بهترین بازی های فکری 2019 برای اندروید و iOS + لینک دانلود

بهترین بازی های فکری 2019 برای اندروید و iOS + لینک دانلود
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر به دنبال بهترین بازی های فکری اندروید و آیفون هستید و می‌خواهید هم‎‌زمان که بازی می‌کنید و سرگرم می‌شوید به تقویت قدرت ذهن و کارایی مغزتان نیز بپردازید با این مقاله از پلازامگ در معرفی این بازی های فکری همراه باشید.

این روزها دیگر گوشی‌ های هوشمند فقط وسیله‌ای برای تماس گرفتن نیستند. شما با خرید یک گوشی هوشمند علاوه بر استفاده‌ی سنتی از این وسیله یعنی برقراری تماس‌های تلفنی و اس‌ام ‎اس دادن می‌توانید روی گوشی خود برنامه‌های کاربردی بسیار حرفه‌ای و کارامد نصب کنید و همچنین از هزاران بازی و برنامه‌های سرگرم‌کننده برای پرکردن اوقات فراغت خود استفاده کنید. گاهی اوقات که سوار بر اتوبوسی به سمت مقصدتان هستید یا منتظر رسیدن نوبت ویزیت دکترتان نشسته‌اید، این بازی‌ها برای سرگرم کردن شما و گذراندن سریع‌تر زمان بسیار به کارتان می‌آیند.

بازی فکری

اما گاهی هم افرادی از جمله شما که درحال خواندن این متن هستید، دوست دارند هم‌زمان که سرگرم می‌شوند به تقویت قدرت ذهن و کارایی مغز خود بپردازند و نهایت استفاده‌ی مفید را حتی از بازی کردن خود ببرند.
پزشکان و عصب‌شناسان تاثیر مفید بازی‌ های فکری را بر ذهن انسان بارها و بارها تایید کرده‌اند. این بازی های فکری تاثیر مفیدی برای افزایش تمرکز، جلوگیری از پیری ذهن و رشد آلزایمر دارند. بازی فکری به نوعی تمرین و ورزش ذهن است و محدود به سن و جنسیت خاصی نمی‌شود. درست است که گاهی باید بدون دلیل و هدف خاصی به سرگرمی پرداخت و شاد بود، اما گاهی هم باید از لحظات بیکاری خود استفاده‌ی مفید کرد. در این مقاله ما بهترین بازی های فکری اندروید و بهترین بازی های فکری آیفون را برایتان معرفی می‌کنیم. این بازی‌ها برای والدین و مربیان دغدغه‌مند که نگران ارتباط بیش از حد کودکانشان با موبایل‌ها هستند، می‌توانند جایگزین مناسبی برای بازی‌های خشونت‌آمیز و بیهوده باشند و از کودکی باعث رشد و تقویت مهارت‌های ذهنی کودک خود بشوند.

بازی/فکری

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 • آشنایی با بهترین بازی های فکری اندروید و آیفون
  • BrainHQ
  • MyBrainTrainer
  • Cogmed
  • Peak
  • Elevate
  • Memorado brain training
  • MentalUP Educational Games
  • Brain Kids
  • Peek and Seek
  • Eidetic

 


آشنایی با بهترین بازی های فکری اندروید و آیفون


 

بازی فکر BrainHQ

BrainHQ یک برنامه‌ی تمرین ذهنی آنلاین است. این بازی توسط جمعی از متخصصان علوم اعصاب ساخته شده است. به ادعای سازندگان آن تمامی مراحل این بازی براساس نتایج علمی سال‌ها تحقیق و پژوهش پزشکان و عصب‌شناسان طراحی شده است. این بازی از کاربرها می‌خواهد تا مجموعه‌ای مساله‌ها را حل کنند و سختی مراحل آن براساس عملکرد کاربر تغییر می‌کند.

بهترین بازی های فکری اندروید

دانلود بازی فکری BarainHQ برای اندروید | iOS

 

بازی فکری MyBrainTrainer

MyBrainTrainer به عنوان «اولین و بهترین باشگاه ذهنی جهان» شناخته می‌شود. این برنامه یکی از معروف‌ترین بازی های فکری است و این امکان را به شما می‌دهد که با حل مسئله‌های کوتاه و چالش برانگیز قدرت ذهنی خود را تقویت کنید. به گفته‌ی سازنده‌های این برنامه، این بازی ضریب هوشی کاربر را افزایش داده، از خشم و استرس فرد می‌کاهد، حافظه را بهبود می‌بخشد و قدرت استدلال فرد را بالا می‌برد.

بهترین بازی های فکری آیفون

دانلود بازی فکری MyBrainTrainer برای iOS

 

بازی فکری Cogmed

Cogmed یک برنامه‌ی تقویت ذهن بر اساس یافته‌های علمی است. این برنامه قدرت تمرکز افراد را افزایش می‌دهد. توسعه‌دهندگان این بازی ادعا دارند که این بازی پشتوانه‌ی علمی و پزشکی دارد. درحدود هشتاد درصد افرادی که این بازی‌ها را به اتمام رساندند ادعا دارند که پیشرفت محسوسی را در قدرت تمرکز خود مشاهده کرده‌اند.

بهترین بازی فکری آیفون

دانلود بازی فکری Cogmed برای اندروید | iOS

 

بازی تقویت ذهن Lumosity

Lumosity یکی از بهترین بازی های فکری جهان است. یک بازی تعاملی و سرگرم کننده برای تمرین دادن ذهن است. این عنوان شامل مجموعه بازی‌های طراحی شده براساس یافته‌های علمی و روانشناسی برای بهبود حافظه، قدرت تمرکز، سرعت پردازش مغز و افزایش توانایی حل مسئله است. همچنین با انجام این بازی‌ها شما میفهمید که مغز انسان چگونه کار می‌کند. لینک دانلود این باری از گوگل‌پلی در پایین قابل دسترسی است.

بهترین بازی فکری آیفون

دانلود بازی فکری Lumosity برای اندروید | iOS

 

بازی فکری Peak

Peak یک بازی فکری سرگرم‌کننده، جذاب و رایگان است. این بازی عملکرد مثبتی جهت بهبود حافظه، مهارت‌های زبانی و تفکر انتقادی شما دارد. این برنامه اهدافی را در مسیر خود دنبال می‌کند که کمتر در سایر بازی‌ها دیده می‌شود. تقویت قدرت استدلال و سخن گفتن شما می‌تواند بسیار در زندگی روزمره به کارتان بیاید. این بازی با همکاری متخصصانی از دانشگاه‌های کمبریبج و نیویورک ساخته شده است. فقط ده دقیقه در روز وقت می‌برد تا این تمرینات را انجام دهید. مجموعا 45 مرحله بازی برای بزرگسالان در دسترس شما است.

بهترین بازی های تقویت ذهن

دانلود بازی فکری Peak برای اندروید | iOS

 

بازی تقویت ذهن Elevate

در ششمین مورد از بهترین باز های آنلاین فکری اندروید به معرفی بازی Elevate می‌پردازیم. Elevate  یک برنامه‌ی ورزش ذهنی برای افزایش تمرکز، تقویت مهارت‌های زبانی و توانایی حل مسئله است. این بازی نیز مثل سایر بازی‌های فکری بر اساس یافته‌های علمی ساخته شده‌است. مراحل این بازی بر اساس پیشرفت شما در حل مسائل آن تعیین می‌شود.

بهترین بازی های فکری ios

دانلود بازی فکری Elevate برای اندروید | iOS

 

بازی فکری Memorado Brain Training Games

Memorado Brain Training یکی دیگر از باشگاه‌های مجازی ذهن است. بیش از 24 نوع بازی تقویت ذهن با 720 مرحله‌ی جذاب و چالشی برای تقویت تمرکز و مهارت‌های شناختی شما در این برنامه وجود دارد. بازی های با پیش‌زمینه‌ی علمی و تحقیقاتی به شما در رشد و بهبود عملکرد مغزتان کمک می‌کنند و به شما یاد می‌دهند تا هوشتان را بالاتر ببرید؛ هوشیارتر باشید و تمرکزتان خود را روی مسائل مختلف بتوانید حفظ کنید. Memorado پیوند محکمی با جامعه‌ی علمی و روانشناسانه دارد و توسعه دهندگان آن از متخصصان زمینه‌ی ورزش‌های ذهنی هستند. برطبق آمارها 76 درصد استفاده کنندگان از این برنامه توانسته‌اند IQ خود را افزایش دهند. این برنامه در بیش از 39 کشور جهان استفاده می‌شود.

بهترین بازی فکری اندروید

دانلود بازی فکری Memorado Brain Training برای اندروید | iOS

 

دانلود بازی تقویت ذهن MentalUP Educational Games

برنامه‌ی MentalUP Educational Games در خلال مراحلش مسائل و سوالات مختلفی را ارائه می‌کند و کاربر یاد می‌گیرد که چگونه متفاوت بیاندیشد و برای هر مسئله‌ای چند راه‌حل پیدا کند. در ابتدای بازی یک توضیح کوتاه راجع به شرایط آن مرحله داده می‌شود؛ سپس تمرین ذهنی شما آغاز می‌گردد. بازیکن این بازی می‌تواند مراحل را بر اساس اینکه می‌خواهد کدام یک از مهارت‌های ذهنی خودش تقویت شود، شخصی سازی کند و در صفحه‌ی نتایج، پیشرفت و کارنامه‌ی عملکرد خودش را مشاهده کند.

بهترین بازی های فکری اندروید

دانلود بازی فکری MentalUP Educational Games برای اندروید | iOS

 

 

دانلود بازی فکری Brain Kids

Brain Kids یکی از بهترین بازی های فکری آیفون است. این بازی مخصوصا کودکان 7 سال به بالا است. بازی مجموعه‎‌ای از مراحل و مسئله‌های چالش برانگیز را برای تقویت ذهن کودکان ارائه می‌دهد. اساسا این بازی طوری طراحی شده است که مهارت‌های مختلفی را در کودکان تقویت کند. Brain Kids شامل چند نوع بازی مختلف از جمله پازل، نقطه‌چین، جورچین و… است. کاربران زیادی این پازل‌هارا بسیار چالش برانگیز توصیف کرده‌اند.

بهترین بازی فکری آیفون

دانلود بازی فکری Brain Kids برای iOS

 

دانلود بازی فکری Peek and Seek

یکی از جنبه‌های اساسی هر بازی فکری نوع رنگ آمیزی به کار رفته در آن است. رنگ آمیزی باید طوری باشد که علاوه بر اینکه مغز کسل و خسته نشود، بلکه مشتاق‌تر به صفحه موبایل توجه کند. Peek and Seek یک بازی فکری خاص برای آیفون است. این بازی مخصوص کودکان است و به آنها در تقویت مهارت‌های بصری کمک می‌کند. این بازی با بهره‌گیری از رنگ‌آمیزی و طراح‌های گرافیکی باعث رشد توانایی‌هایی در مغز کودک می‌گردد که کمتر کسی به آنها توجه می‌کند. شاید در نگاه اول حل این مسائل و پازل‌ها این فکر را به خاطر شما بیاورد که این بازی نیز مانند بقیه‌ی بازی های فکری است. اما هدفی که این بازی آن‌ را دنبال می‌کند بسیار متفاوت از از سایر برنامه‌ها است.

بهترین بازی های تقویت ذهن

دانلود بازی فکری Peek and Seek برای iOS

 

دانلود بازی تقویت ذهن Eidetic – Learn & remember anything

Eidetic یکی دیگر بازی های فکری آیفون است. این برنامه از یک تکنیک روانشناسانه به نام «تکرار فواصل» استفاده می‎‌کند. این تکنیک به شما کمک می‌کند تا حافظه‌ی شما تقویت گردد و در زندگی روزمره شماره تلفن، اعداد، نام‌ها، ساعت‌ها و… را به آسانی به یاد بیاورید. این بازی از فضایی شبیه فلش کارتها برای تقویت حافظه‌ی شما استفاده می‌کند. شما می‌توانید از تمرینات روزانه تا هفتگی استفاده کنید. و هرموقع که موقع تمرینتان رسید برنامه به شما هشدار می‌دهد.

بهترین بازی های فکری آیفون

دانلود بازی فکری Eidetic برای iOS

 

در این مقاله سعی کردیم بهترین بازی های فکری اندروید و آیفون را برایتان معرفی کنیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد. اگر شماهم برنامه‌ و بازی دیگری را می‌شناسید که درجهت رشد و تقویت ذهن است و از آن لذت برده‌اید، ختما در بخش نظرات، ما را از آن مطلع کنید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5