دانلود کارتون آنشرلی با موهای قرمز (دوبله فارسی) ؛ نوستالژی دهه شصتی ها
مونا جلالی
نویسنده:مونا جلالی
ارسال شده در:27 مهر 1398، 12:00

دانلود کارتون آنشرلی با موهای قرمز (دوبله فارسی) ؛ نوستالژی دهه شصتی ها

کارتون آنشرلی با موهای قرمز از نوستالژی‌های دهه شصتی‌هاست. در این مقاله بعد از آشنایی با کتاب، داستان و شخصیت‌های کارتون آنشرلی، می‌توانید این کارتون محبوب را دانلود کنید.

کارتون آنشرلی با موهای قرمز از خاطره‌انگیزترین کارتون‌های دوران کودکی اکثر دهه شصتی‌هاست. سریال انیمیشنی آنشرلی براساس کتابی به نام آن شرلی در گرین گیبلز ساخته شده است. این کتاب تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های کانادایی شده است و هنوز هم طرفداران زیادی در سرتاسر جهان دارد. در این مقاله می‌توانید نگاهی به داستان، شخصیت‌ها، کتاب و فیلم، نکات جذاب و تیتراژ این کارتون بیندازید. در آخر هم لینک‌های دانلود کارتون آشرلی با موهای قرمز برای شما قرار داده شده است.

کارتون آنشرلی با موهای قرمز

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


همه چیز درباره کارتون آنشرلی با موهای قرمز


آنشرلی با موهای قرمز یا آن شرلی در گرین گیبلز، سریالی انیمیشنی است که در سال 1979 پخش آن شروع شد. این کارتون بر اساس کتابی به همین نام نوشته لوسی ماد مونتگومری (Lucy Maud Montgomery) ساخته شده است. مونتگومری نویسنده‌ای کانادایی بود که کتاب آنشرلی را در سال 1908 نوشت. آنشرلی، این دختر یتیم و مو قرمز، مونتگومری را به شهرت جهانی رساند. کارتونی که از روی این کتاب ساخته شده محصول کشور ژاپن است و برای اولین بار در تاریخ 7 ژانویه 1979 (17 دی 1357) از شبکه Fuji TV پخش شد. این سریال در 50 قسمت تا تاریخ 30 دسامبر 1979 (9 دی 1358) در حال پخش بود.

کارتون آنشرلی با موهای قرمز

کارتون آنشرلی را ایسائو تاکاهاتا (Isao Takahata) کارگردان مطرح ژاپنی، کارگردانی کرده است. تاکاهاتا سعی کرده در ساخت این سریال تا حد امکان به کتاب وفادار بماند.

این کارتون آنقدر محبوب شد که به کشورهای آسیایی همسایه و بعد هم به اروپا و کانادا رسید. آنشرلی در ایران هم دوبله و پخش شد و آنقدر محبوب شد که امروزه این کارتون یکی از نوستالژی‌های دهه شصتی‌ها به حساب می‌آید. موسیقی اصلی تیتراژ ابتدایی این سریال را آکیرا میوشی (Akira Miyoshi) آهنگساز ژاپنی ساخته است. ولی برای پخش در ایران از قطعه بی کلام نجوای بی پروا (Careless Whisper) اثر ریچارد کلایدرمن (Richard Clayderman) و جیمز لست (James Last)  و با دکلمه نصرالله مدقالچی استفاده شد. اثر نجوای بی پروا در آغاز به صورت باکلام با خوانندگی و آهنگسازی جرج مایکل (George Michael) ساخته و پخش شد.

کارتون آنشرلی با موهای قرمز

 


داستان آنشرلی با موهای قرمز


داستان این کارتون راجع به دختری به نام آنشرلی است که در یک یتیم‌خانه بزرگ شده است. آنشرلی تصادفا به خانه ماتیو کات‌برد و ماریلا کات‌برد که می‌خواستند یک پسر را به سرپرستی بگیرند، فرستاده می‌شود. خانم ماریلا در ابتدا از دیدن آنشرلی غافل‌گیر می‌شود. اما کم کم به او علاقه‌مند می‌شود تا این‌که آنشرلی تبدیل به عضو بی‌همتای خانواده آنها می‌گردد. آن شرلی دختری کک‌مکی با موهای قرمز است که قوه تخیل بسیار قوی‌ای دارد. او دختر باهوش و مهربانی‌ست که سعی دارد زندگی جدیدی را آغاز کند.

داستان آنشرلی با موهای قرمز

 

 


شخصیت های انیمیشن آنشرلی


در این قسمت با شخصیت‌های کارتون آنشرلی آشنا می‌شویم.

 

آن شرلی (Anne Shirley)

آنشرلی دختری خیالاتی، پرحرف و مو قرمز است که در سن 11 سالگی برای زندگی با خانواده کات‌برد به خانه آنها آمده است. آنه دختر حساسی است و رنگ موهایش را دوست ندارد. کودکی آنشرلی در خانه‌های مختلف گذشته و به همین دلیل هیجان‌زده‌ست که بالاخره خانه‌ای واقعی برای خودش پیدا کرده است.

شخصیت های انیمیشن آنشرلی

 

ماریلا کات‌برد (Marilla Cuthbert)

ماریلا زنی سخت‌گیر اما منصف است. او حس شوخ طبعی زیادی ندارد و آدم جدی‌ای است. زندگی ماریلا قبل از آمدن آنه بی رنگ و رو و ملالت‌آور بود. او سعی می‌کند تا از آنه دختری با انضباط بسازد، اما خودش مجذوب نشاط و سرخوشی آنشرلی می‌شود.

شخصیت های انیمیشن آنشرلی

 

ماتیو کات‌برد (Matthew Cuthbert)

ماتیو برادر ماریلا است. مردی خجالتی و مهربان که از همان ابتدا از آنشرلی خوشش می‌آید. ماتیو و آنه خیلی زود با هم دوست می‌شوند و ماتیو اولین کسی می‌شود که دوست داشتن بدون شرط و قید را به آنشرلی نشان می‌دهد. اگرچه ماریلا در قبال تربیت آنشرلی احساس مسئولیت می‌کند، اما ماتیو از لوس کردن آنه با لباس‌های زیبا و بچگی کردن‌هایش، هیچ ترسی ندارد.

شخصیت های انیمیشن آنشرلی

 

دیانا باری (Diana Barry)

دیانا دوست صمیمی آنشرلی است. آنه و دیانا از همان لحظه‌ای که یکدیگر را دیدند به سرعت بهترین دوست‌های یکدیگر شدند. دیانا تنها دختر هم‌سن و سال آنشرلی است که نزدیک آنها زندگی می‌کند. آنه دیانا را به خاطر زیبایی و سرشت شیرینش تحسین می‌کند. دیانا مانند آنشرلی نمی‌تواند خیالپردازی کند اما دوستی باوفا است.

شخصیت های انیمیشن آنشرلی

 

گیلبرت بلایس (Gilbert Blythe)

گیلبرت همکلاسی باهوش و شوخ آنه است که دو سال از او بزرگ‌تر است و از آنه خوشش می‌آید. او از حساسیت آنشرلی نسبت به موهایش خبر ندارد و آنه را هویج صدا می‌زند.

شخصیت های انیمیشن آنشرلی

 


کتاب و فیلم آنشرلی با موهای قرمز


همانطور که در قسمت‌های قبل به آن اشاره شد، کارتون آنشرلی براساس کتابی از لوسی ماد مونتگومری به نام آن شرلی در گرین گیبلز ساخته شده است. این کتاب آنقدر موفق شد که 50 میلیون نسخه از آن به فروش رسید و حداقل به 36 زبان ترجمه شد. مونتگومری کتاب‌های زیاد دیگری در ادامه این کتاب نوشت. کتاب اصلی در مدارس سراسر جهان به دانش‌آموزان تدریس می‌شود.

کتاب آنشرلی با موهای قرمز

بر اساس این کتاب سریال‌ها و فیلم‌های زیادی ساخته شده است. معروف‌ترین آنها همین کارتون آنشرلی با موهای قرمز است که در ایران هم طرفداران زیادی دارد. اما فیلم‌های زیادی هم براساس این کتاب ساخته شده است. اولین فیلم، فیلمی صامت بود که در سال 1919 توسط ویلیام دزموند تیلور (William Desmond Taylor) ساخته شد.

یکی از آخرین فیلم‌های اقتباسی از این کتاب، فیلمی تلویزیونی به نام L.M. Montgomery’s Anne of Green Gables محصول سال 2016 است. این فیلم در کشور کانادا توسط جان کنت هریسون (John Kent Harrison) کارگردان کانادایی-آمریکایی ساخته شده است. این فیلم در تاریخ 15 فوریه 2016 (26 بهمن 1394) از شبکه YTV پخش شد.

فیلم آنشرلی با موهای قرمز

در ادامه این فیلم در سال 2017 دو فیلم دیگر به نام‌های Anne of Green Gables: The Good Stars و Anne of Green Gables: Fire & Dew ساخته شد.

 


10 نکته جذاب درباره کتاب آنشرلی که احتمالا نمی دانید


حتی اگر سریال آنشرلی را دیده و کتاب آن را هم خوانده باشید، نکاتی درباره این کتاب وجود دارد که احتمالا آنها را نمی‌دانید. در این قسمت مروری بر این نکات داریم.

 

1.انتشار کتاب آنشرلی

مونتگومری کتاب آنشرلی را در سال 1905 تمام کرد. او به دفعات این کتاب را به ناشرهای مختلف سپرد اما کسی آن را چاپ نمی‌کرد. تا اینکه انتشارات Page Company of Boston شانس چاپ کتاب آنشرلی را پیدا کرد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها شد و در پنج ماه اول 19000 نسخه از آن به چاپ رسید. کتاب آنشرلی با موهای قرمز هنوز هم یکی از پرخواننده‌ترین رمان‌های کانادایی در جهان است.

 

2. برخی از طرفداران آنشرلی، نویسندگان هستند

نویسنده معروف مارک تواین (Mark Twain) شخصیت آنشرلی را دوست داشت و معتقد بود آنشرلی عزیزترین و دوست‌داشتنی‌ترین کودک در ادبیات داستانی است. مارگارت اتوود (Margaret Atwood)، شاعر کانادایی، در مقاله‌ای که در سال 2008 در The Guardian منتشر شد درباره علاقه خودش در کودکی به خواندن این کتاب و بعد هم علاقه دخترش نوشته است.

نکات جذاب درباره کارتون آنشرلی با موهای قرمز

 

3. آنشرلی در ژاپن خیلی معروف است

وقتی که آنشرلی به ژاپنی ترجمه شد به سرعت در دل مردم جا باز کرد و در برنامه درسی دانش‌آموزان قرار گرفت. از نظر ژاپنی‌ها موهای قرمز آنه خارق‌العاده و سرشت مهربان و سخت‌کوش او دوست‌داشتنی است.

نکات جذاب درباره کتاب آنشرلی

این علاقه تا جایی پیش رفت که در سال 1986 یک تاجر ژاپنی مقداری سیب‌زمینی به ارزش 1.4 میلیون دلار از جزیره پرنس ادوارد وارد ژاپن کرد، فقط به این دلیل که سیب‌زمینی‌هایی از جزیره آنه به ژاپن بیاورد. همچنین در یکی از شهرهای ژاپن یک آکادمی به نام آکادمی آنه وجود دارد که در آنجا به دانش‌آموزان یاد می‌دهند چطور با لهجه مردم جزیره پرنس ادوارد، انگلیسی صحبت کنند. البته علاقه ژاپنی‌ها تا آنجا پیش رفته که کارتون موفق و دوست‌داشتنی آنشرلی با موهای قرمز را ساخته‌اند.

 

4. آنشرلی در جنبش مقاومت لهستان، نقش یک قهرمان را داشت

در سال 1912 کتاب آنشرلی به لهستانی ترجمه شد. ترجمه این کتاب در لهستان به شدت معروف و مشهور شد. طی جنگ جهانی دوم سران جنبش مقاومت لهستان نسخه‌هایی از این کتاب را بین جنگجویان خود پخش کردند تا به آنها یادآور شوند که برای چه می‌جنگند و همچنین بر روی ارزش‌های خانواده، وفاداری و از خود گذشتگی تاکید کنند. کتاب آنشرلی همه این ویژگی‌ها را دارد.

 

5. آنشرلی و تجارت

درحالی که معمولا با گذر زمان فروش کتاب‌ها هم پایین می‌آید، کتاب آنشرلی همچنان یکی از کتاب‌های پرفروش است. همچنین شخصیت آنشرلی تجارتی بزرگ را در دست دارد. طرفداران آنشرلی می‌توانند چایی خوری‌‌هایی با تصویر آنه، شمع‌های آنه، دستگیره و حوله‌های آنه، پیش‌بندهای آشپزی و مداد و دفتر با عکس آنه بخرند.

نکات جذاب درباره کتاب آنشرلی

همچنین هرساله توریست‌های زیادی به جزیره پرنس ادوارد می‌روند. جزیره پرنس ادوارد کوچک‌ترین ایالت کاناداست. پرنس ادوارد به همراه نیوبرونزویک و نوااسکاتیا سه ایالت ساحلی کانادا را تشکیل می‌دهند. این جزیره در خلیج سنت لاورنس واقع شده که یکی از شاخه‌های بزرگ اقیانوس اطلس است.

در این شهر مزرعه گرین گیبلز قرار دارد که اکنون به یک موزه تبدیل شده است. در نزدیکی آن، دهکده آوونلی که محل زندگی آن شرلی بود واقع شده است. علاقمندان از سراسر دنیا برای دیدن این نواحی به این محل می آیند. می‌توانید از اتاق‌های خانه بازدید کنید به اتاق آنه بروید، آشپزخانه ماریلا را بینید و یا حتی با درشکه ماتیو به گردش بروید.

نکات جذاب درباره کتاب آنشرلی

 

6. شخصیت آنه و خود مونتگومری

به نوعی مونتگومری در این کتاب گذشته خودش را بازنویسی کرده است. البته مونتگومری دقیقا یک یتیم نبود؛ مادر او وقتی هنوز دو ساله نشده بود فوت کرد و پدرش هم ترکش کرد. او در جزیره پرنس ادوارد در کنار پدربزرگ و مادربزرگش بزرگ شد. اما از نظر احساسی شبیه به آنه بود. مونتگومری هم دختری حساس و عاشق کتاب بود و در خانه پدربزرگ و مادربزرگش هیچ وقت عشق و علاقه زیادی دریافت نمی‌کرد. وقتی آنه در کتاب می‌گوید: «هیچکس هیچ وقت من را نخواسته» در واقع انگار صدای خود مونتگومری را می‌شنویم.

نکات جذاب درباره کتاب آنشرلی

 

7. ادامه کتاب آنه

موفقیت کتاب آنشرلی برای مونتگومری هم نعمت و هم نفرین بود. در سال 1908 یعنی یک سال قبل از انتشار اولین ادامه کتاب آنشرلی به نام Anne of Avonlea، مونتگومری برای یکی از دوستانش در نامه‌ای نوشت که از نوشتن ادامه کتاب آنشرلی می‌ترسد و ادامه این کتاب کاملا ایده ناشر است:

من به شدت می‌ترسم که آنها از من بخواهند دوران کالج رفتن آنه را بنویسم. این ایده حال مرا بد می‌کند.

اما درنهایت مونتگومری کتاب‌های آنه را تا دوران کالج، ازدواج و بچه دار شدن آنشرلی ادامه داد.

نکات جذاب درباره کتاب آنشرلی

 

8. آنشرلی نقش آنشرلی را بازی می کند

از کتاب آنشرلی بارها و بارها فیلم و سریال ساخته شده است. در سال 1934 هالیوود هم فیلمی ساخت. این بار دختری 16 ساله به نام آن شرلی نقش آنه را بازی کرد. این دختر درواقع نامش دان پاریس بود اما عوامل استودیوی ساخت فیلم از او خواستند نامش را به آنشرلی تغییر دهد.

نکات جذاب درباره کتاب آنشرلی

 

9. نمایش موزیکال آنشرلی

نمایش موزیکال آنه به نام Anne of Green Gables: Musical برای اولین بار در سال 1965 به عنوان قسمتی از جشنواره Charlottetown به روی صحنه رفت. از آن موقع هرسال نمایش آنشرلی جزئی از این جشنواره بوده است. تهیه‌کنندگان ادعا می‌کنند که نمایش موزیکال آنشرلی نمایشی است که طولانی‌ترین مدت زمان اجرا را در کل جهان دارد. حداقل 2.3 میلیون نفر این نمایش را دیده‌اند.

نکات جذاب درباره کارتون آنشرلی با موهای قرمز

 

10. آنه بدون موهای قرمز

آنشرلی را همه با موهای قرمزش می‌شناسند و این ویژگی بارز شخصیت آنه است. در سال 2013 یک شرکت خصوصی بسته‌هایی از سه کتاب اول آنشرلی را منتشر کرد. اما روی کاور آنها به جای عکس دختری مو قرمز، یک دختر بلوند بود. طرفداران از این موضوع اصلا راضی نبودند.

 


تیتراژ اول کارتون آنشرلی


در این قسمت می‌توانید تیتراژ خاطره‌انگیز کارتون آنشرلی با موهای قرمز را با دکلمه نصرالله مدقالچی تماشا کنید.

 


دانلود کارتون آنشرلی با موهای قرمز


در این بخش سه کیفیت مختلف (1080P-720P-480P) از 50 قسمت کارتون آنشرلی را برای دانلود در اختیار شما قرار دادیم. دقت داشته باشید که فایل‌های زیر، نسخه‌ی دو زبانه (ژاپنی و فارسی) این انیمه هستند و اگر از KM Player برای تماشای این کارتون استفاده می‌کنید با فشردن کلید ترکیبی Ctrl + X می‌توانید زبان کارتون را تغییر بدهید.

شماره قسمت کیفیت 1080P کیفیت 720P کیفیت 480P
قسمت 01 دانلود دانلود  دانلود
قسمت 02 دانلود دانلود دانلود
قسمت 03 دانلود دانلود دانلود
قسمت 04 دانلود دانلود دانلود
قسمت 05 دانلود دانلود  دانلود
قسمت 06 دانلود دانلود  دانلود
قسمت 07 دانلود دانلود دانلود
قسمت 08 دانلود دانلود دانلود
قسمت 09 دانلود دانلود دانلود
قسمت 10 دانلود دانلود دانلود
قسمت 11 دانلود دانلود دانلود
قسمت 12 دانلود دانلود دانلود
قسمت 13 دانلود دانلود دانلود
قسمت 14 دانلود دانلود دانلود
قسمت 15 دانلود دانلود دانلود
قسمت 16 دانلود دانلود دانلود
قسمت 17 دانلود دانلود دانلود
قسمت 18 دانلود دانلود دانلود
قسمت 19 دانلود دانلود دانلود
قسمت 20 دانلود دانلود دانلود
قسمت 21 دانلود دانلود دانلود
قسمت 22 دانلود دانلود دانلود
قسمت 23 دانلود دانلود دانلود
قسمت 24 دانلود دانلود دانلود
قسمت 25 دانلود دانلود دانلود
قسمت 26 دانلود دانلود دانلود
قسمت 27 دانلود دانلود دانلود
قسمت 28 دانلود دانلود دانلود
قسمت 29 دانلود دانلود دانلود
قسمت 30 دانلود دانلود دانلود
قسمت 31 دانلود دانلود دانلود
قسمت 32 دانلود دانلود دانلود
قسمت 33 دانلود دانلود دانلود
قسمت 34 دانلود دانلود دانلود
قسمت 35 دانلود دانلود دانلود
قسمت 36 دانلود دانلود دانلود
قسمت 37 دانلود دانلود دانلود
قسمت 38 دانلود دانلود دانلود
قسمت 39 دانلود دانلود دانلود
قسمت 40 دانلود دانلود دانلود
قسمت 41 دانلود دانلود دانلود
قسمت 42 دانلود دانلود دانلود
قسمت 43 دانلود دانلود دانلود
قسمت 44 دانلود دانلود دانلود
قسمت 45 دانلود دانلود دانلود
قسمت 46 دانلود دانلود دانلود
قسمت 47 دانلود دانلود دانلود
قسمت 48 دانلود دانلود دانلود
قسمت 49 دانلود دانلود دانلود
قسمت 50 دانلود دانلود دانلود

در این مقاله نگاهی به کارتون خاطره‌انگیز آنشرلی با موهای قرمز انداختیم. خاطره شما از این سریال موفق و دوست‌داشتنی چیست؟ شما می‌توانید نظرات خودتان را در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha
اعظم بجاری 27 مهر 1398، 22:14

من عاشق این کارتون بودم مخصوصا آهنگش. منو یاد روزها جمعه ای میندازه که بعضی از هفته هاش باید می رفتیم خونه مادربزرگ و دقیقا توی ساعشت پخش تو راه بودیم :| ممنونم ممنونم از امکان دانلود و این همه خاطره بازی :)

مددی 05 آذر 1398، 19:44

با سلام و عرض ادب من بانوی دهه شصتی و یک آلبینیسم {زال} هستم. مادرم موهایم را با حنا رنگ می کرد و موهایم قرمز میشدند و من از این موضوع زیاد خوشخال نبودم اما یک دوست صمیمی داشتم که مرا آنه شرلی با موهای قرمز خواند و من از آن به بعد احساس خوبی نسبت به شرایطم پیدا کردم. دوست عزیم مزیم هنوز هم دوست صمیمی من هستند و من از ایشان تشکر می کنم. از شما هم به خاطر این مطالب و فایل ها سپاسگزارم

روزبه 02 دی 1398، 03:07

کارتون دخترونه عالی و خوبی بودش مخصوصا اهنگش

یه نفر 06 بهمن 1398، 04:24

کارتون عالیه مرسی

یگانه 15 اسفند 1398، 18:55

به نظر من عالی بود ....من چندین بار کناب های انشرلی رو خوندم چندین بار هم فیلمشو دیدم ولی به نظر من عالیبود...