اربعیناربعین

دانلود کارتون کاراگاه گجت ؛ معرفی شخصیت ها، داستان، صداپیشگان و تیتراژ

کارتون کاراگاه گجت یکی از موفق‌ترین کارتون‌های تاریخ تلویزیون است. در این مقاله به جزئیات این سریال انیمیشنی از داستان تا صداپیشگان آن پرداخته‌ایم.

کارتون کاراگاه گجت یکی از نوستالژی‌های جوانان ایرانی به حساب می‌آید. این سریال انیمیشنی که محصول مشترک آمریکا، کانادا و فرانسه است، به فارسی هم دوبله شده است و در ایران طرفداران زیادی دارد. در این مقاله جزئیات کاملی از کارتون کاراگاه گجت و اسپین آف‌های آن را برای شما فراهم کرده‌ایم. همچنین در همین صفحه می‌توانید این سریال جذاب و فراموش‌نشدنی را دانلود کنید. با پلازامگ همراه باشید.

کارتون کاراگاه گجت

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • همه چیز درباره کارتون کاراگاه گجت
  • داستان انیمیشن کاراگاه گجت
  • شخصیت های سریال کاراگاه گجت
  • فیلم لایو اکشن کاراگاه گجت
  • صداپیشگان کارتون کاراگاه گجت
  • فصل های کارتون کاراگاه گجت
  • تیتراژ اول انیمیشن کاراگاه گجت
  • دانلود کارتون کاراگاه گجت

 


همه چیز درباره کارتون کاراگاه گجت


کاراگاه گجت سریالی انیمیشنی‌ در ژانر کمدی و علمی تخیلی‌ست. این سریال توسط برونو بیانچی (Bruno Bianchi)، اندی هیوارد (Andy Heyward) و جین چالپین (Jean Chalopin) ساخته شده است. اولین قسمت سریال کاراگاه گجت در تاریخ 12 سپتامبر 1983 مصادف با 21 شهریور 1362 پخش شد. این سریال بین سال‌های 1983 تا 1986 در دو فصل و 86 قسمت پخش شده است.

کارتون کاراگاه گجت

 

سریال کاراگاه گجت موفقیت بزرگی برای سازنده‌هایش بود و همین هم آن‌ها را تشویق کرد تا برنامه‌های فرعی دیگری مانند دو فیلم لایو اکشن از این سریال بسازند. همچنین در سال 2015 ادامه این سریال ساخته شد. این سریال که به نام کاراگاه گجت 2.0 معروف است از 27 مارس 2015 (7 فروردین 1394) تا 6 ژانویه 2018 (16 دی 1396) در 52 قسمت پخش شد.

 


داستان انیمیشن کاراگاه گجت


داستان این سریال انیمیشنی راجع به کاراگاهی دست و پا چلفتی به نام کاراگاه گجت است. این کاراگاه انسانی‌ست که گجت‌ها یا ابزارهای مکانیکی مختلفی در بدنش کار گذاشته شده‌اند و به همین دلیل به او کاراگاه گجت می‌گویند. کاراگاه گجت به ماموریت‌های مختلفی می‌رود تا مانع برنامه‌های دشمنش دکتر کلاو شود. دکتر کلاو رئیس یک سازمان فاسد به نام M.A.D. است.

داستان انیمیشن کاراگاه گجت

 


شخصیت های سریال کاراگاه گجت


کاراگاه گجت (Inspector Gadget)

شخصیت اصلی این سریال، کاراگاه گجت است. کاراگاه گجت جدای از این‌که گجت‌های زیادی در بدنش کار گذاشته شده، فردی ناشی و بی‌تجربه است و مکررا خودش را به خطر می‌اندازد. با این حال او از مشکلاتی که برایش پیش می‌آید فرار می‌کند و با خوش‌شانسی ماموریت‌هایش را به پایان می‌رساند.

اگرچه کاراگاه گجت ذاتا یک پلیس است اما به خانواده هم اهمیت زیادی می‌دهد و اغلب برای محافظت از برادرزاده‌اش پنی و سگ‌شان برین خودش را به خطر می‌اندازد.

شخصیت های کارتون کاراگاه گجت

 

پنی (Penny)

پنی برادرزاده کاراگاه گجت است. او درواقع کسی است که تحقیقات کاراگاه گجت را با هوش خود پیش می‌برد. تحقیقات پنی به صورت محرمانه انجام می‌شوند و به همین منظور او از دو ابزار با تکنولوژی‌های جدید استفاده می‌کند: یک کامپیوتر پیشرفته که شبیه به یک کتاب است و یک ساعت مچی مخصوص که او برای ارتباط برقرار کردن با برین و همین‌طور کنترل فعالیت‌های عمویش از آن استفاده می‌کند.

شخصیت های کارتون کاراگاه گجت

 

برین (Brain)

برین سگ کاراگاه گجت و پنی است که اغلب پنی از او مراقبت می‌کند. او در ماجراجویی‌های مختلف به صورت محرمانه به کاراگاه گجت کمک می‌کند تا از خطر دور شود و همچنین در چند موقعیت به پنی کمک می‌رساند. نویسندگان سریال این شخصیت را به طوری طراحی کرده‌اند که فوق‌العاده باهوش و زیرک باشد. برای کمک به پنی، برین با قلاده‌ای پیشرفته مجهز می‌شود که از طریق آن به یک سیستم ارتباط‌ ویدئویی دسترسی پیدا می‌کند. این سیستم هم به ساعت مچی پنی وصل می‌شود که با آن می‌توانند با هم در تماس باشند.

شخصیت های کارتون کاراگاه گجت

 

رئیس پلیس (Chief Quimby)

رئیس پلیس، رئیس تندخوی کاراگاه گجت است. در ابتدای همه قسمت‌ها رئیس پلیس به صورت مخفیانه پیش کاراگاه گجت می‌آید و خلاصه‌ای از ماموریت بعدی‌اش را به او می‌دهد. در انتهای هر قسمت هم به کاراگاه گجت برای به پایان رساندن ماموریتش تبریک می‌گوید. رئیس پلیس هیچ وقت متوجه نمی‌شود که درواقع برادرزاده کاراگاه گجت همه نقشه‌های دکتر کلاو را نقش بر آب می‌کند.

شخصیت های کارتون کاراگاه گجت

 

دکتر کلاو/رئیس کلاه (Doctor Claw)

رئیس کلاه، رهبر سازمان فاسد M.A.D. است و اغلب همراه با گربه‌اش دیده می‌شود. او معمولا در قلعه‌ای قدیمی یا فضاپیمای شخصی‌اش است. این وسیله نقلیه تبدیل به ماشین، جت و حتی زیردریایی می‌شود که رئیس کلاه وقتی شکست می‌خورد از آن برای فرار استفاده می‌کند. رئیس کلاه به کاراگاه گجت به عنوان بزرگ‌ترین دشمنش نگاه می‌کند و از بی‌خردی او خبر ندارد. البته او از دخالت پنی و برین در ماموریت‌های کاراگاه گجت باخبر است. اگرچه، او و ماموران سازمانش فکر می‌کنند که پنی و برین هم زیر نظر کاراگاه گجت کار می‌کنند و هیچ وقت متوجه نمی‌شوند که درواقع پنی نقشه‌های آن‌ها را نقش بر آب می‌کند.

شخصیت های کارتون کاراگاه گجت

 

سرجوخه کیپمن (Corporal Capeman)

سرجوخه کیپمن یار و همراه کاراگاه گجت است و در فصل 2 معرفی می‌شود. خود کیپمن ادعا می‌کند که او یک ابرقهرمان است. او شخصیت کلیشه‌ای دارد که با جرم و جنایت می‌جنگد. کیپمن به شدت دوست دارد که پرواز کردن را یاد بگیرد و حسابی ذهنش مشغول این قضیه است.

شخصیت های کارتون کاراگاه گجت

 

 


فیلم لایو اکشن کاراگاه گجت


بر اساس گزارش هالیوود ریپورتر، دیزنی قرار است اقتباس جدیدی از کارتون کاراگاه گجت بسازد. تهیه‌کنندگان فیلم موفق و پرفروش Aladdin یعنی دن لین (Dan Lin) و جوناتان ایریچ (Jonathan Eirich) قرار است فیلم کاراگاه گجت را هم تهیه کنند. نویسندگان این فیلم مایکی دی (Mikey Day) و استریتر سیدل (Streeter Seidell) از نویسندگان برنامه Saturday Night Live هستند.

فیلم لایو اکشن کاراگاه گجت

 

اقتباسی از این کارتون در سال 1999 ساخته شد که در آن متیو برودریک (Matthew Broderick) نقش کاراگاه گجت را بازی کرد. این فیلم در گیشه موفق بود اما از نظر منتقدان یک شکست به حساب می‌آمد. فیلم دیگری هم در سال 2003 به نام Inspector Gadget 2 ساخته شد که در آن فرنچ استوارت (French Stewart) نقش گجت را بازی کرد.

فیلم جدید لایو اکشن کاراگاه گجت سومین اقتباس از کارتون کاراگاه گجت خواهد بود.

 


صداپیشگان کارتون کاراگاه گجت


در سریال کاراگاه گجت بازیگران زیادی صداپیشگی کرده‌اند. دن آدامز (Don Adams) در نقش کاراگاه گجت صحبت کرده است. فرنک ولکر (Frank Welker) در نقش‌های دکتر کلاو، گربه دکتر کلاو و برین صداگذاری کرده است. البته بعدها دن فرنکز (Don Francks) جایگزین دلکر در نقش دکتر کلاو شد. مونا مارشال (Mona Marshall) در قسمت اول به جای پنی صحبت کرد. اما در قسمت‌های بعدی کری سامر (Cree Summer) این نقش را ایفا کرد. جان استیونسن (John Stephenson) در قسمت اول به جای رئیس پلیس حرف زد که در قسمت‌های بعدی دن هنسی (Dan Hennessey) جایگزین او برای این نقش شد.

صداپیشگان کارتون کاراگاه گجت

 

این سریال به سرپرستی اصغر افضلی به فارسی هم دوبله شده است و هنرمندان بزرگی همچون اصغر افضلی در نقش کاراگاه گجت، شوکت السادات حجت در نقش پنی، حمید منوچهری در نقش رئیس کلاه و همایون ایران‌پوی در نقش رئیس پلیس در آن صداپیشگی کرده‌اند.

 


فصل های کارتون کاراگاه گجت


سریال قدیمی و اصلی کاراگاه گجت، 2 فصل داشت. فصل اول این سریال 65 قسمت داشت و از 12 سپتامبر  1983 (21 شهریور 1362) تا 9 دسامبر 1983 (18 آذر 1362) در حال پخش بود. قسمت اول سریال کاراگاه گجت کمی متفاوت بود و گجت در آن سیبیل دارد. بعدها نسخه دیگری از قسمت اول پخش شد که در آن گجت و پنی به سیبیل گجت به عنوان یک تغییر چهره اشاره می‌کنند.

فصل های کارتون کاراگاه گجت

 

فصل دوم سریال کاراگاه گجت در 21 قسمت از سپتامبر 1985 (شهریور ماه 1364) تا فوریه 1986 (بهمن ماه 1364) پخش شد. در این فصل تغییرات زیادی انجام شد. بسیاری از قسمت‌های فصل 2 راجع به تلاش سازمان M.A.D. برای سر به نیست کردن کاراگاه گجت است به جای این‌که مانند فصل اول فقط حول محور جنایت‌های دکتر کلاو بچرخد.

در این فصل همچنین شخصیت‌ها و داستان‌های جدید به نمایش گذاشته شد و کاراگاه گجت، پنی و برین به خانه‌ای فوق پیشرفته با گجت‌های مختلف نقل مکان کردند. در قسمت چهارم فصل 2 سرجوخه کیپمن به عنوان دوست و همراه کاراگاه گجت معرفی شد.

 

فصل قسمت ها شروع پخش پایان پخش
1 65 12 سپتامبر 1983 9 دسامبر 1983
2 21 30 سپتامبر 1985 15 نوامبر 1985

 


تیتراژ اول انیمیشن کاراگاه گجت


در این قسمت می‌توانید تیتراژ نوستالژیک کارتون کاراگاه گجت را مشاهده کنید.

 


دانلود کارتون کاراگاه گجت


 

شماره قسمت (حجم) لینک دانلود
قسمت 1 (81 مگابایت) دانلود
قسمت 2 (77 مگابایت) دانلود
قسمت 3 (73 مگابایت) دانلود
قسمت 4 (75 مگابایت) دانلود
قسمت 5 (74 مگابایت) دانلود
قسمت 6 (55 مگابایت) دانلود
قسمت 7 (74 مگابایت) دانلود
قسمت 8 (68 مگابایت) دانلود
قسمت 9 (73 مگابایت) دانلود
قسمت 10 (68 مگابایت) دانلود
قسمت 11 (60 مگابایت) دانلود
قسمت 12 (72 مگابایت) دانلود
قسمت 13 (69 مگابایت) دانلود
قسمت 14 (71 مگابایت) دانلود
قسمت 15 (58 مگابایت) دانلود
قسمت 16 (60 مگابایت) دانلود

 

در این مقاله نگاهی به کارتون کاراگاه گجت، این سریال دوست‌داشتنی، انداختیم. خاطره شما از این کارتون و ماجراجویی‌های گجت چیست؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha