین دلیل کم بودن مدت زمان ضمانت این محصول، محیط است. محیطی که صندلی گیمینگ در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، غیرقابل پیش‌بینی است که همین امر ضمانت کردن چنین محصولی را با داشتن مجموعه وسیعی از کاربران به کاری بسیار سخت مبدل می‌کند. در صندلی‌های اداری، ضمانت محدود به مدت زمانی مشخص است. این امر معمولا هشت ساعت در روز و یا 40 ساعت در هفته است. این مسئله کاملا مرتبط با شیفت‌های اداری استاندارد است، در نتیجه، تولیدکننده راحت‌تر می‌تواند مدت زمان کاربری صندلی‌اش را تخمین بزند. همچنین تولیدکننده راحت‎تر نوع کاربری صندلی را پیش‌بینی می‌کند. تولیدکننده مطمئن است که آن صندلی در فضای اداری استاندارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یک صندلی گیمینگ برای مدت زمان و ساعات مشخصی در روز مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. چنین صندلی‌هایی همچنین در محیط خانه قرار دارند و این بدان معناست که در مقایسه با محیط اداره، ممکن است استفاده‌های دیگری هم از آنها صورت گیرد. تولیدکنندگان صندلی‌های گیمینگ می‌دانند که تعداد زیادی از کاربران صندلی‌های گیمینگ از میان کودکان و نوجوانان خواهند بود. به همین دلیل هم استفاده‌های بسیار متنوعی از صندلی‌های گیمینگ می‌شود و در نتیجه، نمی‌توان مدت زمانی طولانی این محصولات را ضمانت کرد.

 


بهترین صندلی های کامپیوتر که مخصوص بازی هستند


صندلی‌های گیمینگ محصولات بسیار پرطرفداری در بازار هستند. آنها امکانی منحصربه‌فرد و تجربه‌ای بی‌نظیر در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در این قسمت مطلب، برخی از بهترین صندلی های کامپیوتر و همین طور بهترین صندلی های مخصوص بازی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

صندلی کامپیوتر Maingear Forma-R Nero

قیمت: 349 دلار

Best-Gaming-Chairs-02 / بهترین صندلی مخصوص بازی

صندلی کامپیوتر Maingear Forma مدلی با کاربردهای بسیار زیاد، انعطاف‌پذیر و مقاوم است و در صورتی که به دنبال یکی از بهترین صندلی های گیمینگ می‌گردید، مدل حاضر یکی از بهترین گزینه‌ها است. روی این صندلی کاربر تا نزدیک به 180 درجه می‌تواند رو به عقب خم شود. همچنین این صندلی برای افرادی با هیکل بزرگ و قد بلند که فعالیت بدنی زیادی در طول روز ندارند نیز گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود. طراحی ارگونومیک و امکان پشتیبانی از پد برای جای دست این صندلی به گونه‌ای است که تا وزن 150 کیلوگرم را تحمل می‌کند. از نظر میزان راحتی این صندلی بعد از مدل بالارده Secretlab در جایگاه دوم قرار دارد. روی قاب استیل این صندلی Forma نوعی چرم مصنوعی به کار رفته و همچنین در بدنه آن از نوعی آلومینیوم استفاده شده و در نتیجه، به گزینه‌ای ارگونومیک برای اداره‌ها نیز تبدیل می‌شود. ارتفاع این صندلی قابل تنظیم بود و از حدود 37 سانتی‌متر به حدود 46 سانتی‌متر نیز قابل افزایش است.

 

صندلی کامپیوتر سری DXRacer Valkyrie

قیمت: 369 دلار

Best-Gaming-Chairs-02 / بهترین صندلی مخصوص بازی

سازنده صندلی‌های کامپیوتر شرکت DXRacer اعلام کرده که سری Valkyrie برای افراد زیر 1.82 متر و کمتر از 102 کیلوگرم ساخته شده است. این صندلی مقاوم، دارای پوششی از چرم مصنوعی پلی‌اورتان و بدنه‌ای فلزی است و میزان کج شدن آن تا 135 درجه است و جای دست قابل تنظیمی دارد. این صندلی خودش حدود 25 کیلوگرم وزن دارد و به رنگ مشکی و با هایلایت رنگ‌هایی نظیر سبز، آبی، قرمز و زرد عرضه می‌شود.

 

صندلی کامپیوتر سری DXRacer Drifting

قیمت: 369 دلار

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های گیمینگ

صندلی کامپیوتر سری Drifting ساخت شرکت DXRacer که از جمله بهترین صندلی های گیمینگ است و برای افراد زیر 90 کیلوگرم طراحی شده؛ در نتیجه، این مدل برای افرادی که بلندتر از 1.82 متر هستند و یا افرادی که می‌خواهند کمی جای اضافی در صندلی خود داشته باشند، مناسب نیست. ارتفاع این صندلی و بالشتک سری آن نیز قابل تنظیم بوده و زاویه خم شدن آن تا 135 درجه است. علی‌رغم محدودیتی که در زمینه وزن کاربران دارد، اما ظاهر زیبایی داشته و به سادگی قابل استفاده به جای یک صندلی اداری است.

 

 

صندلی کامپیوتر سری Secretlab Titan 2020

قیمت: 399 دلار

Best Gaming Chairs - بهترین صندلی های گیمینگ

در تحقیقی که از کاربران مختلف در مورد راحت‌ترین و بهترین صندلی های گیمینگ صورت گرفته، تقریبا بسیاری از آنها سری Secretlab Titan 2020 را مورد اشاره قرار داده‌اند. مدل Titan دارای نوعی پشتی راحت است و افراد زیر 182 سانتی‌متر و تا 130 کیلوگرم قابلیت استفاده از آن را دارند. فوم محکم مورد استفاده در قسمت بالشتک این صندلی با اندازه‌ای بسیار مناسب بوده و قسمت کمر این صندلی و همچنین جای دست آن قابل تنظیم است. در واقع، جای دست این صندلی قابلیت چرخش به جلو، عقب، به سمت داخل و خارج را دارد.

ویدئوی زیر را نیز تماشا کنید، در این ویدئو، به هفت نکته‌ای پرداخته شده که پیش از خرید صندلی گیمینگ باید در نظر داشت:

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
Jude Bray
.
04 مهر 1399، 08:38
پاسخ
0
0
ممنون بخاطر مطلب خوبتون درباره صندلی گیمینگ
جدول فروش فیلم ها
 • 163.5 میلیون دلار
  سریع و خشن 9
  اکران: 25 ژوئن 2021
 • 157.5 میلیون دلار
  یک مکان آرام 2
  اکران: 28 می 2021
 • 154.8 میلیون دلار
  بیوه سیاه
  اکران: 09 جولای 2021
 • 51.4 میلیون دلار
  Space Jam: A New Legacy
  اکران: 16 جولای 2021
 • 50 میلیون دلار
  بچه رئیس 2
  اکران: 02 جولای 2021
 • 40.4 میلیون دلار
  The Forever Purge
  اکران: 02 جولای 2021
 • 16.9 میلیون دلار
  Old 2021
  اکران: 23 جولای 2021
 • 13.4 میلیون دلار
  Snake Eyes
  اکران: 23 جولای 2021
 • 7 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.5 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.36 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 950 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400