اپلیکیشن های زلزله ؛ دانلود برنامه زلزله نگار برای گوشی

چنانچه تمایل دارید زودتر از بقیه از بروز زمین لرزه مطلع شوید، پیشنهاد می‌شود حتما یکی از برترین اپلیکیشن های زلزله که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت را روی گوشی خود نصب کنید.

زلزله یکی از بلایای طبیعی است که می‌تواند بسته به میزان بزرگی خود، خسارات مالی و جانی را به افراد منطقه تحمیل کند. مسلما پیش بینی این رویداد می‌تواند آمادگی بیشتری به فرد داده و جان او را در این حادثه نجات دهد. همراستا با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، اپلیکیشن‌هایی مختص گوشی‌های هوشمند طراحی شده است که می‌توانند اطلاعات دقیق و لحظه به لحظه از زمین‌لرزه‌های مختلف را به اطلاع کاربر برسانند. از آنجا که کشور ما ایران تقریبا جزو مناطق زلزله‌خیز است بنابراین استفاده از این برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.

اپلیکیشن های زلزله/ Earthquake-Alert-App

با پلازامگ همراه باشید تا در ادامه 8 اپلیکیشن برتر پیش بینی و هشدار زلزله را با هم مرور کرده و با کارایی آنها بیشتر آشنا شویم. در ضمن پیشنهاد می‌شود چنانچه یک گوشی اندرویدی دارید حتما مقاله «10 اپلیکیشن شگفت انگیز اندروید که شما را غافلگیر می‌کنند» را حتما مطالعه کرده و از کار با گوشی خود لذت بیشتری ببرید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترین اپلیکیشن های هشدار زلزله
  • اپلیکیشن زلزله نگار Earthquake Alert
  • اپلیکیشن زلزله نگار My Earthquake Alerts
  • اپلیکیشن Volcanoes and Earthquakes
  • اپلیکیشن زلزله نگار Earthquake Network
  • اپلیکیشن زلزله نگار LastQuake
  • اپلیکیشن زلزله نگار eQuake
  • اپلیکیشن زلزله نگار Vibration Meter
  • اپلیکیشن لرزه نگار

 


بهترین اپلیکیشن های هشدار زلزله


 

اپلیکیشن زلزله نگار Earthquake Alert!

نرم افزار زلزله نگار / Earthquake-Alert-App2

اپلیکیشن Earthquake Alert یکی از بهترین برنامه های زلزله نگاری موجود در پلی استور است. طراحی این اپلیکیشن با رنگ‌های سفید و سبز انجام شده است و نقشه موجود در آن، فعالیت زلزله را به خوبی نمایش می‌دهد. این اپلیکیشن قادر است که زلزله‌هایی به بزرگی 1 ریشتر و بیشتر در منطقه آمریکا را نمایش داده و زمین لرزه‌هایی به بزرگی 4.5 ریشتر و بیشتر در سراسر جهان را به خوبی نشان دهد. این اپلیکیشن، فیلترها و کارایی‌های مختلفی دارد که می‌توانید پس از نصب از آنها استفاده کنید. شما می‌توانید نسخه اندروید این برنامه زلزله نگار را از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود نرم افزار زلزله نگار Earthquake Alert 

 

نرم افزار زلزله نگار My Earthquake Alerts

اپلیکیشن زلزله/ My-Earthquake-Alerts-app

اپلیکیشن My Earthquake Alerts یکی دیگر از برنامه‌های مفید و کاربردی در زمینه پیش بینی زمین لرزه و نمایش اطلاعات زلزله‌های رخ داده است. این اپلیکیشن اطلاعات مربوط به زمین لرزه‌های رخ داده در سراسر جهان را به کاربر گزارش داده و به دلیل بهره‌مندی از یک موتور جستجوی قوی، قادر است اطلاعات مربوط به زمین لرزه‌های قدیمی تا سال 1970 را پوشش دهد. گفتنی است کاربر می‌تواند برای منطقه زندگی خود نیز یک زنگ هشدار اختصاصی و بدون محدودیت نیز ایجاد کند. طراحی این برنامه با ترکیبی از رنگ‌های سفید و قرمز انجام شده است و می‌توان گفت که کاربری بسیار آسانی دارد. این اپلیکیشن از ارسال نوتفیکیشن پشتیبانی می‌کند اما باید تبلیغات درون برنامه‌ای آن را تحمل کرد. چنانچه می‌خواهید از شر تبلیغات راحت باشید می‌بایست حدود 1.99 دلار هزینه کنید.

دانلود برنامه زلزله نگار My Earthquake Alerts

 

برنامه زلزله نگار Volcanoes and Earthquakes

اپلیکیشن پیش بینی زمین لرزه/ Volcanoes-Earthquakes-app

اپلیکیشن Volcanoes and Earthquakes یک برنامه جامع و کاربردی برای آن‌دسته از کاربرانی است که بخواهند هر دو پدیده زلزله و فوران آتشفشان را ردیابی کنند. این برنامه، زمین لرزه و فوران آتشفشان‌های رخ داده در سراسر دنیا را پوشش می‌دهد و کاربر می‌تواند آتشفشان‌هایی که انتظار می‌رود به زودی فوران کنند را نیز در این اپلیکیشن مشاهده کند. این اپلیکیشن هر زلزله‌ای که در اطراف و نزدیکی‌های کاربر رخ دهد را با ارسال نوتیفیکیشنی به او اطلاع می‌دهد. گفتنی است این برنامه قادر است که مرزهای صفحات تکتونیک را نیز نمایش دهد درنتیجه کاربر می‌تواند مشاهده کند که در چه مناطقی انتظار زمین لرزه می‌رود. این اپلیکیشن به صورت رایگان از پلی استور قابل دانلود است اما اگر ترجیح می‌دهید که تبلیغات درون برنامه‌ای آن را مشاهده نکرده و از اطلاعات کامل‌تر و جامع‌تر آن بهره جویید، پیشنهاد می‌شود با پرداخت 5.99 دلار از نسخه پیشرفته آن استفاده کنید.

دانلود برنامه زلزله نگار Volcanoes and Earthquakes

 

اپلیکیشن زلزله نگار Earthquake Network

اپلیککیشن های زلزله/ Earthquake-Network-Realtime-alerts-app

اپلیکیشن Earthquake Network یکی از برنامه‌های جامع و کامل در زمینه هشدار زمین لرزه است. این نرم افزار همانند یک شبکه عمل کرده و از گوشی کاربر استفاده می‌کند تا زلزله را شناسایی کرده و سپس وقوع آن را به کاربر هشدار دهد. در طی تست و بررسی این اپلیکیشن حدود 8800 گوشی هوشمند در این شبکه موجود بود که به نظر می‌رسد هشدارهای مربوط به وقوع زلزله نیز توسط همین افراد ثبت شده است. این نرم افزار هنگامی‌که گوشی کاربر در حال شارژ است از شتاب‌سنج گوشی او  به عنوان یک لرزه نگار استفاده می‌کند. این در حالی است که نسخه رایگان این اپلیکیشن، تاریخچه زلزله‌های قدیمی تا سال 2000 را پوشش داده است. گفتنی است این نرم افزار در دو نسخه رایگان و پیشرفته قابل استفاده است و چنانچه با پرداخت 2.99 دلار، نسخه پیشرفته این اپلیکیشن را نصب کنید قادر خواهید بود که از ویژگی‌هایی نظیر نوتیفیکیشن و چت روم برای تبادل نظر در مواقع ضروری و اورژانسی که زلزله رخ می‌دهد، استفاده کنید.

دانلود نرم افزار زلزله نگار Earthquake Network

اپلیکیشن زلزله نگار LastQuake

نرم افزار زلزله نگار / lastquake

اپلیکیشن LastQuake یک نرم افزار رسمی از مرکز زلزله شناسی یورو مدیترانه (CSEM) است و در زمان وقوع زلزله به کاربران خود هشدار می‌دهد. این برنامه همچنین نکات ایمنی پس از زمین لرزه را به کاربر یادآوری کرده و به موجب سرویس پیامکی که دارد این امکان را برای کاربران خود فراهم می‌سازد که قربانیان و مجروحان حادثه، وضعیت خود را به اعضای دوست و فامیل خود گزارش دهند. این برنامه همچنین اطلاعات و داده‌های زمان واقعی زلزله را جمع‌آوری کرده و به کاربران خود امکان دسترسی به نظرات، عکس‌ها و ویدیوهایی که دیگر شاهدان از حادثه ارائه کرده‌اند را می‌دهد.

دانلود برنامه زلزله نگار LastQuake 

 

اپلیکیشن زلزله نگار eQuake

زلزله نگار لحظه به لحظه / eQuake-app

برنامه eQuake یک اپلیکیشن هشداردهنده اولیه زمین لرزه است که برای تشخیص و شناسایی زلزله از یک شبکه از سنسورهای لرزه‌ای استفاده می‌کند. این برنامه همچنین به کاربر این امکان را می‌دهد که از گوشی خود به عنوان یک سنسور استفاده کرده که به سیستم هشدار زمین لرزه Zizmos متصل شده و به بهبود تشخیص زمین لرزه کمک می‌کند. شما همچنین می‌توانید نقشه‌ای از زمین لرزه‌های جدید که اخیرا اتفاق افتاده‌اند را در این اپلیکیشن مشاهده کنید. گفتنی است اطلاعات موجود در این برنامه از پایگاه داده‌های USGS جمع‌آوری شده‌اند.

دانلود برنامه زلزله نگار eQuake 

اپلیکیشن زلزله نگار Vibration Meter

برنامه زلزله نگار برای اندروید / Vibration-Meter

نرم افزار Vibration Meter یک اپلیکیشن فوق‌العاده در زمینه زلزله نگاری است و ارتعاشات و نوسان‌های رخ داده را به خوبی اندازه‌گیری می‌کند. نکته جالب این برنامه این است که مقیاس MMI دقیقا بالای صفحه ثبت شده است و کاربر می‌تواند به راحتی به آن مراجعه کرده و از آن به عنوان یک رفرنس و مرجع استفاده کند. این برنامه رابط کاربری ساده‌ای داشته و به نظر می‌رسد هیچ کاربری برای استفاده از آن مشکلی نداشته باشد. خاطر نشان می‌شود که این نرم افزار در طول سالیان گذشته هیچگونه آپدیت و به‌روزرسانی دریافت نکرده است و چنانچه در هنگام استفاده از این اپلیکیشن، با باگ و خطایی مواجه شدید، توصیه می‌شود از یک نرم افزار جایگزین استفاده کنید. گفتنی است این برنامه رایگان است اما می‌بایست تبلیغات درون برنامه‌ای آن را تحمل کنید.

دانلود برنامه زلزله نگار Vibration Meter

 

اپلیکیشن لرزه نگار

اپلیکیشن لرزه نگار یک نرم افزار ایرانی و ساخت استودیو طراحی هیرو است که اگرچه نمی‌تواند وقوع زلزله را پیش بینی کند، اما با ارسال نوتیفیکشن آنی در هنگام زمین لرزه به کاربر آمادگی بیشتری برای رویارویی با این حادثه را می‌دهد. در حقیقت هدف اصلی از سازندگان لرزه نگار، پیش بینی لرزه‌ها نبوده بلکه بیشتر یک بانک اطلاعاتی از تمام زلزله‌هایی است که در سراسر کشور رخ می‌دهد. این برنامه رابط کاربری ساده و زیبایی دارد و کاربر به راحتی می‌تواند به قسمت‌های مختلف آن دسترسی داشته باشد. گفتنی است تمام اطلاعات این برنامه از مرکز لرزه‌نگاری کشور گرفته و ثبت شده است. بر روی نقشه‌ای که در این سایت تعبیه شده، بزرگی و عمق و همچنین موقعیت دقیق زلزله‌های رخ داده نمایش داده می‌شود. این اپلیکیشن برای پلتفرم اندروید طراحی شده است و شما می‌توانید آن را از لینک زیر به صورت رایگان دانلود کنید.

دانلود اپلیکیشن لرزه نگار

بهترین نرم افزار زلزله نگار / Vibration-Meter

همان‌طور که در بالا اشاره شد با وجود آنکه تقریبا هیچکس به طور دقیق قادر به پیش‌بینی زمین لرزه نیست، اما کمپانی‌های مختلفی در این زمینه تلاش کردند و برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلفی را در زمینه هشدار زلزله، طراحی و تولید کرده‌اند. این برنامه‌ها در زمینه هشدار و ارسال نوتیفیکیشن در هنگام بروز زلزله به کاربر کمک می‌کنند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha