بهترین بازی های ایرانی برای اندروید و iOS

بهترین بازی های ایرانی برای اندروید و iOS
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بسیاری از بازی های ایرانی اندروید و iOS از منظرهای مختلف با رقبای خارجی خود برابری می‌کنند. در این مقاله قصد داریم بهترین بازی های ایرانی iOS و اندروید را با یکدیگر بررسی کنیم.

می‌توان گفت هر سال شاهد بهتر شدن بازی های ایرانی اندروید و آیفون و همچنین تعدد بیشتر این عناوین هستیم. البته این یک حقیقت است که بازی های موبایل کنونی ایرانی برای رقابت با بهترین عناوین خارجی این پلتفرم باید پیشرفت زیادی بکنند. با این وجود در حال حاضر در مرحله‌ای هستیم که برای انتشار برخی از بازی های ایرانی اندروید و iOS در گوگل پلی و اپ استور با ناشران خارجی همکاری می‌شود. بر اساس این موارد بر آن شدیم تا بهترین بازی های ایرانی اندروید را به همراه بهترین بازی های ایرانی iOS در یک مقاله گردآوری کرده و برایتان معرفی کنیم. با ما باشید.

بهترین بازی های ایرانی اندروید / بهترین بازی های ایرانی iOS

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


بهترین بازی های ایرانی اندروید و iOS


 

بازی ایرانی ارباب جنگ

بهترین بازی های ایرانی اندروید / بهترین بازی های ایرانی iOS

اولین عنوانی که در لیست «بهترین بازی های ایرانی اندروید» می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم بازی آنلاین ارباب جنگ است که موفق به کسب جایزه بهترین بازی ژانر اکشن به همراه بهترین دستاورد فنی از هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران شده است. در بازی ارباب جنگ کنترل یک اردوگاه مخروبه را به دست می‌گیرید و باید با ساخت و پیشرفت آن لوازم جنگی مورد نیازتان (همانند تانک) را تهیه کرده و به رقابت با افراد دیگر بپردازید. طراحی جلوه‌های بصری بازی ارباب جنگ قابل قبول و گیم‌پلی آن نیز تنوع خوبی دارد. بیش از 60 نوع تیر متنوع نیز در بازی وجود دارد که دامنه‌شان از تیروکمان ساده تا بمب اتمی متغیر است.

دانلود بازی آنلاین ارباب جنگ برای اندروید

 

بازی ایرانی هارمونی ‌- نت‌های موسیقی

دومین عنوان لیست بهترین بازی های ایرانی iOS و اندروید که قصد معرفی آن را برای شما داریم بازی هارمونی – نت‌های موسیقی (Harmony: Music Notes) است. بازی توسط استودیو InfinityGames ساخته شده و در آن باید با ضربه‌زدن به خانه‌ها برای ایجاد تقارن تلاش کنید. در همین حین و با زدن هر ضربه یک نت موسیقی نیز پخش خواهد شد و مجموعه این نت‌ها نوعی هماهنگی یا هارمونی موسیقی‌وار ایجاد خواهد کرد که در عین حل پازل موردنظر، از آن لذت خواهید بود. بازی هارمونی: نت‌های موسیقی 1000 مرحله متفاوت به همراه موسیقی آرامش‌بخش دارد که می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند.

دانلود بازی هارمونی: نت‌های موسیقی برای اندروید

دانلود بازی هارمونی: نت‌های موسیقی برای iOS

 

بازی ایرانی پاپالند

بهترین بازی های ایرانی اندروید / بهترین بازی های ایرانی iOS

بازی سومی که در لیست بهترین بازی های اندروید و iOS می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم یک بازی ایرانی جذاب  به نام «پاپالند» است که با روایت‌داستانی و طراحی بصری متفاوت و گیم‌پلی خوبش گزینه‌ خوبی برای طرفداران بازی‌های متفاوت و منحصربه‌فرد محسوب می‌شود. داستان بازی با یک نقاشی به وسیله مداد سیاه آغاز می‌شود. به علت قیچی، کاغذ نقاشی به چند قسمت تقسیم شده و هر تکه قسمتی از دنیای «پاپالند» می‌شود. در همین حین شخصیت‌هایی با نام کله‌ها در دنیای پاپالند ساکن می‌شوند اما حضور بیگانگان سکونتشان را مختل می‌کند. گیم‌پلی بازی ساده است؛ شما در نقش یک‌سری کله قرار دارید و همواره باید مراقب باشید تا طعمه بیگانه‌ها نشوید.

دانلود بازی ایرانی پاپالند برای اندروید

دانلود بازی ایرانی پاپالند برای iOS

 

بازی ایرانی تخم مرغ

بهترین بازی های ایرانی اندروید / بهترین بازی های ایرانی iOS

چهارمین عنوان لیست بهترین بازی های ایرانی اندروید بازی تخم مرغ است که در آن در نقش یک تخم‌ مرغ قرار می‌گیرید و باید از دست روباه‌هایی که می‌خواهند مادر تخم مرغتان را از بین ببرند فرار کنید و در عین حال مادر خود را نجات دهید. گیم‌پلی اصلی‌ترین عاملی است که سبب جذابیت بازی تخم‌ مرغ شده است. گیم‌پلی بازیاز نوع پلتفرمر استاندارد محسوب شده و چه از نظر تنوع و چه از منظر درجه سختی در سطح ایده‌آلی قرار دارد. طراحی بصری بازی نیز به فراخور موضوع آن خوب طراحی شده است. در یک کلام بازی تخم مرغ از جمله عناوینی است که ایده‌ای خوب را تبدیل به یک بازی سرگرم‌کننده کرده‌اند.

دانلود بازی ایرانی تخم مرغ برای اندروید

 

بازی ایرانی اسپلش تون

در لیست بهترین بازی های ایرانی اندروید عنوان پنجمی که می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم بازی ایرانی اسپلش تون است که موفق شد نامزد بخش مردمی هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایرانی شود. این بازی توسط استودیو بازیسازی سیمرغ طراحی شده است. در بازی اسپلش تون باید یک چاقو را به دست گرفته و آن را با نشانه‌گیری قبلی روی موجودات دایره‌ای پرتاب کنید. با پیشروی در مراحل اسپلش تون گیم‌پلی نیز سخت‌تر شده و هدف‌گیری‌هایتان باید درست‌تر از قبل باشند. گیم‌پلی بازی اسپلش تون به شیوه‌ای طراحی شده است که بتواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند. علاوه بر این‌ها بازی در بخش افکت‌های صوتی نیز موفق عمل کرده و در کل یک بازی ایده‌آل برای گیمرهای ایرانی محسوب می‌شود.

دانلود بازی ایرانی اسپلش تون برای اندروید

 

بازی ایرانی دریفت

بهترین بازی های ایرانی اندروید / بهترین بازی های ایرانی iOS

بازی ایرانی ششم لیست بهترین بازی های ایرانی اندروید بازی مسابقه‌ای دریفت است که با الهام از بازی آسفالت ساخته شده است. مسابقات بازی ایرانی دریفت در محیطی شهری برگزار می‌شوند و باید برای اول شدن با رقبای خود به مسابقه بپردازید. از بخش‌های موجود در بازی می‌توان به بخش «داستانی» و بخش «دوئل مرگ» اشاره کرد. طراحی بصری بازی از نظر واقع‌گرایانه بودن قابل قبول است. از نظر تنوع ماشین‌ها نیز بازی ایرانی دریفت حدود 20 ماشین ایرانی و خارجی دارد که می‌توانید آن‌ها را شخصی‌سازی کنید و یا ارتقا دهید. اگر به بازی‌های مسابقه‌ای همانند بازی آسفالت علاقه‌مند هستید بازی ایرانی دریفت را نیز امتحان کنید.

دانلود بازی ایرانی دریفت برای اندروید

 

بازی ایرانی دنده دو کلاسیک

بهترین بازی های ایرانی اندروید / بهترین بازی های ایرانی iOS

هفتمین عنوانی که در لیست بهترین بازی های ایرانی اندروید قصد معرفی‌اش را برایتان داریم بازی ایرانی دنده دو کلاسیک است که توسط استودیو ارکا گیمز ساخته و منتشر شده است. گرافیک بازی دنده دو کلاسیک یکی از بهترین گرافیک‌های بازی‌های داخلی از نظر فنی است و صداگذاری بازی نیز خوب انجام شده است. در مورد شخصی‌سازی ماشین‌ها هم سازندگان عملکرد قابل قبولی ارائه کرده‌اند و قابلیت شخصی‌سازی ماشین‌های کلاسیک حس‌و‌حال خاصی به بازی داده است. از سوی دیگر گیم‌پلی بازی از جهت‌های مختلف قابل‌قبول است؛ اما جای پیشرفت نیز دارد. به طور کلی بازی دنده دو کلاسیک از جمله عناوینی است که پیشرفت بازی‌های مسابقه‌ای ایرانی را در گوشی‌های هوشمند به نمایش می‌گذارد؛ پیشرفتی که باید ادامه پیدا بکند.

دانلود بازی ایرانی دنده دو کلاسیک برای اندروید

 

بازی ایرانی انتقام کرگدن

بهترین بازی های ایرانی اندروید / بهترین بازی های ایرانی iOS

بازی هشتم لیست بهترین بازی های ایرانی اندروید، بازی انتقام کرگدن است که از جهت‌های مختلف یک بازی سرگرم‌کننده، جذاب و دوست‌داشتنی محسوب می‌شود. در این بازی در نقش کرگدنی ظاهر می‌شوید که باید از شکارچی‌ها که به صورت غیرقانونی دوستانتان را شکار می‌کنند انتقام بگیرید. گیم‌پلی بازی جذاب و طراحی بصری آن نیز چشم‌نواز است. شاید تنها نقطه ضعف بازی در این باشد که ‌گیم‌پلی بازی انتقام کرگدن پس از مدتی خسته‌کننده می‌شود. با این وجود اگر به بازی‌های ژانر رانر (Runner) علاقه‌مند باشید بازی انتقام کرگدن را حتما امتحان کنید.

دانلود بازی ایرانی انتقام کرگدن برای اندروید

 

بازی ایرانی آهنگتو

بهترین بازی های ایرانی اندروید / بهترین بازی های ایرانی iOS

عنوان نهمی که در لیست بهترین بازی های ایرانی اندروید می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم بازی ایرانی آهنگتو است که یک بازی متفاوت و خلاقانه با الهام از یک عنوان خارجی به نام Smule است. در این بازی که جایزه بهترین بازی سال 97 را از دیدگاه کاربران کافه‌بازار به دست آورده است، در حضور یک داور مجازی به خوانندگی خواهید پرداخت و هر چه‌قدر بهتر بخوانید امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد. البته بازی نقاط ضعف خاص خود را دارد اما جنبه‌های مثبت آن سبب می‌شوند ساعت‌ها با آهنگتو سرگرم شوید و در عین حال به خواندن بپردازید.

دانلود بازی ایرانی آهنگتو برای اندروید

 

بازی ایرانی آن سوی باران

بهترین بازی های ایرانی اندروید / بهترین بازی های ایرانی iOS

دهمین و شاید بهترین عنوان لیست بهترین بازی های اندروید، بازی آن سوی باران است که از جمله خلاقانه‌ترین بازی‌های ایرانی برای گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود. این بازی که از قابلیت‌های پلتفرم موبایل نهایت استفاده را برده در سبک پلتفرمر (Platformer) ساخته شده است. شخصیت اصلی بازی آبان نام دارد و آبان را باید در طی مراحل بازی هدایت کنید و در مواقع لزوم از موانع پرش کنید. در تمامی مراحل بازی، سازه‌های طراحی‌شده محرک‌اند که این مورد به سختی بازی آن سوی باران افزوده است. طراحی بصری بازی نیز علاوه بر جذاب بودن حال‌و‌هوای «ایرانی» دارد. بازی آن سوی باران توانست در جشنواره بازی‌های ویدیویی تهران جوایز مختلفی را از آن خود کند.

دانلود بازی ایرانی آن سوی باران برای اندروید

 

بهترین بازی های ایرانی اندروید / بهترین بازی های ایرانی iOS

در این مطلب تعدادی از بهترین بازی‌های ایرانی منتشرشده برای پلتفرم‌های اندروید و iOS را برای شما معرفی کردیم. حقیقت امر آن است که در طی سال‌ها عناوین ایرانی باکیفیت بیشتری برای پلتفرم موبایل عرضه می‌شوند و هر از گاهی شاهد عرضه عناوینی نیز هستیم که حداقل از نظر «خلاقیت» با عناوین مختلف خارجی رقابت می‌کنند. امیدواریم این روند ادامه پیدا کرده و همواره شاهد عرضه بازی‌های ایرانی بیشتر و بهتری چه از جنبه کیفیت و چه از نظر خلاقیت باشیم.

نظر شما در مورد لیست بهترین بازی های ایرانی iOS و اندروید چیست؟ نظرات خود را می‌توانید از طریق بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
محمد
.
14 آذر 1398، 11:19
پاسخ
0
0
پس کوییز آف کینگز و 41148 چی دنده دو: درگ و کلی بازی ایرانی دیگه هست که از اینا بهتره ولی تو لیست نیست
مسیحا
.
14 اسفند 1398، 19:09
پاسخ
0
0
@محمد
اگر بازی قشنگی کردی که جالب بوده می تونی تو این سایت وارد کنی تا بقیه هم استفاده کنن
علیرضا
.
31 فروردین 1399، 22:28
پاسخ
0
0
@محمد
اره من عاشق بازی کوییز اف کینگ هستم و بازی های دیگه مثل خروس جنگی - قهرمان فوتبال - تایتان ها افلاین - امیرزا - باقلوا هست که در این لیست نیست این بازی هایی که گفتم را دانلود کنید ایرانی هستند و من گوشیم فقط بازی و برنامه ایرانی داره ولی کارتون هم ایرانی هم خارجی من عاشق بازی تایتان ها افلاین هستم نصب کنید و حالشو ببرید و فقط بازی و برنامه ایرانی دانلود کنید که اگر نت قطع شد مشکل نداشته باشید و کارتون فقط در شبکه بویا و نهال که هست را تماشا میکنم و برنامه و شبکه و بازی های ایرانی حمایت میکنم با امتیاز دادن و دانلود کردن امیدوارم راضی باشید بازی تایتان ها را از دست ندید بهترین بازی ایرانی
علیرضا
.
31 فروردین 1399، 22:29
پاسخ
0
0
@مسیحا
چطوری
مسیحا
.
14 اسفند 1398، 19:08
پاسخ
0
0
اگر بازی قشنگی کردی که جالب بوده می تونی تو این سایت وارد کنی تا بقیه هم استفاده کنن
مسیحا
.
14 اسفند 1398، 19:09
پاسخ
0
0
@محمد
اگر بازی قشنگی کردی که جالب بوده می تونی تو این سایت وارد کنی تا بقیه هم استفاده کنن
علیرضا
.
31 فروردین 1399، 22:28
پاسخ
0
0
@محمد
اره من عاشق بازی کوییز اف کینگ هستم و بازی های دیگه مثل خروس جنگی - قهرمان فوتبال - تایتان ها افلاین - امیرزا - باقلوا هست که در این لیست نیست این بازی هایی که گفتم را دانلود کنید ایرانی هستند و من گوشیم فقط بازی و برنامه ایرانی داره ولی کارتون هم ایرانی هم خارجی من عاشق بازی تایتان ها افلاین هستم نصب کنید و حالشو ببرید و فقط بازی و برنامه ایرانی دانلود کنید که اگر نت قطع شد مشکل نداشته باشید و کارتون فقط در شبکه بویا و نهال که هست را تماشا میکنم و برنامه و شبکه و بازی های ایرانی حمایت میکنم با امتیاز دادن و دانلود کردن امیدوارم راضی باشید بازی تایتان ها را از دست ندید بهترین بازی ایرانی
علیرضا
.
31 فروردین 1399، 22:29
پاسخ
0
0
@مسیحا
چطوری
جدول فروش فیلم ها
 • 1.9 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 1.4 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.3 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 920 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood