مجموعه اپلیکیشن‌های مورد نیاز زائرین کربلا در اربعین

اگر قصد دارید در پیاده روی اربعین شرکت کنید، پیشنهاد می‌شود در ادامه این مقاله با پلازامگ همراه باشید و با انواع اپلیکیشن پیاده روی اربعین آشنا شده و از آنها در سفر خود بهره جویید.

پیاده‌ روی اربعین حال و هوای خودش را دارد. هزاران نفر تنها به شوق زیارت، کیلومترها راه را پیاده روی می‌کنند و جالب اینجا است که با تمام خستگی‌ها و مشکلاتی که ممکن است در مسیر برای زائرین پیش بیاید، اما سال بعد باز هم به تعداد این خیل مشتاق اضافه می‌شود.

اپلیکیشن پیاده روی اربعین / arbaeen app

نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که فرد برای مسیر پیاده روی خود وسایل لازم و ضروری را به همراه داشته باشد. در این میان یکسری برنامه و اپلیکیشن نیز طراحی شده‌اند که می‌توانند در این سفر به کمک کاربر بیایند. اگر شما هم قصد تشرف به عتبات عالیات و پیاده روی اربعین را دارید پیشنهاد می‌شود با پلازامگ همراه باشید تا در ادامه نرم افزارها و اپلیکیشن‌های مورد نیاز برای این سفر را با هم مرور کنیم.

در ضمن شما می‌توانید برای مطلع شدن از تعرفه مکالمه و اینترنت اپراتورهای مختلف برای زائرین اربعین، سری به مقاله «تعرفه مکالمه و اینترنت ایرانسل، همراه اول و رایتل برای زائران اربعین» بزنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • 14 اپلیکیشن پیاده روی اربعین پیشنهادی برای سفر به کربلا
  • اپلیکیشن مسیریاب Waze
  • اپلیکیشن گوگل مپ
  • نرم افزار جامع اربعین
  • راهنمای زائر اربعین
  • گنجینه
  • نکات پیاده روی اربعین
  • نینوا
  • اپلیکیشن بله برای اربعین
  • زبان عربی ویژه اربعین
  • مترجم گویای زائر ویژه اربعین
  • راه، راهنمای زائر
  • راهنمای جامع سفر اربعین
  • اربعین، از مهران تا کربلا
  • خرید بلیط قاصدک 24

 


14 اپلیکیشن پیاده روی اربعین پیشنهادی برای سفر به کربلا


 

اپلیکیشن مسیریاب Waze برای پیاده روی اربعین

اپلیکیشن ویز/ waze-app

برای آنکه بتوانید در شلوغی و ازدحام، مسیر مورد نظر خود را راحت‌تر پیدا کنید، بهتر است از یک اپلیکیشن مسیریاب استفاده کنید. در حال حاضر اپلیکیشن‌های مسیریاب متنوعی موجود است که کاربر می‌تواند از آنها استفاده کند، اما دو اپلیکیشن برتر این حوزه «Waze» و «گوگل مپ» است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

ویز (Waze) یکی از بهترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های مسیریاب جغرافیایی است که می‌توانید با نصب آن به جزئیات منطقه نظیر خیابان‌های فرعی، اصلی و حتی کوچه‌ها دسترسی داشته باشید. یکی از مزیت‌های ویز در این است که در سفرهای گروهی به راحتی می‌توانید موقعیت دقیق دوستان‌تان را روری نقشه مشاهده کنید. در ویز (Waze) کاربران می‌توانند با تعیین مبدا و مقصد خود از کوتاه‌ترین و سریع‌ترین مسیر برای رسیدن به مقصد موردنظر مطلع شوند. کاربران این اپلیکیشن می‌توانند به صورت لحظه‌ای از وضعیت ترافیک جاده‌ها مطلع شوند و از راهنمای صوتی این برنامه نهایت استفاده را ببرند. شما می‌توانید این اپلیکیشن را به صورت رایگان برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS از لینک‌های زیر دریافت کنید.

دانلود اپلیکیشن پیاده روی اربعین Waze برای اندروید

دانلود اپلیکیشن پیاده روی اربعین Waze برای iOS

 

اپلیکیشن گوگل مپ برای پیاده روی اربعین

اپلکیشن گوگل مپ/ google map

تقریبا همگان با اپلیکیشین گوگل مپ آشنایی دارند. گوگل مپ می‌تواند یکی از جایگزین‌های شایسته نرم افزار Waze باشد. اپلیکیشن گوگل مپ (Google Maps) برای شناسایی موفعیت جغرافیایی از GPS دستگاه استفاده می‌کند و کاربر می‌تواند با تعیین مبدا و مقصد خود، بهترین مسیرهای پیشنهادی برای خودرو، وسایل نقلیه عمومی و مسیر مخصوص پیاده روی را مشاهده کند. گفتنی است این اپلیکیشن نیز از راهنمای صوتی مسیر پشتیبانی کرده و امکان اضافه کردن مکان‌های توقف و مسیرهای چند مقصد و همچنین گزارش وضعیت ترافیکی جاده‌ها را برای کاربر فراهم می‌کند و یک اپلیکیشن ضروری پیاده روی اربعین محسوب می‌شود.

دانلود اپلیکیشن پیاده روی اربعین گوگل مپ برای اندروید

دانلود اپلیکیشن پیاده روی اربعین گوگل مپ برای iOS

 

نرم افزار جامع اربعین

نرم افزار جامع اربعین، اپلیکیشن کاربردی است که توسط گروهی از دانشجویان مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف طراحی شده است. این نرم افزار اطلاعات کاملی برای زائرین اربعین فراهم کرده و به آنها کمک می‌کند که سفر خود را با آگاهی تمام انجام دهند. در این اپلیکیشن نقشه‌های جالبی از اماکن مهم دیده می‌شود که کاربر می‌تواند با استفاده از آنها مسیرهای مهم را راحت‌تر پپدا کند. شما می‌توانید با دانلود و نصب این اپلیکیشن از ویژگی‌هایی نظیر اخبار، اماکن مذهبی، ادعیه، زائریاب و خاطرات دیگر زائرین استفاده کرده و در صورتی که قصد کمک به این گردهمایی پرشور مذهبی را دارید با استفاده از قسمت «نائب الزیاره» مبلغی را برای کمک بپردازید.

دانلود اپلیکیشن جامع اربعین برای اندروید

دانلود اپلیکیشن جامع اربعین برای iOS

 

راهنمای زائر اربعین

راهنمای زائر اربعین / rahnamaye zaere arbaeen

اپلیکیشن راهنمای زائر اربعین یکی از برنامه‌های جامع و کاربردی است که برای استفاده در سفر به کربلا و پیاده روی اربعین بسیار مفید و کاربردی است. در این برنامه نقشه نجف و کربلا به صورت آفلاین و با دقت بالایی ارائه شده است و کاربران می‌توانند با استفاده از امکان ارسال موقعیت مکانی از طریق پیامک، به هماهنگی لازم بین اعضای گروه دست یابند. در نرم افزار راهنمای زائر اربعین، موکب‌های مستقر شده در مسیر به همراه شماره عمود نمایش داده می‌شود و کاربر می‌تواند در کنار تمام این امکانات از بخش ادعیه صوتی اپلیکیشن نیز نهایت استفاده را ببرد.

دانلود اپلیکیشن راهنمای زائر اربعین برای اندروید

 

گنجینه

اپلیکیشن گنجینه مجموعه‌ای ارزشمند از کتابهای نفیس اسلامی است که مطمئنا در پیاده روی اربعین خیلی به کارتان خواهد آمد. شما می‌توانید در گنجینه به قرآن کریم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، مفاتیح الجنان و رساله عملیه دسترسی داشته باشید. گنجینه از زبان‌های مختلف فارسی، انگلیسی، عربی و اسپانیایی پشتیبانی می‌کند و کاربر می‌تواند برای هر دو بخش عربی و ترجمه از فونت‌های متنوع استفاده کند.

دانلود اپلیکیشن گنجینه برای اندروید

دانلود اپلیکیشن گنجینه برای iOS

 

نکات پیاده روی اربعین

پیشنهاد می‌شود چنانچه قصد تشرف به پیاده روی اربعین را دارید حتما اپلیکیشن «نکات پیاده‌ روی اربعین» را قبل از سفر روی گوشی خود نصب کنید. این برنامه مجموعه‌ای از نکات مهم و کاربردی برای قبل از سفر و در طول سفر است و توصیه‌های ارزشمندی در زمینه‌های امنیتی، بهداشتی، کنسولی، جغرافیایی و … را به کاربر ارائه می‌کند. خاطر نشان می‌شود به علت وجود سیستم اطلاع رسانی، مقدار بسیار اندکی از اینترنت کاربر مصرف خواهد شد.

دانلود اپلیکیشن نکات پیاده روی اربعین برای اندروید

 

نینوا

شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن نینوا در مسیر پیاده روی اربعین به مداحی‌ها، زیارت نامه‌ها و ادعیه‌های مختلف گوش دهید. این مجموعه آرشیو کاملی از 110 مداح مشهور داخلی و خارجی است و بیش از 25000 مداحی مختلف دارد. شما می‌توانید در صورت عدم تمایل به دانلود مداحی یا زیارت نامه مورد نظر خود از امکان پخش رادیویی نینوا استفاده کنید تا حافظه کمتری از گوشی اشغال شود.

دانلود اپلیکیشن نینوا برای اندروید

دانلود اپلیکیشن نینوا برای iOS

 

اپلیکیشن بله برای اربعین

بله یک اپلیکیشن اجتماعی است که علاوه برآنکه می‌توانید در آن با دوستانتان ارتباط برقرار کنید، به‌ راحتی می‌توان به کمک آن خدمات بانکی خود را نیز انجام داد. یکی از مزایای این برنامه، راه‌اندازی سامانه اعلام وضعیت رایگان و بدون نیاز به اینترنت ویژه اربعین است و زائرین می‌توانند از این طریق بدون مصرف اینترنت، وضعیت خود را به خانواده‌های خود اطلاع دهند. خبر خوب برای کاربران iOS این است که بله علاوه بر اندروید از سیستم عامل iOS نیز پشتیبانی می‌کند و بنابراین آیفون‌دارها نیز می‌توانند در پیاده‌ روی اربعین خود از این اپلیکیشن کاربردی بهره جویند.

دانلود اپلیکیشن بله برای اندروید

دانلود اپلیکیشن بله برای iOS

 

زبان عربی ویژه اربعین

این اپلیکیشن تنها نرم افزاری است که به منظور آموزش زبان عربی و برای پیاده روی اربعین طراحی شده است. در قسمت مکالمات این اپلیکیشن، بیش از ده نوع مکالمه کاربردی، به صورت فارسی به عربی و به همراه راهنمای تلفظ آنها قرار داده شده است. همچنین می‌توانید با مراجعه به قسمت نکات طلایی، عبارت‌های پر استفاده را مشاهده کرده و از مواردی که لازم است در مورد برقراری ارتباط در این سفر بدانید، آگاه شوید. به کمک این اپلیکیشن پیاده روی اربعین کاربر می‌تواند ضمن شناخت فرهنگ و شخصیت‌های عراق به راحتی با مردم این کشور تعامل کرده و ارتباط برقرار کرد.

دانلود اپلیکیشن زبان عربی ویژه اربعین برای اندروید

 

مترجم گویای زائر ویژه اربعین

مطئمنا در مسیر پیاده روی اربعین و سفر به کربلا نیازمند آن خواهید شد که با شهروندان عراقی تعامل و صحبت داشته باشید. اپلیکیشن مترجم گویای زائر ویژه اربعین به همین منظور طراحی شده است تا در طول مدت حضورتان در کشور عراق دچار مشکل نشوید. در این اپلیکیشن جملات پر کاربرد ویژه زائرین اربعین براساس موقعیت‌های مختلف دسته‌بندی شده است. شما می‌توانید مکالمات مربوط به آژانس هواپیمایی، بازگشت به سمت مرز، تعارفات، خرید، هتل، درخواست از راننده، مکالمات عمومی و … را در این اپلیکیشن مشاهده کنید. این برنامه از بیش از 550 جمله موردنیاز پشتیبانی کرده و فایل‌های صوتی با کیفیت بالا و حجم نسبتا کمی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

دانلود اپلیکیشن مترجم گویای زائر ویژه اربعین برای اندروید

 

راه، راهنمای زائر

اپلیکیشن راه، راهنمای زائر در سال 1397 به منظور معرفی خدمات مردمی اربعین در ایران و عراق و همچنین ایجاد ظرفیت ثبت و رزرو خدمات برای ستادهای مردمی در اختیار عموم قرار گرفت. در این نرم افزار خادمان می‌توانند هرگونه خدمتی را که می‌توانند به زائرین اربعین ارائه کنند را براساس شهر محل خدمت ذخیره‌سازی کنند. زائرین محترم نیز می‌توانند با ثبت نام در این اپلیکیشن و انتخاب شهر موردنظر خود از نزدیک‌ترین خدمات موجود در آن شهر مطلع شده و با فرد خدمت دهنده تماس تلفنی برقرار کنند.

دانلود اپلیکیشن راه، راهنمای زائر برای اندروید

 

راهنمای جامع سفر اربعین

اپلیکیشن «راهنمای جامع سفر اربعین»، نرم افزار کاملی است که بدون شک در پیاده روی اربعین به کار زائرین خواهد آمد. در این اپلیکیشن وضعیت آب و هوای مسیر پیاده روی، نقشه کامل مسیر و لیست اماکن زیارتی به صورت کامل آورده شده است. علاوه بر فهرست رستوران‌ها، اقامتگاه‌ها و جاذبه‌های گردشگری، زائر می‌تواند موقعیت خود را روی نقشه برای همراهان خود ارسال کند و یا مکان موردنظر خود را روی نقشه جستجو کند.

دانلود راهنمای جامع سفر اربعین برای اندروید

 

اربعین، از مهران تا کربلا

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های کاربردی در پیاده‌ روی اربعین، نرم افزار «اربعین، از مهران تا کربلا» است. شما می‌توانید در این اپلیکیشن به جدیدترین اخبار مرتبط با وضعیت زائرین، وضعیت آب و هوای شهرهای عراق، وضعیت راه‌ها و نحوه عبور و مرور از مرز مهران و همچنین نقشه مسیر پیاده روی نجف تا کربلا دست یابید. در قسمتی دیگر از این اپلیکیشن فهرست اماکن مذهبی و در بخش دیگر فهرستی از اقامتگاه‌های رفاهی و مراکز خدماتی ارائه شده است که می‌توان در سفر به کربلا از آنها بهره جست.

دانلود اپلیکیشن اربعین، از مهران تا کربلا برای اندروید

 

خرید بلیط قاصدک 24

این اپلیکیشن توسط گروه قاصدک 24 طراحی شده است و کاربران می‌توانند با نصب این برنامه، کلیه وسایل لازم مورد نیاز سفر اربعین خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن خریداری کنند. زائرین اربعین می‌توانند با استفاده از قاصدک 24 بلیط هواپیما، قطار و اتوبوس خود را به راحتی تهیه کرده و حتی بیمه مسافرتی خود را از این اپلیکیشن خریداری کنند.

 

اپلیکیشن پیاده روی اربعین / arbaeen app

در این مقاله سعی کردیم برترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن های ویژه پیاده روی اربعین را به شما معرفی کنیم. تیم پلازامگ امیدوار است در مسیر پیاده روی با استفاده از این برنامه‌ها بتوانید خیلی راحت از نقشه‌ها و وضعیت‌های مسیر آگاهی پیدا کرده و موقعیت خود را با دیگر همراهان خود به اشتراک بگذارید. سفر خوب و پربرکتی را برای شما آرزو می‌کنیم.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha