فصل 5 سریال شرلوک : تریلر، داستان، بازیگران و تاریخ پخش
مونا جلالی
نویسنده:مونا جلالی
ارسال شده در:12 مهر 1398، 12:00

فصل 5 سریال شرلوک : تریلر، داستان، بازیگران و تاریخ پخش

خبر ساخت فصل 5 سریال Sherlock طرفداران زیادی را خوشحال کرده است. در این مقاله نگاهی به تاریخ پخش، بازیگران، داستان و تریلر فصل 5 سریال شرلوک خواهیم انداخت.

شرلوک سریالی جنایی است که بر اساس داستان‌های کارآگاهی شرلوک هولمز نوشته آرتور کانن دویل (Arthur Conan Doyle) ساخته شده است و از شبکه بی بی سی وان پخش می‌شود. سازندگان این سریال استیون موفات (Steven Moffat) و مارک گیتیس (Mark Gatiss) هستند. در سریال Sherlock بازیگرانی چون بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) در نقش شرلوک هولمز و مارتین فریمن (Martin Freeman) در نقش دکتر جان واتسون حضور دارند. تاکنون 12 قسمت از این سریال به علاوه یک قسمت ویژه برای کریسمس سال 2016 پخش شده است. طرفداران بی‌صبرانه منتظر فصل 5 سریال Sherlock هستند و خبر خوب این است که این فصل در حال ساخت است و به زودی پخش خواهد شد. در این مقاله بعد از مرور فصل‌های قبلی سریال‌، نگاهی به جزئیات فصل 5 خواهیم انداخت. با ما همراه باشید.

فصل 5 سریال Sherlock

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


نگاهی اجمالی به فصل های قبلی سریال شرلوک


سریال شرلوک برداشتی مدرن از داستان‌های شرلوک هولمز است و در انگلستان معاصر اتفاق می‌افتد. فصل اول این سریال در تاریخ 25 جولای 2010 (3 مرداد 1389) شروع به پخش شد. این فصل بیشتر به روابط شرلوک و جان و شروع آشنایی این دو نفر می‌پردازد. در این فصل بیننده فرصت آشنایی با شرلوک را پیدا می‌کند و بدون شک مجذوب هوش و ابتکار این شخصیت می‌شود.

نام سریال فصل میانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون) امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک
Sherlock 1 8.37 93 85

فصل 1 سریال Sherlock

قسمت اول فصل 2 در تاریخ 1 ژانویه 2012 (11 دی 1390) پخش شد. این فصل هم 3 قسمت داشت. در این فصل علاوه بر رابطه احساسی شرلوک با آیرین آدلر به رویارویی شرلوک و موریارتی پرداخته می‌شود.

نام سریال فصل میانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون) امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک
Sherlock 2 10.23 94 91

فصل 2 سریال Sherlock

نخستین قسمت فصل 3 در تاریخ 1 ژانویه 2014 (11 دی 1392) به روی آنتن رفت. در این فصل جان واتسون با زنی به نام مری ازدواج می‌کند. البته این ازدواج جلوی ماجراجویی‌های شرلوک و جان را نمی‌گیرد. فصل 3 سریال شرلوک در جشنواره امی اواردز جوایز زیادی را به خود اختصاص داد از جمله جایزه بهترین بازیگر مرد در مینی‌سریال (برای بندیکت کامبربچ)، جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد در مینی‌سریال (برای مارتین فریمن)، بهترین نویسندگی، بهترین فیلم‌برداری و بهترین موسیقی را گرفت.

نام سریال فصل میانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون) امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک
Sherlock 3 11.82 91 88

فصل 3 سریال Sherlock

بعد از فصل 3 در ژانویه سال 2016 (دی ماه 1394) قسمت ویژه‌ای برای کریسمس منتشر شد. این قسمت عروس نفرت‌انگیز نام دارد و بیشتر داستان آن در دوره ویکتوریا اتفاق می‌افتد. این قسمت تاثیر مستقیمی بر فصل‌های سریال ندارد. با این حال یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های سریال شرلوک به حساب می‌آید. این قسمت ویژه در 68امین مراسم جشنواره امی اواردز جایزه بهترین فیلم تلویزیونی را دریافت کرد.

نام سریال و قسمت فصل میانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون) امتیاز IMDB
Sherlock: The Abominable Bride 11.64 8.2

Special Episode سریال Sherlock

فصل 4 هم همزمان با کریسمس سال 2017 (1395) پخش شد. بر خلاف فصل‌های قبلی که هر قسمت داستانی کاملا جداگانه داشتند‌، هر ‌3 قسمت فصل 4 با هم ارتباطی تنگاتنگ دارند. این فصل به نسبت فصل‌های قبلی فضای تاریک‌تری دارد. رابطه شرلوک و واتسون هم به خوبی همیشه نیست و هر دوی آن‌ها درگیر معمایی بزرگ و خطرناک می‌شوند.

نام سریال فصل میانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون) امتیاز راتن تومیتوز امتیاز متاکریتیک
Sherlock 4 10.00 56

فصل 4 سریال Sherlock

 


فصل 5 سریال شرلوک چه زمانی پخش می شود؟


تا همین اواخر طرفداران سریال Sherlock فکر می‌کردند که فصل 5 سریال شرلوک حالا حالاها پخش نخواهد شد. استیون موفات که یکی از سازندگان این سریال است گفته است که:

من واقعا راجع بهش فکر نکرده‌ام. مارک هم مشغول کارهای دیگری است. به همین دلیل ما هنوز صحبت درستی راجع به این‌که با فصل بعدی چه می‌خواهیم بکنیم نداشته‌ایم.

به هرحال از آن‌جایی که استیون موفات دیگر روی فیلم Doctor Who‌ کار نمی‌کند و کار بندیکت فعلا با فیلم Doctor Strange تمام شده است، احتمالا دیگر زمان بیشتری دارند تا روی فصل 5 سریال Sherlock کار کنند. برای آشنایی بیشتر با فیلم Doctor Strange 2 به این مطلب مراجعه کنید.

تاریخ پخش فصل 5 سریال Sherlock

هنوز تاریخ اکران فصل 5 سریال Sherlock اعلام نشده است. اما احتمالا فصل 5 زودتر از سال 2022 پخش نخواهد شد. البته موضوع دیگر خود شبکه بی بی سی است که قطعا نمی‌خواهد شرلوک همه توجه‌ها را از بقیه برنامه‌های این شبکه به خودش معطوف کند. اگر خوش شانس باشیم فصل 5 سریال شرلوک بین سال‌های 2022 و 2023 به صفحه تلویزیون برخواهد گشت.

 


بازیگران فصل 5 سریال Sherlock چه کسانی هستند؟


قطعا در هر فصلی از سریال شرلوک باید خود شرلوک هولمز (با بازی بندیکت کامبربچ) و جان واتسون (با بازی مارتین فریمن) حضور داشته باشند. کامبربچ مشتاق است که دوباره در نقش شرلوک هولمز بازی کند. او در سال 2014 به مجله Vogue گفت: «اگر بتوانیم کیفیت را بالا نگه داریم، نمی‌توانم تصور کنم که از شرلوک بودن و بازی در این نقش خسته شوم.» او در سال 2017 به مجله GQ گفت: «حتی تصور این‌که دیگر این نقش را بازی نکنم آزاردهنده است.»

بازیگران فصل 5 سریال Sherlock

البته به نظر می‌رسد مارتین فریمن کمتر مشتاق است. او به روزنامه تلگراف گفت: «دیگر چیزی نیست که لذت‌بخش باشد. بلکه چیزی هست مثل این‌که «تو باید کار لعنتیت رو انجام بدی». به خاطر همین دیگه اصلا سرگرم‌کننده نیست.»

اگرچه هنوز بازیگران دیگر فصل 5 سریال Sherlock تایید نشده‌اند، اما احتمالا مارک گیتیس هم در نقش برادر شرلوک هولمز در این فصل حضور خواهد داشت.

 


داستان فصل 5 سریال شرلوک درباره چیست؟


هنوز جزئیات داستان فصل 5 مشخص نیست. البته عوامل و بازیگران این سریال نظرات خودشان را راجع به داستان فصل 5 سریال Sherlock با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند. استیون موفات در پست فیسبوکش نظرات خودش را منتشر کرده است. او 4 فصل اول سریال را چپتر اول می‌داند که در آن دکتر واتسون مرد زن مرده‌ای می‌شود و شرلوک به فردی مهربان‌تر و باهوش‌تر تبدیل می‌شود. موفات چپتر دوم را به این صورت متصور می‌شود که حالا پسرهای ما به صورت خودآگاه با بدکاران به مبارزه می‌پردازند.

داستان فصل 5 سریال Sherlock

بندیکت به مجله Vogue گفت:«من دوست دارم نقش شرلوک را در زمان پیری‌اش بازی کنم.» منظور او نسخه جدیدی از شرلوک بوده که شبیه به فیلم آقای هولمز با بازی ایان مک‌کلن در سال 2015 است. از طرف دیگر فصل 5 سریال شرلوک ممکن است همانند فصل 1 باشد و دوباره شرلوک و واتسون با هم روی پرونده‌های مختلف کار کنند.

 


تریلر فصل 5 سریال شرلوک چه زمانی منتشر می شود؟


هنوز تریلر فصل 5 سریال Sherlock منتشر نشده است. اما به محض انتشار بر روی وبسایت پلازامگ قرار خواهد گرفت.

تریلر فصل 5 سریال Sherlock

بعد از فصل 4 که چندان موفق نبود، سریال شرلوک یک بار دیگر برخواهد گشت. در این مقاله بعد از مرور فصل‌های قبلی سریال شرلوک، به جزئیاتی که تاکنون راجع به فصل 5 سریال Sherlock منتشر شده‌اند پرداختیم. نظر شما راجع به این دو یار قدیمی یعنی شرلوک و جان چیست؟ شما می‌توانید در پایین همین صفحه نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

5.0
2
12345
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
Mahya 19 آبان 1398، 23:13

be zoodi pakhsh mishe be manaye che vaghtie? 6 mah? 1 sal? 2 sal? va chera baziy site ha neveshtan ke sakhte in season na moshakhaso ehtemalie va age sakhte am beshe 3sali ta arze kardanesh tull mikeshe?!

مونا جلالی 20 آبان 1398، 12:45

سلام هنوز تاریخ دقیقش اعلام نشده. اما احتمالا بین سال‌های 2022 و 2023 پخش خواهد شد.

Ameneh 12 اسفند 1398، 12:54

وااااای....باورم نمیشه.....چ خووووب

126789 12 اسفند 1398، 19:06

شرلوک یه سریال فوق العاده است

ممد 26 اسفند 1398، 13:52

شرلوک خعلی باحاله

رها 25 فروردین 1399، 20:04

فصل 4 ش اصلا خوب نبود

دیدگاههای بیشتر ...