بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر، PS4 و Xbox

بازی های تیراندازی طرفداران بی‌شماری در سراسر جهان دارند. در این مطلب به بررسی «بهترین بازی های شوتر اول شخص» می‌پردازیم. با ما باشید.

یکی از محبوب‌ترین ژانرها میان طرفداران بازی‌های رایانه‌ای ژانر شوتر اول شخص (FPS) است که عناوین مختلف آن مخاطبان بی‌شمار مختص خود را دارا هستند. بازی های شوتر مختلفی در طول تاریخ گیمینگ برای پلتفرم‌های گوناگون منتشر شده‌اند که هر یک نقش خود را در پرورش و ارتقا دادن این ژانر بازی کرده است. بر همین اساس بر آن شدیم تا تعدادی از «بهترین بازی های شوتر اول شخص کامپیوتر» را برایتان معرفی کنیم. با ما باشید تا «بهترین بازی های تیراندازی PC» را با همدیگر بررسی کنیم.

بهترین بازی های شوتر اول شخص / بهترین بازی های تیراندازی

در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر، PS4 و Xbox
  • بازی شوتر Bulletstorm
  • بازی تیراندازی Overwatch
  • بازی شوتر Destiny 2
  • بازی شوتر Far Cry 5
  • بازی تیراندازی Doom
  • بازی تیراندازی Call of Duty: WWII
  • بازی شوتر Rainbow Six Siege
  • بازی شوتر Left 4 Dead 2
  • بازی شوتر Counter-Strike: Global Offensive
  • بازی تیراندازی Half-Life 2

 

 


بهترین بازی های شوتر اول شخص برای کامپیوتر، PS4 و Xbox


 

10. بازی شوتر Bulletstorm

رتبه دهم لیست «بهترین بازی های شوتر اول شخص کامپیوتر» را به بازی Bulletstorm اختصاص داده‌ایم که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 3، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس 360 و کامپیوتر منتشر شده است. گیم‌پلی بازی Bulletstorm بسیار خلاقانه طراحی شده و از نقاط قوت آن می‌توان به مکانیزم‌های Leash و Skillshot بازی اشاره کرد. اکشن طراحی شده برای گیم‌پلی نیز بسیار مهیج و سرگرم‌کننده است. لازم به ذکر است که بازی از نظر جلوه‌های بصری نیز کم نمی‌آورد؛ مخصوصا در نسخه بازسازی شده 2017 آن که علاوه بر ارتقای گرافیک تغییرات خوبی را نیز در حالت کمپین بازی به وجود آورده است. از نقاط قوت دیگر بازی Bulletstorm می‌توان به باس‌فایت (BossFight)های آن اشاره کرد. اگر به ژانر شوتر اول شخص به همراه اکشن مهیج علاقه‌مند هستید بازی Bulletstorm را حتما تجربه کنید.

 

9. بازی تیراندازی Overwatch

Overwatch

در رتبه نهم لیست «بهترین بازی های تیراندازی برای کامپیوتر» بازی Overwatch را قرار داده‌ایم که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن4، ایکس باکس وان و کامپیوتر منتشر شده است. از نقاط قوت بازی Overwatch می‌توان به مجموعه سرگرم‌کننده و متنوع قهرمان‌های آن، روایت داستانی و دنیای عمیق و درگیرکننده، گیم‌پلی اعتیادآور و پاداش‌بخش و همچنین رویدادهای فصلی اشاره کرد. از نقاط ضعف بازی نیز می‌توان به برخی نواقص سیستم پیشرفت (Progression) بازی و همچنین بد از آب‌درآمدن برخی از ترکیب‌های تیمی اشاره کرد. می‌توان گفت سازندگان بازی (Blizzard Entertainment) با بازی Overwatch و قدم نهادن به ژانر شوتر چندنفره آنلاین برای اولین بار ریسک بزرگی کرده‌اند که البته در ریسک خود موفق شده‌اند. بازی Overwatch یک عنوان تیمی خلاقانه با طراحی بصری زیبا و گیم‌پلی روان و سرگرم‌کننده است که در صورت خسته‌شدن از عناوینی همانند Fortnite و یا Apex Legends همواره می‌توانید آن را امتحان کنید.

 

8. بازی شوتر Destiny 2

رتبه هشتم لیست «بهترین بازی های شوتر PC» را به بازی Destiny 2 اختصاص داده‌ایم که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و کامپیوتر منتشر شده است. نقاط قوت بازی Destiny 2 عبارتند از کمپین تک‌نفره عالی، حالت چندنفره قوی و اعتیادآور، طراحی بصری زیبا و همچنین تعدد محتوای خوب. از نقاط ضعف بازی نیز می‌توان به برخی ایرادات جزئی در سیستم لوت (Loot) بازی اشاره کرد. بازی Destiny 2 توسط سازندگان (Halo Bungie) ساخته شده است و با تجربه حالت کمپین آن چه از لحاظ سیستم لوت و چه از لحاظ تیراندازی و مکانیزم‌های دیگر به یاد این سری بازی محبوب می‌افتیم. به طور خلاصه می‌توان گفت که بازی Destiny 2 یک عنوان شوتر درجه یک است. از نقاط قوت دیگر Destiny 2 می‌توان به رید (Raid)های شش نفره آن اشاره کرد.

 

7. بازی شوتر Far Cry 5

far-cry-5 / بهترین بازی های پلی استیشن 4

عنوان هفتم لیست «بهترین بازی های تیراندازی برای PC» بازی Far Cry 5 است که برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و کامپیوتر منتشر شده است. نقاط قوت بازی Far Cry 5 عبارتند از اکشن مهیج به همراه جلوه‌های بصری ناب، چهار ضدقهرمان که هر یک شیوه شخصی خود را دارد، طبیعی جلوه‌کردن بازی به طور کلی و همچنین Specialistهای عالی و دوست‌های حیوان (Animal Ally). از نقاط ضعف بازی نیز می‌توان به این امر اشاره کرد که بعضا احساس می‌کنیم بازی نسبت به الگوهای قدیمی سری Far Cry در برخی نقاط بیش از حد وابسته است. البته در مجموع می‌توان گفت این بازی یکی از بهترین عناوین سری محسوب می‌شود و سازندگان آن با حذف المان‌های تکراری عناوین قبلی و اضافه‌ کردن مکانیزم تیمی قدم خوبی در راستای احیای سری محبوب Far Cry برداشته‌اند.

 

6. بازی تیراندازی Doom

DOOM-Eternal

رتبه ششم لیست «بهترین بازی های تیراندازی اول شخص کامپیوتر» را به بازی Doom اختصاص داده‌ایم. جدیدترین بازی سری Doom از همه جهت چشم‌نواز است؛ اما شاید مهم‌ترین قضیه در این نکته نهفته باشد که وقتی از خلال گرافیک مدرن و تمام ویژگی‌های امروزی آن عبور می‌کنیم به همان هسته‌ای می‌رسیم که سبب شده بود نسخه اصلی بازی را که در سال 1993 منتشر شده بود ساعت‌ها بازی کنیم. در بازی Doom شاهد برخی از بهترین مراحل کل سری هستیم؛ و طراحی موجودات بازی نیز قابل تحسین است. البته این را هم در نظر بگیرید که بازی Doom صرفا یک بازسازی از عنوانی قدیمی با رنگ و لعاب جدید نیست و دارای مکانیزم‌های مدرنی در گیم‌پلی خود همانند ارتقاها، ماموریت‌ها و چک‌پوینت (Checkpoint)ها نیز هست. بدون اغراق می‌توان گفت بازی Doom جزو بهترین بازی های شوتر اول شخص پلتفرم کامپیوتر است.

 

5. بازی تیراندازی Call of Duty: WWII

Call Of Duty: WW2 / ندای وظیفه: جنگ جهانی دوم

پنجمین عنوانی که در لیست «بهترین بازی های شوتر PC» می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم بازی Call of Duty: WWII است. می‌توان گفت سری بازی محبوب Call of Duty در سال‌های اخیر بیشتر با مقوله جنگ‌های آینده درگیر بود و بازی Call of Duty: WWII پس از مدت‌ها اولین عنوانی است که به نوعی این مسیر را تغییر داده و به موضوع جنگ‌ جهانی برگشته است. این عنوان از منظر گفته شده شباهت زیادی با بازی Call of Duty 2 دارد؛ و با قدم‌های محکمی که برداشته است موفق به تبدیل شدن به یکی از بهترین عناوین شوتر اول شخص کامپیوتر شده است. البته فارغ از موضوع بازی المان‌های مشخص‌کننده سری را در این عنوان نیز می‌توان تشخیص داد. جا دارد بگوییم بازی COD: WWII حالت زامبی نیز دارد؛ به همراه حالت جنگ جهانی (War Mode) که ریتم آن نسبت به ریتم اغلب عناوین COD آهسته‌تر است و در آن بیشتر روی همکاری تیمی برای به پایان رساندن ماموریت‌ها تمرکز شده است.

 

4. بازی شوتر Rainbow Six Siege

ترفند های rainbow six siege tips

رتبه چهارم را در لیست «بهترین بازی های شوتر اول شخص» به بازی Rainbow Six Siege اختصاص داده‌ایم. این بازی با مشارکت فعال خود در صحنه رقابت‌های الکترونیکی (e-Sports)، پشتیبانی مداوم سازندگان از آن و دارا بودن یکی از بهترین گیم‌پلی‌های چندنفره میان بازی‌های تیراندازی یکی از بهترین عناوین شوتر PC محسوب می‌شود. بازی Siege از جمله عناوینی است که هر لحظه از مبارزه‌هایش با تنش و خطر همراه است؛ از آن لحظه که شروع به کاویدن یک منطقه به وسیله Drone می‌کنید بگیرید تا لحظات پایانی که در تلاشید با تیراندازی دیوارها و سقف روز را نجات دهید. بازی Rainbow Six Siege از جمله عناوینی است که باز بودن تاکتیکی گیم‌پلی آن سبب شده است که هیچ‌کدام از مراحل شبیه یکدیگر نباشند. در بازی Siege نباید به هیچ دیواری اعتماد کنید؛ چرا که تمام دیوارها قابل تخریب‌اند.

 

3. بازی شوتر Left 4 Dead 2

برای رتبه سوم لیست «بهترین بازی های تیراندازی اول شخص کامپیوتر» بازی Left 4 Dead 2 را در نظر گرفته‌ایم. زامبی‌های کمپانی Valve در بازی Left 4 Dead 2 شبیه‌ زامبی‌های دیگر نیستند. در این بازی زامبی‌ها همانند موج‌های خروشان بر شما حمله‌ور شده و برای رسیدن به هدف خود از دیوار نیز بالا می‌روند. علاوه بر آن آماده رویارویی با زامبی‌های مخصوص (Special) نیز باشید. برای این‌که در بازی Left 4 Dead 2 از پس زامبی‌ها بر بیایید نیازمند کار گروهی خواهید بود. از زامبی‌های مخصوص بازی می‌توان به این موارد اشاره کرد: Smoker که با زبان دراز خود شما را به کوچه‌پس‌کوچه‌های منطقه بازی خواهد کشید؛ Hunter که شما را به آسفالت زمین چسبانده و حنجره‌تان را خواهد درید و Boomer که به طور مستقیم به سمت شما دویده و منفجر خواهد شد. با آن‌که از زمان انتشار بازی Left 4 Dead 2 زمان زیادی می‌گذرد تنش موجود در آن به همراه طراحی مراحل و حالت‌های گوناگونش سبب شده‌اند که این عنوان هنوز هم یکی از بهترین بازی‌های شوتر PC باقی بماند.

 

2. بازی شوتر Counter-Strike: Global Offensive

10 بازی که بهتر است روی کامپیوتر اجرا کنید

رتبه دوم لیست «بهترین بازی های تیراندازی برای PC» به بازی Counter-Strike: Global Offensive تعلق دارد. اگر برای اولین بار بازی Counter-Strike: Global Offensive را تجربه می‌کنید احساس خواهید کرد که در وسط یک میدان جنگ زنده قرار دارید که همواره جریان دارد. امکان دارد با بازیکنانی روبه‌رو شوید که دهه‌هاست در نقشه‌های مختلف این سری بازی پرطرفدار تجربه‌آزمایی کرده‌اند. ممکن است در ابتدا هدف اسنایپرهایی قرار بگیرید که نظیرشان را در هیچ بازی دیگری ندیده‌اید؛ و یا توسط بازیکنانی مجازات شوید که تمامی دستورالعمل‌های کنسول (Console Command) بازی را حفظ‌ هستند و صرفا منتظرند که یک اشتباه کوچک از سوی شما رخ دهد. با این وجود توصیه می‌کنیم که تجربه کردن این بازی کم‌نظیر را ادامه دهید؛ چرا که بازی Counter-Strike: Global Offensive برخی از بهترین مراحل طراحی‌شده را برای بازی‌های ویدیویی در اختیارتان قرار خواهد داد.

 

1. بازی تیراندازی Half-Life 2

بازی نیمه جان / Half-Life

رتبه اول لیست «بهترین بازی‌های تیراندازی تاریخ» را به بازی Half-Life 2 اختصاص داده‌ایم. نسخه اول سری Half-Life یک انقلاب در بازی‌های رایانه‌ای محسوب می‌شود؛ و بازی Half-Life 2 بسیار بهتر از نسخه اول است. این بازی توسط بسیاری یکی از بهترین بازی‌های تاریخ کامپیوتر قلمداد می‌شود. البته Half-Life 2 لایق این عنوان است؛ چرا که از همه‌نظر یک عنوان جاه‌طلب و خلاقانه محسوب می‌شود. تمامی ویژگی‌های بازی بزرگتر از نسخه‌ قبلی‌اند: محیط‌ها، دشمن‌ها و حتی داستان آن. یارهای هوش مصنوعی شما عملکرد بسیار خوبی دارند و در نقش شخصیت‌هایی واقعی قرار گرفته‌اند که بسیار بیشتر از مردن به شیوه‌ای خنده‌دار بلدند. فیزیک بازی نیز به همراه عوامل دیگر سبب شده است دنیای Half-Life 2 تبدیل به دنیایی ملموس و واقعی شود. توجه به جزئیات در پرداخت به محیط‌های گوناگون بازی نیز در یک کلام بی‌نظیر است. هر چه از بازی Half-Life 2 گفته‌ایم کم گفته‌ایم؛ و اگر به بازی های تیراندازی علاقه‌مند هستید این عنوان را باید تجربه کنید.

Overwatch

«بهترین بازی‌ های شوتر» را برایتان معرفی کردیم. بدون شک ممکن است برخی دیگر از بازی‌های تیراندازی خوب دیگر از لیست ما غایب باشند. با این وجود با تجربه هر کدام از ده بازی گفته شده وارد دنیایی منحصر‌به‌فرد خواهید شد که برای طراحی‌اش ساعت‌ها وقت صرف شده است تا به حدی برسد که بتوانید به طور کامل در آن غرق شوید. امیدواریم اگر به بازی های شوتر اول شخص علاقه‌مند هستید لیست «بهترین بازی های شوتر اول شخص» کمک کند تا در مورد تجربه بازی‌های خوب این ژانر به قطعیت برسید.

 

نظر شما در مورد «بهترین بازی های شوتر PC» چیست؟ نظرات خود را می‌توانید از طریق بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha