رویداد BlizzCon 2019 ؛ معرفی بازی های جدید کمپانی بلیزارد

رویداد BlizzCon 2019 ؛ معرفی بازی های جدید کمپانی بلیزارد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کمپانی بلیزارد رویداد BlizzCon 2019 را هفته پیش برگزار کرد که در آن بازی‌هایی مانند Diablo 4 و Overwatch 2 معرفی شدند. در ادامه به مرور مهمترین اخبار این رویداد می‌پردازیم.

مراسم BlizzCon 2019 امسال حول محور دو بازی بزرگ و جدید و دو بسته الحاقی برای بازی‌های قبلی بلیزارد می‌چرخید. بازی Overwatch 2 معرفی شد و طبق اعلام بلیزارد قرار است حالت همکاری دو نفره داشته باشد و محتواهای زیادی (از جمله چند هیروی جدید) به بخش چند نفره بازی اضافه شوند. Diablo 4 هم که همه منتظر رونمایی‌اش بودند، بالاخره معرفی شد. در تریلری که بلیزارد از این بازی نشان داد، دو عنصر خون و تاریکی بیش از همه خودنمایی می‌کردند و به نظر می‌رسد که با بازی متفاوتی نسبت به Diablo 3 مواجه باشیم.

نکته جالب در ابتدای مراسم بلیزارد، صحبت‌های جی آلن برک، رییس این کمپانی درباره یکی از بازیکن‌‌های بازی Hearthstone به نام Blitzchung که به خاطر اظهاراتش درباره تظاهرات هنگ کنگ از بازی اخراج شده بود. بلیزارد درباره این موضوع عذرخواهی کرد، اما جزییاتی درباره تغییر رویکردش در آینده ارائه نداد. البته خود مراسم هم بی‌حاشیه نبود و عده زیادی از گیمرها در بیرون سالن برگزاری BlizzCon 2019 در شهر آناهایم کالیفرنیا، شعاد «هنگ کنگ آزاد» سر دادند.

BlizzCon 2019 / هنگ کنگ آزاد

در این مقاله قصد داریم تا به تمام اخبار و رونمایی‌های مهم کنفرانس بلیزارد اشاره کنیم. ضمنا تریلرهای نمایش داده شده در این رویداد را نیز می‌توانید در ادامه مشاهده کنید. با پلازامگ همراه باشید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • عذرخواهی بلیزارد به خاطر نحوه برخورد با معترضان هنگ کنگی
 • معرفی بازی Diablo 4
 • بسته الحاقی جدید بازی World of Warcraft با عنوان Shadowlands
 • بسته الحاقی Descent of Dragons برای بازی Hearthstone
 • معرفی بازی Overwatch 2

 

عذرخواهی بلیزارد به خاطر نحوه برخورد با معترضان هنگ کنگی

BlizzCon 2019 / جی آلن برک

اگر پیگیر اخبار روز دنیا باشید احتمالا می‌دانید که از مدتی پیش، اعتراضات استقلال‌طلبانه در هنگ کنگ افزایش پیدا کرده است. البته این مورد مربوط به امسال نیست و سال‌هاست که چنین اعتراضاتی جهت جدایی هنگ کنگ از چین وجود دارد. از آنجایی که بسیاری از گیمرهای حرفه‌ای جهان در کشورهای جنوب شرقی آسیا از جمله هنگ کنگ زندگی می‌کنند، دامنه این اعتراضات به بازی‌های ویدیویی هم رسیده و حاشیه‌هایی را ایجاد کرده است. یکی از مهمترین حاشیه‌ها مربوط به یک بازیکن هنگ کنگی به نام انجی وای چانگ با نام مستعار Blitzchung در بازی Hearthstone بود. او شعارهای تندی را در جهت آزادی هنگ کنگ از زیر ظلم کشور چین سر داده بود و به همین دلیل از سوی بلیزارد محروم شد و دسترسی‌اش از بازی را گرفتند. این رفتار بلیزارد با بازخوردهای منفی از سوی دیگر بازیکن‌ها مواجه شد و عده زیادی آن را یک رفتار سیاسی تلقی کردند و خواستار تغییر رویه بلیزارد شدند.

همه این اتفاقات باعث شدند تا BlizzCon 2019 با صحبت‌های مدیر بلیزارد یعنی جی آلن برک درباره همین موضوع شروع شود و شاهد عذرخواهی رسمی این کمپانی باشیم. برک طی صحبت‌های خود گفت:

من متاسفم و در این مورد پاسخگو هستم. هدف ما دقیقا چیست؟ خود مراسم BlizzCon آن را به خوبی نشان می‌دهد. ما می‌خواهیم دنیا را در یک سرگرمی حماسی دور هم جمع کنیم. من حقیقتا به قدرت مثبت بازی‌های ویدیویی ایمان دارم.

البته در بیانیه بلیزارد درباره اینکه تعلیق Blitzchung کاهش پیدا می‌‌کند یا خیر صحبتی نشد. همچنین برک به این موضوع اشاره نکرد که بلیزارد در مورد موارد مشابهی که احتمالا در آینده رخ خواهند داد چه رویکردی را در پیش می‌گیرد.

 

معرفی بازی Diablo 4

قطعا مهمترین خبر و رونمایی مراسم امسال BlizzCon معرفی بازی Diablo 4 بود. این بازی اکشن نقش‌آفرینی ایزومتریک، قصد دارد به ریشه‌های خودش بازگردد. طبق اعلام بلیزارد، بازی دارای حالت تک‌نفره به همراه حالت همکاری خواهد بود و صحنه‌هایی به مراتب تاریک‌تر از بازی‌های قبلی مجموعه را به نمایش‌ خواهد گذاشت. یکی از حالت‌های جالب بازی که از آن رونمایی شد هم PvP یا همان بازیکن علیه بازیکن است که در یک نقشه محدود انجام می‌شود. بلیزارد اعلام کرد که قصد دارد تجربه‌ای خونین‌تر و شیطانی‌تر از بازی Diablo 2 را به نمایش بگذارد و این خبری بود که حاضران در سالن را نیز به وجد آورد.

ظاهرا این بازی هنوز در مراحل اولیه ساخت قرار دارد، اما سازندگان اعلام کردند که از همین حالا به فکر بسته‌های الحاقی Diablo 4 هم هستند و پس از انتشار بازی اصلی، شاهد عرضه محتواهای اضافی مختلفی برای آن خواهیم بود. یکی از ویژگی‌های بسیار جذاب بازی که سازندگان درباره‌اش صحبت کردند، عدم وجود صحنه‌های بارگذاری یا همان لودینگ در Diablo 4 است. به این ترتیب، وقتی بین محیط‌ها و سیاهچال‌های بازی جابه‌جا می‌شوید، هیچ وقفه‌ای را مشاهده نخواهید کرد که این موضوع در مقایسه با بازی‌های قبلی مجموعه، یک تغییر بزرگ محسوب می‌شود.

داستان بازی Diablo 4 به‌صورت غیرخطی روایت می‌شود و شما می‌توانید در دنیای بزرگ این بازی که به شکل Open World طراحی شده است، آزادانه بچرخید و به انجام کارهای مختلف مثل جمع کردن آیتم‌ها و انجام ماموریت‌های فرعی بپردازید. لازم به ذکر است که بازی Diablo 4 هیچ حالت آفلاینی ندارد و تمام بخش‌های آن (حتی بخش داستانی) در حالت آنلاین قابل انجام هستند.

تریلر سینمایی این بازی که در بالا هم آن را مشاهده می‌کنید، بازیکن‌ها را با «لیلیث»، مادر «نفالم» و همچنین یک نسخه مونث از همین شخصیت آشنا می‌کند که لباسی بسیار بلند و عجیب از پوست و خون انسان به تن دارد! همچنین در این رویداد شاهد انتشار تریلری از گیم پلی بازی Diablo 4 بودیم که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید. در این تریلر هم علاوه بر اینکه با محیط‌های بسیار زیبا و تعدادی از دشمنان بازی آشنا می‌شویم، شاهد سه کلاس اصلی بازی به نام‌های Mage و Druid و همچنین Barbarian هستیم.

در این مراسم درباره تاریخ انتشار بازی Diablo 4 هیچ صحبتی نشد.

 

بسته الحاقی جدید بازی World of Warcraft با عنوان Shadowlands

پانزده سالی می‌شود که نسل‌های مختلف گیمرها در بازی World of Warcraft مشغول رقابت و شرکت در نبردهای بزرگ فانتزی هستند. هنوز هم بلیزارد دست از سر این بازی برنداشته و همچنان به پشتیبانی از آن ادامه می‌دهد. این کمپانی در BlizzCon 2019 اعلام کرد که بسته الحاقی بزرگ بعدی این بازی Shadowlands نام دارد و در سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر خواهد شد.

در تریلر سینمایی زیبایی که از این بسته الحاقی به نمایش درآمد، می‌بینیم که شخصیت «سیلواناس ویندرانر» کلاهخود جادویی «بلوار فوردراگون» را از او می‌گیرد و آن را دو نیمه می‌کند. با این کار دروازه‌ای بین دنیای «آزراث» و جهنم باز می‌شود و به‌نظر می‌رسد که اتفاقات Shadowlands در دنیایی کاملا متفاوت و جهنمی رخ بدهند.

بسته الحاقی Shadowlands شامل یک گروه جدید می‌شود که به آنها Covenants می‌گویند. همچنین بازیکن‌ها در این بازی شاهد حمله‌ها یا همان Raid هایی در سطح بالا و یک کلاس شخصیتی کاملا جدید خواهند بود. برای پیش‌خرید این بسته الحاقی از همین حالا می‌توانید اقدام کنید.

 

بسته الحاقی Descent of Dragons برای بازی Hearthstone

بسته الحاقی بعدی بازی Hearthstone با اسم Descent of Dragons منتشر می‌شود و به خط داستانی که با بسته‌های Rise of Shadows و Saviors of Uldum شروع شده بود پایان می‌بخشد. ماجراهای این قسمت در منطقه Dragonblight رخ می‌دهند که بازیکن‌های بازی World of Warcraft: Wrath of the Lich King به‌خوبی با آن آشنایی دارند. قهرمان اصلی این بازی هم یک اژدهای افسانه‌ای به نام «گالاکراند» است که دو شکل فرعی هم دارد و بازیکن‌ها می‌توانند بین شکل‌های مختلف او سوییچ کنند.

اما شاید مهمترین خبر برای طرفداران بازی Hearthstone معرفی یک حالت جدید برای بازی کردن به نام Battlegrounds باشد. این حالت که به وضوح از بازی‌هایی مثل Dota Auto Chess و Underlorlds و همچنین League of Legends’ Teamfight Tactics الهام گرفته است. در این حالت می‌توانید به جور کردن سه کارت یک‌شکل، واحدها را ارتقا دهید. در Battlegrounds هشت بازیکن می‌توانند به رقابت با یکدیگر بپردازند و افرادی که بسته الحاقی Descent of Dragons را پیش‌خرید کنند می‌توانند به این حالت دسترسی داشته باشند.

 

معرفی بازی Overwatch 2

بازی Overwatch 2 که از مدت‌ها پیش بازیکن‌ها منتظر معرفی‌اش بودند، بالاخره رونمایی شد. این بازی دارای بخش داستانی خواهد بود، حداقل ۳۲ هیرو یا شخصیت اصلی در آن حضور خواهند داشت و تمام ۳۱ هیروی نسخه اول، صاحب لباس‌ها و ظاهر جدیدی در این دنباله خواهند شد. جدیدترین هیروی اضافه شده به این بازی Sojourn نام دارد که البته طرفداران Overwatch آن را با اسم «کاپیتان سوجرن» می‌شناسند.

بلیزارد برای معرفی این بازی هم یک تریلر سینمایی جذاب و تماشایی را تدارک دیده بود که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید. این تریلر با نبرد سه شخصیت اصلی یعنی «تریسر»، «می» و «وینستون» در مقابل یک «آمنیک» شروع می‌شود و در ادامه شاهد ورود سایر اعضای تیم اورواچ هستیم.

طبق اعلام بلیزارد، تغییرات زیادی در گیم‌پلی Overwatch 2 به‌وجود آمده است. محتواهای زیادی به بخش PvE یا همان بازیکن‌ علیه محیط اضافه شده‌اند. شاید یکی از بهترین خبرها برای طرفداران شماره اول این باشد که تمام آیتم‌های تزیینی آنها به بازی جدید هم منتقل خواهند شد. به این ترتیب آنها می‌توانند لباس‌ها، اسپری‌ها و ژست‌های پیروزی خودشان را در Overwatch 2 هم مورد استفاده قرار دهند. بلیزارد هنوز پلتفرم‌ها و تاریخ انتشار این بازی را اعلام نکرده است.

نظر شما درباره رویداد BlizzCon 2019 چیست؟ کدام یک از بازی‌های معرفی شده یا اخبار این رویداد برای شما جذاب‌تر هستند؟ لطفا نظرات خود را از طریق بخش کامنت‌ها‌ برای ما ارسال کنید و بگویید که به کدام یک از مجموعه‌های کمپانی بلیزارد علاقه بیشتری دارید؟

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 45.9 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 40.3 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 19.8 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 11.9 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 10.9 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  The Little Things
  اکران: 29 ژانویه 2021
 • 5.8 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 4.7 میلیون دلار
  Promising Young Woman
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 23 میلیارد تومان
  شنای پروانه
  اکران: 04 تیر 1399
 • 15.7 میلیارد تومان
  خوب، بد، جلف 2: ارتش سری
  اکران: 30 بهمن 1399
 • 8.56 میلیارد تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1399
 • 7.5 میلیارد تومان
  زن‌ها فرشته‌اند 2
  اکران: 25 تیر 1399
 • 6.4 میلیارد دلار
  دیدن این فیلم جرم است
  اکران: 16 دی 1399
 • 2.25 میلیارد دلار
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1399
 • 2.21 میلیارد تومان
  بی‌حسی موضعی
  اکران: 19 آبان 1399
 • 894 میلیون دلار
  آبادان یازده 60
  اکران: 16 دی 1399
 • 795 میلیون دلار
  تا ابد
  اکران: 15 مرداد 1399
 • 521 میلیون دلار
  روزهای نارنجی
  اکران: 24 شهریور 1399
بازی ها
 • 23 بهمن 1399
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 05 اسفند 1399
  Persona 5 Strikers
 • 14 اسفند 1399
  Ranch Simulator
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 29 اسفند 1399
 • 12 فروردین 1400
  Outriders
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5