پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا ؛ از America’s Got Talent تا Voice

پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا ؛ از America’s Got Talent تا Voice
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مسابقه‌های تلویزیونی از محبوب‌ترین برنامه‌های تلویزیون هستند. در این مقاله به معرفی بهترین و پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا می‌پردازیم.

مسابقه‌های تلویزیونی یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های این جعبه‌ی جادویی است. این برنامه‌ها به راحتی، با بودجه کم و عوامل محدود قابل تولید هستند. بینندگان عاشق این هستند که رقابت شرکت‌کننده‌ها را برای پول و شهرت ببینند. این برنامه‌های تلویزیونی به خاطر موقعیت‌های پراسترس، فیلم‌برداری شبانه ‌روزی و برخورد شخصیت‌های مختلف با یکدیگر همیشه هیجان‌انگیز و تاثیرگذار هستند. در این مقاله لیستی از بهترین و پربیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا را برای شما آورده‌ایم. این لیست براساس رای طرفداران در وبسایت Ranker تهیه شده است. با پلازامگ همراه باشید.

پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 • بهترین و پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا
  • Survivor
  • Big Brother
  • America’s Got Talent
  • The Amazing Race
  • The Voice
  • Fear Factor
  • The Price Is Right
  • Wipeout
  • Hell’s Kitchen
  • Deal or No Deal

 


بهترین و پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا


در این قسمت می‌توانید با بهترین و پربیننده‌ ترین مسابقات تلویزیونی دنیا آشنا شوید.

 

مسابقه Survivor

پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا

یکی از پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا مسابقه تلویزیونی Survivor یا «بازمانده» است که در کشور‌های زیادی ساخته و پخش می‌شود. در این مسابقه گروهی از شرکت‌کنندگان در مکانی متروکه رها می‌شوند. این شرکت‌کنندگان باید برای خود غذا، آب، آتش و پناهگاه فراهم کنند. مسابقه دهندگان باید تا جایی با هم رقابت کنند تا حذف نشوند و به جایزه برسند. در مراحل مختلف مسابقه، شرکت‌کنندگان حذف می‌شوند تا این که فقط یک نفر باقی می‌ماند و جایزه بزرگ مسابقه را می‌گیرد. برنده این مسابقه «تنها بازمانده» نامیده می‌شود.

قالب این مسابقه در سال 1992 توسط چارلی پرسونز (Charlie Parsons) تهیه‌کننده تلویزیون بریتانیا برای یک شرکت تولید برنامه تلویزیونی به نام Planet 24 ساخته شد. اما نسخه سوئدی این برنامه به نام Expedition Robinson اولین مجموعه مسابقه سروایور بود که در سال 1997 از تلویزیون پخش شد.

نسخه آمریکایی مسابقه Survivor برای اولین بار در تاریخ 31 مه 2000 (11 خرداد 1379) از شبکه CBS پخش شد. مجری این برنامه جف پروبست (Jeff Probst) مجری و تهیه‌کننده آمریکایی است. در حال حاضر نسخه آمریکایی این مسابقه در 39 فصل پخش شده است.

نام برنامهسال شروع پخششبکهتعداد فصل هاتعداد قسمت هاامتیاز IMDBپربیننده ترین فصل
Survivor2000CBS395727.1فصل دوم با 29.80 میلیون بیننده

 

مسابقه تلویزیونی Big Brother

پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا

 

مسابقه تلویزیونی Big Brother یا «برادر بزرگ» براساس مجموعه‌ای هلندی به همین نام که توسط جان د مول (John de Mol) در سال 1997 ساخته شده، شکل گرفته است. در این برنامه که یکی دیگر از پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا است، گروهی از افراد مختلف باید در خانه‌ای که مخصوص مسابقه است با هم زندگی کنند. این خانه همواره زیر نظر سازندگان و بینندگان مسابقه است. مسابقه دهندگان با دنیای بیرون هیچ ارتباطی ندارند و فقط با افراد خانه می‌توانند در ارتباط باشند. آنها برای جایزه بزرگی به ارزش 500,000 دلار با هم به رقابت می‌پردازند. در چالش‌ها و مسابقات هفتگی، شرکت‌کنندگان ضعیف‌تر حذف می‌شوند تا اینکه درنهایت برنده مسابقه مشخص شود.

نام این مسابقه تلویزیونی از شخصیت برادر بزرگ در کتاب 1984 نوشته جورج اورول (George Orwell) گرفته شده است. پخش این مسابقه از تاریخ 5 جولای 2000 (15 تیر 1379) از شبکه CBS شروع شد. تاکنون 21 فصل از آن پخش شده است.

نام برنامهسال شروع پخششبکهتعداد فصل هاتعداد قسمت هاامتیاز IMDB
Big Brother2000CBS217465.3

 

مسابقه America’s Got Talent

پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا

مسابقه تلویزیونی America’s Got Talent یک مسابقه استعدادیابی‌ست که توسط سایمون کاول (Simon Cowell) ساخته شده است. در این برنامه، مسابقه دهندگان از سرتاسر آمریکا و حتی خارج از آمریکا شرکت می‌کنند تا استعداد خود را در رشته‌های مختلف مانند خوانندگی، رقص، شعبده بازی و نمایش‌های کمدی به نمایش بگذارند. داوران مسابقه به شرکت‌کنندگان رای می‌دهند و آنها می‌توانند وارد این مسابقه بزرگ شوند.

تاکنون هنرمندان زیادی در این مسابقه در مقام داور حضور داشته‌اند. هنرمندانی مانند پیرز مورگان (Piers Morgan) نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی، دیوید هسلهاف (David Hasselhoff) بازیگر و خواننده آمریکایی، برندی نروود (Brandy Norwood) خواننده آمریکایی، شرون آزبورن (Sharon Osbourne) شخصیت سرشناس تلویزیونی، هاوی ماندل (Howie Mandel) کمدین و بازیگر کانادایی، مل بی (Mel B) خواننده انگلیسی و هادی کلوم (Heidi Klum) مدل و طراح مد آلمانی. این مسابقه برای اولین بار در تاریخ 21 ژوئن 2006 (31 خرداد 1385) از شبکه NBC پخش شد. برنامه America’s Got Talent یکی از محبوب‌ترین و پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا است.

نام برنامهسال شروع پخششبکهتعداد فصل هاتعداد قسمت هاامتیاز IMDBپربیننده ترین فصل
America’s Got Talent2006NBC143496.5فصل 12 با 12.90 میلیون بیننده

 

مسابقه The Amazing Race

پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا

 

The Amazing Race یک مسابقه تلویزیونی است که در آن معمولا 11 تیم از سرتاسر جهان شرکت می‌کنند. این مسابقه عموما 12 مرحله دارد. در هر مرحله تیم‌های شرکت‌کننده باید سرنخ‌ها را دنبال کنند، در مکان‌های غریبه مسیر خود را پیدا کنند، با افراد محلی ارتباط برقرار کنند و چالش‌های ذهنی و جسمی را انجام دهند. در پایان هر مرحله تیم‌های ضعیف‌تر حذف می‌شوند. در انتها هم هر تیمی که زودتر به مرحله آخر برسد جایزه بزرگ یک میلیون دلاری را برای خود می‌کند.

این برنامه تلویزیونی که یکی دیگر از مسابقات پر بیننده دنیاست از سال 2001 از شبکه CBS در حال پخش است و تاکنون 31 فصل آن به روی آنتن رفته است.

نام برنامهسال شروع پخششبکهتعداد فصل هاتعداد قسمت هاامتیاز IMDBپربیننده ترین فصل
The Amazing Race2001CBS313617.6فصل 7 با 13.05 میلیون بیننده

 

برنامه تلویزیونی The Voice

پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا

یکی دیگر از پر بیننده‌ترین مسابقات تلویزیونی دنیا برنامه تلویزیونی The Voice است. The Voice یا «صدا» یک مسابقه خوانندگی است که از شبکه NBC پخش می‌شود. در این مسابقه افراد برای سنجش استعداد خوانندگی‌شان شرکت می‌کنند. در ابتدا شرکت‌کنندگان توسط چهار داور مورد سنجش قرار می‌گیرند. این داوران از افراد شرکت‌کننده تیم‌های خودشان را می‌سازند و در ادامه مسابقه آنها را راهنمایی می‌کنند. برنده مسابقه The Voice توسط مردم از طریق رای‌دهی با تلفن یا اینترنت انتخاب می‌شود. جایزه این مسابقه 100,000 دلار آمریکا و ضبط یک آهنگ با شرکت ضبط و پخش موسیقی Universal Music Group است.

تاکنون هنرمندانی مانند کریستیتا آگیلرا (Christina Aguilera) خواننده آمریکایی، سیلو گرین (CeeLo Green) خواننده و هنرپیشه آمریکایی، آدام لوین (Adam Levine) خواننده گروه موسیقی مارون فایو، شکیرا (Shakira) خواننده کلمبیایی، آشر (Usher) خواننده آمریکایی، گوئن استفانی (Gwen Stefani) خواننده و طراح مد آمریکایی، فارل ویلیامز (Pharrell Williams) خواننده و رپر آمریکایی، مایلی سایرس (Miley Cyrus) خواننده و بازیگر آمریکایی، آلیشا کیز (Alicia Keys) خواننده و ترانه‌سرا آمریکایی و بی بی رکسا (Bebe Rexha) خواننده آمریکایی در این برنامه به عنوان داور حضور داشته‌اند.

قسمت اول مسابقه خوانندگی The Voice در تاریخ 26 آوریل 2011 (6 اردیبهشت 1390) از شبکه NBC پخش شد. این مسابقه تابحال 6 بار برنده جایزه بهترین مسابقه تلویزیونی در مراسم Critics’ Choice Television Award شده و تنها مسابقه در این لیست است که این جایزه را برده است.

نام برنامهسال شروع پخششبکهتعداد فصل هاتعداد قسمت هاامتیاز IMDBپربیننده ترین فصل
The Voice2011NBC174196.5فصل 2 با 15.76 میلیون بیننده

 

مسابقه Fear Factor

پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا

برنامه Fear Factor یک مسابقه چالشی است که از سال 2001 تا 2006 از شبکه NBC پخش شد. این مسابقه براساس برنامه‌ای هلندی به نام Now or Neverland ساخته شده است و مجری اصلی آن جو روگان (Joe Rogan) کمدین و ورزشکار آمریکایی بود.

در این مسابقه شرکت‌کننده‌ها باید در سه چالش مختلف با هم به رقابت بپردازند تا جایزه‌ای که معمولا 50,000 دلار بود را برنده شوند. در سال 2006 ساخت این برنامه متوقف شد. در سال 2011 آن را دوباره ساختند، اما در سال 2012 باز هم ساخت آن منحل شد. از سال 2017 این مسابقه با اجرای لوداکریس (Ludacris) بازیگر و رپر آمریکایی این بار از شبکه MTV در حال پخش است.

نام برنامهسال شروع پخششبکهتعداد فصل هاتعداد قسمت هاامتیاز IMDBپربیننده ترین فصل
Fear Factor2001NBC / MTV91865.6فصل 1 با 8.78 میلیون بیننده

 

مسابقه The Price Is Right

پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا

برنامه The Price Is Right یک مسابقه تلویزیونی است که در آن شرکت‌کنندگان باید قیمت دقیق اجناسی را حدس بزنند و جایزه بگیرند. این شرکت‌کنندگان از بین حضار داخل استودیو انتخاب می‌شوند. قسمت اول این مسابقه در تاریخ 4 سپتامبر 1972 از شبکه CBS پخش شد. باب بارکر (Bob Barker) از سال 1972 تا سال 2007 مجری این مسابقه بود و عنوان طولانی‌ترین زمان مجری‌گری برای یک برنامه را گرفته است. در حال حاضر بیش از 9000 قسمت از مسابقه The Price Is Right پخش شده است و به همین دلیل این برنامه یکی از برنامه‌های طولانی مدت تلویزیون به حساب می‌آید. در مقاله‌ای از سال 2007 در مجله TV Guide این برنامه را «بزرگ‌ترین مسابقه تمام ادوار» نامیده‌اند.

نام برنامهسال شروع پخششبکهتعداد فصل هاتعداد قسمت هاامتیاز IMDB
The Price Is Right1972CBS4894707.5

 

مسابقه Wipeout

پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا

یکی دیگر از برنامه‌های پربیننده تلویزیون مسابقه Wipeout است که از تاریخ 24 ژوئن 2008 (4 تیر 1387) تا 7 سپتامبر 2014 (16 شهریور 1393) از شبکه ABC پخش می‌شد. در این مسابقه شرکت‌کنندگان باید در مسیری که «بزرگ‌ترین مسیر مانع‌دار جهان» نام گرفته بود، رقابت می‌کردند. مسابقه دهندگان در چهار نوبت با هم رقابت می‌کردند تا اینکه برنده از میان آنها انتخاب می‌شد. مجریان این برنامه جان هنسون (John Henson) بازیگر و کمدین آمریکایی و جان اندرسون (John Anderson) خبرنگار ورزشی بودند.

نام برنامهسال شروع پخششبکهتعداد فصل هاتعداد قسمت هاامتیاز IMDB
Wipeout2008ABC71306.5

 

مسابقه Hell’s Kitchen

پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا

 

برنامه تلویزیونی Hell’s Kitchen یک مسابقه آشپزی‌ست که براساس برنامه‌ای انگلیسی به همین نام ساخته شده است. مجری این برنامه گوردون رمزی (Gordon Ramsay) آشپز سرشناس انگلیسی است. در این مسابقه دو گروه از آشپزها برای اینکه سرآشپز یک رستوران شوند با هم به رقابت می‌پردازند.

مسابقه تلویزیونی Hell’s Kitchen از سال 2005 از شبکه Fox در حال پخش است و تاکنون 18 فصل از آن روی آنتن رفته است. در سال 2007 در مراسم امی اواردز این مسابقه نامزد دریافت 3 جایزه مختلف شده بود. در حال حاضر قرارداد این مسابقه برای فصل‌های 18 و 19 هم تمدید شده است.

نام برنامهسال شروع پخششبکهتعداد فصل هاتعداد قسمت هاامتیاز IMDBپربیننده ترین فصل
Hell’s Kitchen2005Fox182827فصل 4 با 10.06 میلیون بیننده

 

مسابقه Deal or No Deal

پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا

برنامه آخری که در این مقاله به آن می‌پردازیم مسابقه Deal or No Deal است که براساس برنامه‌ای به همین نام از کشور هلند ساخته شده است. این برنامه که توسط هاوی ماندل اجرا می‌شود از تاریخ 19 دسامبر 2005 از شبکه NBC در حال پخش است. در این مسابقه شرکت‌کننده باید از بین 26 کیف، یکی را انتخاب کند. در هر کدام از این کیف‌ها مبلغی معادل 0.01 تا 1,000,000 دلار قرار گرفته است. با توجه به معامله‌هایی که شرکت‌کننده می‌کند، مبلغی را برنده می‌شود.

این مسابقه برای شبکه NBC موفقیت بزرگی بود و هر کدام از قسمت‌‌های فصل اول آن حدود 10 تا 16 میلیون بیننده داشت. البته در فصل دوم تعداد بینندگان به 5 تا 9 میلیون نفر کاهش یافت.

نام برنامهسال شروع پخششبکهتعداد فصل هاتعداد قسمت هاامتیاز IMDB
Deal or No Deal2005NBC76.44.9

 

در این مقاله با 10 تا از بهترین و پر بیننده ترین مسابقات تلویزیونی دنیا آشنا شدیم. شما به تماشای کدام یک از این مسابقات تلویزیونی خارجی نشسته‌اید؟ از نظر شما بهترین و هیجان‌انگیزترین مسابقه تلویزیونی کدام است؟ شما می‌توانید نظرات خودتان را در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
شاهین
.
17 مرداد 1399، 07:42
پاسخ
4
2
فقط و فقط عصر جدید
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5