با سخت ترین بازی های جهان آشنا شوید

همواره مخاطبانی وجود دارند که دوست دارند توسط بازی‌های ویدیوئی مورد علاقه خود به چالش کشیده شوند. در این مطلب سخت ترین بازی های جهان را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. با ما باشید.

این یک واقعیت است که بازی‌های ویدیویی از آن‌چه در حال حاضر هستند در زمانی نه چندان دور سخت‌تر بودند. با گسترده‌تر شدن صنعت گیمینگ و افزایش هرچه بیشتر مخاطبان آن از سراسر دنیا، بازی‌های رایانه‌ای و به خصوص بازی‌های شرکت‌های بزرگ به تدریج به سمت کاهش درجه سختی برای جذب مخاطبان بیشتر گرایش پیدا کرده‌اند. به عبارت دیگر این روزها اگر به دنبال «چالش» باشید باید درجه سختی بازی مورد نظر را به Hard تغییر دهید که آن‌هم اکثر اوقات به معنای دشمنان بیشتر و گلوله‌های کمتر است. اما می‌توان گفت «چالش» واقعی زمانی است که بازی مورد نظر از ابتدا «سخت» طراحی شده باشد؛ به این معنی که برای پیشروی در آن به جای تغییر درجه سختی نیازمند خلاقیت و دقت هرچه بیشتر باشید. با ما باشید تا تعدادی از سخت ترین بازی های جهان را با همدیگر بررسی کنیم.

 


سخت ترین بازی های ویدیویی دنیا


 

15. Dark Souls II

سخت ترین بازی های جهان \ سخت ترین بازی های کامپیوتری \ سخت ترین بازی های تاریخ

اولین عنوان لیست سخت‌ ترین بازی های تاریخ بازی Dark Souls II است که سومین بازی از سری Souls استودیو From Software محسوب ‌می‌شود که در سال 2014 برای پلتفرم‌های کامپیوتر، پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 منتشر شد. از منظر داستانی هیچ ارتباط مستقیمی میان بازی‌ Dark Souls II و بازی‌های دیگر سری وجود ندارد. همچنین این بازی از سرورهای چندنفره اختصاصی بهره‌مند است. وقایع بازی در سرزمین Drangleic رخ می‌دهند و هر دو حالت بازیکن در مقابل بازیکن (PvP) و بازیکن در برابر محیط (PvE) در بازی Dark Souls II وجود دارند و مکانیزم Co-op نیز در برخی قسمت ها استفاده شده است. همانند عناوین قبلی، بازی Dark Souls II نیز از منظر گیم‌پلی چالش‌برانگیز است؛ با این تفاوت که از منظر بصری و همچنین سیستم هوش مصنوعی (AI) نسبت به عناوین قبلی بهتر شده است. اگر به عناوین سخت علاقه‌مندید Dark Souls II را نیز حتما به لیست بازی خود اضافه کنید.

 

14. Demon’s Souls

سخت ترین بازی های جهان \ سخت ترین بازی های کامپیوتری \ سخت ترین بازی های تاریخ

چهاردهمین بازی لیست ما عنوان دیگری از استودیو From Software با نام Demon’s Souls است که در ژانر اکشن‌ نقش‌آفرینی و به صورت انحصاری برای پلتفرم پلی استیشن 3 منتشر شده است. داستان بازی Demon’s Souls در Boletoria رخ می‌دهد؛ سرزمینی که تحت تسلط موجودی شرور به نام «Old One» قرار گرفته است. بازیکنان در این بازی در نقش قهرمانی قرار می‌گیرند که وظیفه دارد سرزمین Boletoria را از نیروهای تاریک حاکم بر آن رهایی بخشد. گیم‌پلی بازی تاکید زیادی روی مکانیزم مرگ و ریسپاون (Respawn) در حین مبارزات چالش برانگیز دارد. حالت چندنفره نیز در بازی وجود دارد که حول محور مبارزات بازیکن در برابر بازیکن (PVP) و همچنین مکانیزم Co-op می‌چرخد. Demon’s Souls نیز همانند اکثر بازی‌های استودیو From Software یک بازی چالش‌برانگیز و سخت محسوب می‌شود.

 

13. Punch-Out!!

سخت ترین بازی های جهان \ سخت ترین بازی های کامپیوتری \ سخت ترین بازی های تاریخ

عنوان سیزدهم لیست ما یک بازی به سبک ورزشی است که در سال 1987 توسط نینتندو برای پلتفرم NES ساخته و منتشر شد. قهرمان کاور و همچنین رقیب نهایی شما در بازی بوکسر افسانه‌ای دنیای مشت‌زنی یعنی مایک تایسون (Mike Tyson) است که قابلیت‌هایتان را به چالش خواهد کشید. خود شما نیز کنترل فردی به نام Little Mac را بر عهده خواهید داشت و وظیفه دارید با پیروزی در برابر حریف‌های مختلف نهایتا به مصاف مایک تایسون بروید. گیم‌پلی بازی تا نقطه‌ای برایتان جذاب و دلنشین خواهد بود؛ اما وقتی به رویارویی با تایسون برسید اوضاع کمی متفاوت خواهد شد؛ چرا که از میدان به در کردن او کار ساده‌ای نیست و خبر بد این‌که اگر در مقابل او شکست بخورید باید بازی را از نو شروع کنید!

 

12. Contra

سخت ترین بازی های کامپیوتری

عضو دوازدهم لیست سخت ترین بازی های تاریخ یک بازی دیگر به سبک Run and Gun است که توسط کونامی در سال 1987 برای پلتفرم‌های مختلف منتشر شده است. در بازی کنترا یک افسر نظامی را کنترل می‌کنید که دارای یک اسلحه با گلوله‌های نامحدود است. بازی در ابتدا آسان به نظر می‌رسد؛ اما سپس به این نتیجه می‌رسید که یک ضربه از طرف دشمن کافی است تا درجا بمیرید. بازی Contra در زمان انتشار خود عنوان مورد علاقه‌ افرادی بود که به دنبال یک پلتفرمر سخت با قواعد چالش‌برانگیز بودند. این بازی همچنین از نخستین عناوینی است که برای اولین بار بازی دو نفر به صورت همزمان را برایمان معرفی کرد. برای به پایان رساندن بازی کنترا نیازمند وقت و انرژی زیادی خواهید بود؛ اما در عین حال لذت بی‌حد و حصری نیز خواهید برد.

 

11. Bloodborne

Bloodborne

یازدهمین عضو لیست سخت ترین بازی های کامپیوتری عنوان دیگری از استودیو From Software با نام Bloodborne است که به سبک اکشن نقش‌آفرینی طراحی شده است. شخصیت اصلی بازی مردی ملقب به شکارچی (Hunter) است که برای جستجویی ماده‌ای به نام Paleblood به شهر Yharnam می‌رود؛ اما به زودی کشف می‌کند که ساکنان این شهر در اثر طاعونی فراگیر تبدیل به هیولاهای وحشتناک شده‌اند. ماموریت شما در بازی Bloodborne جنگ با موجودات شهر Yharnam و فرار از کابوسی است که گرفتار آن شده‌اید. همانند بازی‌های دیگر استودیو From Software برای پیشروی در این عنوان نیز نیازمند دقت، مقاومت و صبر هستید. بازی Bloodborne به صورت انحصاری برای پلتفرم پلی استیشن 4 عرضه شده است.

 

10. Mega Man

سخت ترین بازی های جهان \ سخت ترین بازی های کامپیوتری \ سخت ترین بازی های تاریخ

بازی مگا‌من از دیگر اعضای لیست سخت‌ ترین بازی های جهان است که در سال 1987 برای پلتفرم NES منتشر شد. سازنده بازی کپکام بوده و سبک آن اکشن پلتفرمر محسوب می‌شود. مگامن در رابطه با قهرمانی با همین نام است که وظیفه دارد دنیا را از دست ربات‌های فردی به نام دکتر ویلی (Dr. Wily) نجات دهد. مکانیزم‌های گیم‌پلی بازی مگامن دویدن، پرش و شلیک‌کردن گلوله محسوب می‌شوند که از آن‌ها باید برای از بین بردن یک‌سری باس با نام ربات‌مستر (Robot Master) استفاده کنید. از جمله مواردی که بازی مگامن را سخت می‌کنند به می‌توان به نیازمندی برای واکنش سریع و همچنین به خاطرسپردن جایگاه‌های دشمن اشاره کرد که با نبود چک پوینت (Checkpoint) در بازی و دشمنان سمج آن دوچندان می‌شود. بازی مگامن با ترکیب موارد گفته شده یکی از چالش‌برانگیزترین سری بازی‌ها در ژانر خود محسوب می‌شود.

 

9. Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

عضو نهم لیست سخت‌ ترین بازی های تاریخ، عنوان دیگری از استودیو From Software با نام Sekiro: Shadows Die Twice است که حتی از بازی‌های قبلی این استودیو همانند Dark Souls و Bloodborne نیز سخت‌تر محسوب می‌شود. بازی سکیرو درباره یک شینوبی با همین نام (Sekiro) است که به دنبال انتقام گرفتن از یک سامورایی بوده که اربابش را ربوده است. در مقایسه با دیگر بازی‌های From Software بازی سکیرو عاری از المان‌های نقش آفرینی و همچنین المان‌های بازی چندنفره است. تمرکز اصلی بازی روی مقوله مبارزه است که در عین چالش‌برانگیز بودن، پاداش‌دهنده است. برای لذت بردن از بازی سکیرو باید صبور باشید؛ چرا‌که برخی از نبردهای آن ممکن است ساعت‌ها به درازا بکشد که آزمایشی واقعی در رابطه با صبر، مهارت و مقاومت شماست. اگر به عناوین قبلی استودیو From Software علاقه‌ دارید بازی Sekiro: Shadows Die Twice را نیز حتما امتحان کنید.

 

8. Castlevania

سخت ترین بازی های تاریخ

هشتمین عضو لیست سخت ترین بازی های کامپیوتری Castlevania نام دارد که در ژاپن با اسم Akumajou Dracula شناخته می‌شود و یک بازی به سبک اکشن پلتفرمر است که توسط کونامی در سال 1986 برای پلتفرم‌‌های مختلف منتشر شد. در بازی Castlevania فردی به نام سیمون بلمونت (Simon Belmont) را کنترل می‌کنید که ماموریتش از بین بردن خوناشامی به نام کنت دراکولا (Count Dracula) است. بازی Castlevania با انتشار خود موفقیت مالی خوبی برای سازندگانش به ارمغان آورد و بسیاری از منتقدین نیز آن را تحسین کردند؛ تا آن‌جا که از منظر بسیاری از افراد این بازی جزو یکی از برترین بازی‌های ویدیویی تاریخ محسوب می‌شود. گیم‌پلی بازی بر اساس قواعد بازی‌های پلتفرمر طراحی شده است و سرمشق بازی‌هایی مختلفی بعد از خود قرار گرفته است. اگر به دنبال تجربه عنوانی ناب و باکیفیت و در عین حال چالش‌برانگیز باشید، بازی Castlevania گزینه مناسبی است.

 

7. Super Ghouls’n Ghosts

سخت ترین بازی های جهان \ سخت ترین بازی های کامپیوتری \ سخت ترین بازی های تاریخ

عضو هفتم لیست سخت ترین بازی های جهان Super Ghouls’n Ghosts نام دارد که با نام Chomakaimura و به عنوان یک بازی پلتفرمر دو بعدی برای کنسول NES توسط کپکام در ژاپن عرضه شد. این بازی سومین عنوان سری است و در آن کنترل شوالیه‌ای با نام آرتور را به دست می‌گیرید و بار دیگر ماموریت دارید که پرنسس را از دست شیاطین نجات دهید. آرتور بازی را با زرهی معمولی شروع می‌کند و در طول بازی اجازه دارید که زره خود را سه بار ارتقا دهید؛ اما با وجود ارتقاهایی که انجام می‌دهید در هرکجای بازی که باشید یک تماس با دشمنان کافی است تا زره‌تان از کار بیفتد و بدون لباس شوید که در این صورت نیز اگر یک بار دیگر با دشمنان برخورد کنید خواهید مرد. همچنین برای رویارویی با باس نهایی بازی که ساردیوس (Sardius) نام دارد باید آن را دوبار تمام کنید.

 

6. Teenage Mutant Ninja Turtles

سخت ترین بازی های کامپیوتری

عضو دیگر لیست سخت‌ ترین بازی های تاریخ چهار لاک‌پشت قهرمان (TMNT) نام دارد که در ژانر پلتفرمر دوبعدی و برای اولین بار در سال 1989 توسط کونامی برای پلتفرم NES منتشر شد. بازی بر اساس سری انیمیشن محبوبی به همین نام ساخته شده است و فارغ از سختی بیش از حد برخی از مراحل خود با توجه به استانداردهای آن زمان هم از نظر جلوه‌های بصری و هم از نظر گیم‌پلی در سطح بالایی قرار دارد. داستان بازی ماجرای چهار لاک‌پشت قهرمان با نام‌های لئوناردو، رافائل، میکل‌آنجلو و دوناتلو را روایت می‌کند که طی یک ماموریت به دنبال اسلحه‌ای سحرآمیز هستند که در دست دشمنی به نام شردر (Shredder) قرار دارد و توانایی آن را دارد که اسپلینتر (استاد لاک‌پشت‌‌ها) را دوباره به حالت انسانی خود بازگرداند. اگر به لاک‌پشت‌های قهرمان علاقه‌ دارید و همچنین در نظر دارید یک بازی چالش‌برانگیز با گیم‌پلی سطح بالا تجربه کنید، تجربه بازی لاک‌پشت‌های قهرمان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

5. Ninja Gaiden: Black

Ninja Gaiden Black

اولین نسخه از بازسازی سه‌بعدی بازی پلتفرمر نینجا گایدن (Ninja Gaiden) که در سال 2004 برای پلتفرم Xbox منتشر شد جزو دیگر اعضای سخت ترین بازی های جهان محسوب می‌شود و بنابر تجربه افراد مختلف از این عنوان چالش‌برانگیز، عده‌ای گفته‌اند بازی چنان سخت است که در رویارویی با اولین باس (Boss) آن دچار مشکل شده‌اند. گیم‌پلی بازی نینجا گایدن بر اساس قواعد ژانر Hack & Slash طراحی شده و از جمله عوامل کلیدی برای موفقیت در آن، زمان‌بندی دقیق حملات به همراه استفاده درست از ویژگی‌های دفع حمله (Block و Parry) است. سریع بودن دشمنان بازی از دیگر عوامل سختی آن محسوب می‌شود. با وجود این‌ها طراحی خوب بازی سبب می‌شود سختی آن را به جان خریده و تا آخر بازی پیش بروید.

 

4. Cuphead

سخت ترین بازی های جهان \ سخت ترین بازی های کامپیوتری \ سخت ترین بازی های تاریخ

بازی Cuphead عضو دیگر سخت ترین بازی های جهان همانند بازی Ghosts’n Goblins یک عنوان دیگر به سبک Run and Gun است که توسط کمپانی StudioMDHR ساخته و منتشر شده است. بازی در سپتامبر 2017 برای کامپیوتر و ایکس باکس وان، در اکتبر 2018 برای سیستم عامل macOS و در آپریل 2019 برای پلتفرم نینتندو سوییچ عرضه شد. روند بازی به شکلی‌ است که یک یا دو بازیکن کنترل شخصیتی به نام کاپ‌هد (Cuphead) و برادرش ماگ‌من (Mugman) را برعهده می‌گیرند و وظیفه دارند طی مراحل مختلف به جنگ با نیروهای شرور بپردازند. از منظر گیم‌پلی بازی Cuphead شباهت زیادی به عناوین کلاسیک آرکید دارد. بازی Cuphead شما را مجبور به یادگرفتن یکسری الگوی حرکتی و به خاطرسپردن آن‌ها می‌کند و برای پیشروی در آن باید حرکات گفته شده را مو‌به‌مو انجام دهید وگرنه به شکل بی‌رحمانه‌ای توسط مکانیزم‌های موجود در بازی مجازات خواهید شد. اگر به عناوین کارتونی و چالش علاقه‌مندید، Cuphead را حتما امتحان کنید.

 

3. Battletoads

سخت ترین بازی های جهان \ سخت ترین بازی های کامپیوتری \ سخت ترین بازی های تاریخ

بازی Battletoads که سومین عضو لیست سخت ترین بازی های تاریخ محسوب می‌شود ماجرای سه لاک‌پشت شبه‌انسان با نام‌های رش (Rash)، زیتز (Zitz) و پیمپل (Pimple) را روایت می‌کند که علیه ملکه تاریکی (Dark Queen) و سپاه موجودات فضایی‌اش به پامی‌خیرند. Battletoads یکی از بهترین بازی‌های زمان خود و یکی از باکیفیت‌ترین بازی‌های ساخته شده برای کنسول NES محسوب می‌شود که سازندگان آن برای رقابت با بازی چهار لاک‌پشت قهرمان (TMNT) این عنوان را عرضه بازار کردند. از عواملی که بازی Battletoads را سخت می‌کنند می‌توان به محدود بودن جان‌‌ها و همچنین نیاز به واکنش‌های سریع را نام برد. جالب است بدانید مایکروسافت در E3 2018 اعلام کرده است که عنوان جدیدی از بازی در سال 2019 برای کامپیوتر و ایکس‌‌باکس وان در راه است.

 

2. Dark Souls

dark souls remastered

دومین عضو لیست سخت ترین بازی های جهان بازی Dark Souls است که بدون‌شک اکثر افرادی که آن را تجربه کرده‌اند در سخت بودن بازی هم‌نظرند. این بازی که توسط استودیو FromSoftware در ژاپن و برای پلتفرم‌های پلی ‌استیشن 3، ایکس‌ باکس 360 و کامپیوتر ساخته و منتشر شده است، در سرزمین خیالی لوردران (Lordran) اتفاق می‌افتد، جایی که بازیکن‌ها در نقش یک شخصیت نفرین شده Undead وظیفه دارند به سفری اکتشافی برای پیدا کردن سرنوشت گونه‌ خود دست بزنند. از جمله عواملی که بازی Dark Souls را سخت می‌کند دشمنان آن و به خصوص هیولاهای پایانی آن هستند که در اغلب موارد با یکی دو ضربه می‌توانند شما را از پای درآورند. بازی Dark Souls از جمله بازی‌‌هایی است که برای بازی کردنش علاوه بر مهارت نیازمند حوصله فراوان خواهید بود. اگر به بازی‌های چالش برانگیز و در عین حال با طراحی خوب علاقه‌مندید بازی Dark Souls را از دست ندهید.

 

1. Ghosts’n Goblins

سخت ترین بازی های جهان \ سخت ترین بازی های کامپیوتری \ سخت ترین بازی های تاریخ

اولین عضو لیست سخت ترین بازی های کامپیوتری Ghosts’n Goblins نام دارد. ژانر بازی پلتفرمر دوبعدی و یا به بیان دقیتر Run and Gun محسوب‌ می‌شود. شخصیت اصلی بازی شوالیه‌ای به نام آرتور است که ماموریت دارد پرنسسی با نام پرین‌ پرین (Prin-Prin) را از چنگ یک شاه شیطانی به اسم آستاروث (Astaroth) نجات دهد. از جمله مواردی که بازی Ghosts’n Goblins را سخت می‌کنند دشمنان بی‌رحم، محدودیت زمانی و هیولای پایانی بازی است که به زعم بسیاری از افرادی که بازی را تجربه کرده‌اند، توسط خود شیطان طراحی شده است! اگر به بازی‌های پلتفرمر دوبعدی از نوع سخت علاقه‌مند باشید، بازی Ghosts’n Goblins را که در زمان خود برای پلتفرم‌‌هایی همانند آرکید، NES و C64 منتشر شده بود امتحان کنید.

بازی sekiro shadows die twice / بازی سکیرو

تعدادی از سخت ترین بازی های جهان را برایتان برشمردیم. امیدواریم از لیست بازی‌هایی که برایتان معرفی کردیم لذت برده و برای تجربه این عناوین ترغیب شده باشید. البته بازی‌های سخت زیادند و صرفا به عناوین گفته شده محدود نمی‌شوند؛ با این وجود سعی کردیم بازی‌هایی را برایتان معرفی کنیم که علاوه بر سخت بودن از منظرهای گوناگون نیز دارای کیفیت باشند و یا به عبارت بهتر، سختی موجود در آن‌ها «لذت‌بخش» باشد. امیدواریم اگر تصمیم به تجربه بازی‌های گفته شده گرفتید در میانه راه آن‌ها را رها نکنید چراکه اکثر اوقات سختی این بازی‌ها در نهایت پاداش‌دهنده است.

نظر شما راجع به سخت ترین بازی های جهان چیست؟ نظرات خود را می‌توانید از طریق بخش کامنت‌‌های سایت با ما در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha